تحصیل گردشگری و هتلداری در کانادا

تاریخ: ۳ بهمن ۱۴۰۰

گردشگری یک صنعت پویا و دائما در حال تغییر است که به متخصصان آموزش دیده در این بخش این فرصت را می دهد تا با مردمانی از فرهنگ های متنوع و نقاط مختلف جهان کار کنند. دانشجویان کارشناسی گردشگری اغلب این رشته را به دلیل علاقه به سفر، ملاقات با افراد جدید و ارائه خدمات، انتخاب می کنند. در دانشگاه ها و موسسات آکادمیک کانادا، دانشجویان مقطع کارشناسی گردشگری بمنظور بکارگیری در جایگاه های مختلف شغلی ، از مدیران و متخصصان منابع انسانی گرفته تا افسران مالی و کارآفرینان آموزش خواهند دید.

دانشگاه مونترال

گردشگری و اوقات فراغت شامل کلیه فعالیت های اقتصادی و اجتماعی مرتبط با تجربه سفر، تفریح ​​و لذت بردن از اوقات فراغت است. حرفه ای های صنعت گردشگری مسئولیت دارند تا چه از طریق تماس مستقیم و چه با مدیریت کارآمد تدارکات و بکارگیری پرسنل در هتل ها یا با ایجاد فعالیت های تفریحی، تجربه اوقات فراغت مشتریان خود را به حداکثر برسانند. این اشخاص با سازماندهی رویدادهای مختلف یا با ایجاد مراکز ورزشی و درمانی در راستای توسعه ی صنعت سفر و گردشگری فعالیت میکنند.

متخصصان گردشگری، درک عمیقی از اصول ومبانی فروش دارند، دارای مهارت های ارتباطی موثری هستند و معمولاً به بیش از یک زبان صحبت می کنند. بیشتر آنها نیز آموزش دیده اند که مراسمات، میهمانی ها یا رویداد های ورزشی و حتی رویدادها و نشست های تجاری را میدیرت کنند.

ادغام هنر حفظ آرامش در کنار شایستگی های فردی، که امری حیاتی در مدیریت صنعت گردشگری است، گردشگری را به یک حرفه علمی کاربردی محبوب تبدیل کرده است. به طور معمول، داشتن مدرک تحصیلی در رشته ی گردشگری و هتلداری، به معنای درک عمیق مدیریتی و برخورداری از استراتژی‌های اجرایی فرد بوده و حتی چند زبانه بودن فرد را میرساند. برخی از برنامه های تحصیلی عبارتند از: مدیریت و مشاوره گردشگری بین المللی، مدیریت جاذبه های گردشگری و پارک ها،  برنامه ریزی و مدیریت رویدادها.

برخی از محبوب ترین مشاغل مرتبط با صنعت گردشگری و اوقات فراغت عبارتند از: کارمند آژانس مسافرتی، مربی تناسب اندام، کارمند هتل و یا راهنمای تور. مدیریت رستوران یا مدیریت حمل و نقل نیز جزو شغل های مرتبط با این صنعت هستند. شغل های حیطه ی گردشگری بیش از شایستگی فنی ، به مهارت های اجتماعی شخص متکی است.

کانادا

دانشجویان بین المللی که قصد تحصیل در کانادا در دوره های مدیریت هتلداری  را دارند می توانند از طریق شرکت در دوره های مدرک دیپلما در کانادا (متفاوت از دیپلم دبیرستان) یا برنامه ی تحصیلات تکمیلی کالج انتاریو و دوره های کارشناسی ارشد قابل ارائه در این دانشگاه، به این مهم دست پیدا کنند. دیپلما یک برنامه تحصیلی ۲ ساله  و کارشناسی ارشد یک برنامه ۱ ساله میباشد.

دانشجویان بین المللی که میخواهند هم از تجربه تحصیل در این کشور بهره مند شوند و هم از لذت مسافرت به کانادا برخوردار باشند، می توانند برای شرکت در دوره های تحصیل مدیریت هتلداری در کانادا درخواست دهند. این دوره تحصیلی در بیش از ۳۰کالج مدیریت هتلداری در کانادا ارائه میشود.

هزینه کل تحصیل در دوره های مدیریت هتلداری در کانادا در مقطع کارشناسی ارشد از ۱۲ تا ۳۰ هزار دلار متغیر است. اگرچه ممکن است هزینه آن بالا به نظر برسد، اما دانشجویان می توانند از بورسیه تحصیلی  کانادا برای تامین هزینه تحصیلشان برخوردار باشند. علاوه بر این، حتی با شیوع همه‌گیری بیماری کویید۱۹، یک مدیر هتل در کانادا می‌تواند سالانه حدود ۴۷،۱۳۳ دلار کانادا درآمد داشته باشد.

دوره های محبوب مدیریت هتلداری در کانادا


دوره های برتر برای تحصیل مدیریت هتلداری در کانادا به همراه برخی اطلاعات کلی در مورد دوره در جدول زیر آورده شده است:

دانشگاهدوره/ مدت تحصیلهزینه کل دوره (به دلار)
کالج صد سالهمدیریت عملیات خدمات در هتلداری/ ۲ سال۲۵۰۰۰
کالج سالتمدیریت هتلداری و گردشگری/ ۱ سال۱۳۰۰۰
کالج سنکامدیریت عملیات خدمات هتلداری جهانی/ ۱ سال۱۲۰۰۰
کالج سنکاتوسعه کسب و کار هتلداری جهانی / ۱ سال۱۲۰۰۰
کالج هامبرمدیریت عملیات هتلداری و گردشگری/ ۱ سال۱۳۰۰۰
کالج آلگون کوینهتلداری – مدیریت عملیات خدمات هتل و رستوران/ ۲ سال۲۵۰۰۰
کالج کونستوگامدیریت جهانی هتلداری (دوره های کو آپ اختیاری)/ ۱ سال۱۳۰۰۰
کالج کاموسوندیپلمای مدیریت هتلداری/ ۲ سال۲۵۰۰۰

توجه: دوره هایی که به مدت ۲ سال ارائه می شوند، دوره های دیپلمای مدیریت هتلداری در کانادا هستند، در حالی که برنامه هایی که برای ۱ سال ارائه می شوند دوره های مدرک تحصیلات تکمیلی(کارشناسی ارشد) هستند.

اگر به رشته ی مدیریت هتلداری علاقه دارید، رشته ی دیگری که باید به آن توجه کنید رشته ی مدیریت هتل است که در دانشگاه های کانادا ارائه میشود. در لیست زیر برخی از دانشگاه هایی که این رشته ی محبوب را ارائه میدهند، آورده شده اند.

دوره های مدیریت هتل در کانادا

 • دانشگاه تامسون ریورز: دیپلمای مدیریت هتل به هزینه ی۳۰ هزار دلار
 • کالج لاسال:  دیپلمای تکنیک مدیریت هتل با هزینه ۳۷ هزار دلار
 • کالج دورهام: مدیریت عملیات خدمات هتل و رستوران با هزینه ۲۴ هزار دلار.

دوره های مدیریت هتلداری را نباید با دوره های مدیریت هتل در کانادا اشتباه گرفت. در حالی که هر دو درجه تقاضای بالایی دارند، تفاوت جزئی بین این دو وجود دارد. در حالی که مدیریت هتلداری شامل بخش‌های زیادی از جمله هتل‌ها و استراحتگاه‌ها، غذا و نوشیدنی، سفر، مدیریت رویدادها می‌شود، دوره مدیریت هتل، تکنیک‌های مدیریتی شما را که برای هتل و مدیریت آن اعمال می‌شود، در بر میگیرد.

چرا دوره های مدیریت هتلداری را در کانادا بخوانیم؟


صنعت هتلداری و گردشگری در کانادا به سرعت در حال رشد است، بنابراین فرصت های شغلی زیادی برای فارغ التحصیلان این رشته ایجاد می کند. در زیر آماری که به همین موضوع اشاره دارد آمده است:

 • طبق آمار سایت  jobbank.gc.ca، انتظار می‌رود فرصت‌های شغلی جدید برای مدیران هتل‌ها، دستیاران هتل‌ها، و مدیران توسعه کسب‌وکار هتلداری/گردشگری در بازه زمانی۲۰۱۹ تا ۲۰۲۸ حدود ۴۳،۴۰۰ نفر باشد .
 • حقوق دستیار مدیر هتل در کانادا بین ۵۸،۲۴۰ تا ۱۲۴۸۰۰ دلار کانادا است.
 • به عنوان مدیر هتلداری تازه منصوب شده پس از گذراندن دوره برتر در کانادا، حقوقی به مبلغ ۴۴،۹۶۴ دلار کانادا، بدون احتساب مسکن، حمل و نقل و سایر مزایا به شما پیشنهاد می شود. این میزان حقوق با گذشت چند سال و با کسب تجربه و سابقه کاری، قابل افزایش است.
 • با وجود مسافرت بیش از یک میلیارد نفر در سال، صنعت گردشگری جهانی به سرعت در حال رشد خواهد بود. بر اساس پیش بینی بلندمدت سازمان جهانی گردشگری، انتظار می رود تا سال ۲۰۳۰ تعداد گردشگران بین المللی در سراسر جهان به ۱.۸ میلیارد نفر برسد.
 • شورای منابع انسانی گردشگری کانادا پیش بینی می کند که کمبود بالقوه نیروی کار در خدمات گردشگری در کانادا می تواند تا سال ۲۰۳۰ به بیش از ۲۴۰۰۰۰ شغل تمام وقت برسد.

دوره های مدیریت هتلداری در کانادا: نکات برجسته ی دوره

نوع درجه در سطح PGفوق لیسانس، فوق دیپلم ،مدرک تحصیلات تکمیلی
مدت زمان۱ تا ۲ سال
صلاحیت اخذ گواهی فارغ التحصیلیدیپلما یا لیسانس ۴ ساله
صلاحیت اخذ دیپلمامدرک کارشناسی در یک موضوع مرتبط با حداقل نمره ی ۶۵٪ یا بیشتر
آزمون های الزامیتافل / آیلتس
هزینه ها۱۳ تا ۳۰ هزار دلار
جایگاه شغلیهتلداری شرکتی، مدیریت گردشگری جهانی، مدیریت اقامتگاه و هتل، مدیریت عملیات خدمات در هتل
حقوق اولیه پیشنهادی۲۳ الی ۳۰ هزار دلار در سال

پذیرش در دوره های مدیریت هتلداری در کانادا


تعداد بسیار کمی از دانشگاه های کانادا دوره های مدیریت هتلداری در سطح فارغ التحصیلی همراه با گواهینامه را ارائه می دهند. دانشگاه های برتر ارائه کننده ی دوره ی مدیریت هتلداری برای دانشجویان بین‌المللی که مایل به تحصیل در کانادا هستند، در لیست زیر فهرست شده‌اند.

درخواست پذیرش در دوره های برتر

دانشگاهمهلت های درخواستهزینه درخواست (به دلار کانادا)
کالج کانتیننتال15 آوریل 2021۱۰۰
کالج سالتپاییز- نوامبر 2021 باز می شود تا تکمیل ظرفیت۱۰۰
دانشگاه تامسون ریورز22 ژانویه 2021۱۰۰
کالج سنکا1 مارس 2021۹۰
کالج هامبر1 فوریه۷۵
کالج آلگون کوین1 فوریه۹۵
کالج کونستوگازمستان – 19 فوریه 2021 بهار – 18 ژوئن 2021۱۰۰
کالج کاموسونترم پاییز (سپتامبر) – 30 ژوئن 2021 ترم زمستانی (ژانویه) – 31 اکتبر 2020 ترم تابستانی (مه) – 28 فوریه 2021۱۰۰
کالج دورهامژانویه 2021۷۵
لاسال1 اکتبر 2020۱۵۰

واجد شرایط بودن دوره های مدیریت هتلداری در کانادا

علاوه بر لیسانس، دوره های کارشناسی ارشد مدیریت هتلداری در کانادا محبوبیت بیشتری دارند. برخی از کالج های ارائه دهنده مدرک کارشناسی ارشد و الزامات آنها در اینجا جدول بندی شده است:

نوع مدرک/ دانشگاهالزامات (برای دانشجویان هندی)
کالج کانتیننتالمدرک کارشناسی با نمره ی ۶۵٪
کالج سالتارائه مدرک کارشناسی یا دیپلما در همان رشته
کالج سنکادیپلم دبیرستان با مدرک یا مدرک کالج/دانشگاه
کالج هامبرمدرک لیسانس.
کالج آلگون کوینمدرک کارشناسی با نمره ی ۶۵٪
کالج کونستوگادیپلمای دو یا سه ساله یا مدرک تحصیلی از کالج یا دانشگاه معتبر
کالج کاموسونمدرک کارشناسی با نمره ی ۶۵٪

مدارک مورد نیاز برای تحصیل در دوره های مدیریت هتلداری در کانادا

برخی از مدارکی که هنگام درخواست برای همه کالج ها به آنها نیاز دارید.

 • رونوشت ها و مدارک رسمی (گواهینامه پایان دوره متوسطه، گواهینامه مقطع کارشناسی)
 • نمرات آزمون زبان
 • رزومه
 • شرح هدف (ممکن است لازم باشد)
 • توصیه نامه (برخی کالج ها این مدرک را میخواهند)
 • پاسپورت معتبر
 • ویزای تحصیلی کانادا

الزامات مهارت زبان :دوره های مدیریت هتلداری در کانادا

دانشگاهامتیاز مورد نیاز
کالج کانتیننتالآیلتس- ۶ iBTتافل – ۸۰
کالج سالتآیلتس- ۶ iBTتافل – ۸۸
دانشگاه تامسون ریورزآیلتس ۶.۵ – تافل ۸۶
کالج سنکاآیلتس- ۶.۵ iBTتافل – ۸۸
کالج هامبرPBTتافل – ۵۸۰ یا iBTتافل – ۸۸آیلتس- ۶.۵
کالج آلگون کوینآیلتس – ۶.۵،
iBTتافل – ۸۸
کالج کونستوگاآیلتس – ۶.۵، تافل – ۸۸
کالج لاسالآیلتس – ۶، تافل – ۸۰
کالج دورهامآیلتس- ۶، iBTتافل – ۸۰
کالج کاموسونآیلتس- ۶ iBTتافل – ۷۸

هزینه های دوره

هزینه کل دوره می تواند بین ۱۳ تا ۳۳ هزار دلار باشد. با این حال، اگر برای بورسیه درخواست دهید و واجد شرایط باشید، هزینه های شما می تواند به میزان قابل توجهی کاهش یابد.

دانشگاههزینه کل دوره (به دلار کانادا)
کالج کانتیننتال۳۲۵۰۰
کالج سالت۱۷۰۰۰
دانشگاه تامسون ریورز۳۷،۸۲۰
کالج سنکا۱۵،۱۶۴
کالج هامبر۱۷،۰۲۷
کالج آلگون کوین۳۱۷۱۱
کالج کونستوگا۱۷،۱۰۸
کالج لاسال۵۰۰۰۰
کالج کاموسون۳۲۷۴۰
کالج دورهام۲۷۰۰۰

بورسیه تحصیلی : دوره های مدیریت هتلداری در کانادا


یک دانشجوی بین المللی همیشه به دنبال گزینه های تامین مالی هنگام برنامه ریزی برای هزینه تحصیل در کانادا خواهد بود. در این بخش بورسیه هایی معرفی شده است که می توانید حین تحصیل در مقطع کارشناسی ارشد در رشته های مدیریت منابع انسانی و مدیریت هتلداری در کانادا از آنها بهره مند شوید:

نام بورسیهالزاماتمیزان پوشش هزینه ها برای دانشجویان بین المللی
بورسیه تحصیلی بین المللی BrokerFish همه دانشجویان بین المللی که در دانشگاه های کانادا تحصیل می کنندپوشش  هزینه های بیمه درمانی تا سقف ۱۰۰۰ دلار
بورسیه دبش کمالدانشجویان بین المللی زیر ۳۰ سال سن ، با مبلغ کافی برای پوشش سایر هزینه هاحداکثر ۱۳۰۰دلار
جایزه بورسیه بین المللی بازگشت کننده COVID-19دانشجویان بین المللی در کالج سنتنیال۵۰۰ الی ۱،۵۰۰ دلار کانادا
بورسیه ورودی بین المللیکالج هامبر، دانشجویان با معدل حداقل ۷۵ درصد و نمره آیلتس ۶.۵تخفیف در شهریه دانشجویان در طول سال اول تحصیل تا سقف ۲۰۰۰ دلار کانادا
بورسیه پیشرفت تحصیلیدانشجویان بین المللی در حال تحصیل در کالج کاموسون با مجوز تحصیلی معتبرحداکثر ۵ جایزه تا سقف ۱۰۰۰ دلار کانادا
بورسیه تحصیلی Indspire  پس از اتمام دوره متوسطههمه دانشجویان بین المللی در تمامی دانشگاه های کانادامتفاوت است

چشم انداز شغلی پس از اتمام تحصیل در رشته ی مدیریت هتلداری در کانادا


همانطور که قبلا نیز ذکر شد، بخش هتلداری شاهد رشد گسترده ی مشاغل در کانادا برای دانشجویان بین المللی خواهد بود. پیش‌بینی می‌شود تعداد فرصت‌های شغلی جدید برای مدیران هتل، دستیار مدیران هتل، و مدیران توسعه کسب‌وکار هتلداری/گردشگری در دوره ۲۰۱۹ تا ۲۰۲۸ حدود ۴۳،۴۰۰ نفر باشد.

فرصت های شغلی جدید و تقاضای بالای بازار کار برای  متخصصان هتلداری، دلایل و انگیزه کافی برای تحصیل در رشته ی مدیریت هتلداری در کانادا را به دانشجویان می دهد.

حقوق وجایگاه های شغلی پس از اتمام دوره مدیریت هتلداری در یکی از دانشگاه های برتر کانادا در جدول زیر نشان داده شده است.

مشخصات شغلمیانگین حقوق پیشنهادی / سال (به دلار کانادا)
مدیر هتل۴۷،۱۳۳
نماینده خدمات مشتریان۳۱۰۰۰- ۶۵۰۰۰
مدیر عملیاتی۴۴۰۰۰- ۱۰۵۰۰۰
مدیریت منابع انسانی۴۰۶۹۶
مدیر رستوران۳۴۰۰۰- ۵۶۰۰۰
مدیر خدمات مشتری۴۰۰۰۰ – ۸۳۰۰۰
معاون اداری۳۱۰۰۰ – ۵۳۰۰۰
مدیر ایمنی مواد غذایی۴۵،۳۵۰
دستیار مدیر هتل۵۸،۲۴۰
مدیریت رویداد۴۳۰۰۰

اخذ مجوز کار پس از فارغ التحصیلی (PGWP) برای کار کردن در کانادا الزامی است. دانشجویان بین المللی که قصد دارند تحصیلات عالی خود را در کانادا ادامه دهند، نه تنها از فرصت کوتاه مدت تحصیل در رشته ی مدیریت هتلداری بهره مند می شوند، بلکه از زندگی در محیطی دوستانه و دلپذیر نیز لذت خواهند برد.

سوالات متداول


سوال: در کدام دانشگاه ها میتوانم در مقطع کارشناسی ارشد رشته ی مدیریت هتلداری تحصیل کنم؟

پاسخ: در کالج سنتنیال، کالج سالت، دانشگاه تامسون ریورز، کالج سنکا و کالج هامبر میتوانید در مقطع کارشناسی ارشد رشته ی مدیریت هتلداری تحصیل کنید.

سوال: نمره تافل/ آیلتس من برای تضمین پذیرش در دانشگاه های برتر چقدر باید باشد؟

پاسخ: سعی کنید تا جایی که می توانید در همه آزمون ها امتیاز بالا را کسب کنید، زیرا نمره به تنهایی نمی تواند قبولی شما در این دوره های برتر را تضمین کند. نمره تافل iBT  بالاتر از ۸۸ ، پذیرش در این دوره را تضمین می کند. نمره کلی بالای ۶  در آیلتس نیز برای پذیرش در دوره مدیریت هتلداری در کانادا کافی است.

سوال: هزینه تحصیل در دوره مدیریت هتلداری در مقطع کارشناسی ارشد در کانادا برای دانشجویان هندی چقدر است؟

پاسخ: هزینه ها شامل ۳ فاکتور میشوند، شهریه، هزینه ورود به کشور و هزینه زندگی در کانادا. هزینه سالانه بین ۱۳ تا ۳۳ هزار دلار متغیر است. هزینه یک بار قبل از ورود، شامل هزینه های ویزا، هزینه های امتحان و هزینه های درخواست، برای یک دانشجوی هندی که مایل به تحصیل در کانادا است، حدود ۱۰ هزار دلار بدون احتساب هزینه ی بلیط هواپیما است.

سوال: حقوق دریافتی پس از گذراندن دوره مدیریت هتلداری در کانادا چقدر است؟

پاسخ: به عنوان یک دانشجوی تازه فارغ التحصیل مهمانداری، به طور متوسط ​​ ۳۰۰۰۰ الی ۴۰۰۰۰ دلار کانادا در سال به شما پیشنهاد می شود. این میزان حقوق با گذشت چند سال و با کسب تجربه و مهارت در این زمینه، افزایش میابد.

سوال: شرایط ادامه کار در کانادا پس از فارغ التحصیلی چیست؟

پاسخ: برای واجد شرایط بودن برای مجوز کار در کانادا، باید خود را به عنوان یک دارایی به اقتصاد کانادا معرفی کنید، معاینات پزشکی داشته باشید و از وضعیت سلامتی خوبی برخوردار باشید، سابقه کیفری نداشته باشید، و مدرکی مبنی بر خروج از کانادا پس از انقضای مدت اعتبار اقامت داشته باشید. همچنین شما می توانید برای یک مجوز کار باز یا مجوز کار مختص کارفرما درخواست دهید.

مقالات مرتبط

تماس با ما