۱۰ دانشگاه برتر کانادا در سال ۲۰۲۰

دانشگاه های کانادا در بین برترین دانشگاه های جهان قرار دارند، در فهرست جدید SQ که برترین دانشگاه های جهان در سال 2020 را معرفی کرده است، 26 دانشگاه متعلق به کاناداست. در این مقاله قصد داریم شما همراهان گرای اپلای اساتر را با 10 دانشگاه برتر کانادا در سال 2020 که چند ماهی به ورود در آن باقی نمانده است آشنا کنیم. همراه ما بمانید.

  1. دانشگاه کویین – Queen’s University

این دانشگاه که همچنان در رتبه ی دهم برترین دانشگاه کانادا و 239امین دانشگاه برتر جهان قرار دارد، در سال 1841 میلادی تاسیس شده و در شهر کینگستن استان انتاریو قرار دارد و یکی از قدیمی ترین دانشگاه های کاناداست. جالب است بدانید این دانشگاه، 26 سال قبل از به وجود آمدن کشور و دولت-ملتی به نام کانادا تاسیس شده است.

  1. دانشگاه کلگری –  University of Calgary

دانشگاه کلگری در رتبه ی 233 برترین دانشگاه های جهان در سال 2020 قرار دارد.این دانشگاه در اصل به عنوان شعبه ی کلگری دانشگاه آلبرتا در سال 1944 تاسیس شده است دارای پنج پردیس است؛ یکی از این پردیس ها در دوحه ی قطر واق عشده است  وبر رشته ی پرستاری متمرکز است.

  1. دانشگاه وسترن – Western University

رتبه ی این دانشگاه 211 در جهان و البته در سال 2020 است؛ این دانشگاه در شهر لندن استان انتاریو واقع شده است و بالاتربن امتیاز را در بین دانشگاه های کانادا به لحاظ ارجاع به مقالات اساتید کسب کرده است.

  1. دانشگاه واترلو – University of Waterloo

رتبه ی دانشگاه واترلو برای سال 2020 با 10 امتیاز کاهش به 173 رسیده است اما همچنان در برترین 100 دانشگاه برتر به احاظ ارجاع به مقالات اساتید قرار دارد. این دانشگاه یکی از جدیدترین دانشگاه های کاناداست که در سال 1956 تاسیس شده است.

  1. دانشگاه مک مستر- McMaster University

دانشگاه مکمستر که در رتبه بندی سال 2020 توانسته است 6 رتبه بالا برود در شهر همیلتن استان انتاریو واقع شده است و به خاطر دانشکده پزشکی معتبری که دارد شهرت دارد.

  1. دانشگاه مونترال – Université de Montréal

دانشگاه مونترال یک دانشگاه فرانسه زبان است که در رتبه 12 برترین دانشگاه های کانادا و در جایگاه 137 برترین دانشگاه های جهان قرار دارد. این دانشگاه که در اصل به عنوان یک پایگاه ماهواره ای برای دانشگاه لاوال در سال 1878 تاسیس شده هم اکنون بیش از 66 هزار دانشجو را در خود جای داده است.

  1. دانشگاه آلبرتا – University of Alberta

در حال حاضر، دانشگاه آلبرتا در ردهٔ ۱۳۳ برترین دانشگاه‌های جهان قرار دارد که نسبت به رتبهٔ قبلی خود ۴ رتبه کاهش داشته است. با این حال، این دانشگاه همچنان در جایگاه چهارمین دانشگاه برتر کانادا قرار دارد. دانشگاه آلبرتا در شهر ادمونتون واقع شده است و با افزودن ۵ درصد از کل تولید ناخالص داخلی استان انتاریو، به عنوان محرک اقتصادی برجسته برای این استان عمل می‌کند.

  1. دانشگاه بریتیش کلمبیا – University of British Columbia

در حال حاضر، دانشگاه بریتیش کلمبیا در ردهٔ ۵۱ برترین دانشگاه‌های جهان قرار دارد. این دانشگاه دو پردیس دارد: یکی در ونکوور و دیگری در کلونای بریتیش کلمبیا. در حال حاضر، تقریباً ۶۵۰۰۰ دانشجو در این دانشگاه در حال تحصیل هستند و از این تعداد بیش از ۱۶۰۰۰ نفر از دانشجویان خارجی هستند.

  1. دانشگاه مک گیل – McGill University

در سال 2020، دانشگاه معتبر مک‌گیل همراه با دانشگاه کالیفرنیای لوس آنجلس یا UCLA در ردهٔ ۳۵ برترین دانشگاه‌های جهان قرار دارند. این دانشگاه در شاخص درصد دانشجویان بین‌المللی یا خارجی بالاترین امتیاز را کسب کرده است؛ ۲۵ درصد از کل جمعیت دانشجویان این دانشگاه را دانشجویان خارجی تشکیل می‌دهند.

  1. دانشگاه تورنتو – University of Toronto

حالا به برترین دانشگاه کانادا می‌پردازیم که در رتبهٔ ۲۹ جهانی قرار دارد و همزمان با دانشگاه ملی استرالیا در این رده‌بندی قرار می‌گیرد. همانطور که می توان انتظار داشت، این دانشگاه بیشترین امتیاز را در زمینهٔ شاخص اعتبار آکادمیک و نظر کارفرماها به دست آورده است.

مقالات مرتبط

پیمایش به بالا