تحصیل گردشگری و هتلداری در آلمان

گردشگری و وقت فراغت شامل تمامی فعالیت های اجتماعی و اقتصادی مربوط به تجربیات مسافرت، تفریحی و لذت بردن از اوقات فراغت می باشد. افراد متخصص در این زمینه برای به حداکثر رساندن تجربه خوب اوقات فراغت مراجعه کنندگان، از راه تماس مستقیم، و یا با مدریت مناسب تدارکات و پرنسل درگیر در استراحتگاه یا فعالیت های زمان فراغت مسئول می باشند. آنها در صنعت توریست و سفر، در ترتیب دادن وقایع ورزشی، مراکز بهداشتی مختلف، کار می کنند.

گردشگری

متخصصین گردشگری و اوقات فراغت درک خوبی از اصول فروش، مهارت های عالی برقراری ارتباط دارند و معمولا بیشتر از یک زبان خارجی را می توانند صحبت کنند. اکثرا برای وقایع میزبانی، مدیریت رویدادهای ورزشی و حتی مدیریت تجاری تعلیم می بینند.

ترکیب هنر آرامش داشتن با شایستگی، لازمه مدیریت صنعت گردشگری می باشد، گردشگری تخصصی علمی و کاربری معروف می باشد. معمولا، مدارک دانشگاهی در گردشگری، هتلداری و اوقات فراغت، درک عمیق مدیریت، استراتژی های ارائه و حتی زبان های مختلفی را ارائه می دهد. مثال هایی از برنامه های تحصیلی شامل مدیریت و مشاوره گردشگری بین الملی، جاذبه ها و مدیریت پارک های تفریحی با سبک خاص و برنامه ریزی رویداد ها می باشد.

برخی از معروف ترین حرفه ها در گردشگری و اوقات فراغت شامل عناوین شغلی مانند آژانس مسافرتی، مربی تناسب اندام، کارکنان هتل و استراحتگاه های تفریحی یا راهنمای تور می باشند. فرصت ها تا مدیریت رستوران یا متخصص حمل و نقل نیز گسترش می یابد. یک حرفه در گردشگری بیش از هر تکنیک توانمندی نیازمند مهارت های مردم محور می باشد.

آلمان به عنوان کشوری که به شدت روی گردشگری بین الملی خود سرمایه گذاری می کند شناخته می شود. دانشجوی لیسانس گردشگری در آلمان بیشتر در مورد اینکه مردم آلمان می خواهند  به کجا سفر کنند و همچنین چگونه آلمان رتبه خود را در میان 10 کشور برتر در درآمد بالا در گردشگری حفظ کرده است را نیز می آموزند.

برای برنامه لیسانس گردشگری ضروری می باشد که دانشجویان در آلمان در مورد تاریخچه و پیشرفت های اخیر این حوزه ، روانشناسی اجتماعی و اهمیت فرهنگی مسافرت و تمامی جنبه های تجاری برای برنامه ریزی، ارتقا و تهیه خررمات گردشگری به مشتریان را بیاموزند.

گردشگری

برنامه های تحصیلی لیسانس گردشگری در آلمان فقط کلاس های یادگیری سنتی نمی باشند. آنها همچنین در فعالیت های عملی مهم، مطالعات موردی، شبیه سازی تجاری، گشت و گذار، مطالعه شخصی، کارآموزی و فرصت های تحصیلاتی خارج از کشور نیز شرکت می کنند.

پس از دریافت مدرک لیسانس در گردشگری، فارق التحصیلان در آلمان واجد شرایط کار در هر نقطه از جهان، در نقش های ارزشمندی چون مدیر استراحتگاه، برنامه ریز سفر، تسهیل کننده امور تفریحی، مجری تور، کدیر رویداد یا مشاور گردشگری و سیاست های همگانی خواهند بود.

چه شغل هایی بعد از  فارق التحصیلی در لیسانس رشته گردشگری در دسترس خواهند بود؟


بعد از دریافت مدرک لیسانس، دانشجوی فارق التحصیل موقعیت های شغلی مانند نماینده مسافرتی، مجری تورهای گروهی، مدیر مرکز اطلاعات، مدیر هتل یا رستوران، مسئول گردشگری و همچنین نماینده امور تعطیلات را پیدا کند. مکان هایی احتمالی که ممکن است آن ها را استخدام کنند شامل مراکز اطلاعات گردشگری، آژانس های مسافرتی و هتل ها باشند.

دلیل انتخاب لیسانس گردشگری چیست؟


گردشگری یکی از رشته‌های تحصیلی پرطرفدار در آلمان است. متخصصان مرکز ما اخذ مدرک لیسانس گردشگری را توصیه می کنند زیرا این صنعت فرصت هایی برای سقر به خارج از کشور و محیط کاری پویا را فراهم می کند. شغل آزانس مسافرتی نیازمند گسترش نقس های سازمانی، ارتباطی، حل مشکل و همچنین مهارت های بین فردی می باشد.

بهترین دانشگاه ها برای خواندن میزبانی و مدیریت گردشگری در آلمان


سیستم آموزشی آلمان گزینه های بسیار مطلوبی را برای مطالعه مدیریت گردشگری و هتلداری در موسسات مشهور برای متخصصان آینده پیشنهاد می دهد. بسیاری از متقاضیان تحصیل در رشته  مدیریت گردشگری و هتلداری، آلمان را به دلیل کیفیت بالای دانشگاه ها انتخاب می کنند.

در اینجا لیستی از برخی از دانشگاه های مشهور که توسط دانشجویانی که مشتاق به تحصیل در رشته مدیریت گردشگری و هتلداری بوده اند، انتخب شده اند، آورده شده است:

  •  University of Applied Sciences of Bremen
  • Heilbronn University
  • IUBH University of Applied Sciences
  • Deggendorf Institute of Technology

هزینه تحصیل در رشته هتلداری و گردشگری در آلمان چه مقداری می باشد؟


تحصیل در هتلداری و گردشگری در آلمان معمولا نیازمند سریامه گذاری زیادی نمی باشد. وضعیت فعلی برای دانشجویان بسیار مطلوب می باشد زیرا دانشجویان داخلی و بین المللی، هر دو در مقطع کارشناسی در دانشگاه های دولتی آلمان می توانند به صورت رایگان و فقط با پرداخت هزینه ناچیزی به عنوان پوشش هزینه های اداری و سایر هزینه های هر ترم درس بخوانند.

با این وجود، هیچ کس نمی داند سیستم آموزشی رایگان در آلمان تا چه مدت باقی خواهد ماند، زیرا برخی مثال ها از بازگشت هزینه‌های تحصیل در آلمان برای دانشجویانی که در حوزه اتخادیه اروپا نبوده اند، رخ داده است. موسسات خصوصی در آلمان معمولا برای بودجه خود به شهریه متکی هستند و شهریه های خود را برای تحصیل در رشته مدیریت گردشگری و هتل داری تا 20,000 دلار برای هر ماه قرار داده اند. تا جایی که به مدرک فوق لیسانس در رشته مدیریت گردشگری و هتلداری در آلمان مربوط می شود، شهریه تحصیلی در مقاطع کارشناسی ارشد غیر پیوسته بین دانشگاه ها متفاوت بوده و ممکن است بین 5000 یورو در سال در موسسات دولتی تا 30000 یورو در سال در موسسات خصوصی آلمان تغییر کند.

تحصیل گردشگری

فارق‌التحصیلان جدید برنامه تحصیلی کارشناسی در رشته گردشگری، همچنین افراد حرفه‌ای با تجربه قابل توجه در این حوزه، کارشناسی ارشد گردشگری را به عنوان یک مرحله مفید برای پیشرفت در آینده شغلی خود در نظر می‌گیرند. این برنامه تحصیلی به فارغ‌التحصیلان جدید امکان می‌دهد تا در زمینه‌های مرتبط با گردشگری و همچنین در اوقات فراغت خود تخصص و تجربه بیشتری کسب کنند و به توسعه حرفه‌ای خود بپردازند.

فارق التحصیلان کارشناسی ارشد گردشگری از دانشگاه های آلمان به موقعیت های شغلی مدیریتی، نظارتی، اجرای و یا نقش های کارآفرینی  در بخش گردشگری آلمان و خارج از کشور قرار می گیرند.

استراحتگاه‌ها، هتل‌ها، رستوران‌ها، خطوط هوایی، خطوط تفریحی لوکس، شرکت‌های تور، چشمه های آب معدنی، مراکز سلامتی، پارک‌های تفریحی با موضوع خاص و آژانس‌های مسافرتی تنها برخی از انواع کسب‌ و کارهایی هستند که فارغ‌التحصیلان کارشناسی ارشد گردشگری از آلمان را استخدام می‌کنند.

اکثر برنامه‌های تحصیلی کارشناسی ارشد گردشگری در آلمان، دانشجویان را تشویق به متخصص یا متمرکز شن در یک زمینه خاص از این می کنند تا ارزش زمان سپری شده خود را در دانشگاه به حداکثر برسانند. دانشجویانی که در برنامه تحصیلی کارشناسی ارشد گردشگری ثبت نام می کنند معمولاً باید برخی از فرم های رساله یا پایان نامه  کارشناسی ارشد را ارائه دهند تا مدرک خود را پس از یک تا دو سال تحصیل دریافت کنند.

برخی از دانشگاه‌های آلمان نیز ممکن است برنامه‌های کارشناسی ارشد گردشگری را به صورت پاره وقت ارائه دهند تا انعطاف ‌پذیری بیشتری در زمان‌بندی برای دانشجویانی که نیاز به زمان دارند، فراهم شود.

کلیات

18 دوره ارائه شده

14 دانشگاه

0 دانشگاه‌ در رتبه بندی جهانی

شهریه

حداقل: 0 یورو

8 برنامه برای دانشجویان اروپایی

6 برنامه برای دانشجویان غیر اروپایی

حداکثر: 7530یورو برای هر ترم

1 برنامه برای دانشجویان اروپایی و غیر اروپایی

آخرین مهلت ارسال درخواست پذیرش

 

  • ترم زمستان بین 9 می تا 1 اکتبر
  • ترم تابستان بین 30 جون تا 31 جولای                                                     

 

شهریه ها
دوره ها
مدرک زبان

نمونه‌ای از دوره‌های ارائه شده

1. لیسانس مدیریت گردشگری و هتل داری

دانشگاه تجارت و خلاقیت برلین

دانشگاه BSBI مفتخر است تا اعلام دارد برنامه تحصیلی لیسانس گردشگری به صورت کاملا مجازی در دسترس خواهد بود. این برنامه سه تا چهار ساله، بین المللی و برای کسانی که به دنبال شغلی در زمینه هتل داری و گردشگری هستند یا  در رویای اداره هتل خود می باشند یا شرکت پذیرایی خود را مدیریت می کنند، مناسب است. لیسانس مدیریت گردشگری و هتل داری شما را مجهز به مهارت هایی می کند که برای موفقیت های بیشتر مورد نیاز می باشند.

لیسانس، تمام وقت، ۳ تا ۴ سال، انگلیسی زبان، فوریه ۲۰۲۲, مجازی

۲. لیسانس تجارت گردشگری

در این دانشگاه، لیسانس تجارت گردشگری برای افرادی می باشد که به دنبال توسعه مهارت های حرفه ای و دانش شخصی خود در صنعت گردشگری می باشند. این دوره، اصولی را که برای مدیریت و شروع یک حرفه در این رشته نیاز دارید را با ارائه  مهارت های قابل انتقال و مربوط به تجارت  و درک مدیریت گردشگری خاص خود شما توسعه میدهد و شما را قادر به پاسخ به نیازهای ویژه صنعت مدیریت در سطح ملی و بین المللی می کند.

لیسانس، تمام وقت، ۳ سال، انگلیسی، حضوری

۳. لیسانس مدیریت گردشگری و رویداد

برنامه تحصیلی لیسانس گردشگری: مدیریت رویداد، فرصت هایی را که از تقابل رو به گسترش دو بازار گردشگری و رویداد به وجود می آیند را شامل می شود و برای دانشجویان این دانشگاه، برنامه تحصیلی متعادل، کامل و منظمی را ایجاد می کند.

لیسانس، تمام وقت، سه سال، زبان آلمانی، حضوری در دانشگاه

​۴. فوق لیسانس مدیریت رویداد و گردشگری

به عنوان برنامه تحصیلات تکمیلی فوق لیسانس به زبان انگلیسی در سطح بین‌المللی: مدیریت رویداد، از آینده شغلی عالی برخوردار است و می توانید از فرصت های شغلی در شرکت، خانه و خارج از کشور لذت ببرید. این برنامه اصول ایده آلی برای حرفه ای در گردشگری بین المللی رو به شکوفایی و بخش رویدادها می باشد و برای نقش های استراتژیک و مهم تطابقی روز به روز بیشتر در فعالیت های تجاری استفاده می شوند.

​فوق لیسانس، تمام وقت، ۱۸‌ ماه، زبان انگلیسی، فوریه ۲۰۲۲، مجازی

۵. فوق لیسانس مدیریت هتل داری و گردشگری

دنیای درگیر فرآیند جهانی شدن، صنعت تجارت را مجبور به رشد سریع‌تر می‌کند. شرکت‌های جدید به دنبال رهبرانی هستند که آینده‌نگرانه، دارای شرایط و تحصیلات مناسبی هستند تا مدل‌های جدید تجارت را با درکی عمیق از تغییرات فناوری و الگوهای مصرفی، ایجاد کنند. این برنامه تحصیلی با تمرکز بر توسعه مهارت‌های اجرایی و دیدگاه‌های استراتژیک، به منظور جستجوی نظریات، فعالیت‌ها و اصول کاری که درک شما را از نیازهای مدیریت بین‌المللی و فرهنگ‌های متنوع افزایش می‌دهد، طراحی شده است.

فوق لیسانس، تمام وقت، انگلیسی، ژانویه ۲۰۲۲, حضوری

۶. مدیریت رویداد و گردشگری بین المللی

برنامه تحصیلات تکمیلی فوق لیسانس به زبان انگلیسی در حوزه گردشگری بین‌المللی، با تمرکز بر مدیریت رویداد، فرصت‌های شغلی عالی و گسترده‌ای در شرکت‌ها در داخل و خارج از کشور ارائه می‌دهد. این برنامه ایده‌آل برای فعالیت در صنعت گردشگری در دنیایی که در حال شکوفایی است و بخش رویدادها نیز رو به رشد است، طراحی شده است و در فعالیت‌های تجاری از نقش‌های استراتژیک و مهم تطابقی روز به روز بیشتری استفاده می‌شود.

​فوق لیسانس، تمام وقت، ۴ ترم، انگلیسی، اکتبر ۲۰۲۲, حضوری

مقالات مرتبط

پیمایش به بالا