مشاور و وکیل مهاجرت تحصیلی به آلمان چه کارهایی انجام می دهد؟

مشاور و وکیل مهاجرت تحصیلی به آلمان چه کارهایی انجام می دهد؟

آلمان یک کشور بسیار محبوب در میان دانشجویان بین المللی است. این مسئله عمدتاً به دلیل دانشگاه‌های عالی بسیار زیاد این کشور، زندگی دانشجویی پویا و برنامه های مشوق تحصیلی (حمایت مالی) خوبی است که ارائه می شود. اگر تصمیم گرفته اید که به آلمان بیایید، این متن را بخوانید تا نحوه برنامه ریزی برای تحصیل و مواردی که می تواند به شما در این مسیر کمک کند را بشناسید.

چرا به عنوان یک دانشجوی خارجی آلمان را برای تحصیل انتخاب کنم؟


چرا به عنوان یک دانشجوی خارجی آلمان را برای تحصیل انتخاب کنم؟

خوب در ابتدا به عنوان نکته اول می توان گفت که شما از یک آموزش درجه یک در دانشگاه های آلمان درمیان ردههای بسیار بالای دانشگاه های جهان (و درست در زیر دانشگاه های برتر آمریکا و انگلستان قرار دارد) و یک مدرک رسمی برای تعیین موضوع که در تمامی دنیا معتبر است، برخوردار خواهید شد. به علاوه بر اساس اصول آموزشی سیستم آموزش عالی آلمان، یعنی واحد آموزش و پژوهش که سنگ بنای سیستم آموزش دوگانه نیز محسوب می‌شود، تاکید زیادی بر کارآموزی و بالا زدن آستین برای حضور در کار مرتبط با رشته دانشجو برای آشنایی با آنچه که آموخته، پژوهش در روش‌های جدید حل مسائل شده است. در نهایت آلمان، کشور و فرهنگ مهمی است و هر دانشجوی بین المللی از مزایای حضور در این کشور بهره مند خواهد شد.

تحصیل در خارج از کشور یک تجربه متفاوت در زندگی شما خواهد بود.


تحصیل در خارج از کشور یک تجربه متفاوت در زندگی شما خواهد بود.

این تجربه چشمان شما را به قسمت های دیگری از دنیا باز خواهد کرد و به ما اجازه می دهد تا زندگی در جایی غیر از منطقه امن خودمان را که در آن با اولین سختی هایمان مواجه می‌شویم تجربه کنیم. اما پیدا کردن راه ورود به دانشگاه‌های آلمان از آن چیزی که بسیاری از افراد فکر می‌کنند شاید دشوارتر باشد.

در ادامه از خدمات مشاوره ای ما آگاهی خواهید یافت؛ خدمات ویژه ما شامل هر آن چیزی است که برای ثبت درخواست دانشگاه های آلمان نیاز خواهید داشت. خدمات بیشتر مانند پیکاپ از فرودگاه یا شماره تماس های ضروری نیز را می توانید در بخش‌های دیگر پیدا کنید؛ همچنین اطلاعاتی درباره تورهای دانشگاهی ما نیز خواهید یافت. به شما این موقعیت را خواهیم داد که پکیج مشاوره خودتان را انتخاب کنید تا از بین خدمات هر گزینه ای که دوست دارید را انتخاب و آنها را با یکدیگر ترکیب کنید؛ برای اطلاعات بیشتر با ما در تماس باشید.

ثبت درخواست و نام نویسی در دوره های آلمانی


 اگر دانش آلمانی شما به اندازه مورد نیاز دانشگاه نیست، می‌توانید حضور در دوره های زبان آلمانی را انتخاب کنید. می توانیم دوره زبان خود را از میان دوره های زبان دانشگاهی یا از دوره های خصوصی انتخاب کنید. ما به شما در انتخاب مناسب ترین دوره آموزش زبان کمک خواهیم کرد؛ اگر یک دوره خصوصی آلمانی را ترجیح می دهید، فرایند ثبت نام شما را انجام خواهیم داد و اگر اولویت شما به انتخاب دوره آلمانی در دانشگاه است، ابتدا باید فرایند نامنویسی در دانشگاه انجام شود.

اطلاعاتی درباره سیستم آموزش عالی آلمان

ما تمامی اطلاعات مورد نیاز در مورد سیستم اموزش عالی آلمان را به منظور انتخاب دانشگاه مناسب برای ادامه تحصیل در اختیارتان قرار خواهیم داد.

ترجمه رسمی

ترجمه رسمی

در فرایند ثبت نام به ترجمه رسمی مدارک خود نیاز خواهید داشت؛ ما از از آماده شدن اسناد ترجمه شده به شکلی درست و مطابق فرایند نام نویسی در دانشگاه های آلمان اطمینان حاصل خواهیم کرد.

ثبت درخواست و نام نویسی دانشگاه

 ما تمامی اسناد مورد نیاز برای نام نویسی در دانشگاه را آماده کرده و فرم درخواست دانشگاه شما را پر خواهیم کرد.

 فرستادن اسناد و پیگیری فرایند نام نویسی

مدارک مورد نیاز برای اخذ ویزای تحصیلی در آلمان از طریق پست به دانشگاه ارسال می‌شود و با استفاده از روش‌های ایمن و سریع، در طی دو روز به مقصد خواهد رسید. در صورت بروز هر گونه مشکل، شما می‌توانید به طور مستقیم با دانشگاه تماس بگیرید. این ارتباط مستقیم با دانشگاه یکی از مزایای حضور شما در آلمان است و به شما امکان می‌دهد برای حل مشکلات و پرسش‌های خود مستقیماً با مقامات دانشگاه در ارتباط باشید. این امر باعث می‌شود که روند ارسال مدارک و بررسی آنها در دانشگاه به طور سریعتر و بدون واسطه‌های غیرضروری انجام شود.

حساب های مسدود شده

یک حساب مسدود شده (اسپرکون) تو در اکثر مواقع برای ثبت درخواست ویزای آلمان ضروری است و پیشفرضی برای ثبت درخواست اجازه اقامت محسوب می شود. ما به شما در باز کردن یک حساب مسدود شده برای ثبت درخواست ویزا (در صورت نیاز) کمک خواهیم کرد.

درخواست ویزا

ما تمامی مدارک مورد نیاز برای ثبت درخواست ویزا مانند نوشتن CV و انگیزه نامه را برعهده می‌گیریم و همچنین تمامی فرم های مورد نیاز را پر می‌کنیم و اسناد لازم را جمع‌آوری خواهیم کرد.

آماده سازی برای جلسه ویزا

خود جلسه ویزا به اندازه آماده سازی مدارک مورد نیاز برای ویزا از اهمیت بالایی برخوردار است. بنابراین آماده سازی مناسب برای این جلسه ملاقات فوق العاده مهم است و ما دانشجویان را برای کل این فرآیند آماده می‌کنیم.

سکونت

ما همچنین به دانشجویان برای ثبت درخواست خوابگاه و انتخاب یک محل سکونت مناسب نیز کمک خواهیم کرد.

تشریفات در آلمان


خدمات کمکی و فرمالیته بعد از رسیدن به آلمان مانند ثبت درخواست اجازه اقامت و نام نویسی در دانشگاه نیز برای دانشجویان ارائه می شود.

حمایت های سال اول

در اولین سال حضور در آلمان به تمامی سوالات دانشجویان پاسخ خواهیم داد و به آنها در مشکلاتی که به آنها بر می خورند، کمک می کنیم.

فرض کنیم که شما تمام مدارک و صلاحیت های لازم برای ثبت نام در دانشگاههای کانادا را دارید اما از کجا باید شروع کنید آیا با سیستم ارزش گذاری مدارک آلمان آشنایی دارید آیا میتوانید بهترین انتخاب را با توجه به شرایط خود بیابید.

حتما میدانید که برای ارزیابی مدارک تحصیلی آلمان به بارگذاری مدارک در سایت Anabin و ساخت حساب کاربری در سایت ZAB نیاز دارید سایتهایی که به زبان آلمانی می باشند.

اگرچه استخدام وکیل یا مشاور برای اخذ مجوز تحصیل در آلمان یا سایر کشورها الزامی نیست، اما با توجه به اینکه ممکن است به دلیل عدم آشنایی کامل با سیستم تحصیلی آلمان یا کشور مقصد، اشتباهات در بارگذاری مدارک اتفاق بیفتد، بهتر است از مشاوران آگاه و ماهر استفاده کنید. این افراد با تجربه و دانش لازم در این زمینه به شما کمک می‌کنند تا مدارک خود را به درستی و به طور صحیح بارگذاری کنید، تا فرآیند بررسی مدارک شما با تاخیر مواجه نشود. با بهره‌گیری از مشاوران ماهر، شما می‌توانید از تجربه و راهنمایی آنان بهره‌برداری کنید و از احتمال اشتباهات و مشکلات غیرضروری در فرآیند درخواست ویزا جلوگیری کنید.

در نظر داشته باشید که خدماتی که به آن نیاز پیدا خواهید کرد تنها مختص به اخذ مجوز تحصیلی نیست موسسه اپلای استار با افتخار اعلام میکند که پس از ورود شما به آلمان و یا کانادا شما را تنها نمیگذارد و میتوانید برای انجام دیگر امور مهاجرتی از راهنمایی و مشاوره ما بهر‌ه‌مند گردید.

اجاره خانه، افتتاح حساب و انجام امور ثبتی و اخذ مدارک هویتی و امور اینچنینی اگر چه کارهای پیچیده ای به نظر نمیرسند اما به خاطر هیجان ورود به دنیایی جدید و نا آشنایی با قوانین و مقررات و فرهنگ کشور مقصد میتوانید فشار و استرس مضاعفی به شما وارد کند.

خدمات کاریابی

کمک به یافتن کاری دانشجویی برای گذران زندگی یکی از خدمات جدید موسسه اپلای استار میباشد. این خدمت قبل تر در کانادا ارائه شده است و در حال پیاده سازی اینت خدمات در آلمان نیز هستیم.

راهنمایی درامور مربوط به اقامت پس از اتمام تحصیل

اگر چه موسسه ما تنها در حوزه مهاجرت تحصیلی اقدام می کند اما مشاوران مجرب ما آماده ارائه هرگونه راهنمایی در امور اخذ بلو کارت و اقامت موقت و دائم پس از تحصیل می باشند.

مقالات مرتبط

پیمایش به بالا