دانشگاه کنستانز آلمان

University of Konstanz

معرفی دانشگاه کنستانز آلمان

دانشگاه کنستانز (آلمانی: Universität Konstanz) یک دانشگاه در شهر کنستانز در بادن-وورتمبرگ، آلمان است. پردیس اصلی این دانشگاه در سال 1972 پس از تأسیس در سال 1966 افتتاح شد. این دانشگاه جنوبی ترین دانشگاه آلمان است و در ساحل دریاچه کنستانسز تنها چهار کیلومتری مرز سوئیس واقع شده است. این دانشگاه دو دوره در سال های 2007 و 2012 عنوان دانشگاه عالی را به دلیل کیفیت بالای آموزش دریافت کرده است.

علاوه بر داشتن حدود 11.500 دانشجو از حدود 100 کشور، این دانشگاه بیش از 220 همکاری با دانشگاه های اروپا و همچنین تعداد زیادی برنامه تبادل بین المللی را دارد و بدین ترتیب شبکه جهانی را تسهیل می کند. دانشجویان ممکن است بیش از 100 برنامه درسی انتخاب کنند. علاوه بر این، دانشگاه کنستانز با تعداد زیادی از دانشگاه های مشهور مانند دانشگاه جان هاپکینز، دانشگاه ییل، دانشگاه شیکاگو، یو سی برکلی و دانشگاه زوریخ همکاری می کند. کتابخانه آن به صورت 24 ساعته باز است و بیش از دو میلیون کتاب دارد.

استراتژی نهادی دانشگاه، ” به سمت فرهنگ خلاقیت”، در 19 اکتبر 2007 در چارچوب طرح ابتکار عالی آلمان که به طور مشترک توسط بنیاد تحقیقات آلمان (DFG) و شورای علمی آلمان اداره می شود، به تصویب رسید. علاوه بر این، چهار مرکز تحقیقات همکاری (CRC) که توسط DFG تأمین می شود، هم اکنون در دانشگاه کنستانز فعالیت می کنند.

اطلس تأمین مالی DFG 2018 بار دیگر رتبه برتر کشوری دانشگاه کنستانز را از سال 2015 در رابطه با بودجه خارجی به دست آمده از DFG تأیید کرد. هنگام مقایسه بودجه از نظر ارزش سرانه برای کلیه اعضای هیات علمی (از جمله اساتید)، دانشگاه به رتبه اول در آلمان صعود کرد. سرانه بودجه این دانشگاه در علوم زندگی، علوم انسانی و علوم اجتماعی در رتبه اول آلمان قرار گرفت.

وضعیت دانشگاه کنستانز به عنوان یک دانشگاه برتر در محور پژوهش در مرحله دوم رقابت ابتکار عمل در سال 2012 مجددا تأیید شد. این دانشگاه همچنین با موفقیت در انواع برنامه ها برای بودجه های تحقیقاتی شرکت کرده است.

برای بهینه سازی خدمات خود، کتابخانه دانشگاه، مرکز خدمات فناوری اطلاعات و فناوری اطلاعات اداری در سال 2012 ترکیب شدند تا واحد سازمانی جدید ارتباطات، اطلاعات، مرکز رسانه (KIM) را تشکیل دهند.

این دانشگاه دارای چندین موسسه مرکزی است:

مرکز ارتباطات، اطلاعات و رسانه (KIM) ارائه دهنده خدمات اصلی دانشگاه برای فناوری اطلاعات و خدمات کتابخانه ای است. KIM در سال 2014 با تلفیق کتابخانه، مرکز خدمات فناوری اطلاعات و IT ایجاد شد. این دانشگاه از تدریس، تحقیق و مطالعه در دانشگاه پشتیبانی می کند.

كتابخانه دانشگاه كانتستانز ارائه دهنده خدمات مركزی برای کلیه نیازهای اطلاعاتی دانشگاه كانتستانز است. این دسترسی به تقریباً دو میلیون کتاب چاپی آزادانه و منظم در دسترس است. این کتابخانه از نظر مفهومی دوباره در سال های 2011 و 2017 بازسازی شد.

خدمات فناوری اطلاعات کلیه خدمات مورد نیاز برای بهره برداری و پیشرفت بیشتر دانشگاه را ارائه می دهد. به این ترتیب، هم محققان و هم دانشجویان می توانند از خدمات اساسی مانند اینترنتی کامپیوتری به محو احسن استفاده کنند.

دفتر بین المللی مسئول پیشبرد و حفظ روابط بین الملل با سایر دانشگاه ها است.

موسسه زبان (SLI) کلیه فعالیت های آموزش زبان خارجی را هماهنگ می کند.

از سال 2010، مرکز خدمات دانشجویی (SSZ) به دانشجویان که نیاز به تکمیل مراحل اداری (ثبت نام، پرداخت هزینه، دریافت مدرک و…) دارند ، خدماتی را ارائه می دهد تا کار آن ها بسیار ساده تر شود. این امر به ویژه برای دانشجویان تازه وارد بین المللی بسیار مفید است.

در رتبه بندی “تحصیلات عالی تایمز دانشگاه ها” ، دانشگاه کنستانز در سال 2016 به مقام هفتم در سطح جهانی رسید. این موقعیت باعث می شود که کنستانز بهترین دانشگاه آلمان در بین دانشگاه های ارزیابی شده باشد که زیر 50 سال سن دارند.

این ارزیابی توسط رده بندی جهانی “QS ” ، نیز انجام شده است که رتبه جهانی آن زیر 50 می باشد.

دانشگاه کنستانز با رتبه بندی دانشگاه های جهانی آموزش عالی تایمز به طور مداوم در بین 250 دانشگاه برتر جهان رتبه بندی می شود.

دانشکده ها و گروه ها:

13 بخش دانشگاه به سه دانشکده تقسیم می شوند:

 

دانشکده علوم:

زیست شناسی

علم شیمی

کامپیوتر و علوم اطلاعات

ریاضیات و آمار

فیزیک

روانشناسی

دانشکده علوم انسانی:

تاریخ و جامعه شناسی

مطالعات ادبی

زبانشناسی

فلسفه

دانشکده سیاست، حقوق و اقتصاد:

اقتصاد

حقوق

سیاست و مدیریت عمومی

نشانه گذاری
اشتراک گذاری
گالری تصاویر
مقاطع تحصیلی
تماس با ما