دانشگاه گیسن آلمان

University of Giessen

معرفی دانشگاه گیسن آلمان

دانشگاه گیسن، نام رسمی آن دانشگاه جاستوس لیبیگ گیسن (آلمانی: Justus-Liebig-Universität Gießen)، یک دانشگاه بزرگ تحقیقاتی عمومی در گیسن، هسن آلمان است. این نام پس از مشهورترین عضو هیئت علمی آن، جاستوس فون لیبیگ، بنیانگذار شیمی مدرن کشاورزی و مخترع کودهای مصنوعی نامگذاری شده است. این دانشگاه حوزه های هنر، علوم انسانی، تجارت، دندانپزشکی، اقتصاد، حقوق، پزشکی، علوم اجتماعی و دامپزشکی را در بر می گیرد. بیمارستان دانشگاهی آن که دو سایت دارد به نام های گیسن و ماربورگ (دومی که بیمارستان آموزشی دانشگاه ماربورگ است) تنها بیمارستان های خصوصی دانشگاهی آلمان است.

دانشگاه گیسن یکی از قدیمی‌ترین مؤسسات آموزش عالی در جهان آلمانی زبان است. این دانشگاه با نام دانشگاه لوتری در شهر گیسن، هسن دارشتات، در سال ۱۶۰۷ تأسیس شد. با صدور منشور توسط رودولف دوم، امپراطور مقدس روم، در تاریخ ۱۹ مه ۱۶۰۷، این دانشگاه در اکتبر ۱۶۰۷ مجوز آموزش را دریافت کرد. در طول جنگ سی ساله، دانشگاه گیسن به دلیل شرایط نامناسب، آموزش را متوقف کرده و به مکان دیرینه خود در ماربورگ منتقل شد. با امضای صلح وستفالن، دانشگاه به مکان اصلی خود در گیسن بازگشت و در سال ۱۶۵۰ به طور رسمی به گیسن منتقل شد.

در قرن 17 و 18 یک دانشگاه دولتی کوچک معمولی بود که در آن زمان چهار دانشکده مشترک (الهیات، حقوق، پزشکی و فلسفه) را در اختیار داشت و با حدود 20 تا 25 استاد برای چند صد دانشجو تدریس می کردند. در قرن 18 نوسازی تدریجی برنامه های درسی و اصلاحات انجام شد.

با انتصاب ژوستوس فون لیبیگ 21 ساله در سال 1824 – بر خلاف خواست دانشگاه به توصیه الکساندر فون هومبولت – دوره جدیدی در علوم طبیعی در گیسسن آغاز شد. دانشمندان جوان و امیدوار، انگیزه جدیدی را در حوزه های مربوط به دانش خود ایجاد کردند. از جمله این دانشمندان فردریش گوتلیب ولوکر، وکالت رودولف فن جهرینگ ، آدولف فون هارناک و فیزیکدان ویلهلم کانراد روتگن بودند.

در اواخر قرن بیستم دانشگاه شروع به گسترش دانشکده های جدید و مدرن کرد. در این دوره کلینیک های جدیدی در پزشکی و دامپزشکی تأسیس شد و کتابخانه دانشگاه در ساختمانی جدید افتتاح شد. با ایجاد ساختمان مرکزی دانشگاه (افتتاح 1880) و مجاورت تاسیسات تازه ساخت شیمی و فیزیك، كانون فرهنگی جدیدی در آن زمان به وجود آمد.

دانشگاه گیسن اکنون تقریباً 23000 دانشجو و 8 هزار و 500 کارمند دارد که به همراه دانشجویان گیسن شهری دانشجویی را تشکیل داده اند.

 • کشور
  آلمان
 • شهر
  گیسن
 • زبان
  انگلیسی, آلمانی
 • ددلاین ترم می
  15 دسامبر
 • ددلاین ترم سپتامبر
  15 ژوئن
نشانه گذاری
اشتراک گذاری
گالری تصاویر
 • کشور
  آلمان
 • شهر
  گیسن
 • زبان
  انگلیسی, آلمانی
 • ددلاین ترم می
  15 دسامبر
 • ددلاین ترم سپتامبر
  15 ژوئن
مقاطع تحصیلی
26,060 یورو

به عنوان یک بخش از برنامه بورس دانشگاه گیسن، سالانه بورسیه‌های تحصیلات تکمیلی با مبلغ 1200 یورو در ماه به همراه 150 یورو در ماه برای پوشش منابع و هزینه‌های سفر و سایر نیازهای مالی، به داوطلبان اهدا می‌شود. این بورس تحصیلی بر اساس اساسنامه JLU و به منظور اعطای بورس‌های تحصیلات تکمیلی ارائه می‌شود.

مبلغ بورس بسته به بودجه دانشگاه در آن دوره و همچنین رزومه فرد متقاضی دارد.

 

پیمایش به بالا