ویزای کانادا

ویزای کانادا چیست ؟

ویزای کانادا مهری است بر روی پاسپورت شما که اجازه ورود به کشور کانادا را به شما می دهد. در واقع مجوزی است که به شما امکان سفر به کانادا و اقامت موقت یا دائم در آن کشور را می دهد. اخذ ویزای کانادا به این معناست که کنسولگری یا سفارت کانادا در کشور مبدا، صلاحیت ورود اولیه شما به کانادا را تایید کرده اند. با این وجود، هنگامی که به مرز کانادا یا همان فرودگاه میرسید، همه چیز بستگی به آفیسر مرز دارد که صلاحیت شما برای ورود به خاک کانادا را تایید می کند یا خیر.

 
ویزای کانادا

توجه!

اگر سوالات آفیسر مرز را با صداقت کامل و به درستی پاسخ دهید، شما مجاز به ورود به کشور هستید. در غیر این صورت، اگر به شما مضنون شوند که صلاحیت ورود را ندارید، می توانند ورود شما را مردود اعلام کنند و از شما بخواهند به کشورتان برگردید حتی اگر ویزای کانادا را هم در پاسپورتتان داشته باشید.

نحوه اخذ ویزای کانادا

به صورت کلی دو روش برای ارائه درخواست ویزای کانادا وجود دارد. شما میتوانید به صورت آنلاین و یا تکمیل و ارسال فرم های فیزیکی اقدام به دریافت ویزای کانادا کنید. بهترین راه روش آنلاین می باشد که بدین منظور شما می بایست از طریق وبسایت سفارت کانادا و ایجاد حساب کاربری اقدام به ثبت درخواست خود کنید.

انواع ویزای کانادا – آغاز مهاجرت به کانادا

شما باید قبل از اقدام برای اخذ ویزای کانادا، از انواع آن مطلع باشید. سپس فرم های ارزشیابی رایگان در سایت اپلای استار را تکمیل کنید تا فرآیند مهاجرت شما به کانادا آغاز شود. به صورت کلی ویزای کانادا به دو نوع موقت و دائم تقسیم می شوند. در ادامه با انواع ویزا های موقت آشنا می شویم:

 

ویزای توریستی کانادا (ویزای اقامت موقت TRV)

ویزای توریستی کانادا ویزایی است که به دارنده آن اجازه سفر به کانادا و اقامت دائم را می دهد. هدف از این سفر می تواند تفریحی و یا دیدار با خانواده باشد. همچنین مدت زمان اقامت شما تا 6 ماه می باشد. انواع ویزای توریستی به شرح زیر می باشد: 

 

ویزای یک بار ورود – Single Entry Visa: دارنده این نوع ویزا تنها می تواند یک بار به کانادا سفر کند و تا مدت 6 ماه اقامت داشته باشد و سپس بعد از اتمام این مدت کانادا را ترک کند.

ویزای چند بار ورود – Multiple Entry  Visa: دارنده این نوع ویزا می تواند به مدت ۶ ماه به صورت نامحدود از کانادا خارج و سپس به آن وارد شود. اعتبار این ویزا تا 10 سال یا یک ماه قبل از انقضای پاسپورت شما (هر کدام که کوتاهتر باشد) می باشد. قبل از انقضای ویزا می بایست به کانادا وارد شوید. تمامی متقاضیان به صورت خودکار این نوع ویزا را دریافت می کنند (مگر در شرایط خاص).

 

شرایط لازم برای ویزای توریستی کانادا

شرایط ابتدایی برای اخذ ویزای توریستی به شرح زیر می باشد:

 

 • داشتن گذرنامه معتبر و حداقل یک صفحه خالی برای درج ویزا
 • برخوردار بودن از شرایط جسمی و روحی مناسب
 • عدم سوء پیشینه
 • انگشت نگاری
 • مدارکی که وابستگی شما به کشورتان را به افسر مهاجرت نشان دهد. مانند: مدارک شغلی، اسناد ملکی و هرگونه دارایی های خود و خانواده شما که افسر مهاجرت را متقاعد می کند شما بعد از پایان اعتبار اقامتتان به کشورتان باز خواهید گشت.
 • تمکن مالی کافی برای مدت زمان اقامت و بازگشت به کشورتان. این تمکن با توجه به مدت زمان و محل اقامتتان (هتل یا دوستان و آشنایان) متغیر خواهد بود.
 • و در بعضی موارد، ارائه دعوتنامه از سمت فردی که در کانادا زندگی می کند.

چک لیست مدارک ویزای توریستی کانادا

ویزای تحصیلی کانادا

ویزای تحصیلی کانادا ویزایی است که به دارنده آن اجازه تحصیل در کانادا را می دهد. این ویزا مشابه ویزای توریستی است با این تفاوت که دانشجویان نیاز به دریافت استادی پرمیت نیز می باشند. ویزای تحصیلی مجوز ورود به کانادا و شروع تحصیل است و استادی پرمیت مجوز اقامت در کانادا تا پایان تحصیلاتتان می باشد.

شرایط لازم برای ویزای تحصیلی کانادا

شرایط ابتدایی برای اخذ ویزای دانشجویی کانادا به شرح زیر می باشد:

 

 • پذیرش از مراکز آموزشی مجاز برای دانشجویان بین الملل
 • تمکن مالی کافی برای پرداخت هزینه های تحصیل و زندگی
 • پیروی از قوانین و عدم سوء پیشینه
 • برخوردار بودن از شرایط جسمی و روحی مناسب
 • مدارکی که افسر اداره مهاجرت را متقاعد می کند شما بعد از پایان تحصیلات به کشور باز می گردید.

چک لیست مدارک ویزای تحصیلی کانادا

ویزای کاری کانادا

ویزای کاری کانادا ویزایی است که به دارنده آن اجازه کار در کانادا تحت عنوان ورک پرمیت را می دهد. ورک پرمیت مجوز کار موقت تا ۶ ماه می باشد.
بیشتر بخوانید: ویزای کار پس از تحصیل در کانادا

شرایط لازم برای ویزای کاری کانادا

شرایط ابتدایی برای اخذ ویزای کاری کانادا به شرح زیر می باشد:

 

 • مدارکی که وابستگی شما به کشورتان را به افسر مهاجرت نشان دهد. مانند: مدارک شغلی، اسناد ملکی و هرگونه دارایی های خود و خانواده شما که افسر مهاجرت را متقاعد می کند شما بعد از پایان اعتبار اقامتتان به کشورتان باز خواهید گشت.
 • تمکن مالی کافی برای مدت زمان اقامت و بازگشت به کشورتان. این تمکن با توجه به مدت زمان و محل اقامتتان (هتل یا دوستان و آشنایان) متغیر خواهد بود.
 • عدم سوء پیشینه
 • برخوردار بودن از شرایط جسمی و روحی مناسب
 • تعهد به کار کردن برای کارفرمایان مجاز

چک لیست مدارک ویزای کاری کانادا

مشاوران ما در اپلای استار شما را در فراهم کردن تمام مدارک مورد نیاز یاری خواهند کرد. نقصی مدارک همواره یکی از دلایل ریجکت شدن ویزای کانادا می باشد.

پیگیری جواب ویزای کانادا

از آنجایی که اکثر متقاضیان به صورت آنلاین، درخواست ویزای خود را ثبت می کنند، بهترین راه برای پیگیری وضعیت ویزا نیز به صورت آنلاین می باشد. فرآیند این روش بسیار ساده می باشد. تنها کافیست به سایت سفارت کانادا بروید و وارد حساب کاربری خود شوید و بر روی قسمت “view my submitted applications or profiles” کلیک کنید. در این قسمت به راحتی می توان به پیام ها و وضعیت پرونده خود دسترسی پیدا کنید.

مدت زمان صدور ویزای کانادا

مدت زمان صدور ویزا بستگی به نوع ویزایی که درخواست می‌دهید دارد و متغیر است. در جدول زیر، میانگین زمان رسیدگی به درخواست‌های ویزا برای انواع مختلف آمده است. زمان رسیدگی به پرونده‌ها از زمانی که مدارک کامل شما ارسال می‌شود آغاز می‌شود و زمانی که تصمیم نهایی صادر می‌شود به پایان می‌رسد. به منظور جلوگیری از هرگونه تاخیر در فرایند صدور ویزا، حتماً تمامی مدارک و فرم‌های موردنیاز را به صورت کامل ارسال کنید. مشاوران ما در اپلای استار آماده پشتیبانی از شما در این امر مهم هستند.

 
نوع ویزا مدت زمان رسیدگی
ویزای توریستی 36 روز
تمدید ویزای توریستی 100 روز
ویزای تحصیلی 6 هفته
تمدید ویزای تحصیلی 41 روز
ویزای کاری 10 هفته
تمدید ویزای کاری 99 روز

پیکاپ ویزای کانادا

وقتی درخواست ویزای شما تأیید می‌شود، شما ملزم به حضور در سفارت با داشتن گذرنامه خود هستید تا برچسب ویزا را بر روی گذرنامه خود الصاق کنند. اپلای استار، با همکاری کارگزاران قانونی، به شما در اخذ ویزای خود با کمترین هزینه و در کوتاه‌ترین زمان ممکن کمک می‌کند تا از اتلاف وقت و هزینه جلوگیری شود.

 

با ویزای کانادا به کدام کشورها می توان سفر کرد ؟

ویزای کانادا در رتبه دوم بهترین ویزاهای دنیا قرار دارد. بهترین مزیت ویزای کانادا عدم نیاز به مصاحبه است و با آن  ایرانیان می توانند به 11 کشور زیر علاوه بر کانادا بدون نیاز به ویزا سفر کرد:

 

2. کاستاریکا
3. پاناما

4. آنتیگوآ و باربودا
5. کوبا
6. جمهوری دومینیکن

7. گرجستان
8. مقدونیه
9. بریتانیا (تنها برای سفرهای ترانزیتی و به مدت 24 ساعت)

10. عمان
11. قطر

راهنمای ثبت نام آنلاین ویزای کانادا

ثبت درخواست ویزا به صورت آنلاین بسیار ساده و سریع است و برای انواع ویزا ها کاربرد دارد. برای ثبت درخواست ویزا شما به موارد زیر نیاز خواهید داشت:

 

سوالات متداول ویزای کانادا

برای جلوگیری از تاخیر و یا ریجکت شدن ویزای کانادا به موارد زیر دقت داشته باشید:

 

• به دقت تمامی فرم ها را تکمیل، امضا و تاریخ بزنید

• در اسرع وقت جهت انگشت نگاری اقدام کنید

• چک لیست مدارک لازم رو در سایت اپلای استار بررسی کنید و آن ها را کامل ارسال کنید.

• به درستی وجه های مربوطه را پرداخت کنید

• رسید های پرداختی را در اپلیکیشن ویزا لحاظ کنید

• مجددا تمامی موارد پرونده ویزای خود را بررسی کنید

 

بیشتر توریست ها تا 6 ماه می توانند با ویزای توریستی یا موقت خود در کانادا بمانند. این زمان ممکن است هنگام ورود به کانادا در فرودگاه توسط افسر مربوطه افزایش یا کاهش یابد.

خیر. شما برای کار کردن در کانادا نیاز به اخذ ورک پرمیت می باشید.

شما می بایست 30 روز قبل از اتمام اقامت مجازتان در کانادا جهت تمدید آن از طریق ثبت درخواست به صورت آنلاین اقدام کنید. همچنین نماینده اپلای استار در کانادا شما را در این امر کمک خواهد کرد.

برای اکثر کشورها من جمله ایران نیازی به مصاحبه برای اخذ ویزای کانادا نمی باشد.

شما باید به افسر ویزا نشان دهید که تمکن مالی کافی برای طول مدت اقامتتان در کانادا را دارا می باشید. معمولا شما ماهانه مبلغ 1.230 دلار کانادا را احتیاج خواهید داشت.

بله. شما می توانید در فرم های مربوطه اپلیکیشن ویزا یک نماینده را (به عنوان مثال وکیل رسمی مهاجرت اپلای استار) از جانب خود معرفی کنید.

حتما. نمایندگان اپلای استار در کانادا شما را تنها نخواهند گذاشت و شما همچنان می توانید از خدمات ما بهره مند شوید.

بله. بیشتر متقاضیان برای سفر یا ترانزیت به کانادا به ویزا احتیاج دارند.

اگر شما در حال تحصیل یا کار در کانادا باشید می توانید اعضای خانواده خود را به کانادا دعوت کنید. برای کسب اطلاعات بیشتر به صفحه ویزای همراه کانادا مراجعه کنید

بیشتر بخوانید

مقالات مرتبط

پیمایش به بالا