دانشگاه تروسی ریورز کبک کانادا

Université du Québec à Trois-Rivières

معرفی دانشگاه تروسی ریورز کبک کانادا

دانشگاه تروسی ریورز کبک (انگلیسی: University of Quebec in Trois-Rivières) ، همچنین با عنوان “l’université du peuple” نیز شناخته می شود، تاسیس در سال 1969 بوده و اکثر ساختمان های آن در تروسی ریورز، کبک، کانادا واقع شده است. این دانشگاه یک دانشگاه دولتی در شبکه دانشگاه های زیر مجموعه دانشگاه کبک می باشد. از آوریل 2016، این دانشگاه دارای 14 هزار و 500 دانشجو در 9 دانشگاه مختلف، از جمله اصلی ترین آنها در تروسی ریورز بوده است. حدود 788 نفر از دانشجویان از خارج از کشور کانادا، از بیش از 50 کشور جهان آمده اند تا ادامه تحصیلات خود را در این دانشگاه انجام دهند. این دانشگاه از زمان تأسیس تاکنون بیش از 88000 مدرک اعطا کرده است. پردیس تروسی ریورز همچنین دارای یک کتابخانه بزرگ با حدود 400000 سند و کتاب است.

دانشگاه تروسی ریورز کبک، با افتتاح اولین پردیس بزرگ خود به نام رینگوت در سال ۱۹۷۳، در نزدیکی مرکز شهر تروسی ریورز واقع شده است. این پردیس در مجاورت بلوارهای دس فرگس و دس رکولت قرار دارد. در سال‌های بعد، دانشگاه تروسی ریورز کبک به مناطق مرکز-دو کوبه، مونتریجی، لانودوئر، کبک و چودیر-آپالاش گسترش یافت و شعب واحدهایی از دانشگاه در این شهرها تأسیس شد.

در طول دوره زمانی ۱۹۷۳-۲۰۰۹، دانشگاه تروسی ریورز کبک رشد طولانی‌مدتی را تجربه کرد که منجر به رشد چشمگیر آن گردید.

از سال 2004، دانشکده پزشکی دانشگاه مونترال یک دانشکده پزشکی خود را در دانشگاه تروسی ریورز کبک اداره می کند. سالهای بالینی با کلاس های مربوطه در مونترال همزمان می شوند و دو سال بالینی در مرکز بیمارستان های منطقه ای تروسی ریورز (CHRTR) و مرکز لا ماریسی (CHCM) به پایان می رسد. در نهایت مدرک تحصیلی توسط دانشگاه مونترال اعطا می شود.

در سال 2007 ساخت یک مرکز آموزش پزشکی با تجهیزات عالی آغاز شد که در سال 2010 ساخت آن به پایان رسید.

در پاییز سال ۲۰۰۴، دانشگاه تروسی ریورز کبک اولین برنامه پزشکی پدیوماتیک در کانادا را راه‌اندازی کرد. این اقدام باعث شد که دانشگاه تروسی ریورز کبک، اولین دانشگاه فرانسوی‌زبان در جهان باشد که مدرک دانشگاهی در زمینه پزشکی پدیوماتیک ارائه می‌دهد. این برنامه بر اساس تعریف آمریکایی از پزشکی پدیوماتیک و با همکاری کالج طب نیویورک تدوین شده است. هر ساله، ۲۵ دانشجو در این برنامه پذیرفته می‌شوند.

دانشگاه تروسی ریورز کبک نخستین مکتب کایروپراکتیک مبتنی بر دانشگاه در آمریکای شمالی است. این برنامه به 47 پذیرش در سال محدود می شود.

دانشگاه تروسی ریورز کبک تنها دانشگاه کبک است که برنامه مامایی را ارائه می دهد. دانشگاه از زمان اجرای آن در سال 1999 پذیرای حداکثر 24 دانشجو در سال است.

دانشجویان می توانند تخصص هایی در رشته های زیر را نیز انتخاب کنند: مهندسی شیمی، مهندسی برق، مهندسی صنایع و مهندسی مکانیک.

 • کشور
  کانادا
 • استان
  کبک
 • شهر
  تروسی ریورز
 • تعداد دانشجویان
  14500
 • زبان
  انگلیسی, فرانسه
 • ددلاین ترم ژانویه
  15 اکتبر
 • ددلاین ترم سپتامبر
  15 مارچ
15,000 دلار کانادا
نشانه گذاری
اشتراک گذاری
گالری تصاویر
مقاطع تحصیلی

یکی از راه هایی که دانشجویان بین المللی می توانند به تأمین مالی تحصیلات خود در کانادا کمک کنند، از طریق بورس های تحصیلی است که جوایز مالی قابل بازپرداخت نیستند. این بورس ها به دانشجویان با پیشرفت تحصیلی برجسته اعطا می شود.

بودجه بورسیه تحصیلی برای دانشجویان بین المللی که مایل به تحصیل در کانادا هستند محدود، بسیار رقابتی و بیشتر در سطح کارشناسی ارشد و دکترا در دسترس است.

دانشجویان ابتدا باید بورسیه ها و سایر منابع مالی در کشور خود را پیدا کنند و در صورت عدم ارائه توسط کشور خود نامزد شوند.

در اینجا چند پیشنهاد و منبع برای کمک به شما در شروع کار آمده است:

برنامه بورسیه های بین المللی دولت کانادا

امور جهانی كانادا مسئول مشاركت دولت در برنامه های مهم بین المللی بورس تحصیلی است. این وب سایت کاربران را قادر می سازد تا جوایز تحقیق و پژوهش را براساس کشور مبدأ جستجو کنند.

بورسیه های تحصیلات تکمیلی وانیر کانادا

بورسیه تحصیلات تکمیلی کانادا برای دانشجویان بین المللی که در دانشگاه های کانادا مشغول به تحصیل هستند، 50،000 دلار و به مدت سه سال ارزش دارد.

بورس های تحصیلی و کمک های مالی بنیاد تحقیقاتی کبک

دولت بورسیه ها و کمک های مالی را از طریق صندوق های تحقیقاتی خود FRQNT (طبیعت و فناوری ها)، FRQ (santé) و FRQSC (جامعه و فرهنگ) برای مطالعات دکتری، بورس های تحصیلات تکمیلی و تحقیقاتی کوتاه مدت یا توسعه حرفه ای ارائه می دهد.

بورسیه های دکترای بنیاد پیر الیوت ترودو

بنیاد ترودو هر ساله به 15 داوطلب برجسته دکتری که ثبت نام کرده اند یا قرار است در یک برنامه علوم اجتماعی و علوم انسانی ثبت نام کنند، بورس ارائه می دهد. مدت آن حداکثر برای چهار سال است.

پیمایش به بالا