تحصیل گردشگری و هتلداری در کانادا

گردشگری یک صنعت پویا و دائما در حال تغییر است که به متخصصان آموزش دیده در این بخش این فرصت را می دهد تا با مردمانی از فرهنگ های متنوع و نقاط مختلف جهان کار کنند. دانشجویان کارشناسی گردشگری اغلب این رشته را به دلیل علاقه به سفر، ملاقات با افراد جدید و ارائه خدمات، انتخاب می کنند. در دانشگاه ها و موسسات آکادمیک کانادا، دانشجویان مقطع کارشناسی گردشگری بمنظور بکارگیری در جایگاه های مختلف شغلی ، از مدیران و متخصصان منابع انسانی گرفته تا افسران مالی و کارآفرینان آموزش خواهند دید.

دانشگاه مونترال

گردشگری و اوقات فراغت شامل کلیه فعالیت های اقتصادی و اجتماعی مرتبط با تجربه سفر، تفریح ​​و لذت بردن از اوقات فراغت است. حرفه ای های صنعت گردشگری مسئولیت دارند تا چه از طریق تماس مستقیم و چه با مدیریت کارآمد تدارکات و بکارگیری پرسنل در هتل ها یا با ایجاد فعالیت های تفریحی، تجربه اوقات فراغت مشتریان خود را به حداکثر برسانند. این اشخاص با سازماندهی رویدادهای مختلف یا با ایجاد مراکز ورزشی و درمانی در راستای توسعه ی صنعت سفر و گردشگری فعالیت میکنند.

متخصصان گردشگری، درک عمیقی از اصول ومبانی فروش دارند، دارای مهارت های ارتباطی موثری هستند و معمولاً به بیش از یک زبان صحبت می کنند. بیشتر آنها نیز آموزش دیده اند که مراسمات، میهمانی ها یا رویداد های ورزشی و حتی رویدادها و نشست های تجاری را میدیرت کنند.

ادغام هنر حفظ آرامش در کنار شایستگی های فردی، که امری حیاتی در مدیریت صنعت گردشگری است، گردشگری را به یک حرفه علمی کاربردی محبوب تبدیل کرده است. به طور معمول، داشتن مدرک تحصیلی در رشته ی گردشگری و هتلداری، به معنای درک عمیق مدیریتی و برخورداری از استراتژی‌های اجرایی فرد بوده و حتی چند زبانه بودن فرد را میرساند. برخی از برنامه های تحصیلی عبارتند از: مدیریت و مشاوره گردشگری بین المللی، مدیریت جاذبه های گردشگری و پارک ها،  برنامه ریزی و مدیریت رویدادها.

برخی از محبوب ترین مشاغل مرتبط با صنعت گردشگری و اوقات فراغت عبارتند از: کارمند آژانس مسافرتی، مربی تناسب اندام، کارمند هتل و یا راهنمای تور. مدیریت رستوران یا مدیریت حمل و نقل نیز جزو شغل های مرتبط با این صنعت هستند. شغل های حیطه ی گردشگری بیش از شایستگی فنی ، به مهارت های اجتماعی شخص متکی است.

کانادا

دانشجویان بین المللی که قصد تحصیل در کانادا در دوره های مدیریت هتلداری  را دارند می توانند از طریق شرکت در دوره های مدرک دیپلما در کانادا (متفاوت از دیپلم دبیرستان) یا برنامه ی تحصیلات تکمیلی کالج انتاریو و دوره های کارشناسی ارشد قابل ارائه در این دانشگاه، به این مهم دست پیدا کنند. دیپلما یک برنامه تحصیلی ۲ ساله  و کارشناسی ارشد یک برنامه ۱ ساله میباشد.

دانشجویان بین المللی که میخواهند هم از تجربه تحصیل در این کشور بهره مند شوند و هم از لذت مسافرت به کانادا برخوردار باشند، می توانند برای شرکت در دوره های تحصیل مدیریت هتلداری در کانادا درخواست دهند. این دوره تحصیلی در بیش از ۳۰کالج مدیریت هتلداری در کانادا ارائه میشود.

هزینه کل تحصیل در دوره های مدیریت هتلداری در کانادا در مقطع کارشناسی ارشد از ۱۲ تا ۳۰ هزار دلار متغیر است. اگرچه ممکن است هزینه آن بالا به نظر برسد، اما دانشجویان می توانند از بورسیه تحصیلی  کانادا برای تامین هزینه تحصیلشان برخوردار باشند. علاوه بر این، حتی با شیوع همه‌گیری بیماری کویید۱۹، یک مدیر هتل در کانادا می‌تواند سالانه حدود ۴۷،۱۳۳ دلار کانادا درآمد داشته باشد.

دوره های محبوب مدیریت هتلداری در کانادا


دوره های برتر برای تحصیل مدیریت هتلداری در کانادا به همراه برخی اطلاعات کلی در مورد دوره در جدول زیر آورده شده است:

دانشگاه دوره/ مدت تحصیل هزینه کل دوره (به دلار)
کالج صد ساله مدیریت عملیات خدمات در هتلداری/ ۲ سال ۲۵۰۰۰
کالج سالت مدیریت هتلداری و گردشگری/ ۱ سال ۱۳۰۰۰
کالج سنکا مدیریت عملیات خدمات هتلداری جهانی/ ۱ سال ۱۲۰۰۰
کالج سنکا توسعه کسب و کار هتلداری جهانی / ۱ سال ۱۲۰۰۰
کالج هامبر مدیریت عملیات هتلداری و گردشگری/ ۱ سال ۱۳۰۰۰
کالج آلگون کوین هتلداری – مدیریت عملیات خدمات هتل و رستوران/ ۲ سال ۲۵۰۰۰
کالج کونستوگا مدیریت جهانی هتلداری (دوره های کو آپ اختیاری)/ ۱ سال ۱۳۰۰۰
کالج کاموسون دیپلمای مدیریت هتلداری/ ۲ سال ۲۵۰۰۰

توجه: دوره هایی که به مدت ۲ سال ارائه می شوند، دوره های دیپلمای مدیریت هتلداری در کانادا هستند، در حالی که برنامه هایی که برای ۱ سال ارائه می شوند دوره های مدرک تحصیلات تکمیلی(کارشناسی ارشد) هستند.

اگر به رشته ی مدیریت هتلداری علاقه دارید، رشته ی دیگری که باید به آن توجه کنید رشته ی مدیریت هتل است که در دانشگاه های کانادا ارائه میشود. در لیست زیر برخی از دانشگاه هایی که این رشته ی محبوب را ارائه میدهند، آورده شده اند.

دوره های مدیریت هتل در کانادا

 • دانشگاه تامسون ریورز: دیپلمای مدیریت هتل به هزینه ی۳۰ هزار دلار
 • کالج لاسال:  دیپلمای تکنیک مدیریت هتل با هزینه ۳۷ هزار دلار
 • کالج دورهام: مدیریت عملیات خدمات هتل و رستوران با هزینه ۲۴ هزار دلار.

نباید دوره‌های مدیریت هتلداری را با دوره‌های مدیریت هتل در کانادا اشتباه گرفت. این دو درجه اگرچه هر دو تقاضای بالایی دارند، اما تفاوت‌های جزئی بین آن‌ها وجود دارد. مدیریت هتلداری شامل بخش‌های مختلفی از جمله هتل‌ها و رستوران‌ها، سفر، مدیریت رویدادها و مراسم، و خدمات استراحتی می‌شود. اما دوره مدیریت هتل بیشتر به تکنیک‌های مدیریتی می‌پردازد که برای مدیریت هتل و عملکرد آن اعمال می‌شود.

چرا دوره های مدیریت هتلداری را در کانادا بخوانیم؟


صنعت هتلداری و گردشگری در کانادا به سرعت در حال رشد است، بنابراین فرصت های شغلی زیادی برای فارغ التحصیلان این رشته ایجاد می کند. در زیر آماری که به همین موضوع اشاره دارد آمده است:

 • طبق آمار سایت  jobbank.gc.ca، انتظار می‌رود فرصت‌های شغلی جدید برای مدیران هتل‌ها، دستیاران هتل‌ها، و مدیران توسعه کسب‌وکار هتلداری/گردشگری در بازه زمانی۲۰۱۹ تا ۲۰۲۸ حدود ۴۳،۴۰۰ نفر باشد .
 • حقوق دستیار مدیر هتل در کانادا بین ۵۸،۲۴۰ تا ۱۲۴۸۰۰ دلار کانادا است.
 • به عنوان مدیر هتلداری تازه منصوب شده پس از گذراندن دوره برتر در کانادا، حقوقی به مبلغ ۴۴،۹۶۴ دلار کانادا، بدون احتساب مسکن، حمل و نقل و سایر مزایا به شما پیشنهاد می شود. این میزان حقوق با گذشت چند سال و با کسب تجربه و سابقه کاری، قابل افزایش است.
 • با وجود مسافرت بیش از یک میلیارد نفر در سال، صنعت گردشگری جهانی در حال رشد سریعی است. براساس پیش‌بینی‌های بلندمدت سازمان جهانی گردشگری، در سال ۲۰۳۰ انتظار می‌رود تعداد گردشگران بین‌المللی در سراسر جهان به ۱.۸ میلیارد نفر افزایش یابد. این پیش‌بینی نشان می‌دهد که صنعت گردشگری به عنوان یکی از صنایع پررونق و رو به رشد جهان، همچنان پتانسیل بالقوه برای رشد و توسعه دارد.

 • شورای منابع انسانی گردشگری کانادا پیش بینی می کند که کمبود بالقوه نیروی کار در خدمات گردشگری در کانادا می تواند تا سال ۲۰۳۰ به بیش از ۲۴۰۰۰۰ شغل تمام وقت برسد.

دوره های مدیریت هتلداری در کانادا: نکات برجسته ی دوره

نوع درجه در سطح PG فوق لیسانس، فوق دیپلم ،مدرک تحصیلات تکمیلی
مدت زمان ۱ تا ۲ سال
صلاحیت اخذ گواهی فارغ التحصیلی دیپلما یا لیسانس ۴ ساله
صلاحیت اخذ دیپلما مدرک کارشناسی در یک موضوع مرتبط با حداقل نمره ی ۶۵٪ یا بیشتر
آزمون های الزامی تافل / آیلتس
هزینه ها ۱۳ تا ۳۰ هزار دلار
جایگاه شغلی هتلداری شرکتی، مدیریت گردشگری جهانی، مدیریت اقامتگاه و هتل، مدیریت عملیات خدمات در هتل
حقوق اولیه پیشنهادی ۲۳ الی ۳۰ هزار دلار در سال

پذیرش در دوره های مدیریت هتلداری در کانادا


تعداد بسیار کمی از دانشگاه های کانادا دوره های مدیریت هتلداری در سطح فارغ التحصیلی همراه با گواهینامه را ارائه می دهند. دانشگاه های برتر ارائه کننده ی دوره ی مدیریت هتلداری برای دانشجویان بین‌المللی که مایل به تحصیل در کانادا هستند، در لیست زیر فهرست شده‌اند.

درخواست پذیرش در دوره های برتر

دانشگاه مهلت های درخواست هزینه درخواست (به دلار کانادا)
کالج کانتیننتال 15 آوریل 2021 ۱۰۰
کالج سالت پاییز- نوامبر 2021 باز می شود تا تکمیل ظرفیت ۱۰۰
دانشگاه تامسون ریورز 22 ژانویه 2021 ۱۰۰
کالج سنکا 1 مارس 2021 ۹۰
کالج هامبر 1 فوریه ۷۵
کالج آلگون کوین 1 فوریه ۹۵
کالج کونستوگا زمستان – 19 فوریه 2021 بهار – 18 ژوئن 2021 ۱۰۰
کالج کاموسون ترم پاییز (سپتامبر) – 30 ژوئن 2021 ترم زمستانی (ژانویه) – 31 اکتبر 2020 ترم تابستانی (مه) – 28 فوریه 2021 ۱۰۰
کالج دورهام ژانویه 2021 ۷۵
لاسال 1 اکتبر 2020 ۱۵۰

واجد شرایط بودن دوره های مدیریت هتلداری در کانادا

علاوه بر لیسانس، دوره های کارشناسی ارشد مدیریت هتلداری در کانادا محبوبیت بیشتری دارند. برخی از کالج های ارائه دهنده مدرک کارشناسی ارشد و الزامات آنها در اینجا جدول بندی شده است:

نوع مدرک/ دانشگاه الزامات (برای دانشجویان هندی)
کالج کانتیننتال مدرک کارشناسی با نمره ی ۶۵٪
کالج سالت ارائه مدرک کارشناسی یا دیپلما در همان رشته
کالج سنکا دیپلم دبیرستان با مدرک یا مدرک کالج/دانشگاه
کالج هامبر مدرک لیسانس.
کالج آلگون کوین مدرک کارشناسی با نمره ی ۶۵٪
کالج کونستوگا دیپلمای دو یا سه ساله یا مدرک تحصیلی از کالج یا دانشگاه معتبر
کالج کاموسون مدرک کارشناسی با نمره ی ۶۵٪

مدارک مورد نیاز برای تحصیل در دوره های مدیریت هتلداری در کانادا

برخی از مدارکی که هنگام درخواست برای همه کالج ها به آنها نیاز دارید.

 • رونوشت ها و مدارک رسمی (گواهینامه پایان دوره متوسطه، گواهینامه مقطع کارشناسی)
 • نمرات آزمون زبان
 • رزومه
 • شرح هدف (ممکن است لازم باشد)
 • توصیه نامه (برخی کالج ها این مدرک را میخواهند)
 • پاسپورت معتبر
 • ویزای تحصیلی کانادا

الزامات مهارت زبان :دوره های مدیریت هتلداری در کانادا

دانشگاه امتیاز مورد نیاز
کالج کانتیننتال آیلتس- ۶ iBTتافل – ۸۰
کالج سالت آیلتس- ۶ iBTتافل – ۸۸
دانشگاه تامسون ریورز آیلتس ۶.۵ – تافل ۸۶
کالج سنکا آیلتس- ۶.۵ iBTتافل – ۸۸
کالج هامبر PBTتافل – ۵۸۰ یا iBTتافل – ۸۸آیلتس- ۶.۵
کالج آلگون کوین آیلتس – ۶.۵،
iBTتافل – ۸۸
کالج کونستوگا آیلتس – ۶.۵، تافل – ۸۸
کالج لاسال آیلتس – ۶، تافل – ۸۰
کالج دورهام آیلتس- ۶، iBTتافل – ۸۰
کالج کاموسون آیلتس- ۶ iBTتافل – ۷۸

هزینه های دوره

هزینه کل دوره می تواند بین ۱۳ تا ۳۳ هزار دلار باشد. با این حال، اگر برای بورسیه درخواست دهید و واجد شرایط باشید، هزینه های شما می تواند به میزان قابل توجهی کاهش یابد.

دانشگاه هزینه کل دوره (به دلار کانادا)
کالج کانتیننتال ۳۲۵۰۰
کالج سالت ۱۷۰۰۰
دانشگاه تامسون ریورز ۳۷،۸۲۰
کالج سنکا ۱۵،۱۶۴
کالج هامبر ۱۷،۰۲۷
کالج آلگون کوین ۳۱۷۱۱
کالج کونستوگا ۱۷،۱۰۸
کالج لاسال ۵۰۰۰۰
کالج کاموسون ۳۲۷۴۰
کالج دورهام ۲۷۰۰۰

بورسیه تحصیلی : دوره های مدیریت هتلداری در کانادا


یک دانشجوی بین المللی همیشه به دنبال گزینه های تامین مالی هنگام برنامه ریزی برای هزینه تحصیل در کانادا خواهد بود. در این بخش بورسیه هایی معرفی شده است که می توانید حین تحصیل در مقطع کارشناسی ارشد در رشته های مدیریت منابع انسانی و مدیریت هتلداری در کانادا از آنها بهره مند شوید:

نام بورسیه الزامات میزان پوشش هزینه ها برای دانشجویان بین المللی
بورسیه تحصیلی بین المللی BrokerFish همه دانشجویان بین المللی که در دانشگاه های کانادا تحصیل می کنند پوشش  هزینه های بیمه درمانی تا سقف ۱۰۰۰ دلار
بورسیه دبش کمال دانشجویان بین المللی زیر ۳۰ سال سن ، با مبلغ کافی برای پوشش سایر هزینه ها حداکثر ۱۳۰۰دلار
جایزه بورسیه بین المللی بازگشت کننده COVID-19 دانشجویان بین المللی در کالج سنتنیال ۵۰۰ الی ۱،۵۰۰ دلار کانادا
بورسیه ورودی بین المللی کالج هامبر، دانشجویان با معدل حداقل ۷۵ درصد و نمره آیلتس ۶.۵ تخفیف در شهریه دانشجویان در طول سال اول تحصیل تا سقف ۲۰۰۰ دلار کانادا
بورسیه پیشرفت تحصیلی دانشجویان بین المللی در حال تحصیل در کالج کاموسون با مجوز تحصیلی معتبر حداکثر ۵ جایزه تا سقف ۱۰۰۰ دلار کانادا
بورسیه تحصیلی Indspire  پس از اتمام دوره متوسطه همه دانشجویان بین المللی در تمامی دانشگاه های کانادا متفاوت است

چشم انداز شغلی پس از اتمام تحصیل در رشته ی مدیریت هتلداری در کانادا


همانطور که قبلا نیز ذکر شد، بخش هتلداری شاهد رشد گسترده ی مشاغل در کانادا برای دانشجویان بین المللی خواهد بود. پیش‌بینی می‌شود تعداد فرصت‌های شغلی جدید برای مدیران هتل، دستیار مدیران هتل، و مدیران توسعه کسب‌وکار هتلداری/گردشگری در دوره ۲۰۱۹ تا ۲۰۲۸ حدود ۴۳،۴۰۰ نفر باشد.

فرصت های شغلی جدید و تقاضای بالای بازار کار برای  متخصصان هتلداری، دلایل و انگیزه کافی برای تحصیل در رشته ی مدیریت هتلداری در کانادا را به دانشجویان می دهد.

حقوق وجایگاه های شغلی پس از اتمام دوره مدیریت هتلداری در یکی از دانشگاه های برتر کانادا در جدول زیر نشان داده شده است.

مشخصات شغل میانگین حقوق پیشنهادی / سال (به دلار کانادا)
مدیر هتل ۴۷،۱۳۳
نماینده خدمات مشتریان ۳۱۰۰۰- ۶۵۰۰۰
مدیر عملیاتی ۴۴۰۰۰- ۱۰۵۰۰۰
مدیریت منابع انسانی ۴۰۶۹۶
مدیر رستوران ۳۴۰۰۰- ۵۶۰۰۰
مدیر خدمات مشتری ۴۰۰۰۰ – ۸۳۰۰۰
معاون اداری ۳۱۰۰۰ – ۵۳۰۰۰
مدیر ایمنی مواد غذایی ۴۵،۳۵۰
دستیار مدیر هتل ۵۸،۲۴۰
مدیریت رویداد ۴۳۰۰۰

اخذ مجوز کار پس از فارغ التحصیلی (PGWP) برای کار کردن در کانادا الزامی است. دانشجویان بین المللی که قصد دارند تحصیلات عالی خود را در کانادا ادامه دهند، نه تنها از فرصت کوتاه مدت تحصیل در رشته ی مدیریت هتلداری بهره مند می شوند، بلکه از زندگی در محیطی دوستانه و دلپذیر نیز لذت خواهند برد.

سوالات متداول


در کدام دانشگاه ها میتوانم در مقطع کارشناسی ارشد رشته ی مدیریت هتلداری تحصیل کنم؟

 در کالج سنتنیال، کالج سالت، دانشگاه تامسون ریورز، کالج سنکا و کالج هامبر میتوانید در مقطع کارشناسی ارشد رشته ی مدیریت هتلداری تحصیل کنید.

نمره تافل/ آیلتس من برای تضمین پذیرش در دانشگاه های برتر چقدر باید باشد؟

 سعی کنید تا جایی که می توانید در همه آزمون ها امتیاز بالا را کسب کنید، زیرا نمره به تنهایی نمی تواند قبولی شما در این دوره های برتر را تضمین کند. نمره تافل iBT  بالاتر از ۸۸ ، پذیرش در این دوره را تضمین می کند. نمره کلی بالای ۶  در آیلتس نیز برای پذیرش در دوره مدیریت هتلداری در کانادا کافی است.

 هزینه تحصیل در دوره مدیریت هتلداری در مقطع کارشناسی ارشد در کانادا برای دانشجویان هندی چقدر است؟

 هزینه ها شامل ۳ فاکتور میشوند، شهریه، هزینه ورود به کشور و هزینه زندگی در کانادا. هزینه سالانه بین ۱۳ تا ۳۳ هزار دلار متغیر است. هزینه یک بار قبل از ورود، شامل هزینه های ویزا، هزینه های امتحان و هزینه های درخواست، برای یک دانشجوی هندی که مایل به تحصیل در کانادا است، حدود ۱۰ هزار دلار بدون احتساب هزینه ی بلیط هواپیما است.

 حقوق دریافتی پس از گذراندن دوره مدیریت هتلداری در کانادا چقدر است؟

به عنوان یک فارغ‌التحصیل تازه‌کار در رشته مهمانداری، معمولاً میزان حقوق سالیانه در حدود 30,000 تا 40,000 دلار کانادا به شما پیشنهاد می‌شود. این میزان حقوق قابل افزایش است و با گذشت زمان و کسب تجربه و مهارت در این حوزه، ممکن است افزایش یابد.

شرایط ادامه کار در کانادا پس از فارغ التحصیلی چیست؟

برای واجد شرایط بودن برای دریافت مجوز کار در کانادا، شما باید خود را به عنوان یک دارایی برای اقتصاد کانادا معرفی کنید و باید شرایط زیر را نیز دارا باشید:

1. معاینات پزشکی: باید معاینات پزشکی مربوطه را انجام داده و از وضعیت سلامتی خوبی برخوردار باشید.

2. سوابق کیفری: نباید سوابق کیفری داشته باشید.

3. خروج پس از انقضای مدت اعتبار اقامت: باید مدرکی داشته باشید که نشان دهد پس از انقضای مدت اعتبار اقامت در کانادا،قصد خروج دارید.

همچنین، شما می‌توانید برای دریافت مجوز کار، درخواست مجوز کار عمومی یا مجوز کار مختص به یک کارفرما را ارائه دهید.

مقالات مرتبط

پیمایش به بالا