رشته کشاورزی در کانادا

دنیای امروز برای تولید هر چه بیشتر مواد غذایی برای کشورهای پر جمعیت، به خصوص قشر نیازمند، بر صنعت کشاورزی تکیه کرده است. امروزه نیاز مبرمی به متخصصان حوزه کشاورزی در دنیا، به خصوص در آسیا وجود دارد. با روند رو به افزایش جمعیت در کل جهان، نیاز به منابع پایدار غذایی بیش از پیش شده است. امروزه دانشجویان بسیاری، کانادا و دانشگاه‌های برتر آن را برای تحصیل در رشته کشاورزی انتخاب می‌کنند.

رشته کشاورزی کانادا

شرایط تحصیل در رشته کشاورزی در کانادا

علی رغم اینکه هر یک از موسسات آموزش عالی در کانادا شرایط مخصوص به خود را در جذب دانشجویان دارند، در زیر به شرایط و مدارک اصلی مورد نیاز علاوه بر تکمیل اپلیکیشن فرم برای اخذ پذیرش در رشته کشاورزی اشاره می‌کنیم:
• مدارک و ریز نمرات مقطع پیشین
• مدرک زبان فرانسوی و یا انگلیسی آیلتس و تافل بر حسب نیاز دانشگاه مورد نظر (حداقل آیلتس 6.0)

هزینه تحصیل در رشته کشاورزی در کانادا

بعد از انتخاب دانشگاه مورد نظر خود در رشته کشاورزی، لازم است تا از هزینه‌های مربوط به دوره نیز آگاهی پیدا کنید. کانادا سیستم کاملا استاندارد و یکپارچه‌ای برای تعیین شهریه دانشگاه‌ها دارد. به طور میانگین، شهریه یک سال تحصیل در رشته کشاورزی در کانادا 14000 دلار است. این مبلغ دو ترم تحصیلی را پوشش می‌دهد و طول دوره‌ها نیز معمولا 3 تا 4 سال می‌باشد.

بهترین دانشگاه های کانادا در حوزه کشاورزی

سوالات متداول

  • مشاور امور کشاورزی
  • مدیر مزرعه
  • متخصص خاک
  • گیاه شناس

بزرگترین زمین‌های کشاورزی در کانادا در مناطق دشتی در غرب کانادا، همچون استان‌های بریتیش کلمبیا، ساسکاچوان و انتاریو واقع شده‌اند. 

میانگین درآمد کشاورزان در کانادا 32000 دلار در سال یا 16 دلار در ساعت است.

مقالات مرتبط

پیمایش به بالا