دانشگاه وورتسبورگ آلمان

Julius-Maximilians-Universität Würzburg

معرفی دانشگاه وورتسبورگ آلمان

دانشگاه جولیوس ماکسیمیلیان وورتسبورگ یک دانشگاه تحقیقاتی عمومی در وورتسبورگ، آلمان است. دانشگاه وورتسبورگ یکی از قدیمی ترین مؤسسات آموزش عالی در آلمان است که در سال 1402 تأسیس شده است. این دانشگاه ابتدا یک فعالیت کوتاه داشت و در سال 1415 تعطیل شد. دانشگاه دوباره در سال 1582 به ابتکار ژولیوس اچتر فون مسپلبرن افتتاح شد. امروز، این دانشگاه برای جولیوس اچتر فون ماسپلبرون و ماکسیمیلیان جوزف نامگذاری شده است.

 

دانشگاه وورتسبورگ بخشی از گروه U15 دانشگاه های آلمانی است که دارای فعالیت تحقیقاتی هستند. این دانشگاه همچنین عضو گروه کویمبرا است.

 

مدیریت مرکزی دانشگاه، دفتر دانشجویان خارجی و چندین پژوهشکده در محدوده شهر قدیمی واقع شده اند، در حالی که پردیس جدید هنرهای لیبرال با کتابخانه مدرن خود از شرق مشرف به شهر است. امروز دانشگاه حدود 29000 دانشجو دارد، از این تعداد بیش از 1000 نفر از کشورهای دیگر هستند.

 

پس از جنگ جهانی دوم، ایالت آزاد بایرن سرمایه ای برای بازسازی و نوسازی ساختمان های دانشگاه سرمایه گذاری کرد که در اثر بمباران متفقین به شدت آسیب دیده بود.

 

رتبه جهانی این دانشگاه 268 و رتبه کشوری آن 19 می باشد.

دانشکده ها:

دانشکده الهیات کاتولیک

دانشکده حقوق

دانشکده پزشکي (پزشکي، دندانپزشکي و زيست پزشکي)

دانشکده هنر: مطالعات تاریخی، فلسفی، فرهنگی و جغرافیایی

دانشکده علوم انسانی

دانشکده زیست شناسی

دانشکده شیمی و داروسازی

دانشکده ریاضی و علوم کامپیوتر

دانشکده فیزیک و نجوم

دانشکده مدیریت بازرگانی و اقتصاد

 • کشور
  آلمان
 • تعداد دانشجویان
  28878
 • زبان
  انگلیسی, آلمانی
 • ددلاین ترم می
  15 ژانویه
 • ددلاین ترم سپتامبر
  15 ژوئن
نشانه گذاری
اشتراک گذاری
گالری تصاویر
280 یورو
مقاطع تحصیلی

اگر قصد استفاده از بورس تحصیلی را دارید، بهتر است اطلاعات مربوط به فرصت های کمک هزینه تحصیلی برای تحصیل در خارج از کشور را در کشور خود تهیه کنید..

 

سرویس تبادل دانشگاهی آلمان (DAAD) فرصت هایی را برای داوطلبان خارجی فراهم می کند که بتوانند تمام وقت یا تحصیل در دوره دکترا را در موسسات عالی و فنی آلمان انجام دهند. حمایت بورسیه فقط برای مدت معینی و نه برای کل دوره تحصیل شما ارائه می شود.

 

DAAD همچنین در کشورهای خارج از کشور دفتر دارد. شما می توانید مستقیماً با DAAD در دفتر خارجی آنها در تماس باشید. آدرس های مختلف DAAD از نزدیکترین کنسولگری آلمان شما قابل دستیابی است.

 

لطفا در نظر داشته باشید که شانس دریافت بورس تحصیلی در آلمان برای مقطع لیسانس عملا غیرممکن است و برای دوره کارشناسی ارشد شانس کم است. اکثر بورسیه ها برای مقطع دکترا می باشند.

تماس با ما