دانشگاه فیلیپس ماربورگ آلمان

Philipps-​Universität Marburg

معرفی دانشگاه فیلیپس ماربورگ آلمان

دانشگاه فیلیپس ماربورگ (به آلمانی: Philipps-Universität Marburg) در سال 1527 توسط فیلیپ اول، تأسیس شد. این دانشگاه حدود 25000 دانشجو و 7 هزار و 500 کارمند دارد و در ماربورگ، شهری با 72000 نفر جمعیت واقع شده است و ساختمانهای دانشگاه در مرکز شهر یا در اطراف آن واقع شده اند. حدود 12 درصد دانشجویان بین المللی هستند.

ماربورگ یکی از سنتی ترین دانشکده های پزشکی آلمان است.

در سال 1609، دانشگاه ماربورگ اولین دانشکده جهان در شیمی را تأسیس کرد.

این دانشگاه به دلیل تحقیقات در علوم بسیار مشهور است، اما همچنین دارای معدود مراکزی است که در خاورمیانه، CNMS (مرکز مطالعات خاورمیانه) تحقیقاتی را انجام می دهد. دپارتمان های روانشناسی و جغرافیا از یک شهرت برجسته برخوردار هستند و به مقام گروه عالی در رده بندی CHE Excellence 2009 در سطح اروپا رسیدند.

شهر ماربورگ، در رودخانه لن در غرب آلمان، توسط جنگل ها محاصره شده است و در حدود 45 مایلی شمال فرانکفورت-ماین واقع شده است.

تحقیقات قوی با مشارکت دانشگاه در چندین  پروژه وجود دارد. این مراکز تحقیقاتی مشترک توسط بنیاد علمی آلمان DFG تأمین می شود. دانشگاه با فراهم کردن امکانات ویژه ای محققان را ترغیب به فعالیت می کند. بعضی از تحقیقات این دانشگاه عبارت اند از:

مسیرهای وابسته به RAS در سرطان (2004 ژولیوس-ماکسیمیلیان)

پاسخ آلرژیک ریه (2005، با مرکز تحقیقات Borstel و LMU مونیخ)

تغییرات کروماتین در تمایز و بدخیمی (2010، با Justus-Liebig Universität Gießen)

مصونیت ذاتی ریه (2010، با Charité Universitätsmedizin برلین، FU برلین، موسسه مکس-پلانک)

مکانیسم های محاسبات سلولی و ارتباط آن با بیماری (2003)

تنوع میکروبی در پاسخ به سیگنال محیطی (2012، با موسسه ماکس پلانک برای میکروبیولوژی زمینی ، ماربورگ)

ویروس های RNA: متابولیسم RNAنز (2013)

دانشکده های دانشگاه عبارتند از:

دانشکده اقتصاد
دانشکده  مدیریت کسب و کار
دانشکده علوم اجتماعی
دانشکده فلسفه
دانشکده روانشناسی
دانشکده الهیات
دانشکده مطالعات تاریخ
دانشکده زبان های خارجی
دانشکده علوم ریاضی
دانشکده کامپیوتر
دانشکده فیزیک
دانشکده شیمی
دانشکده داروسازی
دانشکده زیست شناسی
دانشکده جغرافیا
دانشکده پزشکی
دانشکده تربیت معلم

 • کشور
  آلمان
 • شهر
  ماربورگ
 • تعداد دانشجویان
  26820
 • زبان
  انگلیسی, آلمانی
 • ددلاین ترم می
  15 فوریه
 • ددلاین ترم سپتامبر
  15 آگوست
نشانه گذاری
اشتراک گذاری
گالری تصاویر
مقاطع تحصیلی

بورس های تحصیلی بودجه دولتی برای تحصیل در آلمان:

بورس های تحصیلی DAAD – سرویس تبادل دانشگاهی آلمان (DAAD) بورس های تحصیلی زیادی را برای دانشجویان بین المللی برای تحصیل در آلمان در مقاطع مختلف ارائه می دهد.

Erasmus : بزرگترین ارائه دهنده بورس تحصیلی برای تحصیل در اتحادیه اروپا، Erasmus توسط کمیسیون اروپا هدایت می شود و دانشجویان بین المللی را برای تحصیل در اروپا تأمین می کند. این کمک هزینه های زندگی را هنگام شرکت در یک برنامه مبادله ای برای تحصیل در اروپا تأمین می کند.

بورس های غیر دولتی برای تحصیل در آلمان

بورس های تحصیلات تکمیلی بین المللی انیشتین – بورسیه ای که توسط بنیاد انیشتین برای تحقیقات فوق دکتری در یک دانشگاه در برلین حمایت مالی می شود. می توانید اطلاعات بیشتری در مورد تحصیل دکترا در آلمان کسب کنید.

بورس های تحصیلی هاینریش بول برای دانشجویان بین المللی – بورسیه تحصیلی برای دانشجویان بین المللی در تمام سطوح که مایل به تحصیل در آلمان در یک موسسه معتبر هستند. (آخرین مهلت برنامه های کاربردی سال 2019 به پایان رسیده است. لطفاً بعداً برای مسابقات سال 2020 بررسی کنید.)

بورس های تحقیقاتی هامبولت برای محققان فوق دکترا – بورسیه های تحصیلات تکمیلی برای دانشمندان و محققان از هر موضوع و ملیت. دانشجویان کشورهای در حال توسعه و نوظهور واجد شرایط واجد شرایط بودن برای درخواست بورس تحصیلی جورج فورستر هستند.

بورسیه های تحصیلی Konrad-Adenauer-Stiftung (KAS) – بورسیه های ماهانه کارشناسی ارشد و دکترا برای متقاضیان بین المللی زیر 30 سال که دارای مدرک دانشگاهی در کشور خود هستند، در دسترس است. شما باید شواهدی از عملکرد دانشگاهی بالاتر از متوسط ​​ارائه دهید ، به طور فعال در کارهای داوطلبانه به نفع جامعه در کشور خود شرکت کرده اید و به موضوعات سیاسی علاقه دارید.

بورسیه های علمی Kurt Hansen – بورسیه های علمی برای تحصیل در آلمان ، توسط بنیاد بایر تأمین می شود و برای دانشجویانی که در حال آموزش هستند برای تبدیل شدن به مربیان حوزه علمیه ، باز است.

بورس های تحصیلی بین المللی ماری کوری (IIF) برای کشورهای در حال توسعه – بورس های تحصیلات تکمیلی برای دانشجویان بین المللی که مایل به تحصیل در آلمان هستند. بودجه کمیسیون اروپا. بورس های تحصیلی بیشتری برای دانشجویان کشورهای در حال توسعه در اینجا موجود است.

بورسیه تحصیلی Mawista – بورسیه هایی برای کسانی که هنگام مراقبت از یک کودک در خارج از کشور تحصیل می کنند ، از جمله کسانی که تحصیل در آلمان را دنبال می کنند.

Deutschland Stipendium – بورسیه های مبتنی بر شایستگی ماهیانه 300 یورو برای دانشجویان با استعدادی که در دانشگاه های آلمان ثبت نام کرده اند در دسترس است. ملیت و درآمد شخصی تاثیری در شانس در نظر گرفتن شما ندارد.

انجمن Helmholtz – بورس های سالانه برای دانشجویان دکترا و دکترا از سراسر جهان در دسترس است ، به آنها این امکان را می دهد که در مراکز هلمولتز در آلمان تحقیقاتی پولی انجام دهند.

بورس های تحصیلی خاص دانشگاه برای تحصیل در آلمان

بورس های تحصیلی DRD برای آفریقایی های زیر صحرایی – بورسیه های مبتنی بر شایستگی برای دانشجویان کشورهای در حال توسعه در کشورهای جنوب صحرای آفریقا که دارای مدرک کارشناسی ارشد در مطالعات توسعه ، مدیریت دولتی و مدیریت توسعه در دانشگاه روهر Bochum هستند. برنامه دوبرابر UWC در آفریقای جنوبی. بورس های تحصیلی بیشتری برای دانشجویان آفریقایی در اینجا موجود است.

دانشکده دارایی و مالی فرانکفورت از معافیت شهریه دکتری – بورس تحصیلی برای دانشجویان دکترا که در یک برنامه آموزش زبان انگلیسی در فرانکفورت مشغول به کار هستند، در دوره های مالی، حسابداری، ریاضیات و مدیریت تجارت لغو می شود. (آخرین مهلت برنامه های کاربردی سال 2019 به پایان رسیده است. لطفاً بعداً برای مسابقات سال 2020 بررسی کنید.)

برنامه کمک هزینه تحصیلی FRIAS Cofund برای محققان بین المللی – بورس های تحصیلی آلمانی برای دانشجویان بین المللی برای تحصیل در دانشگاه فرایبورگ در یک برنامه در سطح تحقیق.

بورسیه های کارشناسی ارشد دانشگاه علمی کاربردی هامبورگ – بورسیه های تحصیلی برای دانشجویان بین المللی (برای کلیه موضوعات به استثنای طراحی ، بهداشت عمومی و مدیریت عمومی) در یک برنامه کارشناسی ارشد در دانشگاه ثبت نام کرده اند.

دانشگاه هایدلبرگ بورس های تحصیلی گوناگونی را برای دانشجویان بین‌المللی ارائه می‌دهد. به عنوان مثال، بورس تحصیلی امیرانا برای دانشجویان کشورهای در حال توسعه را برای تحصیل در رشته های پزشکی یا دندانپزشکی در این دانشگاه فراهم می‌کند. این بورس ها به دانشجویان بین‌المللی فرصتی را می‌دهند تا به تحصیل در دانشگاه هایدلبرگ دست یابند و در رشته های پزشکی یا دندانپزشکی تحصیل کنند.

بورسیه تحصیلی بین المللی کارشناسی ارشد HHL برای رهبری مؤثر و مسئولیت پذیر – فرصت های بورس تحصیلی برای تحصیل در مدیریت در مقطع کارشناسی ارشد و دکترا HHL لیپزیگ دانشکده مدیریت.

بورس های تحقیقاتی بین المللی دانشگاه هومبولت – فرصت های کمک هزینه تحصیلی برای دانشجویان بین المللی که در زمینه تاریخ، انسان شناسی، حقوق، جامعه شناسی، علوم سیاسی، جغرافیا، اقتصاد و یا مطالعات حوزه در دانشگاه هومبولت تحقیق می کنند. به دنبال آخرین دور برنامه در اینجا باشید.

موقعیتهای بین المللی دکترا در دانشکده تحصیلات تکمیلی مطالعات اروپای شرقی و جنوب شرقی – بورس های تحصیلی برای تحصیل در مقطع تحصیلات تکمیلی در لودویگ-ماکسیمیلیان-دانشگاه مونیخ یا Universit Ret رگنسبورگ به عنوان پژوهشگر مطالعات اروپای شرقی و جنوب شرقی.

بورس های تحصیلی KAAD برای کشورهای در حال توسعه – طرحی که بورس های تحصیلی را برای دانشجویان بین المللی کشورهای در حال توسعه (در آفریقا، آسیا، خاورمیانه و آمریکای لاتین) فراهم می کند تا در دانشگاه آلمان در سطح کارشناسی ارشد یا دکترا تحصیل کند. نامزدها باید از مهارت های آلمانی زبان برخوردار باشند و از فرقه کاتولیک و مسیحی باشند.

بورسیه های MBA کوفی عنان MBA برای دانشجویان در حال توسعه کشور – بورس های تحصیلی برای پنج دانشجوی بین المللی از کشورهای در حال توسعه برای تحصیل MBA تمام وقت و یک ساله MBA در دانشکده مدیریت و فناوری اروپا (ESMT) در برلین. سایر بورسیه های MBA موجود در مدرسه شامل بورسیه تحصیلی زنان ESMT برای نامزدهای زن است.

موسسه فیزیک شیمیایی جامدات پلانک – بورس های تحصیلات تکمیلی برای دکتری شیمی شیمی جامد در دانشگاه موجود است.

بورسیه های دانشگاه Ulm برای دانشجویان بین المللی – بورس های تحصیلی مبتنی بر دانشجویان بین المللی که نزدیک به فارغ التحصیل شدن در دانشگاه Ulm هستند نیاز به تحصیل دارد. بودجه فقط برای یک ترم ارائه می شود.

دانشگاه هامبورگ بورسیه‌های تحصیلی را برای دانشجویان برجسته بین‌المللی ارائه می‌دهد که حداقل دو ترم در برنامه تحصیلی خود ثبت نام کرده‌اند. این بورسیه‌ها در نظر دارند نیازهای مالی متقاضیان را نیز در نظر بگیرند و شما باید آماده باشید در فرآیند بین‌المللی‌سازی دانشگاه هامبورگ مشارکت کنید. این بورسیه‌ها به دانشجویان بین‌المللی فرصتی برای ادامه تحصیل در دانشگاه هامبورگ و دستیابی به تحصیلات برتر فراهم می‌کنند، همچنین به منظور حمایت مالی دانشجویان نیازمند نیز ارائه می‌شوند. با این بورسیه‌ها، دانشجویان بین‌المللی می‌توانند به تحقق آرزوهای تحصیلی خود در دانشگاه هامبورگ نزدیک شوند و محیطی بین‌المللی را تجربه کنند.

بورسیه های دانشگاه RWTH آخن – فرصت های بودجه برای دانشجویان بین المللی و داخلی در دانشگاه RWTH آخن.

2,100 یورو
پیمایش به بالا