موسسه مناسب اعزام دانشجو به کانادا در شیراز

موسسه مناسب اعزام دانشجو به کانادا در شیراز

می‌خواهیم در رابطه با نقش و وظایف موسسه اعزام دانشجو صحبت کنیم؛ ادامه تحصیل در کانادا یک پدیده جهانی به شمار می رود و اکثر دانشجویان کشورهای در حال توسعه برای دستیابی به سطح عالی آموزش، به کانادا مهاجرت می کنند. نه تنها خود دانشجویان بلکه خانواده‌های آنها نیز درباره ارسال فرزندشان به کانادا برای ادامه تحصیل و دستیابی به آینده ای بهتر هیجان زده هستند. لازم است که به دقت برای گام هایی که قرار است بردارید، برنامه ریزی کنید و برای آنها آماده باشید. موسسات برتر اعزام دانشجو می‌توانند به شما راهنمایی ها و توصیه های لازم در رابطه با انتخاب دوره دانشگاه را ارائه نمایند.

موسسه اعزام دانشجو نقشی کلیدی در ارائه راهنمایی و کمک به دانشجویان در مراحل مختلف و پیگیری درخواست ویزا یا کارهای اداری ایفا می کند. دانشجویان باید برای آگاهی نسبت به دوره ها یا دانشگاه ها و یا حتی شهرهای مدنظرشان با یک موسسه اعزام دانشجوی خوب ارتباط برقرار کنند. اپلای‌استار یکی از موسسات برتر اعزام دانشجو در ایران است؛ موسسه اپلای‌استار درحال ارائه خدمات مشاوره و راهنمایی های فرایند گرفتن پذیرش به دانشجویان سراسر ایران است. معتقدیم که همه افراد حق دستیابی به آموزش باکیفیت را دارند و هزینه این فرایند نیز باید معقول و منطقی باشد. اپلای استار در این ماموریت، دانشجویان بسیاری را در نیل به رویاهایشان با بهترین هزینه همراهی کرده است.

وظایف و نقش برترین موسسه های اعزام دانشجو


وظایف و نقش برترین موسسه های اعزام دانشجو

ارزیابی رزومه فرد

اولین قدم در این فرایند، ارزیابی رزومه دانشجو و تهیه فهرستی از بهترین گزینه‌های ممکن و موقعیت‌های مناسب برای شما است. هدف از ارزیابی رزومه آن است که یک فرد کارشناس بتواند نظرش را درباره توانایی شما در برآورده کردن الزامات استاندارد برای گرفتن پذیرش، ارائه کند.

انتخاب دانشگاه

گام بعدی در فرآیند اعزام دانشجو انتخاب بهترین دانشگاه ممکن است که کارشناس موسسه اعزام دانشجو بهترین گزینه های ممکن از میان دانشگاه هایی که در سطح جهانی شناخته شده اند و دوره های آموزشی فوق العاده ای را ارائه می کنند، پیدا خواهد کرد.

پیشرفت روند اخذ پذیرش

کارشناسان ابتدا اسناد مورد نیاز برای اقدام به ادامه تحصیل در خارج از کشور را از شما می‌خواهند، سپس فرم پذیرش را پر می کنند و بعد از آماده سازی اسناد مالی، درخواست ویزا را نیز می‌دهند.

اسناد

موسسه اعزام دانشجو جزئیات اسناد مورد نیاز را در اختیار متقاضیان قرار می دهند. فرایند پذیرش، بعد از تهیه اسناد ذکر شده و تسلیم آن به مشاور شروع شده و سپس بررسی معیارهای پذیرش از سر گرفته خواهد شد. آنها همچنین فرآیندهای مالی را نیز تحت کنترل خواهند داشت.

وام های دانشجویی

کارشناسان موسسه اعزام دانشجو به تمامی اطلاعات موجود در رابطه با وام های آموزشی را در اختیار دانشجویان قرار می دهند و به آنها در گرفتن وام و کمک های مالی کمک خواهند کرد.

آماده‌سازی انگیزه نامه

مشاوران موسسه اعزام دانشجو به شما در ایده و تهیه انگیزه نامه کمک خواهند کرد. انگیزه نامه بخشی ضروری از فرآیند پذیرش در دوره های بین المللی دانشگاهی است. موسسه اعزام دانشجو همیشه خود را با آخرین الزامات، سیاست های مهاجرتی و گام های مورد نیاز برای گرفتن ویزا هماهنگ می کنند.

فرایندهای بعد از گرفتن پذیرش

فرایندهای بعد از گرفتن پذیرش

بعد از آن که نامه پذیرش خود را از یک کالج یا دانشگاه دریافت کردید، نامه دیگری از سمت موسسه آموزشی برای شما ارسال خواهد شد که در آن شرحی از اقدامات مورد نیاز در آماده سازی برای اعزام دانشجو آورده شده است. حتی پس از گرفتن نامه پذیرش دانشگاه نیز به خدمات مشاور در پیدا کردن محل اقامت، انطباق پذیری با سبک زندگی جدید، هزینه های مدیریتی و غیره نیاز پیدا خواهید کرد.

پارامترهای انتخاب بهترین موسسه اعزام دانشجو


صلاحیت و تجربه

اولین و مهمترین چیزی که برای انتخاب یک موسسه اعزام دانشجو باید در نظر گرفت، صلاحیت آنها برای ارائه مشاوره به دانشجویان در انتخاب ادامه تحصیل در کانادا و تجربه آنها در این زمینه است. موسسات مختلفی نیز وجود دارند که صلاحیت ارائه مشاوره به دانشجویان را ندارند، با این حال هنوز در زمینه اعزام دانشجو فعال هستند. دانشجویان به صورت ناخواسته در تور چنین موسسات اعزام دانشجویی می‌افتند و از تصمیم شان که منجر به از دست رفتن زمان و سرمایه می شود، پشیمان خواهند شد. رزومه مالک موسسه را در اینترنت ارزیابی کنید و اعتبار اطلاعات منابعشان را بسنجید. به طور کلی مشاورانی که گواهینامه ICEF دارند، صلاحیت ارائه خدمات مشاوره به دانشجویان را خواهند داشت. همین موضوع تاییدیه ای بر اعتبار ارائه مشاوره و پیشنهاداتی است که مشاور بدون قصد و غرض آنها را فراهم می کند.

بهترین وکیل و مشاور ویزای تحصیلی

مشاوران و متخصصان باتجربه اپلای استار در تمام مراحل اعزام شما به کانادا همراهتان هستند تا با خاطری آسوده پله های ترقی را طی نمایید. اپلای استار در مراحل بعد از اعزام شما به کانادا مانند محل اسکان، کاریابی و… شما را همراهی خواهدکرد.

تاییدیه دانشگاه

تاییدیه دانشگاه

جستجو کنید و ببینید آیا موسسه اعزام دانشجو به صورت مستقیم با دانشگاهی در ارتباط است و یا از اشخاص ثالث برای پیگیری فرایند پذیرش استفاده خواهد کردو اگر ارتباط مستقیمی میان موسسه اعزام دانشجو و دانشگاه بر قرار باشد، همه کارها سریعتر انجام خواهد شد و دست افراد واسط کوتاه خواهد شد. می‌توانید به سهولت، پیگیر وضعیت مراحل اعزام خود باشید و در صورت لزوم، اسناد دیگری که مورد نیاز بود را هم بدون تأخیر آماده نموده و از ایجاد تاخیرات غیرضروری ناشی از حضور اشخاص ثالث جلوگیری کنید.

گواهینامه‌های موسسه

قبل از اتخاذ تصمیم درباره پیگیری همکاری با یک موسسه، منصفانه است گواهی‌های صادر شده توسط آن را بررسی کنید. بسیاری از سازمان‌های بین‌المللی وجود دارند که گواهینامه‌های صلاحیت موسسات را در تامین مشاوره صحیح به دانشجویان بر اساس رعایت قوانین و مقررات مناسب صادر می‌کنند. بنابراین، در ارزیابی موسسه‌ای که مد نظر شماست، این گواهینامه‌ها را مورد بررسی قرار دهید.

شهرت در بازار

یکی از مهمترین مواردی که باید در نظر بگیرید، مدت زمان حضور موسسه در بازار اعزام دانشجو است. مواردی هم وجود داشته که علیرغم مراجعه دانشجویان به موسسات فعال در این زمینه، از خدمات ارائه شده توسط مشاوران رضایت نداشتند و همین موضوع به ریجکت درخواست ویزای کانادا منجر شده و جلوگیری از این موضوعات با دقت بالاتر مشاور ممکن بود. بروز اینگونه مشکلات در نتیجه حجم بالای درخواست ها از موسسات اعزام دانشجو ممکن است و آنها بعضا وقت کافی برای بررسی دقیق تمامی موارد در همگی دانشجویان را ندارند. رزومه هر کس با دیگری متفاوت است، بنابراین لازم است تا مشاوران موسسه، دقت لازم بر روی هر دانشجو را داشته باشند تا به موفقیت درخواست منجر شود. نظرات کاربران در صفحات اجتماعی را بررسی کنید و ببینید که آیا کسی از میان مشتری های قبلی موسسه اعزام دانشجو،  نظر بدی درباره موسسه داشته است یا خیر و در صورت وجود چنین نظراتی از آنها بخواهید توضیحات بیشتری به شما بدهند تا این مشکل برای شما هم پیش نیاید.

هزینه فرایند

اکثر موسسات مشهور اعزام دانشجو یک مقدار مشخص را بسته به حوزه درخواست شما ارائه خواهند کرد. موسسات اعزام دانشجو بنا بر موافقت های صورت گرفته با دانشگاه، نمی‌توانند هزینه های خیلی بیشتری از مقادیر مشخص ارائه خدمات به دانشجویان دریافت  کنند. این موضوع نه تنها در دانشگاه های کانادا که ارتباط مستقیم با موسسه اعزام دانشجو دارند، بلکه حتی در دانشگاه هایی که اینطور نیست هم صادق است. البته ممکن است بعضی از موسسات سعی داشته باشند با طرح مواردی مانند مشاوره اختصاصی، پیگیری سریعتر فرایند پذیرش یا موارد دیگر هزینه خدمات ارائه شده را بالاتر ببرند، اما باید این را بدانید که هیچ موسسه‌ای نمی تواند یک مشاور خصوصی برای هر دانشجو در نظر بگیرد و قادر به تسریع فرایند پذیرش هم نیستند. بازه زمانی بررسی درخواست های پذیرش توسط دانشگاه های کانادا و اداره امور مهاجرت تعیین می شود و موسسات اعزام دانشجو تاثیری بر روی آن ندارند.

شفافیت در طول فرایند

 با توجه به استفاده موسسه اعزام دانشجو از هویت و ایمیل شما برای ثبت درخواست در دانشگاه، بنابراین باید بر وجود شفافیت کاری در طول این فرایند تاکید داشته باشید. بعضی از مشاوران برای مخفی کردن حضور شخص ثالث در پیگیری فرایند، از ایمیل خودشان استفاده می کنند. این گونه اقدامات منجر به بروز تاخیرات غیر ضروری در فرایند ثبت درخواست شده و دانشجو با توجه به عدم دسترسی در لحظه وکیل یا مشاور به ایمیل های ارسالی، از مدارک ضروری با خبر نخواهد شد. اگر از ایمیل خود دانشجو در این فرآیند استفاده شود، او از اعتبار ایمیل ارسالی مطمئن خواهد بود و شک وجود اقدامات پنهانی از سوی افراد واسط را از بین می برد.

سوالات متداول


سوالات متداول

آیا برای ادامه تحصیل در کانادا به اجازه تحصیل نیاز دارم؟

برای ادامه تحصیل در دانشگاه، دانشجویان ایرانی می‌بایست در دوره‌های تخصصی یا دوره‌های مختلف تحصیلی با مدت زمان حداقل ۶ ماه در موسساتی که تعیین شده‌اند، حضور داشته باشند تا بتوانند اجازه تحصیل دریافت کنند. اگر مدت زمان یک دوره تحصیلی در کانادا کمتر از ۶ ماه باشد، نیاز به اجازه تحصیل نخواهید داشت.

نمره قبولی آزمون آیلتس در شرایط ویزای تحصیلی کانادا چیست؟

حداقل نمره قبولی آزمون زبان آیلتس برای اخذ ویزای تحصیلی کانادا، نمره پنج و نیم در هر مهارت و نمره کلی حداقل ۶ و بیشتر برای دوره لیسانس یا دیپلم خواهد بود.

برای ادامه تحصیل در کانادا به چند فاند تحصیلی نیاز است؟

به طور کلی، در صورتی که در مناطق غیرکبکی در کانادا تحصیل کنید، برای شروع نیاز به حدود ۱۰ هزار دلار کانادا برای هزینه‌های زندگی خواهید داشت. در صورت تحصیل در منطقه کبک، ممکن است حدود ۱۱ هزار دلار کانادا برای هزینه‌های سال اول مورد نیاز باشد. این مبلغ شامل هزینه‌های زندگی در کانادا است. اگر عضوی از خانواده شما همراه شما باشد، باید به این مبالغ حدود ۴ هزار دلار برای نفر اول و ۳ هزار دلار برای افراد بعدی در خانواده‌تان اضافه کنید.

گرفتن اسکالرشیپ برای تحصیل در کانادا چگونه است؟

برای دانشجویان کانادایی یا بین المللی، دوره‌های اسکالرشیپ مختلفی وجود دارد. مشاور می تواند شرایط شما را مد نظر قرار دهد تا مطمئن شود که آیا واجد شرایط اخذ اسکالرشیپ هستید یا خیر.

چرا دانشجویان بین المللی به دنبال تحصیل در کانادا هستند؟

سوال اصلی این است که چرا نباید باشند؟ از تحصیل ارزان گرفته تا کیفیت آموزش و امور مهاجرتی نسبتاً ساده، میتوان به دلایل مختلفی اشاره کرد که باعث می شود دانشجویان را از سراسر دنیا به خود جذب کند.

مقالات مرتبط

پیمایش به بالا