دانشگاه گیسن آلمان

University of Giessen

معرفی دانشگاه گیسن آلمان

دانشگاه گیسن، نام رسمی آن دانشگاه جاستوس لیبیگ گیسن (آلمانی: Justus-Liebig-Universität Gießen)، یک دانشگاه بزرگ تحقیقاتی عمومی در گیسن، هسن آلمان است. این نام پس از مشهورترین عضو هیئت علمی آن، جاستوس فون لیبیگ، بنیانگذار شیمی مدرن کشاورزی و مخترع کودهای مصنوعی نامگذاری شده است. این دانشگاه حوزه های هنر، علوم انسانی، تجارت، دندانپزشکی، اقتصاد، حقوق، پزشکی، علوم اجتماعی و دامپزشکی را در بر می گیرد. بیمارستان دانشگاهی آن که دو سایت دارد به نام های گیسن و ماربورگ (دومی که بیمارستان آموزشی دانشگاه ماربورگ است) تنها بیمارستان های خصوصی دانشگاهی آلمان است.

دانشگاه گیسن یکی از قدیمی ترین مؤسسات آموزش عالی در جهان آلمانی زبان است. این بنا در سال 1607 به عنوان دانشگاه لوتری در شهر گیسن در هسن دارشتات تأسیس شد. با داشتن منشور صادر شده توسط رودولف دوم، امپراطور مقدس روم، در 19 مه 1607، این دانشگاه برای آموزش در اکتبر 1607 اجازه داده شد. در طول جنگ سی ساله دانشگاه گیسن آموزش را متوقف کرد و به مکان دیرینه خود در ماربورگ منتقل شد. صلح وستفالن منجر به بازگردانده شدن به مکان قدیمی و در سال 1650 به جابجایی دانشگاه به گیسن شد.

در قرن 17 و 18 یک دانشگاه دولتی کوچک معمولی بود که در آن زمان چهار دانشکده مشترک (الهیات، حقوق، پزشکی و فلسفه) را در اختیار داشت و با حدود 20 تا 25 استاد برای چند صد دانشجو تدریس می کردند. در قرن 18 نوسازی تدریجی برنامه های درسی و اصلاحات انجام شد.

با انتصاب ژوستوس فون لیبیگ 21 ساله در سال 1824 – بر خلاف خواست دانشگاه به توصیه الکساندر فون هومبولت – دوره جدیدی در علوم طبیعی در گیسسن آغاز شد. دانشمندان جوان و امیدوار، انگیزه جدیدی را در حوزه های مربوط به دانش خود ایجاد کردند. از جمله این دانشمندان فردریش گوتلیب ولوکر، وکالت رودولف فن جهرینگ ، آدولف فون هارناک و فیزیکدان ویلهلم کانراد روتگن بودند.

در اواخر قرن بیستم دانشگاه شروع به گسترش دانشکده های جدید و مدرن کرد. در این دوره کلینیک های جدیدی در پزشکی و دامپزشکی تأسیس شد و کتابخانه دانشگاه در ساختمانی جدید افتتاح شد. با ایجاد ساختمان مرکزی دانشگاه (افتتاح 1880) و مجاورت تاسیسات تازه ساخت شیمی و فیزیك، كانون فرهنگی جدیدی در آن زمان به وجود آمد.

دانشگاه گیسن اکنون تقریباً 23000 دانشجو و 8 هزار و 500 کارمند دارد که به همراه دانشجویان گیسن شهری دانشجویی را تشکیل داده اند.

 • کشور
  آلمان
 • شهر
  گیسن
 • زبان
  انگلیسی, آلمانی
 • ددلاین ترم می
  15 دسامبر
 • ددلاین ترم سپتامبر
  15 ژوئن
نشانه گذاری
اشتراک گذاری
گالری تصاویر
 • کشور
  آلمان
 • شهر
  گیسن
 • زبان
  انگلیسی, آلمانی
 • ددلاین ترم می
  15 دسامبر
 • ددلاین ترم سپتامبر
  15 ژوئن
مقاطع تحصیلی
26,060 یورو

به عنوان بخشی از برنامه بورس خود، دانشگاه گیسن سالانه بورسیه های تحصیلات تکمیلی را به مبلغ 1200 یورو در ماه و به علاوه 150 یورو در ماه برای منابع و هزینه های سفر و سایر موارد در صورت لزوم اهدا می کند. این بورس تحصیلی مطابق اساسنامه JLU در مورد اعطای بورس تحصیلات تکمیلی می باشد.

مبلغ بورس بسته به بودجه دانشگاه در آن دوره و همچنین رزومه فرد متقاضی دارد.

 

تماس با ما