رشته های مالی و حسابداری در کانادا

accounting

امور مالی و حسابداری همواره نقش مهمی را در اقتصاد یک کشور ایفا می‌کنند. با داشتن مدرکی آکادمیک در حوزه مالی، درکی عالی از عملکرد و طرح بازارهای مالی، بانکداری و سرمایه پیدا خواهید کرد. اقتصاد نیز یکی دیگر از رشته های این حوزه است که آینده شغلی بسیار خوبی را دارا است. در این رشته شما با پیش بینی کردن اقتصاد آشنا خواهید شد و در سیاست های پولی شرکت خواهید کرد. رشته های مالی و حسابداری در کانادا این امکان را به شما می دهند تا طیف وسیعی از مهارت های انتقال پذیر در کنار مهارت‌های اساسی رشته را توسعه دهید. مهارت هایی همچون مدیریت سرمایه که نقش به سزایی را در کسب و کار شرکت ها ایفا می کند.

رشته مالی حسابداری کانادا

حوزه های تحصیلی رشته های مالی و حسابداری در کانادا

حوزه‌ها و مدارک تحصیلی گوناگونی در رشته حسابداری و امور مالی وجود دارند. در اینجا به حوزه‌های اصلی این رشته تحصیلی اشاره می‌کنیم:

در این گرایش از حسابداری، دانشجویان باید برای کسب اطلاعاتی جهت مدیریت توسعه سیستم به تحقیق بپردازند. مدیریت حسابداری شامل سازماندهی، هدفسازی، کنترل پول، مدیریت هزینه و درآمد، و ارزیابی عملکرد است.

استانداردها و اصول اخلاقی، بخش مهمی برای دانشجویان حسابداری به شمار می‌آیند. اصول اخلاقی، عنصر اعتماد در مدیریت مالی و فعالیت‌های تجاری را تضمین می‌کند.

این حوزه تحصیلی مهمترین بخش رشته حسابداری برای یادگیری است. اقتصاد کلان بر مفهوم جامع‌تری از اقتصاد تمرکز می‌کند. بیکاری، تولید ناخالص داخلی و تورم بخش های کلیدی در اقتصاد کلان هستند که دانشجویان آن‌ها را فرا خواهند گرفت.

مدیریت مالی به عنوان بخشی از رشته مالی، به سازماندهی، مدیریت و کنترل صندوق پول شرکت‌ها می‌پردازد.

دانشجویان حوزه امور مالی شرکتی درک درستی از مدیریت سرمایه و تصمیم‌ گیری‌ های مالی کسب خواهند کرد. این حوزه بر ارزیابی ارزش سهم‌دار بواسطه‌ی فعالیت‌های بلند مدت و کوناه مدت مالی متمرکز است. همچنین امور مالی شرکتی شامل بانکداری سرمایه گذاری نیز می‌شود.

شرایط تحصیل در رشته های مالی و حسابداری در کانادا

در اینجا به حداقل شرایط لازم برای اخذ پذیرش این رشته در کانادا می‌پردازیم. برای کسب اطلاعات بیشتر به وب‌سایت دانشگاه مورد نظر خود مراجعه کنید. 

دوره تحصیلی

شرایط مورد نیاز

دوره آمادگی یا دیپلم کالجپایان تحصیلات دوره دبیرستان با نمرات خوب
کارشناسی

پایان تحصیلات دوره دبیرستان

آیلتس 6 (هیچ مهارتی پایین‌تر از 5.5 نباشد)

تافل: 61

PTE: 51 

متقاضیان همچنین می‌بایست رزومه تحصیلی و کاری خود را به همراه هرگونه سرتیفیکت‌های مرتبط، ارائه کنند. علاوه بر این، دانشجویان باید نامه هدف از تحصیل در دانشگاه مورد نظر خود را نیز آماده کنند.

کارشناسی ارشدمدرک کارشناسی مرتبط از دانشگاهی معتبر با حداقل معدل 15.

طول دوره رشته های مالی و حسابداری در کانادا

دروس و گرایش‌های گوناگونی در حوزه حسابداری و مالی وجود دارد. با این حال، طول دوره تحصیلی در موسسات آموزشی کانادا با یکدیگر متفاوت اند. در اینجا به متوسط طول دوره این رشته اشاره می‌کنیم. برای کسب اطلاعات بیشتر با دانشگاه مورد نظر خود مکاتبه کنید.

دوره تحصیلی

طول دوره

دوره آمادگی یا دیپلم کالجدو سال (یا چهار تا شش ترم تمام وقت)
کارشناسی

چهار سال (شروع ترم: ژانویه، می و سپتامبر) تا پنج سال (یا حداقل 8 ترم تمام وقت)

کارشناسی ارشدیک تا سه سال (یا سه تا نرم ترم تمام وقت)

هزینه تحصیل در رشته حسابداری و مالی در کانادا

در اینجا به میانگین شهریه دانشگاه ‌های کانادا در این رشته اشاره می‌کنیم:

دوره تحصیلی

میانگین شهریه

دوره آمادگی یا دیپلم کالج19,500 دلار کانادا
کارشناسی

26,395 دلار کانادا

کارشناسی ارشد22,442 دلار کانادا

 

آینده شغلی رشته های مالی و حسابداری در کانادا

فارغ التحصیلان رشته‌های مالی و حسابداری می‌توانند در موسسات آموزشی، دپارتمان مالی شرکت‌ها، بانک‌ها و … موقعیت‌های شغلی کسب کنند. فارغ التحصیلان این رشته درآمدی بین 30.000 تا 35.000 دلار در سال خواهند داشت. پس از کسب تجربه و فعالیت به عنوان مدیر مالی و تحلیلگر سرمایه این میزان حقوق به 55.000 تا 70.000 دلار در سال افزایش پیدا می کند. برخی از پر طرفدارترین مشاغل این رشته به شرح زیر است:

 • حسابدار
 • تحلیلگر کسب و کار
 • حسابرس داخلی
 • تحلیلگر مالی
 • متخصص لیست حقوق
 • دفتردار
 • بانکدار

بهترین دانشگاه های کانادا در رشته های مالی و حسابداری

سوالات متداول

بسیاری از کسب و کار ها در کانادا شامل برخی از مولفه های مالی هستند که باعث می‌شود شغل‌های حوزه حسابداری بسیار پرطرفدار باشند.

 • مونکتون، نیوبرانزویک.
 • ابوتسفورد، بریتیش کلمبیا.
 • اوشاوا، انتاریو.
 • ونکوور، بریتیش کلمبیا.
 • کلونا، بریتیش کلمبیا.
 • تورنتو، انتاریو.
 • کبک سیتی، کبک.
 • ساسکاتون، ساسکاچوان.

مقالات مرتبط

پیمایش به بالا