رشته های مهندسی در کانادا

engineer3

 برنامه های تحصیلی بسیاری برای دانشجویان واجد شرایط تحصیل در رشته های مهندسی در کانادا وجود دارد. مهندسی رشته‌ای است که به نحوه دقیق کار کردن اجزای یک محصول و طراحی هرچه بهتر آن محصول می‌پردازد. با این که به نظر می‌رسد رشته‌های مهندسی همگی شبیه به هم هستند اما انواع آن‌ها برای تحصیل دانشجویان وجود دارد. رشته‌هایی همچون عمران، کامپیوتر،  مهندسی پزشکی، مکانیک یا حتی معماری. با این حال امروزه  رشته‌های مهندسی به یکی از پرطرفدارترین رشته‌های تحصیلی تبدیل شده‌اند که همه ساله بازار کار و موقعیت‌های شغلی آن‌ها در کانادا روند صعودی داشته است.

رشته مهندسی کانادا

شرایط تحصیل در رشته های مهندسی در کانادا

برای اخذ پذیرش از دانشگاه‌های کانادا در هر رشته‌ای لازم است تا درخواست خود را به صورت آنلاین ثبت کنید. اما قبل از این کار باید اطمینان حاصل کنید که واجد شرایط تحصیل در رشته مورد نظر خود هستید یا خیر. دانشجویان می‌بایست الزامات عمومی و هم الزامات تخصصی مربوط به رشته‌های مهندسی را برآورده کنند.

شرایط ابتدایی پذیرش:

  1. پایان تحصیلات دوره دبیرستان
  2. مدرک زبان انگلیسی آیلتس یا تافل (یا فرانسوی در صورت تحصیل در کبک)

اگر برای مقطع کارشناسی ارشد اقدام می‌کنید:

  1. باید دارای مدرک کارشناسی باشید.
  2. باید با مباحث ریاضی و علوم به خوبی آشنا باشید.

هزینه تحصیل در رشته های مهندسی در کانادا

شهریه دانشگاه های کانادا در رشته‌های مهندسی با توجه به دوره مورد نظر بین 7,000 تا 20,000 دلار در سال متغیر است. برخی از موسسات آموزشی در کانادا، برنامه های کمک هزینه‌ای و بورسیه تحصیلی را نیز به دانشجویان ممتاز و واجد شرایط ارائه می‌کنند.

آینده شغلی رشته های مهندسی در کانادا

بازار شغلی این رشته در کانادا به خصوص برای آن دسته از دانشجویانی که به AutoCAD، CATIA یا دیگر نرم‌افزارهای صنعتی مسلط هستند، بسیار مطلوب است. میانگین حقوق دانش آموختگان مهندسی در سال 81,000 دلار است. به صورت کلی درآمد مهندسان در کانادا با توجه به تجربه و مهارت آن‌ها بین 51,000 تا 112,300 دلار در سال است.

برترین مشاغل حوزه مهندسی در کانادا:

  1. مهندسین و مدیران پروژه
  2. مهندسین کنترل کیفیت
  3. مهندسین صنایع
  4. مهندسین تولید
  5. مهندسین برق

بهترین دانشگاه های کانادا در حوزه مهندسی

سوالات متداول

طول دوره‌های مهندسی در کانادا معمولا چهار سال است. شاخه‌های مدیریتی این حوزه در مقطع کارشناسی ارشد نیز معمولا دو سال است.

رشته‌های مهندسی کامپیوتر، الکترونیک و ارتباطات، زیست‌فناوری و شیمی در بین دانشجویان دختر پر طرفدارند.

مقالات مرتبط

پیمایش به بالا