دانشگاه دورتموند آلمان

Technical University Dortmund

معرفی دانشگاه دورتموند آلمان

دانشگاه دورتموند (آلمانی: Technische Universität Dortmund) یک دانشگاه در دورتموند، نوردراین-وستفالن، آلمان با بیش از 35000 دانشجو و بیش از 6000 پرسنل از جمله 300 استاد است که حدود 80 برنامه کارشناسی و کارشناسی ارشد را ارائه می دهد. این دانشگاه در منطقه روهر، چهارمین منطقه بزرگ شهری در اروپا واقع شده است. این دانشگاه از نظر عملکرد تحقیقاتی خود در زمینه های فیزیک، مهندسی برق، شیمی و اقتصاد رتبه بسیار بالایی دارد.

دانشگاه دورتموند در سال 1968 و در زمان سقوط صنعت ذغال سنگ و فولاد در منطقه روهر تأسیس شد. تاسیس آن به عنوان یک حرکت مهم در تحولات اقتصادی از صنعت سنگین به فناوری دیده می شد.

حوزه های اصلی تحقیق در دانشگاه عبارتند از علوم طبیعی، مهندسی، تربیت معلم / آموزش معلمان در طیف گسترده ای از موضوعات و روزنامه نگاری.

دانشگاه دورتموند در ابتدا به عنوان یک دانشگاه فنی طراحی شده بود، اما از سال 1980 به بعد رشته های علوم انسانی را نیز ارائه داد.

 

در سال 2006، دانشگاه دورتموند میزبان یازدهمین فدراسیون انجمن بین المللی فوتبال ربات ها (FIRA) RoboWorld Cup بود. تیم فوتبال ربات دانشگاه، دورتموند دوریدز، در مسابقات RoboWorld 2002 به عنوان نایب قهرمانی جهان رسید و در سال 2003 به مقام سوم رسید.

 

این دانشگاه بخشی از برنامه همکاری “University Alliance Ruhr”، همراه با دانشگاه روهر بوخوم و دانشگاه دویزبورگ-اسن است.

دانشگاه حدود 2 مایل (3.2 کیلومتر) خارج از مرکز شهر دورتموند ساخته شد. این مجموعه از دو دانشگاه، شمالی و جنوبی تشکیل شده است، که از سال 1984 توسط یک سیستم اتوماتیک مونوریل هوایی با یکدیگر ارتباط دارند که از طریق طبیعت بین پردیس ها با ارتفاع حدود 50 فوت (15 متر) عبور می کند. یکی از برجسته ترین ساختمان های دانشگاه برج ریاضیات است که دانشکده ریاضیات را در خود جای داده است.

دانشکده ها:

دانشکده ریاضی

دانشکده فیزیک

دانشکده شیمی و زیست شناسی

دانشکده علوم کامپیوتر

دانشکده آمار

دانشکده مهندسی بیوشیمی

دانشکده مهندسی مکانیک

دانشکده مهندسی برق و فناوری اطلاعات

دانشکده معماری و مهندسی عمران

دانشکده تجارت و اقتصاد

دانشکده آموزش، روانشناسی و جامعه شناسی

دانشکده علوم توانبخشی

دانشکده علوم انسانی و الهیات

دانشکده مطالعات فرهنگی

دانشکده هنر و علوم ورزشی

 • کشور
  آلمان
 • شهر
  دورتموند
 • تعداد دانشجویان
  32801
 • زبان
  انگلیسی, آلمانی
 • ددلاین ترم می
  15 نوامبر
 • ددلاین ترم سپتامبر
  15 می
530 یورو
نشانه گذاری
اشتراک گذاری
گالری تصاویر
مقاطع تحصیلی

دانشگاه TU دورتموند سالانه چندین بار بورسیه تحصیلات تکمیلی را به دانشجویان بین المللی اعطا می‌کند. بورسیه تحصیلات تکمیلی برای حمایت از دانشجویان بین المللی است که در شرایط سخت مالی به سر می برند و به آن ها کمک می‌کند تحصیلات خود را به پایان برسانند.

نکته: بورسیه های تحصیلات تکمیلی فقط می توانند برای دانشجویانی که پایان نامه خود را ثبت کرده اند و نیاز مالی دارند ارائه شود.

تماس با ما