رشته های علوم کامپیوتر و فناوری اطلاعات در کانادا

computer engineering in canada

فارغ التحصیلان رشته های علوم کامپیوتر، مهندسی نرم افزار و IT همواره کارفرمایان را به سمت خود جذب کرده‌اند. امروزه این رشته یکی از پر طرفدارترین رشته‌ها برای تحصیل در کانادا به شمار می رود. همچنین متخصصان حوزه فناوری اطلاعات (IT) و مهندسین نرم افزار جزو ۱۰ شغل پرطرفدار در کانادا به شمار می روند. ادامه تحصیل در رشته‌های علوم کامپیوتر و فناوری اطلاعات در کانادا به دانشجویان دید وسیعی از مدیریت شبکه، مخابرات، اینترنت، اطلاعات سیستم و سایر حوزه های مرتبط را می دهد. دانشجویان می توانند این رشته را در مقاطع مختلفی همچون کاردانی، کارشناسی و کارشناسی ارشد در کانادا دنبال کنند.

رشته علوم کامپیوتر و فناوری اطلاعات

شرایط تحصیل در رشته های علوم کامپیوتر و IT در کانادا

علی رغم اینکه هر یک از موسسات آموزش عالی در کانادا شرایط مخصوص به خود را در جذب دانشجویان دارند، در زیر به شرایط و مدارک اصلی مورد نیاز علاوه بر تکمیل اپلیکیشن فرم برای اخذ پذیرش در رشته کامپیوتر اشاره می‌کنیم:
• مدارک و ریز نمرات مقطع پیشین
• نمرات خوب آیلتس و تافل بر حسب نیاز دانشگاه مورد نظر
• داشتن گواهی نامه های مرتبط با علوم کامپیوتر (برای مقطع کارشناسی ارشد)
• داشتن سابقه کار (بر حسب نیاز دانشگاه مورد نظر)

هزینه تحصیل در رشته های علوم کامپیوتر و فناوری اطلاعات در کانادا

به صورت کلی هزینه هریک از موسسات آموزشی کانادا برای رشته های علوم کامپیوتر با یکدیگر متفاوت اند. شهریه کالج‌ها و دانشگاه های خصوصی کانادا معمولا بیشتر از سایر موسسات هستند به طوری که سالانه 20.000 دلار از دانشجویان دریافت می کنند. بعضی دیگر از موسسات نیز ممکن است شهریه ای بین 10.000 تا 12.000 دلار را برای این رشته تعیین کنند.

آینده شغلی رشته های علوم کامپیوتر و فناوری اطلاعات در کانادا

امروزه، کامپیوترها نقش مهمی را در تمام سازمان‌ها و اقتصاد آن‌ها ایفا می کنند. صنعت تکنولوژی کانادا 488.000 از متخصصان IT را در خود جای داده است که در حوزه های مختلفی از مدیریت پروژه گرفته تا توسعه نرم افزار، آنالیز داده و امنیت اطلاعات مشغول به کار می باشند. در سال 2019 تعداد مشاغل حوزه تکنولوژی افزایش چشمگیری داشته است. در اینجا به پر طرفدارترین مشاغل حوزه فناوری و IT اشاره می کنیم:
1. مدیر پروژه
2. مهندس نرم افزار
3. توسعه دهنده وب‌سایت
4. تحلیلگر برنامه
5. توسعه دهنده جاوا

بهترین دانشگاه های کانادا در رشته های علوم کامپیوتر و فناوری اطلاعات

سوالات متداول

میانگین درآمد مشاغل مربوط به علوم کامپیوتر در کانادا 60,890 دلار در سال یا 31,23 دلار در هر ساعت است. درآمد مشاغل پایه‌ای در این رشته سالانه 23,000 دلار در سال است در حالی که متخصصین با تجربه در این حوزه درآمدی بالغ بر 103,000 دلار در سال را کسب می‌کنند.

مقالات مرتبط

پیمایش به بالا