دانشگاه برمن آلمان

University of Bremen

معرفی دانشگاه برمن آلمان

دانشگاه برمن (Universität Bremen آلمانی) یک دانشگاه دولتی در برمن، آلمان است و تقریباً 23.500 دانشجو از 115 کشور جهان در این دانشگاه مشغول به تحصیل هستند. این یکی از 11 موسسه ای است که به موفقیت در بخش “استراتژی های نهادی” طرح تعالی رسیده است که در سال 2012 توسط دولت فدرال آغاز شد. این دانشگاه همچنین در بخش ” تحصیلات تکمیلی” فوق العاده عمل کرده است.

تعهد آن با عنوان “Stadt der Wissenschaft 2005” (شهر علم 2005) که درباره دانش، سیاست، تجارت و فرهنگ بود، توسط بنیاد علوم آلمان (Stifterverband für die Deutsche Wissenschaft) جایزه گرفت. مطالعاتی که در دنیای دانشگاهی و همچنین در تجارت و صنعت از شهرت بالایی برخوردار است.

دانشگاه برمن در رتبه بندی های تحقیقاتی پیشرفت کرده است. برتری تحقیق و مشخصات میان رشته ای آن در ایجاد مراکز و برنامه های تحقیقاتی متعددی که توسط بنیاد تحقیقات آلمان (DFG) تأمین می شود، منعکس شده است. این مرکز در حال حاضر شامل هشت مرکز تحقیقاتی مشترک و مرکز تحقیقات حاشیه های اقیانوس، یکی از شش مرکز تحقیقات ملی DFG است.

از سال 1996 تا 2001، دانشگاه برمن به همراه شش دانشگاه دیگر در آلمان در یک طرح آزمایشی، با استفاده از بودجه بنیاد فولکس واگن، در تلاش برای اصلاح ساختار مدیریت دانشگاه‌ها شرکت کردند. این پروژه منجر به بهبود همکاری و ارتباط بین دانشگاه‌ها شد.

پذیرش

روند پذیرش در دانشگاه برمن بسیار رقابتی است و در بین برنامه‌های مختلف، تفاوت‌های قابل توجهی در نرخ پذیرش وجود دارد. در دوره زمستان سال 2017، نرخ پذیرش در مقطع کارشناسی حدود 16.2٪ بود. در آن سال، بیش از 24,000 درخواست برای 3,900 صندلی تحصیلی دریافت شد.

دانشگاه برمن دانشگاهی است که 118 برنامه مختلف را ارائه می دهد. در سال 2016 2،028 مدرک لیسانس، 1،357 مدرک کارشناسی ارشد و 303 مدرک دکترا اعطا کرد. دانشگاه برمن هر سال برای تدریس عالی جایزه برنینگ هاوزن را اعطا می کند. این جایزه در سال 1992 آغاز شد و قدیمی ترین جایزه تدریس در دانشگاه های آلمان محسوب می شود. شهریه برای دانشجویان ملی و بین المللی در دانشگاه برمن رایگان است. با این وجود سهم ترم تقریباً وجود دارد. 300 یورو، که شامل بلیط برای حمل و نقل عمومی در برمن و بخش هایی از نیدرزاکسن است.

دانشگاه برمن یک دانشگاه تحقیقاتی است. این دانشکده دارای 12 دانشکده است، اما تحقیقات خود را در 4 حوزه بین پرده بین رشته ای متمرکز می کند. آنها (1) تحقیقات دریایی، قطبی و اقلیمی، (2) تحولات اجتماعی، سیاست های اجتماعی و دولت، (3) علم مواد و مهندسی تولید، و (4) علوم بهداشتی هستند.

دوازده دانشکده دانشگاه به شرح ذیل است:

 

دانشکده 1: فیزیک / مهندسی برق

دانشکده 2: زیست شناسی / شیمی

دانشکده 3: ریاضیات / علوم کامپیوتر

دانشکده 4: مهندسی تولید – مهندسی مکانیک و مهندسی فرآیند

دانشکده 5: علوم زمین

دانشکده 6: حقوق

دانشکده 7: مطالعات تجاری و اقتصاد

دانشکده 8: علوم اجتماعی

دانشکده 9: مطالعات فرهنگی

دانشکده 10: زبانها و مطالعات ادبی

دانشکده 11: علوم انسانی و بهداشت

دانشکده 12: آموزش و پرورش و علوم تربیتی

 

نشانه گذاری
اشتراک گذاری
گالری تصاویر
مقاطع تحصیلی
 • کشور
  آلمان
 • شهر
  برمن
 • تعداد دانشجویان
  19621
 • زبان
  انگلیسی, آلمانی
 • ددلاین ترم می
  15 ژانویه
 • ددلاین ترم سپتامبر
  30 آپریل

در آلمان بعضی سازمان ها بورس تحصیلی برای دانشجویان ارائه می دهند اما توجه داشته باشید این بورس ها اکثرا به دانشجویان دوره های دکترا اختصاص می یابند.

700 یورو
پیمایش به بالا