خدمات موسسه اعزام دانشجو به کانادا در تهران

خدمات موسسه اعزام دانشجو به کانادا در تهران

در صورتی که برای تحصیل در خارج از کشور تصمیم‌گیری کرده‌اید، بایستی توجه داشته باشید که آگاهی از برنامه تحصیلی مورد نظر از اهمیت زیادی برخوردار است. جهت اخذ ویزای تحصیلی کانادا بایستی به موارد متعددی در این زمینه توجه کرد. تحصیل در کانادا شامل مراحل مختلفی می‌باشد. این مراحل در هر کشور و در هر دانشگاهی متفاوت می‌باشند. به همین علت استفاده از خدمات موسسه اعزام دانشجو دارای اهمیت زیادی می‌باشد.

امروز بسیاری از دانشگاه‌های خارج از کشور روند پذیرش مستقیم درخواست برای تحصیل را متوقف کرده‌اند. از جمله این کشورها کانادا است که یکی از مقاصد مورد علاقه دانشجویان برای تحصیل محسوب می‌شود. در حال حاضر، بسیاری از دانشگاه‌ها و کالج‌های کانادا فقط از طریق مشاوران و کارشناسان مجاز خود اقدام به پذیرش درخواست تحصیلی می‌کنند.

دلایل اهمیت استفاده از خدمات موسسه اعزام دانشجو


دلایل اهمیت استفاده از خدمات موسسه اعزام دانشجو

متاسفانه موارد زیادی در ارتباط با ارائه اسناد تقلبی در امور مهاجرتی گزارش شده است و جهت جلوگیری از بروز هر گونه مشکل، دانشگاه‌ها مشاوران و کارشناسانی را به این منظور تعیین کرده و دانشجویان می‌توانند درخواست خود را از طریق آن‌ها ارسال کنند. مزایای موسسه اعزام دانشجو فقط به اخذ پذیرش ختم نمی‌شود. دانشجویان معمولا در مورد مزایا و نتایج تحصیل در کشور کانادا اطمینان خاطر ندارند و در ارتباط با محل اقامت، نحوه زندگی و امور مالی به بررسی‌های زیادی نیاز دارند. موسسه اعزام دانشجو اطلاعات لازم در این موارد را در اختیار دانشجو قرار می‌دهد.

خدمات موسسه اعزام دانشجو


خدمات موسسه اعزام دانشجو شامل موارد زیر می‌باشد:

ارزیابی وضعیت دانشجو

اولین مرحله شامل ارزیابی وضعیت دانشجو و ارائه بهترین برنامه‌های تحصیلی و شغلی مناسب برای دانشجو می‌باشد. به این وسیله مشاور متخصص در مورد برخورداری از استانداردهای مربوط به پذیرش در برنامه تحصیلی مورد نظر توسط دانشجو، اطمینان حاصل می‌کند.

انتخاب دانشگاه

مرحله بعد، انتخاب دانشگاه مورد نظر است. مشاور به دانشجو در جهت انتخاب بهترین دانشگاه معتبر دارای رتبه در سطح دانشگاه‌های بین‌المللی به دانشجو کمک می‌کند.

روند پذیرش دانشجو

روند پذیرش دانشجو

کارشناسان در ارتباط با مدارک مورد نیاز جهت تحصیل در کانادا، نحوه پر کردن فرم پذیرش، تهیه مدارک مالی و نحوه اپلای برای اخذ ویزا اطلاعات لازم را در اختیار دانشجو قرار می‌دهند.

مدارک مورد نیاز

مشاور جزئیات مربوط به مدارک مورد نیاز را برای دانشجو شرح می‌دهد. سپس مدارک مورد نظر به مشاور ارائه شده و در نهایت مشاور معیارهای مربوط به پذیرش دانشجو را بررسی می‌کند.

وام‌های تحصیلی

مشاور تمامی اطلاعات لازم در مورد وام تحصیلی را در اختیار دانشجو قرار داده و در زمینه دریافت وام و کمک‌های مالی به دانشجو کمک می‌کند.

آماده‌سازی انگیزه‌نامه

مشاور تمامی نکات لازم در مورد نگارش انگیزه‌نامه (SOP) را برای دانشجو شرح می‌دهد. نگارش انگیزه‌نامه بخش مهمی از روند تحصیل در فرآیند پذیرش در دانشگاه‌های کانادا محسوب می‌شود. یکی از ویژگی‌های موسسه اعزام دانشجو این است که مشاورین از اهداف دانشجو در ارتباط با تصمیم‌گیری جهت تحصیل در خارج از کشور آگاه هستند و در این راه کمک‌های لازم را به دانشجو ارائه می‌کنند.

اطلاع‌رسانی در ارتباط با روند اخذ ویزای تحصیلی کانادا

اطلاع‌رسانی در ارتباط با روند اخذ ویزای تحصیلی کانادا

دانشجو برای اخذ ویزای تحصیلی کانادا به مشاوره درست در این زمینه نیاز دارد. مشاوران با ارائه اطلاعات دقیق درباره روند اخذ ویزا، دانشجو را راهنمایی می‌کنند و در زمینه آماده‌سازی او برای مصاحبه نیز کمک‌های لازم را ارائه می‌دهند. اگرچه دانشجو می‌تواند به طور مستقل برای اخذ ویزا اقدام کند، با این حال توصیه می‌شود از تجربه یک مشاور معتبر در این زمینه استفاده کند. مهاجرت به یک کشور دیگر با استفاده از ویزای دانشجویی بر اساس مجموعه‌ای از مقررات انجام می‌شود که باید به دقت رعایت شود. حتی یک خطای جزئی نیز می‌تواند منجر به رد یا ریجکت ویزا شود و یا روند اخذ ویزا را به تعویق بیندازد.

ارائه اطلاعات در ارتباط با مراحل پس از اخذ پذیرش

پس از اخذ پذیرش، دانشجو نامه‌ای مبنی بر مدارکی که بایستی ارائه شوند از دانشگاه دریافت خواهد کرد. پس از ثبت نام و یا ارسال نامه پذیرش به دانشجو، مشاورین در ارتباط با مواردی مانند محل اقامت، نحوه زندگی و مسائل مالی به دانشجو کمک‌های لازم را ارائه خواهند کرد.

مزایای انتخاب اپلای استار به عنوان موسسه اعزام دانشجو


مزایای انتخاب اپلای استار به عنوان موسسه اعزام دانشجو

در ارتباط با انتخاب موسسه اعزام دانشجو بایستی گفته شود که اپلای استار با همکاری نهادهای مرتبط در سراسر کانادا و آلمان و همچنین همکاری با بیش از 100 دانشگاه در جهان به عنوان یکی از معتـبرترین موسـسه‌های اعزام دانشـجو شـناخته می‌شود. اپلای استار تمامی اطلاعات به روز شده مربوط به آموزش در خارج از کشور را برای دانشجویان ارسال می‌کند. نحوه استفاده از کمک‌های مالی برای تحصیل از طریق این موسسه به اطلاع دانشجویان می‌رسد. تیم اپلای استار شامل مشاورین باتجربه است که می‌توانند به دانشجویان در روند تحصیل در موسسات برتر در سراسر جهان کمک کنند. دانشجویان می‌توانند با کمک مشاورین معتبر در این موسسه از جزئیات دقیق برنامه‌های تحصیلی آگاه شوند. اپلای استار به عنوان یکی از بهترین موسسه‌های اعزام دانشجو در ایران شناخته شده است.

سوال‌های رایج در ارتباط با خدمات موسسه اعزام دانشجو


شرایط پذیرش در دانشگاه‌های کانادا شامل چه مواردی می‌باشد؟

هر یک از دانشگاه‌های کانادا دارای سیاست‌های متفاوتی در ارتباط با شرایط پذیرش هستند. جهت اطلاع از شرایط مورد نیاز برای هر برنامه تحصیلی بایستی با دانشگاه مورد نظر تماس گرفته شده و دانشجو باید با دانشگاه به طور مستقیم در ارتباط باشد.

آیا در زمان تحصیل در کانادا، همسر دانشجو می‌تواند به کار اشتغال داشته باشد؟

در صورتی که شخص به عنوان دانشجوی تمام‌وقت در یک موسسه معتبر در حال تحصیل باشد و دارای اجازه تحصیل باشد، همسر و یا شریک زندگی دانشجو می‌تواند برای اخذ اجازه کار درخواست دهد.

آیا برای تحصیل در کانادا به آیلتس نیاز است؟

شرایط پذیرش در ارتباط با مهارت‌های زبانی مورد نیاز در دانشگاه‌های برتر کانادا کمی دشوار می‌باشد و به این منظور به مجموع نمره 5/6 و حداقل نمره 6 برای هر مهارت نیاز است.

آیا جهت پذیرش در دانشگاه‌های کانادا به شرکت در آزمون ورودی نیاز است؟

امکان دارد دانشجو جهت اخذ پذیرش در دانشگاه‌های کانادا به شرکت در آزمون‌های مختلفی نیاز داشته باشد (مانند GMAT و IELTS). بسته به مقطع تحصیلی مورد نظر، امکان دارد شرکت در این آزمون‌ها الزامی باشد.

آیا استفاده از بیمه درمانی دانشجویی در کانادا الزامی است؟

بله. پوشش بیمه درمانی دانشجویان بین‌المللی در کانادا از استانی تا استان دیگر متفاوت است. دانشجویان بین‌المللی در کانادا تحت پوشش طرح بیمه درمانی دولتی قرار ندارند و ملزم به خریداری بیمه درمانی خصوصی هستند.

آیا با استفاده از ویزای دانشجویی می‌توان در کانادا به کار مشغول شد؟

بله. در صورتی که دانشجو به صورت تمام‌وقت در یک موسسه معتبر در حال تحصیل باشد و دارای اجازه تحصیل باشد، می‌تواند بدون داشتن اجازه کار در پردیس دانشگاه و یا در خارج از پردیس به کار مشغول شود.

آیا در زمان درخواست برای اجازه تحصیل، به اثبات تمکن مالی نیاز می‌باشد؟

جهت اثبات تمکن مالی؛ به پرداخت هزینه شهریه و 10000 دلار اضافی برای یک دوره 12 ماهه (یا 833 دلار در هر ماه) نیاز می‌باشد.

جهت اخذ اجازه تحصیل به چقدر زمان نیاز می‌باشد؟

زمان مورد نیاز جهت اخذ ویزای تحصیلی بسته به مرکز اخذ ویزا متفاوت می‌باشد.

در صورت رد شدن درخواست اجازه تحصیل چه اقدامی باید انجام شود؟

در صورت رد شدن درخواست اجازه تحصیل، امکان دارد متقاضی بتواند مجددا برای ارائه درخواست اقدام کند. جهت کسب اطلاعات بیشتر در این زمینه دانشجو می‌تواند با موسسه اعزام دانشجو در ارتباط باشد.

برای دانشجویان بین‌المللی که تمایل به اقامت دائم در کانادا دارند، چه برنامه‌های مهاجرتی در دسترس می‌باشد؟

دانشجویان بین‌المللی می‌توانند با استفاده از تحصیل در کانادا، اقامت دائم خود را اخذ کنند. دانشجویان بین‌المللی همچنین می‌توانند  از طریق طرح‌های فدرال و استانی، برای مهاجرت درخواست دهند و در برخی از مواقع، درخواست به این منظور بدون پیشنهاد شغلی امکان‌پذیر است.

چه میزان وقفه یا گپ تحصیلی در کانادا قابل قبول می‌باشد؟

این مساله به مقطع تحصیلی مورد نظر بستگی دارد. برای مثال دو سال گپ تحصیلی برای دانشجویان مقطع کارشناسی قابل قبول است ولی در مورد دانشجویان تحصیلات تکمیلی، مدت زمان پنج سال گپ تحصیلی نیز قابل قبول می‌باشد.

آیا برای تحصیل در کانادا به مصاحبه برای اخذ ویزا نیاز است؟

بله. مصاحبه برای اخذ ویزا آخرین مرحله در روند ارائه درخواست محسوب می‌شود. در واقع مصاحبه، تایید یا رد شدن ویزا را تعیین می‌کند.

مقالات مرتبط

پیمایش به بالا