دانشگاه لورنتین کانادا

Laurentian University

معرفی دانشگاه لورنتین کانادا

دانشگاه لورنتین (به فرانسوی: Université Laurentienne)، که در تاریخ 28 مارس 1960 تاسیس شده است، یک دانشگاه دو زبانه ​​در سادبری، انتاریو، کانادا است.

این دانشگاه یکی  از بزرگترین دانشگاه های دو زبانه  کانادا می باشد.

این دانشگاه دارای یک ساختار دانشگاهی فدرال است، که شباهت‌هایی به دانشگاه تورنتو دارد. همچنین، این دانشگاه دو اتحادیه دانشجویی مستقل (علاوه بر انجمن‌های دانشجویی پاره‌وقت) را نیز در بر می‌گیرد. در زمان ثبت نام در دوره‌های تحصیلی، دانشجویان می‌توانند یکی از اتحادیه‌های دانشجویی را انتخاب کنند.

این دانشگاه دارای یک محیط بسیار بزرگ است که طبیعتی عالی دارد. با سفری کوتاه به مدت چند دقیقه با اتوبوس، به مرکز شهر سودبری میرسید. در صورتی که چیزی را در خوابگاه خود فراموش کرده‌اید، نگران نباشید، زیرا تنها یک یا دو دقیقه فاصله دارید تا به آن دسترسی پیدا کنید. علاوه بر محیط زیبای اطراف، این دانشگاه سرمایه‌گذاری‌های چشمگیری را در کلاس‌های درس، آزمایشگاه‌ها، خوابگاه‌ها و امکانات و فضاهای اجتماعی خود انجام داده است.

اقامتگاه کالج دانشگاهی (UC):

یک ساختمان یازده طبقه دارد که قابلیت اسکان 240 دانشجو را داراست. هر طبقه شامل تلویزیون/اتاق مشترک، آشپزخانه و حمام است و هر اتاق خواب دارای اینترنت پرسرعت و امکانات تفریحی در فضای باز می‌باشد.

اقامتگاه دانشجویان SSR:

اسکان 387 دانشجو در یک ساختمان سه طبقه با آپارتمان های خودگردان (چهار – شش آپارتمان شش نفره). هر آپارتمان دارای یک اتاق نشیمن، آشپزخانه، دو حمام، انباری و دسترسی به اینترنت پر سرعت است.

اقامتگاه غربی:

ساختمان شش طبقه با تهویه مطبوع با 55 آپارتمان مبله خودگردان (223 دانشجو) که برای دانشجویان در دسترس است. هر آپارتمان شامل چهار اتاق خواب مبله، اتاق نشیمن، آشپزخانه و دو حمام است و به اینترنت پر سرعت مجهز شده است. هر طبقه یک سالن دارد که دانشجویان می توانند در با یکدیگر دیدار کنند.

اقامتگاه شرقی:

یک ساختمان با تهویه مطبوع و یازده طبقه با 62 آپارتمان مبله خودگردان (236 دانشجو) در دسترس است. هر آپارتمان شامل چهار اتاق خواب مبله، اتاق نشیمن، آشپزخانه و دو حمام است و به اینترنت پر سرعت مجهز شده است.

اقامتگاه دانشجویی دانشجویان سال آخر (MSR)

این خوابگاه که اخیراً بازسازی شده است، یک ساختمان 11 طبقه است که دارای آپارتمان هایی برای دانشجویان سال آخر است. 127 واحد که یک اتاق خواب به سبک یک آپارتمان ارائه می دهد.

هزینه اقامت در خوابگاه های فوق در حدود 8000 دلار در سال می باشد.

لیست رشته های دوره کارشناسی:

دانشکده هنر

مطالعات باستان

مردم شناسی

مطالعات کلاسیک

مطالعات ارتباطات

علوم کامپیوتر

حقوق

جرم شناسی

اقتصاد

انگلیسی

ادبیات انگلیسی

روزنامه نگاری

تئاتر

موسیقی

جغرافیا

تاریخ

مطالعات بومی

ریاضیات

مامایی

زبان ایتالیایی

زبان اسپانیایی

موسیقی

مطالعات موسیقی

فلسفه

علوم سیاسی

روانشناسی

مطالعات مذهبی

جامعه شناسی

مطالعات زنان

دانشکده تحصیلات تکمیلی

دانشگاه لورنتیان برنامه های متنوعی از تحصیلات تکمیلی را به دو زبان انگلیسی و فرانسوی ارائه می دهد:

معماری

زیست شناسی

علوم بیومولکولی

بوم شناسی

مدیریت بازرگانی

شیمی

زمین شناسی

بهداشت

علوم مواد (PhD)

مهندسی منابع طبیعی

مهندسی منابع طبیعی (PhD)

پرستاری

فیزیک

روانشناسی

جامعه شناسی

دانشکده علوم، مهندسی و معماری

باستان شناسی

مطالعات معماری

بیوشیمی

علوم کامپیوتر

اکولوژی

مهندسی عمران

مهندسی  مکانیک

مهندسی  معدن

فیزیک

پرتو درمانی

نشانه گذاری
اشتراک گذاری
گالری تصاویر
مقاطع تحصیلی

در این دانشگاه بورس 4000 الی 16000 دلار به صورت سالانه ارائه می شود که میزان آن به معدل شما بستگی دارد و فقط دانشجویانی که معدل بالا داشته باشند می توانند برای این بورس ها اقدام کنند.

تحصیل در دانشگاه روستوک رایگان است و دانشجویان تنها لازم است تا هزینه‌های خدماتی هر ترم را پرداخت کنند. این مبلغ در حال حاضر برای ترم تابستان 2020، 202 یورو است.

 • کشور
  کانادا
 • استان
  اونتاریو
 • شهر
  سادبری
 • تعداد دانشجویان
  9515
 • زبان
  انگلیسی
 • ددلاین ترم ژانویه
  1 اکتبر
 • ددلاین ترم می
  1 فوریه
 • ددلاین ترم سپتامبر
  1 آپریل
پیمایش به بالا