تحصیلات آنلاین در دانشگاه‌های کانادا

تحصیل آنلاین در کانادا

با توجه به پیشرفت فناوری، و تحصیل آنلاین به سرعت در کانادا در حال رشد و توسعه می‌باشد. دانشجویان از سرتاسر جهان می‌توانند در دانشگاه‌های مجازی کانادا بدون نیاز به سفر به این کشور، به تحصیل بپردازند.

تحصیل از راه دور در کانادا از محبوبیت زیادی برخوردار است. با استفاده از تحصیل آنلاین، کنترل شرایط آموزشی امکان‌پذیر می‌باشد. برای مثال، شخصی که در یک کشور دوردست زندگی می‌کند، ممکن است تمایل به کسب مدرک از یک دانشگاه معتبر داشته باشد. سفر به کشور مورد نظر به هزینه و تلاش زیادی نیاز خواهد داشت و هر کسی نمی‌تواند این هزینه را تقبل کند. به این منظور می‌توان از دانشگاه‌های مجازی استفاده کرد.

تحصیل از راه دور در کانادا

دلایل تحصیل آنلاین در دانشگاه‌های کانادا

تحصیل آنلاین در دانشگاه‌های کانادا به دانشجویان بین‌المللی اجازه می‌دهد که از راه دور به بهترین دانشگاه‌ها و کالج‌های کانادا دسترسی داشته باشند.

در این حالت دانشجویان می‌توانند بدون نیاز به حضور در کلاس درس، از تحصیل در این کشور بهره‌مند شوند و زمان آموزش را مطابق با برنامه زندگی خود تنظیم کنند.

در ارتباط با اعتبار تحصیل آنلاین در کانادا بایستی توجه شود که اعتبار مدارک کسب شده در دانشگاه‌های مجازی کانادا معمولا معادل با مدارک اخذ شده از کشورهایی مانند آمریکا می‌باشد.

بدون شک تحصیل دیستنس در کانادا باعث ایجاد تعادل در زندگی کاری و تحصیلی شخص می‌شود. با استفاده از تحصیل آنلاین، دانشجوی می‌تواند در منزل بماند و به راحتی به تحصیل یا اشتغال ادامه دهد.

به علاوه، هزینه تحصیل در کانادا از راه دور پایین‌تر می‌باشد چرا که دانشجویان شهریه کمتری پرداخت کرده و به پرداخت هزینه محل اقامت، رفت و آمد، ویزا و موارد دیگر نیازی نمی‌باشد.

شما میتوانید برای اخذ پذیرش از بهترین دانشگاه‌های کانادا و تحصیل آنلاین در آنها با مشاوران ما در

اپلای استار تماس بگیرید

Apply-Stars-1

مزایای و معایب تحصیل آنلاین در دانشگاه‌های کانادا

برخی از دانشجویان، تحصیل از راه دور را به تحصیل در دانشگاه ترجیح می‌دهند. چرا که بعضی از افراد در مکان‌های دورافتاده یا روستایی زندگی می‌کنند و به دانشگاه معتبر دسترسی ندارند. در برخی از مواقع نیز افراد بایستی بین خانواده، شغل و تحصیلات خود تعادل برقرار کرده و در این حالت یادگیری در منزل ساده‌تر از حضور در کلاس درس می‌باشد.

تحصیل آنلاین دارای معایبی نیز می‌باشد که مهم‌ترین آن، عدم ارتباط مستقیم با استاد یا دیگر دانشجویان است. تحصیل دیستنس برای افرادی مناسب است که قادر باشند که در زمینه اشتغال و یادگیری به صورت مستقل عمل کنند. به منظور تحصیل از راه دور دانشجو بایستی از توانایی لازم جهت یادگیری فن‌آوری‌های جدید برخوردار باشد.

پیش از جستجو برای دانشگاه معتبر در کانادا، بایستی در ارتباط با معایب این روش تحصیل کسب اطلاع شود. با وجود محبوبیت این روش آموزشی، تحصیل آنلاین دارای معایبی نیز می‌باشد. در این قسمت مزایا و معایب تحصیل از راه دور در کانادا شرح داده می‌شوند. 

نحوه ارائه دروس به صورت آنلاین در کانادا

روش سنتی ارائه دروس مورد نظر از طریق ارسال مطالب درسی انجام می‌شود. زمانی که شما برای تحصیل از راه دور در کانادا درخواست می‌دهید، ایمیلی شامل تمامی موارد درسی لازم برای تکمیل دوره مورد نظر دریافت خواهید کرد. در برخی از مواقع موضوعات درسی چاپ شده با فایل صوتی همراه هستند و یا این که ممکن است به جای دروس کتبی، از روشهای دیگر استفاده شود. بعضی از دانشگاهها، مطالب درسی را از طریق جلسات آنلاین اینترنتی ارائه می‌دهند. در این حالت، دروس مورد نظر از قبل ضبط شده و یا به صورت پخش زنده در زمان مشخص ارائه می‌شوند. بیشتر موسسه‌ها نیز از آموزش آنلاین بدون هیچ دروس کتبی استفاده می‌کنند. در چنین مواردی دانشجو به رایانه و دسترسی به اینترنت نیاز دارد.

اگر تعداد کافی دانشجویان متمایل به تحصیل دیستنس در کانادا از لحاظ جغرافیایی نزدیک به یکدیگر زندگی کنند، در برخی از مواقع استاد کلاس‌هایی را در مکان‌های مشخص ترتیب خواهد داد. هدف از این کار، افزایش تاثیر آموزش می‌باشد. امکان دارد از کنفرانس‌های تصویری نیز به این منظور استفاده شود.

در تحصیل از راه دور، در برخی از مواقع در فواصل زمانی معین (مثلا یک بار در هفته) و یا فقط در مدت آزمون نهایی، به تعامل مستقیم و حضوری دانشجویان نیاز می‌باشد. تعامل حضوری دانشجویان در دانشگاه و در برخی از مواقع نیز در مکان‌های دیگری مانند محل برگزاری آزمون صورت می‌گیرد.

تحصیل آنلاین در دانشگاههای کانادا

مدارک تحصیلی ارائه شده در دوره‌های درسی آنلاین در دانشگاه‌های کانادا

هر دانشگاه سیاست خاص خود را در ارتباط با تعداد مورد نیاز دوره‌های تحصیلی آموزش از راه دور دارا می‌باشد؛ در برخی از دانشگاه‌ها دانشجو بایستی حداقل تعدادی از دوره‌ها را به صورت حضوری بگذراند. البته در حال حاضر بسیاری از دانشگاه‌ها مدارک مورد نظر را از  طریق دوره‌های تحصیلی از راه دور ارائه می‌دهند. در واقع تعداد زیادی دانشگاه جهت تحصیل آنلاین در کانادا وجود دارد. دانشگاه‌های مجازی کانادا شامل دانشگاه فردریکتون، دانشگاه مریتوس و دانشگاه لنزبریج می‌باشند. در این دانشگاه‌ها شما می‌توانید بدون نیاز به حضور در کلاس، مدرک مورد نظر را کسب کنید.  در حقیقت این دانشگاه‌ها مجازی هستند و دارای کلاس درس نمی‌باشند. این موسسه‌ها با این که مجازی هستند توسط وزارت کار نیوبرانزویک به رسمیت شناخته می‌شوند. پردیس آلبرتا نیز مجموعه‌ای از 15 موسسه آموزش عالی است که جهت تسهیل روند آموزش آنلاین برای دانشجویان آلبرتا فعالیت می‌کنند.

برنامه زمانی تحصیل آنلاین

با توجه به این که یکی از مزایای پذیرش از دانشگاه‌های مجازی کانادا، توانایی انجام وظایف شغلی و تحصیلی در برنامه زمانی دلخواه دانشجو می‌باشد، بسیاری از دوره‌های تحصیلی دارای انعطاف‌پذیری می‌باشند. دانشجویان می‌توانند تحصیل آنلاین را در زمان دلخواه خود آغاز کنند. (به استثنای برخی از دوره‌ها که تنها در آغاز برخی از ترم‌ها و یا در برخی از مواقع به صورت ماهانه ارائه می‌شوند). همچنین دانشجویان بین 4 تا 8 ماه جهت تکمیل تمامی موارد تحصیلی شامل آزمون‌های نهایی فرصت دارند. در این حالت دانشجو می‌تواند بین وظایف خانوادگی، اشتغال و تحصیل خود تعادل برقرار کند.

رشته‌های تحصیلی موجود جهت تحصیل آنلاین

در ارتباط با بسیاری از موسسه‌های آموزشی، تقریبا تمامی دوره‌های ارائه شده در حالت تحصیل از راه دور نیز موجود می‌باشند. استثنایی که در این مورد وجود دارد، دوره‌هایی هستند که شامل دروس عملی نیز می‌شوند (مانند دروس علمی در آزمایشگاه، نمایش، داروسازی). موضوعات درسی که از طریق آموزش آنلاین قابل تدریس هستند شامل بازرگانی و امور مالی، علوم اجتماعی و هنر می‌باشد. در کالج‌ها نیز بسیاری از دوره‌های تحصیلی به صورت آنلاین نیز ارائه می‌شوند. این مطلب خصوصا برای افرادی که در حال حاضر به کسب و کار مشغول هستند ولی تمایل دارند که مهارت‌های بیشتری کسب کرده و یا شغل خود را تغییر دهند، حائز اهمیت می‌باشد.

شرایط مورد نیاز جهت تحصیل از راه دور در کانادا

به طور کلی شما بایستی در دانشگاه مورد نظر تحصیل آنلاین، به عنوان دانشجو تحصیل کرده باشید. در غیر این صورت باید طبق شرایط مورد نیاز پذیرش در دانشگاه مورد نظر ثبت نام کنید. درست مانند دانشگاه‌های سنتی، در تحصیل از راه دور نیز برخی از دوره‌ها به شرایط و پیش‌نیازهای خاصی نیاز دارند. همچنین ممکن است  برای دسترسی به رایانه‌ها نیز شرایط ویژه‌های وجود داشته باشد. (برای مثال، دسترسی به اینترنت جهت تحصیل در دوره آموزشی آنلاین می‌تواند یکی از این الزامات محسوب شود)

بایستی توجه داشته باشید که معمولا دوره‌های تحصیلی آنلاین در ارتباط با تاریخ شروع و پایان دارای انعطاف بیشتری هستند و ممکن است تکمیل دوره تحصیلی مورد نظر به 8 ماه زمان نیاز داشته باشد. این مطلب می‌تواند بر اخذ وام دانشجویی در کانادا که مستلزم تکمیل دوره تحصیلی در بازه زمانی خاص می‌باشد، تاثیر بگذارد.

تحصیل دیسنتنس در کانادا

شرایط مورد نیاز در ارتباط با مهارت‌های زبانی برای تحصیل آنلاین در کانادا

قبل از شرکت در دوره‌های آموزشی آنلاین در کانادا، بایستی برای داشتن مهارت‌های کافی در زبان انگلیسی یا فرانسوی آماده شوید. شرایط مرتبط با مهارت‌های زبانی بستگی به برنامه تحصیلی و موسسه آموزشی مورد نظر دارند و متفاوت هستند.

برای کسب اطلاعات درباره شرایط مربوط به مهارت‌های زبانی مورد نیاز برای ورود به دوره مورد نظر، باید به وبسایت پذیرش موسسه آموزشی مورد نظر مراجعه کنید. همچنین، ممکن است برای ورود یا مطابقت با استانداردهای آکادمیک خاص، شرایط ورودی دیگری نیز لازم باشد. برای اطلاعات بیشتر، بهتر است با کالج یا دانشگاه مورد نظر تماس بگیرید تا مشخص شود که چه شرایطی برای شما لازم است.

هزینه تحصیل در دانشگاه‌های مجازی کانادا

هزینه تحصیل آنلاین در دانشگاه‌های کانادا بستگی به عواملی مانند دانشگاه و برنامه تحصیلی مورد نظر دارد و متفاوت است. برای تعیین هزینه تحصیل در دانشگاه‌های آنلاین کانادا، باید با توجه به موسسه آموزشی و برنامه تحصیلی مورد نظر، ارزیابی لازم را انجام داد.

در مقایسه با شهروندان کانادا، دانشجویان بین‌المللی باید هزینه بیشتری را برای تحصیل آنلاین پرداخت کنند.

10 دانشگاه آنلاین برتر در کانادا

 در لیست زیر دانشگاه‌های آنلاین برتر در کانادا که مدارک معتبر ارائه می‌دهند، بررسی می‌شوند.

7 دانشگاه آنلاین با کم‍ترین هزینه شهریه

مسلم است که همه دانشجویان نمی‌توانند هزینه تحصیل (حتی در دانشگاه‌های آنلاین) را تقبل کنند. به همین دلیل، در این قسمت لیست 7 دانشگاه برتر و آنلاین کانادا با کم‌ترین هزینه شهریه ارائه می‌شود.

  • دانشگاه رویال رودز

تعیین هزینه شهریه مورد نیاز برای تحصیل در این دانشگاه به دلیل وابستگی به تخصص مورد نظر و تعداد واحدهای درسی اخذ شده، دشوار است. همچنین، وضعیت دانشجویی (شهروند کانادا یا دانشجوی بین‌المللی) نیز تأثیری در هزینه شهریه دارد. کمترین میزان شهریه برای تحصیل در این دانشگاه در بازه ۷۸۰ تا ۱۰۰۰ دلار قرار دارد.

  • دانشگاه تامپسون ریورز

هزینه شهریه در این دانشگاه تقریبا پایین می‌باشد. این هزینه برای بیشتر برنامه‌های تحصیلی حدود 1000 دلار می‌باشد که کمتر از هزینه مورد نیاز جهت تحصیل در بیشتر دانشگاه‌های آنلاین می‌باشد.

  • دانشگاه لورنتین

هزینه شهریه جهت شرکت در دوره‌های تحصیلی آنلاین این دانشگاه 1234.1 دلار می‌باشد.

  • مدرسه تحصیل از راه دور کانادا

با کسب دانش در این مدرسه، دانشجو برای ورود به هر دانشگاه دیگری در کانادا آمادگی لازم را به دست می‌آورد. هزینه شهریه در این دانشگاه برای یک دوره چهار ماهه 1300 دلار می‌باشد.

  • دانشگاه آتاباسکا

هزینه شهریه در این دانشگاه به تعداد واحدهای درسی گرفته شده بستگی دارد. برای مثال هزینه تحصیل برای یک درس 3 واحدی 1683 دلار می‌باشد.

  • دانشگاه فردریکتون

این دانشگاه به علت داشتن برنامه‌های تحصیلی مناسب با هزینه شهریه پایین مشهور می‌باشد. هزینه تحصیل برای یک درس 3 واحدی در دانشگاه فردریکتون 1966.68 دلار می‌باشد.

  • دانشگاه کویینز

هزینه تحصیل آنلاین برای دانشجویان بین‌المللی در این دانشگاه 4629.13 دلار برای هر درس 3 واحدی می‌باشد.  این هزینه برای شهروندان کانادا بسیار پایین‌تر و فقط 31/618 دلار می‌باشد. دانشگاه کویینز در رده‌بندی دانشگاه‌های برتر انتاریو دارای رتبه چهارم می‌باشد.

 

سوالات متداول

آیا مدارک ارائه شده در دانشگاههای آنلاین کانادا معتبر است؟

بله اعتبار مدارک اعطا شده از سوی دانشگاههای آنلاین در دانشگاههای کانادا همانند مدارک ارائه شده به شیوه سنتی میباشند.

آیا اخذ پذیرش از دانشگاههای آنلاین ددلاین خاصی دارد؟

برخی دانشگاهها برای برخی رشته ها ددلاین خاصی مشخص میکنند و برخی دیگر خیر در این مورد باید رشته خاص را بررسی کنید.

آیا هزینه دانشگاههای آنلاین کمتر است؟

قاعدتا تحصیل در دانشگاههای آنلاین با توجه به عدم نیاز به اخذ ویزا و زندگی در کشور مقصد هزینه کمتری دارد همچنین شهریه دانشگاههای آنلاین نیز به مراتب کمتر است.

در چه مقاطعی دوره های آنلاین ارائه میشود؟

در دانشگاههای کشور کانادا در تمامی مقاطع تحصیلی دوره های تحصیل دیستنس یا از راه دور ارائه میشود.

مقالات مرتبط

پیمایش به بالا