موسسه اعزام دانشجوی خوب چه ویژگی هایی دارد؟

موسسه اعزام دانشجوی خوب چه ویژگی هایی دارد؟

سالانه هزاران دانشجو در پی دستیابی به یک زندگی بهتر، مسیر تحصیل در خارج از کشور را انتخاب می کنند. یکی از مزایای اصلی این مسیر، دریافت مدرک معتبر از دانشگاه‌ها یا کالج‌های مطرح بین المللی است. دانشگاه‌های کانادا با زیرساخت‌های در سطح جهانی، آموزش‌های موثری را برای دانشجویان ارائه می دهند. تحصیل در چنین دانشگاه‌هایی راه را برای دستیابی به مشاغل پر درآمد هموار می سازد. اما برخی دانشجویان تنها در این راه قدم می گذارند و برخی دیگر این مسیر را با هدایت و راهنمایی‌های فردی طی می کنند که قبلا تجربه بودن در این مسیر را داشته است. این در حالی است که برای برخی از دانشجویان پیدا کردن یک راهنما و مشاور خوب ممکن است دشوار باشد. اما جای نگرانی نیست، چرا که موسسات اعزام دانشجو به صورت حرفه‌ای برای این کار آموزش دیده‌اند و شما را در مسیر تحصیل در کانادا همراهی خواهند کرد.

موسسه اعزام دانشجو برای تحصیل در کانادا چه مزایایی دارد؟


موسسه اعزام دانشجو برای تحصیل در کانادا چه مزایایی دارد؟

 • همیشه از کمک یک راهنما برخوردار خواهید بود.
 • تمامی اطلاعات مهم مربوط به دوره را در اختیار شما خواهند گذاشت.
 • مشاوران تحصیلی شما را در پیدا کردن بهترین کشورها، دانشگاه‌ها و دوره‌ها برای تحصیل راهنمایی خواهند کرد.
 • به شما در مورد بودجه مالی مورد نیاز تحصیل در خارج از کشور کمک خواهند کرد.
 • همچنین به شما در برنامه‌ریزی برای سفر کمک خواهند کرد.
 • موسسه اعزام دانشجو به شما در روند کلی اخذ پذیرش کمک میکند.

ویژگی‌های موسسه‌ی خوب برای اعزام دانشجو


نرخ موفقیت وکلا و مشاورین یک موسسه‌ی اعزام دانشجو

برای ارزیابی و بررسی میزان تجربه و در کل سابقه‌ی وکلا و مشاورین یک موسسه ی اعزام دانشجو، می توانید اطلاعات موجود در اینترنت را مرور کنید و اعتبار و صلاحیت، سابقه کاری و نرخ موفقیت آنها را بسنجید. اگر چنانچه مشاوری شخصا در روند کلی درخواست ویزا نقش داشته باشد می توانید از این طریق، از قبل با نحوه کار و روش او نیز آشنا شوید.

تجربه و سوابق کاری

تنها یک مشاور خوب بودن کافی نیست، مشاور باید تجربه بالایی نیز داشته باشد. برای مثال، شما مشاوری را از موسسه‌ی اعزام دانشجو انتخاب می کنید. این مشاور تجربه و سابقه کاری درخشانی در زمینه کمک به دانشجویان برای تحصیل در استرالیا دارد و نرخ موفقیت او بیش از ۸۰ درصد ارزیابی شده است. اما بعدا شما متوجه می شوید که این مشاور در زمینه کمک به دانشجویان جهت ادامه تحصیل در کانادا یا آمریکا که مقصد رویایی شما هستند هیچگونه تجربه‌ای ندارد. پس این مشاور چه سودی برای شما دارد؟ بنابراین قبل از انتخاب نهایی، هر سوالی که دارید را از او بپرسید.

کشورهایی که مشاور برای اعزام دانشجو جهت تحصیل در آنها تخصص دارد.

هر مشاور تحصیلی، در زمینه تحصیل در برخی از کشورها تخصص دارد. شما باید این لیست تخصص آنها را بررسی کنید. مشاور نیز بر اساس صلاحیت، نیاز و تخصص شما کمک می کند تا کشور مناسب برای ادامه تحصیلتان را انتخاب کنید. زمانی که از حداقل شرایط و الزامات، هزینه‌های اولیه و قوانینی که دولت برای دریافت ویزای تحصیلی وضع کرده آگاه باشید می توانید انتخاب بهتر و هوشمندانه‌تری داشته باشید.

مهارت‌های ارتباطی

مهارت‌های ارتباطی

تیمی که از یک موسسه‌ی اعزام دانشجو تشکیل شده باشد، باید دارای مهارت‌های ارتباطی و تعاملی بالا باشد. اگر این تیم قادر به صحبت کردن به زبان انگلیسی نباشد یا تسلط کافی بر این زبان را نداشته باشد، این نشانه‌ای از غیرحرفه‌ای بودن آنهاست. همچنین، قبل از انتخاب یک مشاور، باید تعهد و علاقه مشاور به نیازها و ترجیحات شما مورد بررسی قرار گیرد. این امر به شما کمک می‌کند تا مشاوری را انتخاب کنید که واقعاً به تأمین نیازها و ترجیحات شما علاقه‌مند باشد.

معرفی بورسیه تحصیلی

مشاور تحصیلی باید در مدیریت امور مالی نیز به شما کمک کند و بورسیه‌های تحصیلی را به شما معرفی کند. حتما همه دوره‌های تحصیلی و کالج‌ها را از نظر بورسیه بررسی کنید. زمانی که اطلاعات کافی در هر زمینه داشته باشید، به ندرت اشتباه خواهید کرد.

تشریفات اداری ویزا

تشریفات اداری ویزا

مشاور تحصیلی باید در زمینه تشریفات اداری ویزا نیز مشتاق به کمک کردن به شما باشد. پروسه اخذ ویزا، فرآیندی کسل کننده و طاقت فرسا بوده و یکی از اصلی‌ترین دلایل عدم موفقیت راهیابی اکثریت دانشجویان به دانشگاه خارجی مد نظرشان نیز همین مورد است. مشاور حتما باید به طور خستگی ناپذیر در این پروسه همراه شما باشد.

ارزیابی فرصت‌های شغلی مناسب

بررسی و ارزیابی فرصت‌های شغلی مناسب می‌تواند تأثیر قابل توجهی در تصمیمات شما و همچنین در آینده‌ی شغلی شما داشته باشد. اطمینان حاصل کنید که موسسه‌ی اعزام دانشجویی که انتخاب می‌کنید، حتماً دانشگاه‌ها، کالج‌ها و دوره‌های تحصیلی را که با هدف شغلی شما سازگار هستند، در اختیارتان قرار دهد. این امر نه تنها نشان از تخصص و حرفه‌ای بودن آن موسسه است، بلکه همچنین نشان از این است که آنها به شما حق انتخاب بیشتری می‌دهند. از طرف دیگر، اگر انتخاب‌های پیشنهادی محدود باشند، این نشانه‌ای از عدم کفایت و غیرحرفه‌ای بودن آنها است.

واجد شرایط بودن برای تحصیل در کانادا


واجد شرایط بودن برای تحصیل در کانادا

شرایط الزامی ویزای تحصیلی کانادا:

 • اخذ پذیرش از یک دانشگاه معتبر کانادایی
 • تأیید تمکن مالی مبنی بر اینکه شما قادر هستید که تمام هزینه‌های زندگی خود در خارج از کشور، هزینه‌های تحصیلی و سفر برگشت را پرداخت کنید.
 • شما باید کاملا سالم باشید و سابقه کیفری نداشته باشید.
 • چنانچه شما از اتباع کشورهای چین، فیلیپین، هند، سنگال، مراکش یا ویتنام باشید، درخواست صدور مجوز تحصیلی شما از طریق برنامه جریان مستقیم دانشجویی یا همان Student Direct Stream (SDS) پردازش خواهد شد.

مدارک مورد نیاز برای تحصیل در کانادا


 • دریافت نامه پذیرش از یک موسسه آموزشی منتخب (DLI)
 • پاسپورت معتبر به همراه تاییدیه تمکن مالی
 • ارائه داده‌های بیومتریک، عکس‌ها و اثر انگشت
 • جدیدترین گواهی پزشکی، مبنی بر تایید سلامت شما
 • گواهی سرمایه گذاری تضمین شده (GIC) یا رسید سرمایه‌گذاری تضمین شده به ارزش 10000 دلار
 • قبولی در آزمون زبان انگلیسی با حداقل نمره 6 (آیلتس)
 • انگیزه نامه و عکس در اندازه گذرنامه

سوالات متداول


سوالات متداول

چه مدت باید منتظر بمانم تا ویزای تحصیلی یا مجوز تحصیلی کانادا برای من صادر شود؟

مدت زمان پردازش و رسیدگی به درخواست‌ها متفاوت است. این مدت زمان به نوع درخواست و محل پردازش آن بستگی دارد.

برای تحصیل در کانادا به بیمه درمانی نیاز خواهم داشت؟

همه دانشجویان بین المللی در کانادا باید بیمه درمانی داشته باشند.

هزینه ویزا چقدر است؟

ویزای تحصیلی کانادا تقریبا ۱۵۰ دلار کانادا هزینه دارد. همچنین برای تهیه داده‌های بیومتریک مبلغ ۸۵ دلار کانادا باید پرداخت کنید. هزینه نهایی ممکن است متفاوت باشد.

چه نوع دیپلم دبیرستانی برای تحصیل در مقاطع دانشگاهی کانادا پذیرفته می شود؟

اصلا نگران این موضوع نباشید، هر دانشجویی که مدرک دیپلم دبیرستان معتبر دولتی از ایران داشته باشد میتواند برای پذیرش در دانشگاه‌های کانادا اقدام کند.

آیا می توانم در حین تحصیل بدون مجوز کار در کانادا کار کنم؟

برای دانشجویان تمام وقت، مشاغل کوچکی وجود دارد که نیاز به مجوز ندارند اما حقوق کمتری دارند.

سبک متداول زندگی در کانادا چیست؟

کسانی که تا به حال به کانادا نرفته‌اند، در نگاه اول مجذوب مناظر و زیبایی‌های طبیعی این کشور خواهند شد. با گذشت مدت زمان کمی خواهید دید که کانادا کشور تنوع‌هاست و سبک زندگی‌های متفاوتی هم دارد.

داشتن مسکن خصوصی در کانادا چه مزایایی دارد؟

زندگی در یک مکان اجاره‌ای خصوصی به معنای داشتن بیشترین درجه آزادی و آرامش است. اما نرخ اجاره براساس موقعیت، کیفیت و امکانات مکان اقامتی بسیار متفاوت است. اقامت در یک آپارتمان خصوصی به معنای داشتن یک زندگی بسیار لوکس است. به همین دلیل، اکثر دانشجویان تمایل دارند در خوابگاه دانشجویی اقامت کنند تا بتوانند هزینه‌های خود را کاهش دهند.

برترین دانشگاه‌های کانادا کدامند؟

در میان 100 دانشگاه برتر جهان، ۵ دانشگاه برتر کانادا عبارتند از:

 • دانشگاه تورنتو
 • دانشگاه بریتیش کلمبیا
 • دانشگاه مک گیل
 • دانشگاه مک مستر
 • دانشگاه آلبرتا

هزینه زندگی در کانادا به عنوان یک دانشجوی بین المللی تقریباً چقدر است؟

در لیست زیر هزینه‌هایی که یک دانشجوی بین المللی در طول ۱ سال در کانادا خواهد داشت ارائه شده است. همانطور که میدانید، نوع مسکن و محل اقامت نقش بسزایی در هزینه‌های زندگی یک دانشجو دارد.

مسکن  7300 تا 14000 دلار
خوراک- حداقل 3600 دلار
پوشاک 1200 تا 2000 دلار
حمل و نقل داخلی 1272 دلار (106 دلار هر ماه)
متفرقه 1200 تا 2400 دلار
کتاب، لوازم و ابزار 1000 دلار
طرح بیمه درمانی دانشگاه 684 دلار
مجموع 16 656  دلار  الی  26 856دلار

مقالات مرتبط

پیمایش به بالا