دانشگاه دویسبورگ اسن آلمان

Universidad de Duisburg-Essen

معرفی دانشگاه دویسبورگ اسن آلمان

دانشگاه دویسبورگ اسن (آلمانی: Universität Duisburg-Essen) یک دانشگاه دولتی در دویسبورگ و اسن، نوردراین-وستفالن، آلمان و عضو اتحادیه تازه تاسیس دانشگاه متروپلیس روهر است. در سال 1654 تأسیس شد. تا سال 1994، نام دانشگاه جرارد مرکاتور به عنوان دانشگاه جامع دویسبورگ شناخته می شد. دانشگاه دویسبورگ اسن با 12 بخش و حدود 40000 دانشجو در بین 10 دانشگاه بزرگ آلمان قرار دارد. از سال 2014، درآمد تحقیقاتی 150 درصد افزایش یافته است.

دلیل تاسیس دانشگاه به تصمیم سال 1555 دوک ویلهلم ون جلیچ-کلو-برگ باز می گردد. برای این منظور لازم بود مجوز امپراتور و پاپ را بدست آورد. اگرچه مجوز پاپ در سال 1564 و مجوز امپراتور در 1566 اعطا شد، اما این دانشگاه حدود نود سال بعد در سال 1654، پس از به دست آوردن Duchy of Cleves توسط فردریک ویلیام تأسیس شد. اولین رئیس این دانشگاه یوهانس کلودبرگ بود. این دانشگاه چهار دانشکده داشت: الهیات، پزشکی، حقوق و هنر. در طول دوره فعالیت خود همواره یکی از دانشگاه های پیشرو استان های غربی بوده است.

تنها چند دهه بعد، این دانشگاه با دانشگاه های مجهز هلند با رقابت بسیار خوبی روبرو شد.

در تاریخ 18 اکتبر 1818، دانشگاهی به نام دانشگاه دویسبورگ به دستور کابینه فردریش ویلهلم سوم تعطیل شد. در همان زمان، دانشگاه بن تأسیس شد و بخش‌های قابل توجهی از کتابخانه دانشگاه دویسبورگ به دانشگاه بن منتقل شدند. این انتقال باعث شکل‌گیری کتابخانه بن شد که به تازگی تأسیس شده بود. همچنین، دستگاه غربالگری دانشگاه دویسبورگ به دانشگاه بن منتقل شد و امروزه همچنان در آن محل قرار دارد.

پس از تصمیم دولت ایالتی فدرال در سال 1960، دانشکده آموزش معلمان کتویگ در دویسبورگ مستقر شد و دانشگاه آموزشی روهر نامگذاری شد. در سال 1968، این دانشگاه دوباره در دویسبورگ شروع به فعالیت کرد، این بار با نام: دانشگاه جامع دویسبورگ. دانشگاه به سرعت در دهه 1970 و با حدود 15000 دانشجو توسعه یافت. چندین دانشکده دیگر نیز به دویسبورگ منتقل شدند. دانشگاه دویسبورگ در آن زمان دانشگاه جامع دویسبورگ نامیده شد. در سال 1994 این دانشگاه به دانشگاه جرارد مرکاتورتغییر نام داد.

در سال 2003، دانشگاه جرارد مرکاتور با دانشگاه اسن ادغام شده و دانشگاه دویسبورگ اسن را تشکیل داد. امروزه، این دانشگاه با تعداد حدود 40,000 دانشجو، یکی از بزرگترین دانشگاه‌های آلمان محسوب می‌شود.

در مارس 2007، سه دانشگاه بوخوم، دورتموند و دویسبورگ اسن، دانشگاه اتحاد متروپولیس روور را تأسیس کردند. این دانشگاه در حال حاضر بیش از 12,000 دانشجو و 1,300 استاد را شامل می‌شود و از سیستم دانشگاه کالیفرنیا الگوبرداری می‌کند.

چند موسسه وابسته به دانشگاه نیز که در همین دانشگاه مستقر هستند عبارت اند از:

موسسه مطالعات جنسیتی اسن (EKfG)

موسسه ریاضی تجربی (IEM)

موسسه مطالعات پیشرفته علوم انسانی

موسسه مطالعات آسیای شرقی

موسسه کار و صلاحیت (IAQ)

مرکز بین رشته ای برای تجزیه و تحلیل نانو (ICAN)

مرکز تدارکات و حمل و نقل (ZLV)

مرکز بیوتکنولوژی پزشکی (ZMB)

مرکز تحقیقات آب و محیط زیست (ZMU)

مرکز تحقیقات تجربی در آموزش و پرورش (ZeB)

مرکز مدیریت NRW که یک مؤسسه اصلی در انستیتوی علوم سیاسی است و در سال 2006 به سرپرستی کارل رودولف کورت تأسیس شد.

با سنجش تعداد مدیران ارشد اقتصاد آلمان، دانشگاه دویسبورگ اسن در سال 2019 در رتبه 15 قرار گرفت.

تا سال 2016، این دانشگاه در بین 250 رتبه برتر دانشگاه جهانی تایمز رتبه بندی شد.

در ماه می 2018 دانشگاه در رده های برتر در این رشته ها قرار کرفته است: فیزیک، زیست شناسی، علوم کامپیوتر، ریاضیات و پزشکی.

 • کشور
  آلمان
 • شهر
  دویسبورگ
 • تعداد دانشجویان
  38901
 • زبان
  انگلیسی, آلمانی
 • ددلاین ترم می
  15 جولای
 • ددلاین ترم سپتامبر
  15 ژانویه

تحصیل در دانشگاه روستوک رایگان است و دانشجویان تنها لازم است تا هزینه‌های خدماتی هر ترم را پرداخت کنند. این مبلغ در حال حاضر برای ترم تابستان 2020، 202 یورو است.

نشانه گذاری
اشتراک گذاری
گالری تصاویر
مقاطع تحصیلی

دانشگاه دویسبورگ اسن امروز چندین دانشکده دارد که در زیر ذکر شده است:

دانشکده هنر و طراحی

دانشکده زیست شناسی و جغرافیا

دانشکده مدیریت بازرگانی و اقتصاد

دانشکده مدیریت و مدیریت تجارت

دانشکده شیمی

دانشکده مهندسی

گروه مهندسی عمران

گروه مهندسی برق و فناوری اطلاعات

گروه علوم کامپیوتر و علوم شناختی کاربردی

گروه مهندسی مکانیک

دانشکده علوم انسانی

دانشکده ریاضی

دانشکده پزشکی و بیمارستان دانشگاه اسن

دانشکده علوم اجتماعی

دانشکده علوم سیاسی

دانشکده علوم آموزشی

دانشکده جامعه شناسی

دانشکده فیزیک

برای دریافت بورس تحصیلی، دانشجویان می‌توانند از طریق چند موسسه مختلف اقدام کنند. مبلغ دریافتی ماهیانه این بورس‌ها ممکن است حدود 300 یورو باشد. داشتن مواردی مانند رزومه مناسب کاری و تحصیلی، و ارائه انگیزه‌نامه مناسب برای دریافت این بورس‌ها اهمیت دارد.

پیمایش به بالا