بهترین شغل ها در کانادا

پیدا کردن شغل مناسب در کانادا یکی از اساسی ترین دغدغه های هر فردی است که قصد مهاجرت به کانادا دارد. بسیاری از دانشجویان که در کانادا تحصیل می کنند، می خواهند از این مطمئن شوند که هنگام فراغت از تحصیل متناسب با تخصص و رشته خود شغل مناسبی پیدا خواهند کرد.

خواه به دنبال شغل ثابت و بلندمدت باشید، و یا صرفا به تازگی درس خود را در یکی از دانشگاه های کانادا تمام کرده و به دنبال کار باشید، و یا حتی اگر سال ها در بازار کار کانادا حضور فعال داشته و به دنبال تغییر شغل خود هستید، در این مقاله از پلای استار کوشش می کنیم تا پاسخی برای این سوالات مهم در ذهن شما داشته باشیم: “بهترین مشاغل کانادا کدام هستند؟ کدام مشاغل از آینده بهتری در کانادا برخوردار هستند؟ کدام شغل ها در بازار کار کانادا محبوب تر هستند؟ شغل های محبوب در کانادا در سال 2020 کدام اند؟”

برقکار صنعتی

کانادا در بخش صنعتی با کمبود نیروی کار ماهر مواجه است و بنابراین این حوزه کاری فرصتی مناسب برای ارادی که می خواهند ماشین آلات صنعتی را نصب، تعمیر و تست کنند فراهم می آورد.

مهندس هوافضا

ورود به رشته هوافضا کار آسانی نیست؛ این رشته آینده داری است که می توانید در صورت علاقه و استعداد به آن وارد شوید.

مهندس یا طراح نرم افزار

همه می دانیم که در عصر کامپیوتر زندگی می کنیم و در هر زمینه ای اپلیکیشن ها و نرم افزارهای متنوعی وجود دارند. در بازار کار کانادا در این شغل به اندازه وجود جایگاه های شغلی نیروی کار ماهر وجود ندارد. علاوه بر این مهندسی نرم افزار یکی از 20 شغل برتر برای والدین شاغل نام گذاری شده است. 

دستیار فیزیوتراپی

دستیاران فیزیوتراپی و تراپیست ها به افراد کمک می کنند تا راخت تر زندگی کنند و کیفیت زندگی خود را بالاتر ببرند؛ آنها همچنین به سالمندان کمک می کنند تا عمر طولانی تری داشته باشند. کانادایی ها می خواهند سبک زندگی سالم تری داشته باشند، و شغل دستیاری فیزیوتراپی و تراپیست این نیاز را بر طرف می کند.

پرستاران دوره دیده

جمعیت کانادا رو به پیری است؛ نرخ زاد و ولد در این کشور با نرخ مرگ و میر برابری ندارد. با پیر شدن جمعیت نیاز به خدمات درمانی افزایش می یابد؛ وقتی به تعداد بازنشسته ها روز به روز افزوده شود طبیعتا پرستاران برای مراقبت از آنها آماده خدمت خواهند بود. با اینکه سیستم درمانی و خدمات سلامت در کانادا معمولا هزینه کمتری روی دست مردم می گذارد و بیمه سلامت در کانادا از طرف دولت اکثرا تقبل می شود اما فرصت های شغلی در بخش سلامت و مخصوصا پرستاری در کانادا به وفور وجود دارد.

جوشکار

نیروی کار در شغل جوشکاری نسبت به نیروی کار سایر مشاغل جوان تر است؛ شاید تعجب کنید که این شغل در کانادا یکی از شغل هایی است که تقاضا برای آن در حال افزایش است و یکی از مشاغل پردرآمد و پرتقاضا در کاناداست!

مشاور کسب و کار

رقابت در این مسیر شغلی روز به روز سخت تر می شود اما به هر حال کسب و کارها به این مشاوران نیاز دارند تا بتوانند در بازار بمانند. با بازنشسته شدن شاغلان و رو آوردن آنها به  مشاغل دیگر، نیاز به خدمات مشاوره حرفه ای در حال افزایش است.        

مدرس/استاد دانشگاه

افرادی که در کالج ها و مدارس فنی/حرفه ای کانادا تدریس می کنند دارند به سن بازنشستگی نزدیک می شوند (نیمی از آنها تقریبا 50 ساله هستند). برای افرادی که شور و شوق آموزش و تدریس دارند فرصت های شغلی فراوانی در موسسات دولتی و خصوصی در دسترس خواهد بود.

راننده کامیون

کانادا کشوری پهناور است؛ اقتصاد کانادا برای جا به جایی کالاها به کامیون نیاز دارد. راننده کامیون های کانادا هم اکثرا در مرز بازنشستگی قرار دارند و تعداد جوانانی که وارد این شغل بشوند به اندازی نیست که جای قبلی ها را پر کند. برخی از صنایع بیشتر از سایر صنایع به کامیون ها نیاز دارند. فرقی ندارد ؛ راننده کامیون هر جا که مشغول به کار شود، اقتصاد کانادا را به جریان می اندازد.

آخرین مقالات

تماس با ما