دانشگاه وسترن انتاریو کانادا

Western University

دانشگاه وسترن انتاریو، که از سال ۲۰۱۲ به عنوان دانشگاه وسترن شناخته می‌شود و معمولاً به عنوان وسترن شناخته می‌شود، یک دانشگاه تحقیقاتی عمومی در شهر لندن، انتاریو، کانادا است. محوطه اصلی این دانشگاه در ۴۵۵ هکتار زمین قرار دارد و توسط محله‌های مسکونی احاطه شده است. همچنین، رودخانه تیمز در قسمت شرقی این محوطه دانشگاه جریان دارد. دانشگاه وسترن انتاریو دوازده دانشکده را در بر می‌گیرد و عضوی از U15 است، که یک گروه از دانشگاه‌های پرتحرک و تحقیقاتی در کانادا است.این دانشگاه در 7 مارس 1878 توسط اسقف اسحاق هلموت  به عنوان دانشگاه غربی لندن، انتاریو تأسیس شد. چهار دانشکده اول هنر، الهیات، قانون و پزشکی بودند. این دانشگاه به چندین کالج وابسته است. این دانشگاه در دوره پس از جنگ جهانی دوم رشد چشمگیری داشت، زیرا تعدادی از دانشکده ها و مدارس به دانشگاه اضافه شدند.
دانشگاه وسترن یک مؤسسه آموزشی جامع است که بیش از ۲۴٬۰۰۰ دانشجو و بیش از ۳۰۶٬۰۰۰ فارغ التحصیل را در سراسر جهان به خود اختصاص داده است. فارغ التحصیلان این دانشگاه شامل افراد مهمی هستند که در حوزه‌های مختلف فعالیت می‌کنند، از جمله مقامات دولتی، اعضای هیئت علمی، رهبران تجارت، برندگان جایزه نوبل، دانشمندان خلاق و همکاران برجسته در زمینه‌های مختلف.
وسترن یک مرکز آموزشی متنوع می‌باشد که 1249 استاد و 24000 دانشجو دارد. با توجه به بیانیه مأموریت دانشگاه، تحقیق یکی از مهم‌ترین اهداف دانشگاه است و سالانه بیش از 200 میلیون دلار از این طریق درآمد کسب می‌نماید. با داشتن 13 دانشکده و سه کالج وابسته وسترن در مجموع 200 مدرک مختلف ارائه می‌نماید. حداقل معدل برای ورود به دانشگاه در مقطع کارشناسی 86 درصد و در مقاطع بالاتر 78 درصد است. نسبت دانشجو به استاد نیز 21 می‌باشد.
از سال 2000 وسترن فراخوان موفقی را به منظور جمع‌آوری کمکهای مالی آغاز نمود و توانست 327 میلیون دلار کمک از بخش خصوصی، 65 میلیون دلار هدیه شخصی و 150 میلیون دلار از کمکهای دولتی دریافت نماید.
رسمی دانشگاه بنفش و سفید می‌باشد و شعار دانشگاه نیز Veritas et utilitas است که معنی آن به انگلیسی Truth and usefulness و به فارسی حقیقت و سودمندیست. سمبل تیمهای ورزشی دانشگاه نیز اسب ماستنگ می‌باشد.

 • کشور
  کانادا
 • استان
  انتاریو
 • شهر
  لندن
 • تعداد دانشجویان
  28386
 • زبان
  انگلیسی
 • ددلاین ترم ژانویه
  1 اکتبر
 • ددلاین ترم سپتامبر
  15 ژانویه
31,042 دلار کانادا
نشانه گذاری
اشتراک گذاری
گالری تصاویر
مقاطع تحصیلی
پیمایش به بالا