دانشگاه مونترال کانادا

Université de Montréal

معرفی دانشگاه مونترال کانادا

دانشگاه مونترال  یک دانشگاه تحقیقاتی عمومی در مونترال، کبک، کانادا است. پردیس اصلی این دانشگاه در دامنه شمالی مونت رویال در محله های Outremont و Candte-des-Neiges قرار دارد. این موسسه شامل سیزده دانشکده، بیش از شصت بخش و دو دانشگاه وابسته است: پلی تکنیک مونترال (دانشکده مهندسی) و دانشگاه مونترال (دانشکده تجارت). این دانشگاه بیش از 650 رشته کارشناسی و کارشناسی ارشد و از جمله 71 رشته دکتری را ارائه می دهد.

 

این دانشگاه در سال 1878 تأسیس شد. پس از صدور منشور پاپ در سال 1919 و یک منشور استانی در سال 1920 به عنوان یک دانشگاه مستقل شناخته شد.

 

دانشگاه مونترال بیش از ۳۴,۳۳۵ دانشجو در مقاطع کارشناسی و بیش از ۱۱,۹۲۵ دانشجو در مقاطع تحصیلات تکمیلی (به استثنای دانشگاه‌های وابسته) دارد. فارغ التحصیلان و دانشجویان سابق این دانشگاه در سراسر کانادا و سراسر جهان زندگی می‌کنند و در مقامات دولتی، دانشگاهی و رهبران حوزه‌های مختلف مشغول به خدمت هستند.

دانشگاه مونترال یک دانشگاه تحقیقاتی با بودجه عمومی و عضو انجمن دانشگاه ها و کالج های کانادا است. دانشجویان مقطع کارشناسی اکثریت جامعه دانشگاه را تشکیل می دهند و 74 درصد از اعضای دانشجویی دانشگاه را تشکیل می دهند، در حالی که دانشجویان تحصیلات تکمیلی 26 درصد از اعضای دانشجویی را تشکیل می دهند. هم اکنون این دانشگاه 66768 دانشجو دارد (از جمله دانشجویان موسسات وابسته HEC Montréal و پلی تکنیک مونترال). بیش از 9500 دانشجوی دانشگاه دانشجویان بین المللی هستند، در حالی که 8000 نفر دیگر ساکن دائم کانادا محسوب می شوند. از اول ژوئن 2010 تا 31 می 2011، دانشگاه 7012 مدرک لیسانس، 461 مدرک دکترا و 3893 مدرک فوق لیسانس اعطا کرده است.

 

بسته به تابعیت دانشجویی، دانشجویان ممکن است واجد شرایط دریافت کمک مالی از برنامه‌های مختلفی باشند. این کمک‌های مالی توسط وزارت آموزش و پرورش، تفریحی و ورزش استان‌ها، وام‌ها و کمک‌های دانشجویی کانادا از طریق دولت‌های فدرال و استانی تامین می‌شوند. دفتر کمک‌های مالی دانشگاه به عنوان واسطه بین دانشجویان و دولت کبک برای همه امور مربوط به برنامه‌های کمک مالی فعالیت می‌کند. این کمک‌های مالی ممکن است به صورت وام، کمک هزینه، بورس‌های تحصیلی و برنامه‌های کاری ارائه شود.

 

دانشگاه مونترال به طور مداوم در چندین رده بندی دانشگاهی رتبه بندی شده است. در رتبه بندی آکادمیک دانشگاه های جهانی در رتبه بندی دانشگاه های 2019، این دانشگاه رتبه 151-200 در جهان و 6-9 در کانادا را به دست آورد. رتبه بندی دانشگاههای جهانی آموزش عالی 2020، دانشگاه را در رتبه 85 در جهان و پنجم در کانادا قرار داده است. در رتبه بندی دانشگاه های جهانی QS 2020 در رتبه 137 در جهان و پنجم در کانادا بود.

 • کشور
  کانادا
 • استان
  کبک
 • شهر
  مونترال
 • تعداد دانشجویان
  49245
 • زبان
  انگلیسی, فرانسه
 • ددلاین ترم ژانویه
  1 سپتامبر
 • ددلاین ترم می
  1 فوریه
 • ددلاین ترم سپتامبر
  1 فوریه
 • وبسایت
نشانه گذاری
اشتراک گذاری
گالری تصاویر
مقاطع تحصیلی
12,320 دلار کانادا

دریافت بورس تحصیلی بدون شک یک روش بسیار مناسب برای تأمین هزینه‌های تحصیلی شماست! با این حال، مهم است که بدانید بورس‌ها در ابتدا بیشتر برای دانشجویان در مقاطع کارشناسی ارشد و بالاتر موجود هستند. همچنین، مهم است که بدانید که عموماً به دانشجویانی با سوابق تحصیلی برتر اختصاص داده می‌شود.

برای دانشجویان بین المللی، بورس های تحصیلی خاص باعث کاهش قابل توجهی در شهریه می شوند، یعنی جایزه معافیت از شهریه.

تحصیلات تکمیلی (ESP) سالانه بیش از 8 میلیون دلار کمک مالی به دانشجویان ارائه می دهد.

برنامه های مطالعه – کار:

برنامه‌های وزارت آموزش و پرورش و آموزش عالی به دانشجویانی که با مشکلات مالی مواجه هستند، کمک می‌کنند تا بتوانند با استخدام پاره‌وقت در دانشگاه، درآمدی کسب کنند. به واسطه این برنامه‌ها، شهریه دانشجویان واجد شرایط به صورت کامل یا جزئی حذف می گردد.

پیمایش به بالا