موسسه اعزام دانشجو برای تحصیل به کانادا در مازندران

سالانه هزاران دانشجو تصمیم به تحصیل در خارج از کشور می گیرند. اما با این حال، باید بدانید که تحصیل در خارج از کشور آسان نیست و این مسیر نیز چالش‌ها و سختی‌های خاص خود را دارد. مواردی مانند انتخاب یک کالج یا دانشگاه مناسب، هزینه‌های تحصیل، هزینه‌های زندگی در خارج از کشور، تفاوت‌های فرهنگی و موارد متعدد دیگر،‌ جزو سختی‌ها و به نوعی موانع این مسیر هستند که با آنها روبرو خواهید شد. از این رو،‌ انتخاب یک مشاور تحصیلی از موسسه اعزام دانشجو برای هموار شدن این مسیر بسیار حائز اهمیت است.

از آنجایی که تقاضا برای تحصیل در خارج از کشور هر ساله افزایش می‌یابد، بازار کاری نیز از مشاوران تحصیلی در خارج از کشور پر شده است و متأسفانه در این بین، مشاوران متقلب و عوامل جعلی نیز کم نیستند. بنابراین، برای تحصیل در خارج از کشور، شما باید ابتدا یک موسسه معتبر اعزام دانشجو پیدا کنید.

توجه به سه عامل اعم از قانونی و مجاز بودن فعالیت، تجربه و سابقه و برخورد دوستانه، برای انتخاب یک مشاور تحصیلی خوب ضروری است.

فاکتورهای مهم برای انتخاب بهترین موسسه اعزام دانشجو


فاکتورهای مهم برای انتخاب بهترین موسسه اعزام دانشجو

۷ فاکتور مهم که برای انتخاب بهترین موسسه اعزام دانشجو باید به آنها توجه کنید:

میزان تجربه و حوزه تخصصی فعالیت

دو عامل مهم که در انتخاب بهترین موسسه اعزام دانشجو باید در نظر گرفته شود، میزان تجربه و حوزه تخصصی فعالیت آنهاست. طبیعتا، هرچه میزان تجربه آنها بیشتر باشد،‌ این امر موجب رضایت بیشتر دانشجویان خواهد شد. تیم مشاوره یک موسسه اعزام دانشجو، باید دانش عمیقی در مورد دوره‌ها، کالج‌ها، دانشگاه‌ها و قوانین تحصیل در کانادا داشته باشند. علاوه بر این،‌ مشاوران باید از مهارت‌های بین فردی و ارتباطی شاخصی نیز برخوردار باشند.

یک موسسه اعزام دانشجو، باید حداقل ۴ الی ۶ سال در زمینه تحصیل در کانادا تجربه و سابقه داشته باشد. همچنین، یک موسسه خوب باید در زمینه اعزام دانشجویان نیز نرخ موفقیت بالایی داشته باشد.

مجوز قانونی فعالیت

عامل مهم و حیاتی دیگری که در انتخاب بهترین موسسه اعزام دانشجو باید در نظر گرفته شود، مجوز معتبر و قانونی آنها است. داشتن مجوز معتبر و قانونی، به معنای مجاز بودن فعالیت این موسسه و اثبات روابط قانونی آنها با کالج‌ها و دانشگاه‌های خارج از کشور است. داشتن مجوز قانونی، کیفیت بالای خدمات مشاوره دریافتی شما از این موسسه را تضمین میکند.

لطفا مراقب مشاوران مهاجرتی غیر مجاز باشید. تنها یک مشاور مهاجرتی که عضو انجمن مشاوران مهاجرت کانادا (ICCRC) باشد مجاز به ارائه خدمات مشاوره در زمینه مهاجرت به کانادا است.

ارائه خدمات کامل

موسسه اعزام دانشجویی را انتخاب کنید که پکیج کاملی از خدمات را به شما ارائه دهد.

خدماتی از قبیل:

  • انتخاب رشته و کالج یا دانشگاه و ارائه مشاوره.
  • آماده سازی برای پذیرش: شامل آزمون های الزامی پذیرش اعم از آیلتس یا تافل.
  • راهنمایی و مشاوره در زمینه اخذ بورسیه تحصیلی و وام دانشجویی.
  • کمک در امور مربوط به اخذ پذیرش مانند نوشتن SOP یا انگیزه نامه شخصی. SOP، در حقیقت نامه‌ای است که شما برای دانشگاه مقصدتان ارسال میکنید و طی آن مسیر شغلی مد نظر، اهداف و دلایل انتخاب دوره تحصیلی خود را شرح میدهید.
  • خدمات مربوط به قبل از سفر، مانند کمک به اخذ ویزای تحصیلی، بیمه درمانی، اجاره خوابگاه یا هاستل در مقصد.
  • خدمات بعد از ورود به مقصد که شامل ارائه مشاوره به دانشجو بعد از ورود به کشور مقصد میشود.

اکثریت موسسات اعزام دانشجو، خدمات فوق الذکر را ارائه میدهند، اما برخی از موسسات با وکلایی در کشور مقصد نیز همکاری دارند که به دانشجویان در کلاس‌های زبان و آزمون‌هایی مانند آیلتس، تافل،  آزمون GMAT و غیره، کمک میکند. توجه داشته باشید که یک موسسه اعزام دانشجوی خوب تمامی این خدمات را بطور یکجا باید به شما ارائه دهد.

درک اهداف و نیازهای شما

کالج‌ها و دانشگاه‌های متعددی در کانادا وجود دارند که هر کدام آنها دوره‌های تحصیلی مختلفی ارائه میدهند. از اینرو، انتخاب دانشگاه یا کالجی که متناسب با اهداف و نیازهای شما باشد،‌ کار دشواری است. بنابراین، شما باید موسسه اعزام دانشجویی را انتخاب کنید که نیازها و اهداف شخصی شما را درک کند تا بتواند در انتخاب دانشگاه یا کالجی که برای شما بهترین است و با بودجه مالی شما نیز همخوانی دارد، به شما کمک کند.

مقایسه هزینه‌های دریافتی آنها با خدماتی که ارائه می کنند.

موسسات اعزام دانشجو نیز مانند سایر مشاغل در ازای ارائه خدمات از شما هزینه دریافت میکنند. این هزینه‌ها ممکن است از یک موسسه به موسسه دیگر متفاوت باشد. شما باید حتما به این نکته توجه داشته باشید که،‌ هزینه درخواستی یک موسسه باید همتراز با ارزش خدمات ارائه شده توسط آنها باشد. از سوی دیگر، نرخ موفقیت این موسسه اعزام دانشجو نیز باید بالا باشد.

برخی از موسسات اعزام دانشجو برای جذب مشتری، خدمات رایگانی ارائه می دهند. با این حال، توجه داشته باشید که این خدمات علاوه بر ظاهر کار، ممکن است هزینه‌های پنهانی برای شما بدنبال داشته باشند. این قبیل موسسات اغلب برای مواردی مانند خدمات ویزای تحصیلی، وام دانشجویی، بیمه درمانی و سایر موارد، از شما هزینه‌های اضافی درخواست میکنند. بنابراین، بهتر است که قبل از انتخاب یک موسسه، از نرخ و هزینه خدمات آنها مطلع شوید.

نظرات مشتریان قبلی و سابقه کاری آنها

نظرات مشتریان قبلی و سابقه کاری آنها

قبل از انتخاب یک موسسه اعزام دانشجو، باید به خوبی در مورد این موسسه تحقیق کنید و تنها به تبلیغات و ادعاهای آنها بسنده نکنید. در اینترنت، نظرات مشتریان قبلی را مرور کنید و حتی در صورت امکان با دانشجویان قبلی تماس بگیرید و یا با والدین آنها صحبت کنید. توجه داشته باشید که تحقیق کامل در مورد موسسه اعزام دانشجو، جزو نکات و موارد ضروری است.

پذیرش در کالج یا دانشگاه‌های کانادا، تنها بر اساس عملکرد تحصیلی و نتایج آزمون دانشجو صورت می گیرد. بنابراین، به موسسه و مشاوری که راه غیراخلاقی یا غیرقانونی برای تضمین پذیرش شما در دانشگاه ارائه می دهد، نباید اعتماد کنید.

شفافیت کاری در ارائه مشاوره

داشتن شفافیت کاری در هر شغلی به ویژه در موسسات اعزام دانشجو، جزو موارد حیاتی است. فرآیند ویزای تحصیلی کانادا زمان بر بوده و اخذ پذیرش نیز پروسه طولانی مدتی دارد. علاوه بر این، متقاضی باید از قوانین و مقررات خاصی نیز برای دستیابی به این موارد پیروی کند. در طول فرآیند اخذ ویزای تحصیلی کانادا، موسسه اعزام دانشجویی که انتخاب می‌کنید باید در تمامی موارد اعم از فرآیند پذیرش، هزینه‌ها، هزینه‌های خدمات اضافی و خدمات مشاوره، شفافیت کاری داشته باشد. تیم مشاوره نیز نباید بدون داشتن سند و مدرک، هیچگونه قول یا تضمینی به شما بدهد.

نباید به موسسه‌ای که ادعا میکند پذیرش شما یا اخذ بورسیه تحصیلی را تضمین می کند، اعتماد کنید. چرا که تمامی این موارد به عملکرد تحصیلی و نتایج آزمون خود دانشجو بستگی دارند. علاوه بر این، برای محاسبه شانس پذیرش، متقاضی باید شرایط و الزامات پذیرشی کالج یا دانشگاه مد نظر خود را بررسی کند تا به درک واضح‌تری از شرایط دست یابد.

مزایای یک موسسه اعزام دانشجوی خوب


مزایای یک موسسه اعزام دانشجوی خوب

دریافت مشاوره و راهنمایی از افراد متخصصی که از چارچوب تحصیلی و قوانین مهاجرت تحصیلی کانادا آگاه هستند، میتواند بسیار آموزنده و ضروری باشد. مطمئناً دریافت این اطلاعات و راهنمایی‌ها از مشاورینی که ارتباطات گسترده و موثری با بخش‌های تجاری و کالج‌ها دارند، شما را در مسیر درستی قرار خواهد داد و حتی این مسیر را برای شما هموارتر نیز خواهد کرد.

اگر شما هم قصد تحصیل در خارج از کشور را دارید اما نمی دانید که از کجا و چگونه باید برای آن اقدام کنید، انتخاب یک موسسه خوب اعزام دانشجو می تواند در انتخاب دانشگاه یا کالج و دوره متناسب با اهداف و نیازهایتان، به شما کمک کند. توجه داشته باشید که یک موسسه اعزام دانشجو در این زمینه تخصص و تجربه دارد و می تواند شما را در تمامی مراحل این مسیر راهنمایی کند.

آیا واقعا به کمک موسسه اعزام دانشجو نیاز دارید؟

در صورتی که تمایل به تحصیل در کانادا و دستیابی به بهترین دانشگاه‌ها را دارید، تیم متخصصان موسسه اپلای استار می‌توانند با ارائه اطلاعات مهم و مفید، شما را در رسیدن به برترین دانشگاه‌های کانادا یاری کنند. این موسسه با تجربه و تخصص کافی در زمینه تحصیل و کار در مقاطع لیسانس و فوق لیسانس و همچنین اخذ پذیرش از دانشگاه‌های معتبر در کانادا فعالیت می‌کند. نرخ موفقیت بالای این موسسه در اعزام دانشجو به دانشگاه‌ها و کالج‌های سراسر کانادا، شما را قادر می‌سازد تا از مشاوره و راهنمایی جامع درباره ویزای تحصیلی کانادا از این موسسه بهره‌مند شوید.

سوالات متداول


هزینه تحصیل در خارج از کشور چقدر خواهد بود؟

متوسط ​​هزینه تحصیل سالانه برای دانشجویان بین المللی حدود 32000 دلار آمریکا و متوسط ​​هزینه زندگی حدود 12000 دلار آمریکا در سال است. هزینه‌ تحصیل دانشجویان از دانشگاهی به دانشگاه دیگر متفاوت است و تحصیل در برخی از رشته‌ها مانند مدیریت بازرگانی (MBA ) یا سایر مطالعات پیشرفته، هزینه‌ بیشتری خواهد داشت.

شرایط پذیرش در دانشگاه‌های کانادا چیست؟

هر دانشگاهی در کانادا، سیاست مختص خود را در مورد شرایط پذیرش دارد. در طول مشاوره تمامی اطلاعات الزامی در این زمینه را به شما ارائه خواهیم کرد.

آیا در طول تحصیل من، همسرم می تواند در کانادا کار کند؟

در جلسه مشاوره شما، ما تمامی الزامات و شرایط لازم برای کار کردن همسرتان در کانادا را برایتان شرح خواهیم داد.

آیا می توانم در حین تحصیل در کانادا کار کنم؟

آیا می توانم در حین تحصیل در کانادا کار کنم؟

اگر جواب مختصر و مفیدی بخواهید، باید گفت بله میتوانید. شما در حین تحصیل میتوانید بصورت پاره وقت تا 20 ساعت در هفته در طول هر ترم تحصیلی و بصورت تمام وقت در تعطیلات رسمی کار کنید.

اگر طبق شرایط ذکر شده در نامه پذیرش شما، کو آپ یا کارآموزی نیز بخشی از برنامه تحصیلی شما باشد، در اینصورت ممکن است بتوانید در طول هر ترم بیش از 20 ساعت در هفته کار کنید و برایتان مجوز کار نیز صادر میشود. این مجوز مشخص میکند که آیا شما مجاز به کار کردن در خارج از محوطه دانشگاه یا در داخل محوطه دانشگاه هستید و اینکه تا چند ساعت در هفته میتوانید کار کنید.

آیا برای تحصیل در کانادا به انگیزه نامه نیاز دارم؟

بله، برای درخواست مجوز تحصیلی، شما باید همراه با یک انگیزه‌نامه ارسال کنید. انگیزه‌نامه شامل توضیح اهداف شما برای تحصیل در کانادا و اهداف پس از فارغ‌التحصیلی است. در این نامه باید بیان کنید که پس از پایان دوره تحصیلی، قصد دارید این کشور را ترک کنید. با این حال، اشاره به این موارد در انگیزه‌نامه، شما را از دریافت یک مجوز تحصیلی جدید یا مجوز کار در آینده پس از فارغ‌التحصیلی منع نمی‌کند.

مقالات مرتبط

پیمایش به بالا