فرودگاه های آلمان

هنگامی که صحبت از تحصیل در آلمان و سفر به این کشور می‌شود، سفر هوایی و فرودگاه ها بخشی از ذهن دانشجویان و مسافران را به خود مشغول خواهند کرد.

خوشبختانه سیستم هوایی، فرودگاه‌ها و خطوط هوایی آلمان از کیفیت و کارایی بسیار مطلوبی برخوردارند. همچنین بیشتر فرودگاه‌های اصلی آلمان به خوبی به خطوط ریلی این کشور نیز متصل شده‌اند.

بیشتر مسافران بین‌المللی هنگام سفر به آلمان از یکی از بزرگترین فرودگاه‌های اروپا یعنی فرودگاه فرانکفورت استفاده می‌کنند. با این حال فرودگاه‌های بین‌المللی مونیخ و دوسلدورف نیز از محبوبترین دروازه‌های ورود به کشور آلمان برای مسافران خارجی به شمار می‌آیند. دیگر فرودگاه‌های اصلی و مهم آلمان نیز در شهرهای هامبورگ، کلن، بن، اشتوتگارت، هانوفر و نورنبرگ واقع شده‌اند.

فرودگاه های بین المللی آلمان

در مجموع ۳۶ فرودگاه بین‌المللی در آلمان وجود دارند. از فرودگاه‌های کوچک با مساحت باند کمتر گرفته تا فرودگاه‌های عظیمی همچون فرانکفورت و مونیخ که ده‌ها میلیون مسافر را سالانه جابه‌جا می‌کنند. این فرودگاه‌ها تا ۱۰۰ خط هواپیمایی مختلف را دارا هستند که به مسافران داخلی و خارجی خدمت رسانی می‌کنند.

فرودگاه‌های اصلی و مهم آلمان

آلمان با بیش از ۷۹ شهر اصلی، کمبودی بابت فرودگاه‌های بین‌المللی بزرگ ندارد. برخی از این فرودگاه‌های نام آشنا به شرح زیر می‌باشند:

دیگر فرودگاه‌های بزرگ آلمان

برخی دیگر از فرودگاه‌های کمتر شناخته شده اما همچنان بزرگ در آلمان شامل موارد زیر هستند:

نقشه تمام فرودگاه های آلمان

آخرین مقالات

تماس با ما