دانشگاه رگنسبورک آلمان

University of Regensburg

معرفی دانشگاه رگنسبورک آلمان

دانشگاه رگنسبورگ دانشگاه تحقیقاتی عمومی است که در قرون وسطا در شهررگنسبورگ، بایرن ساخته شده است. این شهر به عنوان میراث جهانی یونسکو ثبت شده است. این دانشگاه در ۱۸ ژوئیه ۱۹۶۲ به عنوان چهارمین دانشگاه تمام عیار در بایرن تأسیس شد. پس از شروع فعالیت در سال ۱۹۶۵، این دانشگاه به طور رسمی در طول ترم زمستانی ۱۹۶۸-۱۹۶۷ افتتاح شد. در ابتدا دانشکده های حقوق، علوم بازرگانی، فلسفه  و در ترم تابستان سال ۱۹۶۸ دانشکده الهیات تاسیس شدند. در حال حاضر، دانشگاه رگنسبورگ یازده دانشکده دارد.

این دانشگاه به طور فعال در برنامه SOCRATES اتحادیه اروپا و همچنین چندین برنامه TEMPUS شرکت می کند.

تلاش برای ایجاد دانشگاه در رگنسبورگ از اواخر قرن 15 مورد حمایت قرار گرفت. در سال ۱۴۸۷، دوک آلبرت چهارم از بایرن و شورای شهر رگنسبورگ طوماری را به پاپ Innocent VII برای ایجاد دانشگاه در داخل شهر ارسال کردند. این ایده رد شد و به دلایل اقتصادی ناکام ماند. در سال ۱۵۶۲، ماتیاس فلاسیوس اصلاح طلب پروتستان دوباره از ایجاد دانشگاه در این شهر دفاع کرد و اظهار داشت که یک دانشگاه در رگنسبورگ ایده های اصلاحات پروتستان را به سرزمین های اسلاو می بخشد. روشنفکران پروتستان مجدداً در سال ۱۶۳۳ اقدام به ایجاد دانشگاه کردند، اگرچه با ورود نیروهای امپریالیستی به دستور امپراطور روم فردیناند دوم، تلاش های آنها بی نتیجه ماند. پس از پایان جنگ جهانی دوم، گروهی از روشنفکران و دانشگاهیان نگران در بایرن شرقی انجمن دانشگاه را در سال ۱۹۴۸ تأسیس کردند و از ایجاد دانشگاه در رگنسبورگ و منطقه پلاتینات حمایت کردند.

ساخت و ساز با مراسم رسمی در ۲۰ نوامبر ۱۹۶۵ آغاز شد. اولین سخنرانی ها در ترم زمستانی ۱۹۶۷ با دانشکده های حقوق، علوم بازرگانی و فلسفه به عنوان اولین دانشکده ها برای دانشجویان آغاز شد. سال بعد، دانشکده الهیات کاتولیک برای دانشجویان افتتاح شد. از سال ۱۹۶۷، این دانشگاه به دوازده دانشکده، از جمله پزشکی، زیست شناسی، روانشناسی و شیمی گسترش یافته است. انجمن تحقیقات آلمان عمیقا از تعدادی پروژه تحقیقاتی از جمله رشته های بیوشیمی و میکروبیولوژی در دانشگاه حمایت کرده است.

مشهورترین عضو هیئت علمی دانشگاه، پاپ بندیکت شانزدهم است که از سال ۱۹۶۹ تدریس کرد تا اینکه در سال ۱۹۷۷ به عنوان کاردینال و اسقف اعظم مونیخ منصوب شد.

در سال ۲۰۰۶، یک سال پس از انتخاب وی به عنوان پاپ، بندیکت شانزدهم به دانشگاه رگنسبورگ بازگشت و برای سخنرانی بسیار جنجالی که توجه بین المللی را به خود جلب کرد آماده شد.  نام پاپ هنوز به عنوان استاد دانشگاه ذکر شده است.

یکی دیگر از اعضای مشهور سابق دانشکده، کارل استرتر، بین سالهای ۱۹۸۰ تا ۲۰۰۲ به عنوان رئیس مرکز Archaea و گروه میکروبیولوژی فعالیت داشت.

این دانشگاه کاملاً در یک پردیس مرکزی واقع شده است و در جنوب شهر داخلی رگنسبورگ در حاشیه کوچکی در جنوب رودخانه دانوب واقع شده است.

بیمارستان دانشگاهی وابسته به دانشگاه رگنسبورگ تقریباً ۴۲۰۰ کارمند شامل ۳۱۲ استاد را دارد و بیش از ۲۰،۰۰۰ دانشجو را آموزش می دهد (ترم تابستان ۲۰۱۵).

شهرت و جذابیت دانشگاه توسط شهر ۲ هزار ساله رگنسبورگ، حومه شهر زیبا، (دره دانوب) و ارتفاعات اطراف جنگل باواریا افزایش یافته است. زندگی فرهنگی پرشور هم در سطح شهر و هم در محوطه دانشگاه فرصت های تفریحی خوبی را فراهم می کند که توسط تعدادی از دریاچه های مجاور بهبود یافته است.

زمینه های اصلی فعالیت شامل علوم طبیعی (ریاضیات، فیزیک، علوم زیستی، شیمی و داروسازی)، علوم انسانی (تاریخ، فلسفه) و پزشکی است.

این دانشگاه در بیش از ۳۰ پروژه اتحادیه اروپا شرکت می کند.

دانشکده فیزیک این دانشگاه در سال ۲۰۰۹ مقام اول را در بایرن و مقام سوم در آلمان را به خود اختصاص داد و مورد حمایت مالی قرار گرفت.

دانشگاه رگنسبورگ باهمکاری با شرکای اروپا، یک مرکز بین رشته ای برای تحقیق و تدریس در مورد همه جنبه های مربوط به کشورهای اروپای مرکزی، شرقی و جنوب شرقی ایجاد کرده است. به عنوان بخشی از تمرکز بر اروپای شرقی، دانشگاه رگنسبورگ درجه مطالعاتی مربوط به اروپای شرقی را ارائه می دهد.

این دانشگاه همچنین مرکزی است که در زمینه همکاری بین دانشگاههای منطقه و ایالت باواریا فعالیت می کند.

در محوطه دانشگاه، دانشجویان به امکاناتی مانند یک کافه تریای مرکزی بزرگ و چندین کافه کوچکتر، یک پیتزا فروشی، یک بانک، یک کتابفروشی و سایر مغازه‌های مختلف دسترسی دارند. کتابخانه دانشگاهی با دسترسی آزاد و فهرست آنلاین، بیش از ۳.۱۵ میلیون کتاب و مجله را در اختیار دانشجویان قرار می‌دهد. همه دانشجویان یک کد پین دریافت می‌کنند که به آنها امکان دسترسی رایگان به خدمات پست الکترونیکی و اینترنت را در تمام اتاق‌های رایانه در سراسر دانشگاه می‌دهد.

اقامتگاههای دانشجویی که تعدادی از آنها پذیرای دانشجویان دارای نیازهای ویژه هستند، در مجاورت دانشگاه و همچنین در مرکز شهر واقع شده اند.

دانشگاه رگنسبورگ، علاوه بر عملکرد دانشجویی، تشویق به فعالیت‌های فرابرنامه در خارج از حوزه دانشگاه دارد. در دانشگاه، گروه‌های مختلفی در زمینه موسیقی و نمایشگاه‌های هنری مانند نقاشی، چاپ، مجسمه‌سازی و عکاسی فعالیت می‌کنند که نشان از یک زندگی فرهنگی پویا در دانشگاه است. هر سال بیش از ده گروه دانشجویی کارهای خود را در سالن تئاتر دانشگاه به نمایش می‌گذارند. همچنین، دانشجویان می‌توانند از استودیوهای سمعی بصری مجهز به امکانات تولید فیلم و موسیقی در دسترس خود استفاده کنند.

مرکز ورزشی دوره های تفریحی را برای دانشجویان فراهم می کند. انتخاب دوره ها اختیاری و تنوع آن ها بسیار بالا می باشد.

دفتر بین المللی این دانشگاه نیز به دانشجویان بین المللی امکانات خاصی را ارائه می دهد تا آن ها شرایط تحصیل و زندگی ساده تری را داشته باشند.

نشانه گذاری
اشتراک گذاری
گالری تصاویر
مقاطع تحصیلی
 • کشور
  آلمان
 • شهر
  رگنسبورگ
 • تعداد دانشجویان
  20321
 • زبان
  انگلیسی, آلمانی
 • ددلاین ترم می
  15 ژانویه
 • ددلاین ترم سپتامبر
  15 جولای

این دانشگاه از یازده دانشکده تشکیل شده است:

 • دانشکده الهیات کاتولیک
 • دانشکده حقوق
 • دانشکده تجارت، اقتصاد و سیستمهای اطلاعات مدیریت
 • دانشکده پزشکی
 • دانشکده فلسفه، تاریخ هنر، تاریخ و علوم انسانی
 • دانشکده روانشناسی، آموزش و علوم ورزشی
 • دانشکده زبان ها، ادبیات و فرهنگ ها
 • دانشکده ریاضی
 • دانشکده فیزیک
 • دانشکده زیست شناسی و پزشکی
 • دانشکده شیمی و داروسازی

به دانشجویان توصیه می‌شود که برای حمایت مالی و یا درخواست بورس‌های تحصیلی، از طریق مؤسسات مناسبی مانند دولت کشور خود، خدمات تبادل دانشگاهی آلمان از وب‌سایت DAAD یا کمک‌های مالی ارائه شده توسط بنیاد الکساندر فون هومبولت، اقدام کنند.

262 یورو
پیمایش به بالا