اخذ پذیرش و بورسیه از دانشگاه مک گیل

اخذ پذیرش و بورسیه از دانشگاه مک گیل

دانشگاه مک گیل یکی از دانشگاه های دولتی در کشور کانادا است که در سال 1821 تاسیس شده است. این دانشگاه از شناخته شده ترین موسسات آموزش عالی کشور کانادا است و یکی از دانشگاه های پیشرو در جهان به شمار می رود. در این دانشگاه دانشجویان بین المللی از 150 کشور در این دانشگاه مشغول تحصیل هستند و از این لحاظ دانشگاه مک گیل یکی از متنوع ترین دانشگاه های تحقیقاتی در کشور کانادا به شمار می رود. این دانشگاه به خاطر داشتن برنامه های آموزشی و تحقیقاتی فوق العاده خود در سراسر جهان شناخته شده است. در این دانشگاه از روش های تدریس نوین پشتیبانی می شود و سعی بر این است تجربه ای جذاب و نوآورانه در یادگیری برای دانشجویان فراهم شود. رسالت دانشگاه مک گیل پیشرفت یادگیری و دانش و ایجاد و نشر علم است و البته از طریق ارائه مطالب به بهترین شیوه های آموزشی و انجام فعالیت های پژوهشی و علمی که بر اساس بالاترین استاندارد های بین المللی در تحصیلات آکادمیک تدارک دیده شده است.

درباره دانشگاه مک گیل


درباره دانشگاه مک گیل

دانشگاه مک گیل 10 دانشکده و 12 مدرسه حرفه ای دارد و بیش از 300 دوره آموزشی را به بیش از 40 هزار دانشجو در مقطع کارشناسی و کارشناسی ارشد و مقاطع بالاتر ارائه می دهد. دانشکده ها و مدارس در دانشگاه مک گیل همه نوع رشته ای از جمله حقوق، موسیقی، مطالعات مذهبی و … را پوشش می دهند. در این دانشگاه برای کمک به دانشجویان در تقویت مهارت های علمی شان طیف گسترده ای از خدمات آموزشی ارائه می شود. شهر مونترال واقع در استان کبک در فاصله کمی از شهر های نیویورک، بوستون، تورنتو، اتاوا و شهر کبک واقع شده است. از این شهر پرواز مستقیم به بیش از 130 شهر در سراسر جهان در دسترس است. مونترال از شهرهای عالی برای گرد هم آوردن افراد و ایده های نوین درکنار یکدیگر است و فرصت های فراوانی برای دانشجویان و فارغ التحصیلان در این شهر وجود دارد.

اخذ پذیرش دانشگاه مک گیل 2022


نرخ پذیرش دانشگاه مک گیل 33.6% است. تمام دوره های آموزشی در دانشگاه مک گیل به زبان انگلیسی ارائه و تدریس می شوند. برخی از دوره های آموزشی محبوب در دانشگاه مک گیل عبارتند از: Business Analytics (تحلیل کسب و کار)، Business Administration (مدیریت کسب و کار)،  Biomedical Engineering (مهندسی پزشکی)، Chemical Engineering (مهندسی شیمی)، Architecture (معماری) و Mechanical Engineering (مهندسی مکانیک).

 • مهلت ارسال درخواست: برای اخذ پذیرش دانشگاه مک گیل درخواست ها در ترم های پاییز، تابستان و زمستان پذیرفته میشوند. آخرین مهلت ارسال درخواست پذیرش دانشگاه مک گیل برای حضور در ترم زمستانی این دانشگاه 15 ژانویه 2022 است.
 • دوره های ارائه شده: دانشجویان بین المللی می توانند در بیش از 300 دوره آموزشی در مقطع کارشناسی و بیش از 400 برنامه تحصیلات تکمیلی شرکت کنند.
 • ثبت نام دانشجویان: دانشگاه مک گیل دارای بیش از 39700 دانشجو است از جمله 27 هزار دانشجو در مقطع لیسانس، بیش از 10 هزار دانشجوی فارغ التحصیل و بیش از 630 دانش پژوه در مقطع فوق دکترا.

آخرین مهلت درخواست پذیرش دانشگاه مک گیل


آخرین مهلت ارسال درخواست پذیرش برای مقطع کارشناسی: آخرین مهلت ارسال درخواست برای مقطع کارشناسی در فصل پاییز معمولا 15 ژانویه است. تمام مدارک پشتیبانی را باید پیش از 16 مارس ارسال کنید. دانشجویانی که خواهان دریافت بورسیه تحصیلی هستند باید پیش از 21 ژانویه فرم اسکالرشیپ را پر و ارسال کنند.

آخرین مهلت برای دانشجویان مقاطع تحصیلات تکمیلی: آخرین مهلت برای رشته های مختلف در مقطع ارشد متفاوت است. آخرین مهلت برای ارسال درخواست در سال 2022 در بیشتر رشته ها به پایان رسیده است.

پذیرش دانشجویان بین المللی در مقطع کارشناسی در دانشگاه مک گیل


دانشگاه مک گیل دوره های آموزشی را در شاخه های متنوعی از جمله هنر، موسیقی، علوم طبیعی، مدیریت و حقوق ارائه میدهد. فرآیند اخذ پذیرش برای مقطع کارشناسی در زیر آورده شده است:

درخواست خود را در کجا ثبت کنیم؟

 • پورتال ثبت درخواست: University Undergraduate Application
 • اپلیکیشن فی: برای درخواست پذیرش تا 2 رشته لازم است مبلغ 114.37 دلار کانادا پرداخت کنید. اپلیکیشن فی برای دانشکده های پزشکی و دندانپزشکی 160.12 دلار کانادا است. متقاضیان مقطع کارشناسی ارشد باید 120.99 دلار کانادا به عنوان اپلیکیشن فی پرداخت کنند.
 • شرایط: داشتن دیپلم دبیرستان

روند درخواست پذیرش:

 1. یک حساب کاربری در وبسایت رسمی دانشگاه ایجاد کنید تا بتوانید پس از بررسی دقیق تمام شرایط لازم برای اخذ پذیرش و آخرین مهلت برای ثبت درخواست و ارسال مدارک روند درخواست پذیرش خود را آغاز کنید.
 2. شناسه ورود و رمز خود را انتخاب کنید و برای استفاده در دفعات بعدی آنها را به خاطر بسپارید.
 3. دو دوره آموزشی را انتخاب کنید (برای اینکه بتوانید تعداد بیشتری انتخاب کنید از طریق فرم جدیدی این کار را انجام دهید) و فرم را با اطلاعاتی همچون نمرات آزمون و نمره GPA خود پر کنید.
 4. هنگام ارسال فرم ثبت نام باید مبلغی بابت هزینه درخواست خود بپردازید. توجه کنید که این مبلغ قابل استرداد نیست. نتیجه درخواست از طریق ایمیلی توسط دانشگاه به شما اطلاع داده می شود.

فرم ثبت نام

توجه: ریزنمرات غیررسمی را میتوانید ارسال کنید اما هنگام ثبت نام اصل مدارک را باید ارسال کنید. دانشگاه توصیه می کند به جای ارسال مدارک از طریق فکس یا پست، تمام مدارک را در پورتال دانشگاه آپلود کنند.

اخذ پذیرش دانشگاه مک گیل در مقطع کارشناسی ارشد


درخواست خود را در کجا ثبت کنیم؟

 • پورتال ثبت درخواست: University Graduate Application
 • اپلیکیشن فی: 88 دلار آمریکا
 • شرایط لازم به لحاظ آکادمیک: دانشگاه مک گیل یکی از سه دانشگاه برتر در کشور کانادا است. برای گرفتن پذیرش از این دانشگاه به قصد تحصیل در مقطع کارشناسی ارشد باید GPA شما 3.0 از 4.0 (حدودا 83-86 درصد نمره) یا بیشتر باشید. ممکن است در برخی از رشته ها حداقل نمره قابل قبول کمی بالاتر باشد.

شرایط لازم برای اخذ پذیرش در مقطع تحصیلات تکمیلی به شرح زیر است:

شرایطکارشناسی ارشد علوم کامپیوترکارشناسی ارشد مهندسی برق و کامپیوترکارشناسی ارشد سیستم های اطلاعاتیکارشناسی ارشد مهندسی مکانیککارشناسی ارشد مهندسی عمران و مکانیک کاربردی
معدل کارشناسیGPA 3.2 (از 4.0) یا بیشترGPA 3.0 یا بیشتر. یا GPA 3.2 در دو سال آخر تحصیل (83-87%)GPA 3.0 یا بیشتر. یا GPA 3.2 در دو سال آخر تحصیلGPA 3.3 یا بیشتر.GPA 3.0 یا بیشتر. یا GPA 3.2 در دو سال آخر تحصیل
سطح زبان انگلیسیفاقد شرایط خاصفاقد شرایط خاصTOEFL: 100 (iBT), 600 (PBT) IELTS: 7.5TOEFL: 92 (iBT) IELTS: 7.0TOEFL: 94 (iBT), 587 (PBT)
GRE/GMATGREGREنیاز نیستنیاز نیستGRE (گزینه پیشنهادی)
تجربه قبلینیاز نیستنیاز نیستنیاز نیستنیاز نیستنیاز نیست
توصیه نامهنیاز نیستنیاز نیستاطلاعات تماس دو نفر از معرفی کنندگاندو عدد توصیه نامهنیاز نیست
مصاحبه حضورینیاز نیستنیاز نیستنیاز نیستنیاز نیستنیاز نیست
رزومهالزامینیاز نیستالزامیالزامینیاز نیست
انگیزه نامهالزامینیاز نیست800-1000 کلمهیک صفحهنیاز نیست
مدارک دیگرنیاز نیستحوزه تحقیقات، فرم پروفایل متقاضینیاز نیستنیاز نیستنیاز نیست
آخرین مهلت درخواستپاییز: 1 مارسپاییز: 15 دسامبر، زمستان: 1 آگوستپاییز: 15 ژانویهپاییز: 15 ژانویه، زمستان: 1 آگوستپاییز: 15 ژانویه، زمستان: 1 آگوست

توجه: درخواست های ارسال شده پس از مهلت مشخص شده تنها در صورتی پذیرفته میشوند که تعداد پذیرفته شدگان به حد نصاب نرسیده باشد. دانشگاه مک گیل نمرات TOEFL که Compuer-based باشند نمیپذیرد. نمرات SAT را نمیتوانید به عنوان جایگزین نمرات Huiko ارسال کنید.

شرایط دانشگاه مک گیل برای متقاضیان کشور های مختلف


دانشگاه مک گیل الزامات خاصی را در پذیرش متقاضیان در مقطع کارشناسی از کشورهای مختلف رعایت می کند. این شرایط برای متقاضیان برخی از کشورها به شرح زیر است:

سطح تسلط دانشجویان بین المللی به زبان انگلیسی

دانشجویان بین المللی که برای ورود به دانشگاه مک گیل درخواست می دهند ملزم به ارائه نمره زبان خود در یکی از آزمون های معتبر هستند تا سطح تسلط خود را به زبان انگلیسی ثابت کنند. متقاضیان باید توجه کنند که در برخی از رشته ها نمره زبان قابل قبول با مواردی که در ادامه آورده شده تفاوت دارد.

آزمونحداقل نمره قابل قبول (برای متقاضیان مقطع کارشناسی)حداقل نمره قابل قبول (برای متقاضیان مقطع کارشناسی ارشد)
TOEFL80-10086 (paper-based) 567 (internet-based)
IELTS66.5
MELABحداقل 85%حداقل 85%
PTE65پذیرفته نیست

شرایط اخذ ویزا برای دانشجویان بین المللی

دانشجویان بین المللی که با درخواست پذیرششان از سوی دانشگاه موافقت می شود باید برای اخذ ویزای تحصیلی کانادا اقدام کنند. برای اخذ مجوز تحصیلی لازم است ویزای اقامت موقت داشته باشید.

شرایط لازم برای اخذ ویزا:

 • نامه پذیرش دانشگاه
 • اثبات تمکن مالی برای تحصیل و زندگی در کانادا
 • اثبات عدم سو پیشینه
 • گواهی پزشکی نشان دهنده سلامت متقاضی
 • پاسپورت دارای اعتبار تا پایان دوره تحصیل
 • انگیزه نامه شخصی
 • اپلیکیشن فی برای ویزا

پذیرش MBA در دانشگاه مک گیل


دانشگاه مک گیل یکی از جامع ترین دوره های MBA را در کشور کانادا برای علاقه مندان این رشته ارائه می دهد. پیش از تصمیم به تحصیل در رشته MBA در دانشگاه مک گیل حتما به شرایط زیر توجه کنید:

شرایطجزئیات
پورتال ثبت درخواستUapply Mcgill
شهریه/هزینه رشته MBA در دانشگاه مک گیل47251.09 دلار کانادا (برای دانشجویان بین المللی)
نرخ پذیرش33.60%
ظرفیت کلاس MBA65-85 دانشجو (از 21 کشور)
پیشینه تحصیلی دانشجویان(35%)تجارت (20%)علوم پایه (35%)مهندسی (10%)علوم اجتماعی
شرایط رشته MBA در دانشگاه مک گیل3 مقاله 2 توصیه نامه روزمه/CV پرسشنامه متقاضی MBA مصاحبه
میزان تسلط به زبان انگلیسیIELTS: 7.0 TOEFL iBT: 100
نمره GMAT برای رشته MBA675
سابقه کار (به طور میانگین)5 سال
پاسخگویی به درخواست پذیرش4 – 6 هفته پس از مصاحبه
نرخ استخدام MBA85% در عرض 3 ماه پس از فارغ التحصیلی (2019)
میانگین درآمد87661 دلار کانادا
مهمترین استخدام کنندگانMcKinsey & Company Amazon Aldo

پذیرش رشته های مهندسی در دانشگاه مک گیل


دوره های مهندسی دانشگاه مک گیل پرطرفدار ترین رشته های این دانشگاه هستند. برای اخذ پذیرش رشته های مهندسی دانشگاه مک گیل باید شرایط زیر را داشته باشید:

شرایطجزئیات
پورتال ثبت درخواستOnline application
تعداد کل دانشجویان ثبت نام شده3328
دانشجویان بین المللی35%
CGPA3.0 یا بیشتر
نمره GRE321
نمره GRE quantitative163
نمره GRE verbal158
شرایط زبان انگلیسیTOEFL iBT: 100 TOEFL pBT: 600 IELTS: 7.0
دیگر شرایط2 توصیه نامه
کارآموزی/کو آپ655
نرخ استخدام63%

پذیرش رشته های آنلاین در مقطع کارشناسی ارشد در دانشگاه مک گیل


دانشگاه مک گیل به دانشجویان اجازه می دهد از میان طیف وسیعی از دوره های آموزشی مقطع کارشناسی ارشد رشته انتخاب کنند. در ادامه به شرایط لازم برای اخذ پذیرش در یکی از دوره های کارشناسی ارشد در دانشگاه مک گیل می پردازیم:

دوره آموزشیشرایط اخذ پذیرش
کارشناسی ارشد Financial PlanningCGPA: 3.0 یا 3.2 در دو سال آخر تحصیل (83-87%)
کارشناسی ارشد CPA Professional EducationCGPA: 3.0 دو توصیه نامه CV
کارشناسی ارشد Entrepreneurshipلیسانس رشته تجارت (Commerce) یا معادل آن CGPA: 3.0 یا 3.2 در دو سال آخر تحصیل
کارشناسی ارشد Health Services ManagementCGPA: 3.0 یا 3.2 در دو سال آخر تحصیل 3 سال سابقه کاری CV
کارشناسی ارشد Human Resources ManagementCGPA: 3.0 یا 3.2 در دو سال آخر تحصیل 3 سال سابقه کاری CV 2 توصیه نامه
کارشناسی ارشد LeadershipCGPA: 3.0 یا 3.2 در دو سال آخر تحصیل 3 سال سابقه کاری CV 2 توصیه نامه
کارشناسی ارشد International Businessلیسانس رشته تجارت (Commerce) یا معادل آن هیچ محدودیتی برای CGPA لحاظ نمیشود
کارشناسی ارشد Digital MarketingCGPA: 3.0 یا 3.2 در دو سال آخر تحصیل 3 سال سابقه کاری CV 2 توصیه نامه (حداقل یکی از توصیه نامه ها از سوی کارفرمای سابق باشد)
کارشناسی ارشد Public Relations ManagementCGPA: 3.0 یا 3.2 در دو سال آخر تحصیل CV 2 توصیه نامه

دانشگاه مک‌گیل یکی از برجسته‌ترین مؤسسات آموزشی در کانادا است. تحصیل در این دانشگاه به شما کمک می‌کند تا یکی از شغل‌های پردرآمد در کانادا را دست یابید. این دانشگاه بستری فراهم می‌کند تا دانشجویان علاقه‌مند رقابت و چالش را تجربه کنند و با دانش پژوهان دیگر به اشتراک بگذارند.

دانشجویانی که علاقه‌مند به دریافت کمک‌های مالی از دانشگاه هستند، باید در طی سی روز پس از تأیید درخواست پذیرش خود، اقدام به درخواست کمک مالی کنند. لازم به ذکر است که پورتال درخواست برای مقطع کارشناسی ارشد از ساعت ۵ صبح تا ۵:۱۵ صبح در دسترس نیست.

بورسیه تحصیلی دانشگاه مک گیل برای دانشجویان کارشناسی


برای دانشجویان بین‌المللی که وارد یکی از دوره‌های لیسانس دانشگاه مک‌گیل می‌شوند، امکان استفاده از بورسیه‌های ورودی وجود دارد. این بورسیه‌های تحصیلی با مبالغ متغیری در بازه ۲ هزار تا ۱۰ هزار دلار کانادا ارائه می‌شوند. دانشجویان ورودی باید به این نکته توجه کنند که بورسیه‌های تحصیلی صرفاً بر اساس شایستگی علمی آن‌ها اعطا می‌شود. البته بورسیه Major Entrance Scholarships تنها به افرادی که مهارت‌های رهبری نیز دارند اعطا می‌شود و نیاز مالی متقاضی در دریافت این بورسیه‌ها دخالت ندارد.

برخی از بورسیه های تحصیلی مهم دانشگاه مک گیل در جدول زیر به نمایش درآمده است.

بورسیه تحصیلیمبلغ (به دلار کانادا)
One-year Entrance Scholarship3000
Major Entrance Scholarships3000;5000;10000; 12000
Dr. Soo Kim Lan Entrance Scholarship2000
MCCall Macbain Prestige Entrance Scholarship10000
Arthur and Crystal Lau Scholarships2000
McGill Faculty Major Entrance Bursaries10000
Sham Chellaram Entrance Scholarshipمبلغ این بورسیه برای افراد مختلف متفاوت است.

برای اینکه واجد شرایط لازم برای دریافت بورسیه های دانشگاه مک گیل که در بالا آورده شده باشید باید اولین باری باشد که به عنوان دانشجوی تمام وقت وارد این دانشگاه می شوید. دارندگان دیپلم، افراد بزرگسال، افرادی که انتقالی گرفته اند، دانشجویان پاره وقت و دانشجویان مهمان واجد شرایط برای دریافت این بورسیه ها نیستند. از افرادی که در روند اخذ بورسیه تحصیلی (با مبلغ بیش از 5 هزار دلار کانادا) به مرحله نهایی میرسند دعوت به مصاحبه میشود.

بورسیه های تحصیلی دانشگاه مک گیل برای دانشجویان مقطع کارشناسی

در پایان هر سال تحصیلی هر دانشکده به دانشجویان خود طیف وسیعی از بورسیه های تحصیلی را اعطا می کند. انتخاب دانشجویان دریافت کننده بورسیه بر این اساس انجام می شود:

 • ترکیب معدل ترم پاییز و زمستان
 • محتوای دوره های ثبت نام شده
 • تعداد واحد ها (تکمیل حداقل 27 واحد الزامی است)

به طور کلی حداکثر 10 درصد از دانشجویان برتر هر دانشکده بر اساس فاکتورهای فوق در فهرست افتخاری قرار داده می شوند. تعدادی از بورسیه های تحصیلی این دانشگاه برای دانشجویان مقطع کارشناسی عبارتند از:

بورسیه تحصیلیمبلغ (به دلار کانادا)دانشکده
Chandra Madramootoo Scholarshipمبلغ این بورسیه برای افراد مختلف متفاوت است.دانشکده علوم کشاورزی یا محیط زیستی
CAE Scholarship in Engineering Excellence2000 (حداقل)دپارتمان مهندسی برق و کامپیوتر یا دپارتمان مهندسی مکانیک
A.S. Lamb Scholarshipsمبلغ این بورسیه برای افراد مختلف متفاوت است.دانشکده Education
Hope Barrington Scholarship2000دانشکده هنر
Leslie Family Scholarship in Engineering2700دانشکده مهندسی

تمام بورسیه های تحصیلی دانشگاه مک گیل از کمک های مالی سخاوتمندانه خیران و فارغ التحصیلان دانشگاه مک گیل ارائه می شود.

بورسیه های تحصیلی دانشگاه مک گیل برای دانشجویان مقطع کارشناسی ارشد و دکتری


در دانشگاه مک‌گیل، فاند تحصیلات تکمیلی در هر دپارتمان به صورت جداگانه مدیریت می‌شود. در حال حاضر، بورسیه‌های مقطع کارشناسی ارشد و دکتری در دانشگاه مک‌گیل تنها به صورت بورسیه تحصیلی در نظر گرفته می‌شوند. اما دانشگاه مک‌گیل بورسیه‌های ورودی برای دانشجویان تحصیلات تکمیلی ارائه نمی‌دهد، به استثنای بورسیه‌هایی که به دانشجویان بین‌المللی در رشته MBA اعطا می‌شود.

بورسیه های تحصیلی دانشگاه مک گیل برای دانشجویان مقطع کارشناسی ارشد و دکتری

دانشگاه مک گیل سعی دارد تا حد ممکن دانشجویان مقطع کارشناسی ارشد و دکتری را تحت پوشش قرار دهد به همین علت حدودا 200 بورسیه تحصیلی به دانشجویان این مقاطع اعطا می کند.

برای اخذ بورسیه تحصیلی دانشگاه مک گیل در مقطع تحصیلات تکمیلی داشتن شرایط زیر الزامی است:

 • ثبت نام در یک دوره کارشناسی ارشد یا دکتری در دانشگاه مک گیل به صورت تمام وقت
 • عملکرد خوب تحصیلی
 • داشتن نیاز مالی
 • ارائه گزارش فاندینگ و پیشرفت تحصیلی

دانشجویان بین المللی که هنگام فرآیند اخذ ویزای دانشجویی کانادا تمکن مالی خود را به اثبات رسانده اند نمی توانند در 12 ماه نخست تحصیل خود بورسیه دریافت کنند.

در ادامه به برخی از بورسیه های تحصیلی دانشگاه مک گیل برای دانشجویان مقطع کارشناسی ارشد و دکتری اشاره می شود:

بورسیه تحصیلیمبلغ (به دلار کانادا)دانشکده
John Bonsall Porter Scholarshipمبلغ این بورسیه برای افراد مختلف متفاوت است.مهندسی
Norbert Schoenauer And David Farley Fellowship In Architecture4000معماری
Lionel Pelham Kent Scholarship2500مدیریت
Lorne Trottier Engineering Graduate Fellowships15000مهندسی
Sheila Wellington BMO Financial Group Award6000MBA

نحوه درخواست برای اخذ اکثر این بورسیه ها مشابه است. دانشجویان مقطع کارشناسی ارشد برای درخواست بورسیه تحصیلی باید:

 • Tab مربوط به «Financial aid» را انتخاب کنید. سپس درخواست خود را برای دریافت کمک مالی ثبت کنید. همچنین در درخواست تان باید in-course aid را ذکر کنید.
 • پروفایل Financial aid خود را آپدیت کنید و فرم درخواست خود را ثبت کنید.
 • در ادامه پیامی به شما نمایش داده می شود و از شما خواسته میشود تا با مشاور کمک مالی دانشگاه مک گیل جلسه مشاوره داشته باشید.
 • در جلسه مشاوره درباره بودجه کمک مالی صحبت کنید.

دانشجویان می توانند برای اخذ بورسیه های تحصیلی دانشگاه مک گیل در هر زمان از سال تحصیلی درخواست بدهند.

بورسیه های خارجی در دانشگاه مک گیل


درست است که دانشگاه مک گیل در مقایسه با دیگر دانشگاه های کانادا تعداد کمتری بورسیه تحصیلی به دانشجویان بین المللی ورودی خود می دهد، با این حال دانشجویانی که نتوانسته اند از طریق بورسیه های تحصیلی دانشگاه مک گیل کمک مالی دریافت کنند میتوانند از برنامه های بورسیه خارجی (External Scholarship) استفاده کنند.

در دانشگاه مک گیل دانشجویان مقطع کارشناسی ارشد و دکتری بسیار تشویق میشوند تا از بورسیه های خارجی که از سوی بنیاد های مختلف و دولت کانادا ارائه میشوند استفاده کنند. تعدادی از این بورسیه ها عبارتند از:

بورسیه خارجیمبلغ (به دلار کانادا)مقطع تحصیلی
Vanier Canada Graduate Scholarshipsسالانه 5000دکتری
Ontario Graduate Scholarships15000کارشناسی ارشد و دکتری
Banting Postdoctoral Fellowshipsسالانه 70000 (مشمول مالیات)دکتری

بنابراین دانشجویان بین المللی دانشگاه مک گیل به کمک بورسیه های خارجی با بودجه بالا و بورسیه های مختلف دانشگاه مک گیل میتوانند به راحتی تحصیلاتشان را در مقطع کارشناسی، کارشناسی ارشد و دکتری در این دانشگاه ادامه دهند.

سوالات پرتکرار


آیا پس از ارسال درخواست پذیرش میتوانم در آن تغییراتی ایجاد کنم؟

خیر، پس از ارسال درخواست نمیتوانید تغییراتی همچون اصلاح غلط املایی و … انجام دهید. در صورت نیاز به ایجاد اصلاحات، دانشجویان باید یک فرم جداگانه برای درخواست ارسال کنند.

عبارت «Pending Submission» که در بخش Status وبسایت دانشگاه مک گیل نوشته شده به چه معناست؟ چگونه آن را اصلاح کنم؟

این عبارت نشان میدهد که در دریافت پرداخت شما توسط دانشگاه مک گیل خطا صورت گرفته است. شما باید به دفتر پذیرش دانشگاه مک گیل اطلاع دهید. کارکنان این بخش میتوانند به صورت دستی مشکل را برطرف کنند.

مدارکی که باید به دانشگاه مک گیل ارسال کنیم باید دارای چه فرمت و سایزی باشند؟

متقاضیان باید تمام مدارک را در فرمت PDF در وبسایت دانشگاه مک گیل آپلود کنند و حجم این مدارک نباید از 5 مگابایت بیشتر باشد.

آیا باید کپی های غیررسمی یا رسمی از ریزنمرات را به دانشگاه مک گیل ارسال کنم؟

هردو، دانشجویان باید نسخه های غیر رسمی ریزنمرات خود را در پرتال دانشگاه آپلود کنند و نسخه های رسمی را نیز از طریق پست به دانشگاه مک گیل ارسال کنند.

از آنجا که هیچ لینکی برای آپلود وجود ندارد چگونه توصیه نامه و سایر مدارک را به دانشگاه مک گیل ارسال کنیم؟

برخی از مدارک را می توانید مستقیما در پرتال دانشگاه آپلود کنید. مدارکی همچون توصیه نامه را باید کسی که آن را برایتان نوشته آپلود کند. ریزنمرات و نمرات آزمون ها باید مستقیما از طریق آژانس برگزار کننده آزمون ارسال شود.

آخرین مهلت ارسال درخواست پذیرش را از دست داده ام، آیا هنوز میتوانم درخواست پذیرش خود را به دانشگاه مک گیل ارسال کنم؟

اولویت دانشگاه مک گیل پاسخگویی به درخواست هایی است که در مهلت تعیین شده ارسال شده اند. البته هنوز هم میتوانید درخواست خود را ارسال کنید اما توجه داشته باشید که دانشگاه مک گیل میتواند پذیرش شما را منتقل یا لغو کند. همچنین دیگر واجد شرایط دریافت کمک مالی و ثبت نام در دوره های آموزشی دارای محدودیت نخواهید بود.

آیا اخذ پذیرش از دانشگاه مک گیل کار دشواری است؟

نرخ پذیرش دانشگاه مک گیل حدودا 33.6% است. این نشان میدهد که ورود به این دانشگاه بسیار دشوار است. دوره های کارشناسی در مقایسه با دوره های تحصیلات تکمیلی نرخ پذیرش نسبتا بالاتری دارند. البته نرخ پذیرش به رشته ای که قصد تحصیل در آن را دارید نیز بستگی دارد.

حداقل معدل قابل قبول برای اخذ پذیرش دانشگاه مک گیل چیست؟

حداقل معدل لازم برای اخذ پذیرش این دانشگاه در اکثر رشته ها 3.0 در مقیاس 5.0 است یعنی حدودا 60% نمره کل. برای شرکت در برخی از دوره ها مانند MBA و کارشناسی ارشد علوم کامپیوتر داشتن حداقل معدل 3.2 الزامی است.

مقالات مرتبط

پیمایش به بالا