پوشش مردم در آلمان

حتما این نکته مهم را می‌دانید که پوشش و ظاهر افراد، مخصوصا در برخورد‌های اولیه از اهمیت بالایی برخوردار است و می‌تواند در بعضی اوقات بسیار در روابط کاری و عاطفی ما در آینده تاثیر بگذارد! داشتن و یا نداشتن یک ظاهرا پسندیده و معقول در اولین جلسه کاری و یا آشنایی با فرد مورد نظر، منجر به موفقیت یا شکستی گاه جبران نشدنی در زندگی همه ما می‌شود. البته که همه چیز به ظاهر و لباس خلاصه نمی‌شود و نهایتا پای اخلاقیات به میان می‌آید اما، این به معنی بی توجهی به سر و وضع و ظاهر نیست. نکته مهم دیگر در انتخاب لباس مورد نظر، کشور و محیطی است که در آن به سر می‌برید و یا قصد ورود به آن را دارید. ممکن است کد‌های پوششی شما از نظر خودتان و یا فرهنگی که از آن آمده‌اید کاملا استاندارد به نظر برسد اما، همین کد‌ها در کشوری دیگر و در فرهنگی دیگر نامعقول و در پاره ای از موارد ناپسند جلوه کند. در این مقاله می‌خواهیم نگاهی به کدهای پوششی مردم در کشور آلمان بیاندازیم و شما را که قصد مهاجرت به آلمان برای تحصیل، کار و یا زندگی دارید، بیشتر آشنا کنیم تا مبادا با انتخاب یک لباس غلط در اوایل حضورتان در آلمان، اطرافیانتان را دچار سوء برداشت کنید.

پوشش مردم در آلمان

پوشش‌های ویژه بهار در آلمان

هوای بهار در آلمان همیشه عجیب و غریب و غیر قابل پیش بینی است. ممکن است اول هفته سرد و بارانی باشد در حالی که آخر هفته گرمی را بگذرانید! گاهی حس می‌کنید که تابستان زود از راه رسیده و گاهی فکر می‌کنید که زمستان هنوز تمام نشده است.
همه این موارد انتخاب را برای پوشیدن یک لباس همه کاره، سخت می‌کند. اگر قصد سفر کوتاه مدت به آلمان را دارید چمدان‌هایتان را کامل ببندید. چتر و بارانی و کفش مناسب روزهای بارانی، به همراه عینک دودی و کلاه آفتاب‌گیر و شلوارک را فراموش نکنید. ولی اگر اقامت بلند مدت آلمان را برای خود در نظر گرفته اید، عادت کنید در بهار آلمان، چتری کوچک و لباسی سبک بعلاوه آنچه پوشیده‌اید را همیشه همراه داشته باشید.
خانم‌ها گاهی از روسری‌های بزرگ استفاده می‌کنند و اگر هوا گرم شد، آن را به کیف‌شان گره می‌زنند.
کفش‌های راحت و اسپرت به همراه شلوارهای جین لوله تفنگی انتخاب مناسبی برای این فصل است. بهتر است از رنگ‌های خنثی استفاده کنید تا آن را با هر رنگ دیگری بتوانید ست کنید. ژاکت‌های کتان و کشباف و یا کت‌های چرمی، انتخاب‌های خوبی برای این فصل هستند.

قبل از انتخاب لباس در فصل تابستان، باید بدانید که آب و هوای تابستان‌های آلمان چگونه است. با اینکه در تابستان‌های آلمان هم بارش باران اصلا بعید و دور از انتظار نیست، اما بالاخره تابستان در آلمان گرم است. داشتن عینک آفتابی از ملزومات این فصل است و اکثرا مردم را با لباس‌های آستین کوتاه خواهید دید که البته از کرم ضد آفتاب برای دستان خود استفاده کرده‌اند تا شدت نور خورشید باعث سوختن پوست‌شان نشود. استفاده از صندل هم در این فصل رایج است و لب ساحل فرصت خوبی برای آب‌تنی با هر مدل مایو و بیکینی که دوست دارید، خواهد بود. فقط هوس نکنید که با همان لباس‌های ساحلی به خیابان‌ها برگردید که زیاد متداول نیست.
استفاده از دامن، جین‌های نازک و یا پیراهن‌های گشاد انتخاب خوبی برای خانم‌ها در آلمان برای فصل تابستان است.

پاییز در آلمان همراه با وزش باد و گاها طوفان همراه است. هوا شاید رگه‌هایی از تابستان را به همراه داشته باشد و گرم باشد اما، رو به سری است و ترجیحا بهتر است همیشه یک لباس گرم همراه داشته باشید. بارانی و جلیقه انتخاب‌های خوبی برای این فصل هستند و خانم‌ها از یک روسری بزرگ برای دوش و شانه‌های خود استفاده می‌کنند.

به یاد داشته باشید که آلمان زمستان‌های سردی دارد. سرمای هوا آزارنده است و باد سرد همیشه در انتظار شماست؛ پس حتما علاوه بر پوشیدن لباس مناسب، یک لباس اضافه گرم همراه خود داشته باشید. استفاده از چکمه در فصل زمستان در آلمان بسیار رایج است و طرفداران زیادی دارد.

لباس‌های محلی آلمان

در باواریا، زنان لباسی موسوم به “dirndl” می‌پوشیدند که شامل بلوز، دامن و پیش‌بند بود را می‌پوشیدند و اگر آن خانم متاهل بود، پیش‌بندش را گره می‌زد! اگرچه امروزه دیگر کمتر از این لباس استفاده می‌شود، اما کماکان طرفداران خاص خود را دارد. گاه گداری هم این لباس‌ها و تیپ‌های سنتی، بین جوانان رایج می‌شود و مورد اقبال قرار می‌گیرد.
مردان هم در گذشته شلوار کوتاه چرم می‌پوشیدند که به “lederhosen” معروف بود اما در حال حاضر در مراسمات سنتی از آن استفاده می‌کنند.

پوشش مردم در آلمان

پوشش و لباس برای محیط کار در آلمان

در محیط‌های کاری و تجاری که آلمانی‌ها کار می‌کنند، پوشش‌ها کمی محافظه کارانه است. لباس‌هایی با رنگ‌های تیره بیشتر خواهان دارد. استفاده از کت و شلوار و کراوات برای آقایان واجب است و خانم‌ها هم از کت دامن‌هایی تا بلندی زیر زانو استفاده می‌کنند. البته باز همه چیز بسته به سازمانی است که شما برای آن کار می‌کنید. در بعضی ارگان‌ها، روز جمعه را مخصوص روز پوشیدن لباس‌های اسپرت و غیر رسمی نام گذاری می‌کنند و کارمندان و کارگران مجازند تا با هر لباسی که دوست داشتند وارد محیط کار شوند.

تیپ و لباس روزانه و معمولی در آلمان

به طور کلی مردم در آلمان مرتب و محترمانه لباس می‌پوشند. پوشیدن لباس‌های خیلی گران قیمت و یا پر زرق و برق در رستوران‌ها و پارک‌ها زیاد متداول نیست و فقط برای مهمانی‌ها و اپرا و مجالس عروسی رایج است.

در کل آلمانی‌ها پوشش محافظه کارانه، محترمانه، شیک و در عین حال ساده را ترجیح می‌دهند و از جلب توجه با لباس‌های عجیب و غریب پرهیز می‌کنند. این مسئله هم نباید فراموش شود که آلمان دارای یکی از قدرت‌مند ترین قطب‌های فشن و مد در اروپاست و جشنواره‌های سالانه مد در شهرهای این کشور برگزار می‌شود اما این قضیه اصلا به این معنی نیست که بخواهند لباس‌های عجیب و یا نامناسبی را بپوشند.


آخرین مقالات

تماس با ما