دانشگاه وسترن انتاریو کانادا

Western University

معرفی دانشگاه وسترن انتاریو کانادا

دانشگاه وسترن انتاریو، که از سال 2012 به عنوان دانشگاه وسترن شناخته می شود و معمولاً در وسترن مخفف می شود، یک دانشگاه تحقیقاتی عمومی در لندن، انتاریو، کانادا است. محوطه اصلی این دانشگاه در 455 هکتار زمین است و توسط محله های مسکونی احاطه شده است و رودخانه تیمز در قسمت شرقی این محوطه دانشگاه واقع شده است. این دانشگاه دارای دوازده دانشکده است و عضو U15، گروهی از دانشگاه های پرتحرک و تحقیقاتی در کانادا است.

 

این دانشگاه در 7 مارس 1878 توسط اسقف اسحاق هلموت  به عنوان دانشگاه غربی لندن، انتاریو تأسیس شد. چهار دانشکده اول هنر، الهیات، قانون و پزشکی بودند. این دانشگاه به چندین کالج وابسته است. این دانشگاه در دوره پس از جنگ جهانی دوم رشد چشمگیری داشت، زیرا تعدادی از دانشکده ها و مدارس به دانشگاه اضافه شدند.

 

وسترن یک دانشگاه مشترک آموزشی است، با بیش از 24000 دانشجو و بیش از 306000 فارغ التحصیل که در سراسر جهان زندگی می کنند. فارغ التحصیلان قابل توجه شامل مقامات دولتی، دانشگاهیان، رهبران تجارت، برندگان جایزه نوبل، دانشمندان رودز و یاران برجسته هستند.

وسترن یک مرکز آموزشی متنوع می‌باشد که 1249 استاد و 24000 دانشجو دارد. با توجه به بیانیه مأموریت دانشگاه، تحقیق یکی از مهم‌ترین اهداف دانشگاه است و سالانه بیش از 200 میلیون دلار از این طریق درآمد کسب می‌نماید. با داشتن 13 دانشکده و سه کالج وابسته وسترن در مجموع 200 مدرک مختلف ارائه می‌نماید. حداقل معدل برای ورود به دانشگاه در مقطع کارشناسی 86 درصد و در مقاطع بالاتر 78 درصد است. نسبت دانشجو به استاد نیز 21 می‌باشد.

از سال 2000 وسترن فراخوان موفقی را به منظور جمع‌آوری کمکهای مالی آغاز نمود و توانست 327 میلیون دلار کمک از بخش خصوصی، 65 میلیون دلار هدیه شخصی و 150 میلیون دلار از کمکهای دولتی دریافت نماید.

رنگهای رسمی دانشگاه بنفش و سفید می‌باشد و شعار دانشگاه نیز Veritas et utilitas است که معنی آن به انگلیسی Truth and usefulness و به فارسی حقیقت و سودمندیست. سمبل تیمهای ورزشی دانشگاه نیز اسب ماستنگ می‌باشد.

 • کشور
  کانادا
 • استان
  انتاریو
 • شهر
  لندن
 • تعداد دانشجویان
  28386
 • زبان
  انگلیسی
 • ددلاین ترم ژانویه
  1 اکتبر
 • ددلاین ترم سپتامبر
  15 ژانویه
31,042 دلار کانادا

بورسیه تا سقف 10000 دلار کانادا در سال به دانشجویان برتر مقطع تحصیلات تکمیلی تعلق می گیرد.

نشانه گذاری
اشتراک گذاری
گالری تصاویر
مقاطع تحصیلی
تماس با ما