تحصیل طراحی دکوراسیون داخلی در کانادا

تحصیل طراحی دکوراسیون داخلی

همانطور که میدانید محبوبیت رشته طراحی داخلی به عنوان یک رشته مستقل در حال افزایش می‌باشد. این رشته به منظور بهبود شرایط زندگی توسط ایجاد محیط مناسب با استفاده از اصول زیبایی‌شناسی، انسان‌شناسی و ارگونومی تدریس می‌شود.

دیزاین داخلی با ترکیب خلاقیت و حساسیت بصری و عناصر فنی، به بهبود عملکرد و کیفیت فضاهای داخلی کمک می‌کند. طراحی دکوراسیون داخلی به رشته‌های دیگری مانند طراحی گرافیک و طراحی صنعتی مرتبط می‌باشد.

طراحی داخلی شامل سه حوزه اصلی می‌باشد: دکوراسیون منزل، طراحی مناطق مسکونی و طراحی تجاری. رشته طراحی داخلی دانش و مهارت لازم در زمینه طراحی، ارزیابی معماری، طرح‌ریزی داخلی و تکنیک‌های گرافیکی را به دانشجو آموزش می‌دهد.

یک متخصص طراحی داخلی مسئول انتخاب مواد و محصولات مناسب به منظور خلق دکوراسیون فضای زندگی می‌باشد و بایستی از نحوه ترکیب و  تاثیر بافت، رنگ، نور و عوامل دیگر با یکدیگر اطلاع داشته باشد.

تحصیل طراحی داخلی

در رشته طراحی داخلی، از طرح‌های هنری بصری به طور عملی برای ایجاد فضاهای جذاب در محوطه‌های داخلی استفاده می‌شود. در این رشته تحصیلی، دانش طراحی و معماری در کنار مهارت‌های ارتباطی به منظور رسیدگی به نیازهای فردی به کار برده می‌شود.

فارغ‌التحصیلان مقطع کارشناسی رشته طراحی داخلی در کانادا معمولا در مشاغلی مانند متخصص طراحی داخلی، تزئین‌کننده مناظر طبیعی، مسئول و برنامه‌ریز رویدادها و تشریفات و طراح نمایشگاه به کار مشغول می‌شوند.

اشتغال در زمینه طراحی داخلی فراتر از کسب دانش در مورد رنگ‌ها و سبک‌ها می‌باشد. معمولا شغل طراحی داخلی در کانادا به کسب مهارت‌های ارتباطی، فنی و مدیریت پروژه جهت موفقیت در این زمینه نیاز دارد. رشته‌های طراحی داخلی و دکوراسیون داخلی در کالج‌های کانادا به دانشجو در جهت ایجاد انگیزه و اشتیاق لازم برای یادگیری کمک کرده تا دانشجو بتواند به نتیجه رضایت‌بخش در این زمینه دست پیدا کند.

در این مقاله نکات مورد نیاز در ارتباط با شرایط تحصیل طراحی داخلی در کانادا شرح داده می‌شوند.

دوره‌های تحصیلی طراحی داخلی و طراحی دکوراسیون داخلی

دوره‌های فنی در دانشگاه‌های طراحی داخلی شامل کلاس آموزش فرم، طرح‌ریزی فضا و ارگونومی با استفاده از نرم‌افزارهایی مانند AutoCAD می‌باشد. این دوره‌ها اصول بنیادی تهیه نقشه‌ها و طرح‌بندی را جهت ارائه به مشتریان به دانشجو آموزش می‌دهد.

از لحاظ خلاقیت، کلاس‌هایی مانند آگاهی از محیط و روابط بین افراد و فضای زندگی به دانشجو در جهت تشحیص یا خلق الگوهای طراحی داخلی کمک می‌کنند. این کلاس‌ها همچنین به دانشجو کمک می‌کنند تا الگوهای طراحی تاریخی قابل استفاده در طراحی داخلی مدرن یا معاصر را شناسایی کنند. این کلاس‌ها از کالجی تا کالج دیگر متفاوت می‌باشند.

بازار کار  و درآمد طراحی داخلی در کانادا

با تحصیل طراحی داخلی در دانشگاه‌های کانادا، می‌توانید در مشاغل زیر به کار مشغول شوید:

 • طراحی داخلی منزل
 • طراحی داخلی تجاری
 • طراحی داخلی اداری/ شرکتی
 • طراحی معماری داخلی

درآمد طراحی داخلی در کانادا بسته به نوع تخصص کسب شده و محل اشتغال متفاوت می‌باشد. پیش از آن که شما به عنوان صاحب کسب و کار یا مشاور طراحی داخلی به کار مشغول شوید، همکاری با شرکت‌های طراحی داخلی سبب کسب درآمد بیشتری در آغاز اشتغال خواهد شد. در ابتدا ممکن است درآمد شما از این شغل 26000 دلار در سال باشد؛ ولی با وجود مراجعین سرشناس و کسب در آمد برای هر پروژه کاری، امکان دارد به درآمد 40000 دلار یا بیشتر در سال دست پیدا کنید.

دلایل تحصیل در رشته طراحی داخلی در کانادا

صنعت طراحی داخلی در کانادا به سرعت در حال رشد می‌باشد و در نتیجه فرصت‌های شغلی زیادی برای فارغ‌التحصیلان در این زمینه وجود دارند. افرادی که به تحصیل در خارج از کشور تمایل دارند، به دلایل زیر جهت تحصیل در رشته طراحی داخلی به کانادا مهاجرت می‌کنند:

 • انتظار می‌رود که در سال‌های 2021-2022، در حدود 12000 فرصت شغلی برای طراحان داخلی وجود داشته باشد.
 • دانشجویان بین‌المللی می‌توانند با 35000 تا 111000 دلار کانادا در مقطع کارشناسی رشته طراحی داخلی در کانادا تحصیل کنند.
 • نرخ بازگشت سرمایه جهت تحصیل در رشته طراحی داخلی در کانادا بسیار زیاد می‌باشد. میانگین درآمد سالیانه طراحی داخلی در این کشور 55000 دلار کانادا می‌باشد. میزان متوسط درآمد در شغل طراحی داخلی نیز 50000 دلار کانادا است.
طراحی داخلی در کانادا

هفت دانشگاه برتر طراحی داخلی در کانادا

بهبود کیفیت طراحی فضای هر گونه اتاق، ساختمان یا محوطه جهت ایجاد محیط مطبوع و رضایت‌بخش توسط متخصص طراح داخلی صورت می‌گیرد. در ارتباط با بازار کار طراحی داخلی در کانادا بایستی توجه شود که امروزه تقاضا برای شغل معماری و طراحی داخلی در کانادا بسیار زیاد می‌باشد. طراحی داخلی تنها به کسب دانش در مورد طراحی و آگاهی از فضای زندگی محدود نمی‌شود. به منظور کسب موفقیت، برخورداری از مهارت طراحی و فنی کافی و برقراری ارتباط نیز ضروری می‌باشد.

حال به معرفی دانشگاه‌های کانادا در این رشته میپردازیم به شرح زیر می‌باشد:

 کالج جورجین

کالج جورجین دوره‌های مختلفی در ارتباط با تحصیل دیزاین داخلی ارائه می‌دهد. این کالج ارائه‌دهنده کارشناسی طراحی داخلی و دیپلم در طراحی دکوراسیون داخلی در کانادا می‌باشد. همچنین در این کالج دیپلم تکنیسین معماری و فوق دیپلم در فن‌آوری معماری ارائه می‌شود. کالج جورجین در سال 1967 تاسیس شده و یکی از معتبرترین موسسه‌های آموزشی در انتاریو محسوب می‌شود. دوازده برنامه کارآموزی در این کالج توسط انجمن آموزشی تعاونی کانادا تایید شده و به رسمیت شناحته شده است.

 دانشگاه مانیتوبا

دانشگاه مانیتوبا ارائه‌دهنده دوره کارشناسی ارشد طراحی داخلی می‌باشد. برنامه تحصیلی در این دانشگاه بر انجام پژوهش از طریق پروژه‌های طراحی متمرکز می‌باشد. دانشجویان می‌توانند فن‌آوری‌های مدرن در زمینه طراحی داخلی را در این دانشگاه بیاموزند. دانشگاه مانیتوبا بورسیه‌های تحصیلی به افراد شایسته در این زمینه ارائه می‌دهد. دانشجو با تحصیل در این دانشگاه برای کسب و کار در زمینه طراحی داخلی آمادگی لازم را کسب می‌کند.

 دانشگاه کلگری

دانشگاه کلگری در سال 1908 تاسیس شده و ارائه‌دهنده دوره‌های مختلفی می‌باشد. این دانشگاه دوره کارشناسی ارشد در زمینه توسعه انرژی پایدار را ارائه می‌دهد. این موسسه آموزشی یکی از معتبرترین دانشگاه‌های تحقیقاتی به شمار می‌رود. برنامه تحصیلی ارائه شده در این دانشگاه توسط متخصصین و به منظور کمک به دانشجویان در جهت یادگیری دروس مورد نظر طرح‌ریزی شده است.

ویژگی‌های اصلی دانشگاه کلگری:

 • این دانشگاه توسط سیستم رتبه‌بندی آموزش عالی تایمز، رتبه 199 را کسب کرده است.
 • دانشگاه کلگری بر طبق رتبه‌بندی QS در سال 2019، دارای رتبه 229 می‌باشد.
 • این دانشگاه بر طبق گزارش جهانی 2019 دارای رتبه 178 در بین بهترین دانشگاه‌ها در این سال می‌باشد.

 دانشگاه گوئلف

دانشگاه گوئلف دوره تحصیلی چهارساله کارشناسی طراحی فضای خارج از منزل و فضای سبز ( Landscape Architecture) را ارائه می‌دهد. با توجه به ادغام طراحی و علم در این دوره آموزشی، دانشجو تمامی جزئیات فنی مربوط به این دوره تحصیلی را فرا می‌گیرد. این دانشگاه بورسیه‌های تحصیلی مختلفی را به افراد شایسته در این زمینه ارائه می‌دهد. شما می‌توانید بورسیه‌ها را پیش از درخواست ارزیابی کنید.

ویژگی‌های اصلی دانشگاه گوئلف:

 • این دانشگاه بر طبق رتبه‌بندی QS در سال 2020، دارای جایگاه 571-580 می‌باشد.
 • طبق سیستم رتبه‌بندی آموزش عالی تایمز، دانشگاه گوئلف رتبه 501-600 را در سال 2020 کسب کرده است.
 • بر اساس گزارش جهانی سال 2020، این دانشگاه دارای جایگاه 469 بین دیگر دانشگاه‌ها می‌باشد.

 کالج هامبر

کالج هامبر ارائه‌دهنده دوره کارشناسی طراحی داخلی برای دانشجویان می‌باشد. برنامه درسی طراحی داخلی در این دانشگاه شامل دروسی مانند تئوری طراحی، مهارت‌های ارتباطی در طراحی و عوامل انسانی می‌باشد. این برنامه درسی دانشجویان را جهت تسلط بر فرآیند طراحی و توسعه توانایی‌ لازم در زمینه طراحی داخلی و کسب مهارت جهت طراحی حرفه‌ای آماده می‌کند.

 دانشگاه رایرسون

مدرسه طراحی داخلی در دانشگاه رایرسون یکی از برترین مدارس طراحی داخلی طبق نظرسنجی مجله AZURE محسوب می‌شود. برنامه تحصیلی در این دانشگاه تعادل بین مباحث تئوری و عملی را برقرار ساخته و فارغ‌التحصیلان را برای به دست آوردن شغل طراحی داخلی در کانادا آماده می‌کند.  دانشجویان در این دانشگاه فرصت یادگیری در استودیوهای ویژه طراحی و لابراتوارهای تولید دیجیتال را در اختیار دارند و می‌توانند درکارگاه‌های آموزشی مربوطه نیز شرکت کنند.

 موسسه فن‌آوری آلبرتای شمالی

موسسه فن‌آوری آلبرتای شمالی به تکنیسن‌های طراحی داخلی در جهت یادگیری عناصر کاربردی و فنی برای طراحی محوطه‌های داخلی کمک می‌کند. دانشجویان در این موسسه انواع تکنیک‌های طراحی نقشه ساختمان را خواهند آموخت. با تحصیل رشته طراحی داخلی در کانادا در این موسسه، دانشجو مهارت لازم جهت اشتغال را کسب خواهد کرد. طبق آمار رسمی، دانشجویان پس از تکمیل دوره تحصیلی در این موسسه و پس از اشتغال، در زمینه جلب رضایت کارفرمایان بسیار موفق عمل نموده‌اند.

دانشجویان بین‌المللی که علاقه‌مند به تحصیل در دوره‌های طراحی داخلی هستند، می‌توانند درخواست برای پذیرش در دانشگاه‌های برتر طراحی داخلی در کانادا ارسال کنند. این دانشگاه‌ها فرصت‌های یادگیری عملی و شرکت در دوره‌های کارآموزی را برای دانشجویان فراهم می‌کنند. همچنین، برنامه‌های تحصیلی طراحی داخلی در کانادا تمرکز خود را بر روی دروس طراحی پایدار نیز قرار داده‌اند.

پیش‌بینی می‌شود که در طی چهار تا پنج سال آینده، تقاضا برای تخصص طراحی پایدار افزایش یابد. این به معنای فرصت‌های شغلی بیشتر و تقاضای بیشتر از فارغ‌التحصیلان در این حوزه است.

آلمان، یکی از قدرتمند‌ترین کشورها از لحاظ اقتصادی، فناوری و سیاسی است. این کشور از نظر فرهنگی و تاریخی بسیار غنی بوده و در این کشور رفاه و آسایش در بالاترین سطح جهانی قرار دارد. نظام آموزشی پیشرو و تحصیل رایگان در تمامی مقاطع، آلمان را به مقصدی جذاب برای دانشجویان بین‌المللی تبدیل کرده است. شاید این واقعیت را کمتر کسی بداند که می‌توان بدون داشتن مدرک بین‌المللی زبان (آیلتس یا تافل) یا هرگونه آزمون مهارت زبان انگلیسی، در آلمان مشغول به تحصیل شد و به دنبال حرفه مورد علاقه خود رفت. در این مقاله مراحل کامل برای دریافت پذیرش و تحصیل در آلمان بدون مدرک زبان آیلتس و تافل ارائه شده است.

تحصیل در آلمان بدون مدرک زبان آیلتس یا تافل


تحصیل در آلمان بدون داشتن مدرک بین‌المللی زبان ممکن است. راهکار اصلی و کلیدی برای این امر، ارائه مدرک از دانشگاه یا مدرسه و آکادمی قبلی به عنوان اثبات گذراندن دوره کارشناسی به زبان انگلیسی و یا ارائه مدرک زبان یا مدرک آموزشی (MOI) است تا مهارت زبان انگلیسی شما تأیید شود. همچنین، دانشجویان از کشورهای انگلیسی زبان یا دارای مدرک ادبیات انگلیسی نیز می‌توانند بدون داشتن مدرک تافل یا آیلتس در آلمان تحصیل کنند.

چگونه می‌توان در آلمان بدون داشتن مدرک بین‌المللی زبان انگلیسی تحصیل کرد؟


اگر تابه‌حال موفق به کسب آمادگی لازم برای آزمون آیلتس نشده‌اید یا نمرات قابل قبولی در این آزمون کسب نکرده‌اید یا به هر دلیل دیگری نمی‌توانید مدرکی از میزان تسلط خود به زبان انگلیسی ارائه دهید، بهترین گزینه، انتخاب دانشگاهی در آلمان است که به چنین مدارکی نیاز نداشته باشد و بدون ارائه مدرک بتوان برای برنامه تحصیلی موردنظر خود اقدام و درخواست کرد. موارد ضروری و کلیدی که باید هنگام درخواست از یک دانشگاه برای تحصیل در آلمان بدون داشتن مدرک تافل یا آیلتس به یاد داشته باشید، به شرح زیر است:

 •  دانشگاهی که قرار است شما را پذیرش کند، یک ” گواهی زبان تحصیل” (MOI)  درخواست می‌کند که شما باید آن را از موسسه دانشگاهی که قبلاً دوره‌ی تحصیلی‌تان را در آن گذرانده‌اید دریافت کنید.
 •  اگر دانشجویی دارای مدرک لیسانس از دانشگاهی با زبان انگلیسی باشد، مدرک آیلتس لازم نیست.
 • اگر انگلیسی زبان مادری کشور فرد درخواست دهنده است، می‌تواند بدون مدرک آیلتس در آلمان تحصیل کند.
 •  اگر مدرک لیسانس خود را در یکی از رشته‌های زبان انگلیسی مانند کارشناسی ادبیات انگلیسی گرفته‌اید، بدون ارائه مدرک و نمراتی از مهارت در زبان انگلیسی، واجد شرایط درخواست یک برنامه تحصیلی در دانشگاه‌های آلمان هستید.
 •  برخی از دانشگاه‌ها، یک مصاحبه صوتی و تصویری را برای بررسی مهارت زبان انگلیسی فرد متقاضی انجام می‌دهند.

با این حال، همیشه بهتر است که مستقیماً با خود دانشگاه موردنظر تماس بگیرید تا مطمئن شوید که آیا آن‌ها به مدرک بین‌المللی زبان مثل آیلتس یا تافل یا هر آزمون زبان دیگری نیاز دارند یا خیر.

اخذ ویزای دانشجویی آلمان بدون مدرک زبان آیلتس


به طور کلی، مدرک آیلتس یکی از مدارک الزامی برای اخذ ویزای تحصیلی آلمان است اما در صورت ارائه مدرک MOI یا ارسال ایمیل تائید تحصیل به زبان انگلیسی از دانشگاه به موسسه مورد نظر در آلمان، نیازی به داشتن مدرک زبان انگلیسی نیست. در نامه تائیدیه باید صراحتاً ذکر شود که شما درخواست تائیدیه تحصیلی به زبان انگلیسی داده اید و موسسه‌ی مربوطه، اتمام موفقیت‌آمیز آن‌ را تائید کند. هنگام ثبت نام برای اخذ ویزای دانشجویی، شما باید گواهی زبان تحصیل (MOI) و نامه پذیرش را که از دانشگاه آلمان دریافت کرده‌اید، همراه با تمام مدارک لازم ارسال کنید. در این مرحله، شما بیش از هر زمان دیگری به هدف خود (تحصیل در آلمان بدون مدرک بین‌المللی زبان) نزدیک‌تر شده‌اید.

در اینجا به مراحل لازم برای دریافت ویزای دانشجویی در آلمان اشاره شده است:

 •  نزدیک‌ترین سفارت یا کنسولگری آلمان را پیدا کرده و برای کارهایتان مشخص کنید
 •  معیارها و فرایندهای پیش رو را بررسی کنید
 •  تعیین وقت سفارت و درخواست ویزای دانشجویی آلمان را انجام دهید
 •  تمام مدارک لازم برای درخواست ویزای تحصیلی آلمان را همراه خود داشته باشید
 •  پس از انجام مصاحبه و ارائه مدارک، پاسپورت به همراه یک برگه حاوی کد پیگیری به شما تحویل داده خواهد شد.

 برای ویزای تحصیلی خود منتظر بمانید تا از طریق ایمیل سفارت آلمان به شما اطلاع‌رسانی شود

پس از دریافت نامه پذیرش از دانشگاه، ارائه نامه اثبات تمکن مالی به سفارت، از مهم‌ترین معیارها برای دریافت ویزای تحصیلی است زیرا اگر بورس تحصیلی رسمی به شما تعلق نگرفته باشد، باید منابع قابل توجهی از دارایی خود را از طرق مختلف مانند افتتاح حساب مسدود شده در آلمان-که تنها مجاز به برداشت ماهانه و با مقدار مشخص (درحال حاضر 861 یورو) از آن هستید- یا ارائه نامه تمکن مالی از بانک را به عنوان سند تمکن مالی به سفارت آلمان ارائه دهید.

شرایط اخذ پذیرش بدون داشتن مدرک زبان


اگر قصد دارید که بدون داشتن مدرک زبانی مانند آیلتس یا تافل در آلمان تحصیل کنید، هنگام ارسال درخواست خود به دانشگاه منتخبتان و همچنین جهت اخذ ویزای تحصیلی آلمان، مدارک زیر را با خود داشته باشید:

مدرک زبان آموزشی (MOI)

برای تحصیل در آلمان بدون داشتن مدرک آیلتس یا تافل یا هرگونه گواهینامه دیگری از زبان، باید گواهی زبان آموزشی (MOI) صادر شده توسط موسسه و دانشگاه قبلی خود را ارائه دهید که تائید می‌کند دوره‌ی تحصیلی قبلی شما به زبان انگلیسی بوده است. مدرک MOI به عنوان یک مدرک معتبر زبان محسوب می‌شود و به شما در کل مراحل پذیرش کمک می‌کند.

نامه تأییدیه

پس از اخذ پذیرش از دانشگاهی که متقاضی آن هستید، حتماً باید یک نامه تأییدیه‌ از آن موسسه دریافت کرده باشید مبنی بر اینکه گواهی زبان آموزشی‌تان تائید شده است و نشان می‌دهد از ارائه نمرات تافل یا آیلتس معاف هستید. می‌توانید از این نامه تأییدیه، در نزدیک‌ترین سفارت آلمان به عنوان جایگزین نمره‌ی تافل یا مدرک مهارت و تسلط زبانی استفاده کنید. این کار به شما کمک می‌کند روند مهاجرتتان راحت شود زیرا به وضوح نشان خواهد داد که مدرک MOI (مدرک زبان آموزشی) تان تائید شده است.

دوره زبان آلمانی

روش دیگر تحصیل در آلمان بدون داشتن مدرک زبان، گذراندن دوره آموزش زبان آلمانی است. این دوره شما را ملزم به ارائه گواهینامه سطح B1 تا C1 به زبان آلمانی می‌کند. اگر متقاضی دوره‌های آموزش هستید که به زبان آلمانی ارائه می‌شوند، می‌توانید نمرات آزمون زبان آلمانی TestDAF، DSH، GOETHE و غیره را ارائه دهید.

ویزای دانشجویی

آخرین کاری که برای تحصیل در آلمان بدون داشتن مدرک زبان آیلتس یا تافل باید انجام دهید، درخواست ویزای دانشجویی آلمان، اخذ آن و عازم شدن به سوی دانشگاه موردنظرتان است.

انواع دوره‌های تحصیل در آلمان بدون نیاز به مدرک زبان انگلیسی


برای دانشجویان مشتاق به تحصیل در آلمان که به هر دلیل موفق به اخذ مدرک زبان انگلیسی نشده اند دو نوع دوره آموزشی وجود دارد. طبق سیستم آموزشی آلمان، دوره‌های دانشگاهی بر اساس زبان آموزشی تقسیم‌بندی می‌شوند:

دوره‌های آموزشی به زبان انگلیسی

دانشجویان بین‌المللی که مسلط به زبان آلمانی نیستند، می‌توانند دوره‌هایی را که به زبان انگلیسی تدریس می‌شوند، انتخاب کنند. تقریباً همه دانشگاه‌های آلمان برای جذب دانشجویان بین‌المللی، تعداد زیادی از رشته‌های تحصیلی را به زبان انگلیسی ارائه می‌دهند. داوطلبان از کشورهای انگلیسی زبان می‌توانند مستقیماً در این رشته‌ها، بدون نیاز به شرکت در آزمون مهارت زبان، درس بخوانند، اما داوطلبان از سایر کشورها باید در این آزمون‌ها شرکت کنند.

دوره‌های آموزشی به زبان آلمانی

گزینه دیگر برای دانشجویان بین‌المللی این است که همین رشته‌ها و دوره‌های تحصیلی را به زبان آلمانی بخوانند. دانشجویان قبل از شروع مراحل پذیرش باید اطمینان حاصل کنند که تسلط کافی به زبان آلمانی دارند. شرایط تسلط به زبان آلمانی ممکن است از دانشگاهی به دانشگاه دیگر متفاوت باشد. اکثر مؤسسات گواهینامه‌ مهارت زبان آلمانی از سطح B1 تا C1 را می‌پذیرند.

شرایط مورد نیاز جهت تحصیل کارشناسی طراحی داخلی در کانادا

در ارتباط با پیش‌نیاز تحصیل طراحی داخلی در کانادا بایستی توجه شود که شرایط مورد نیاز پیش از درخواست برای اخذ کارشناسی طراحی داخلی در کانادا به شرح زیر می‌باشد:

 • مدارک تکمیل دوره دبیرستان ارائه شده (امکان دارد به شرکت در آزمون سال 12 (مدرک تکمیل دوره دبیرستان) با نمرات بالا نیز نیاز باشد.)
 • شرح عملکرد نشان‌دهنده توانایی مرتبط با خلاقیت شخص و همچنین مهارت‌های اولیه طراحی (مهارت‌های اولیه طراحی امتیاز محسوب شده ولی مورد نیاز نمی‌باشند)
 • مهارت‌های کار با رایانه و نرم‌افراز مایکروسافت وورد و اکسل (این موارد امتیاز محسوب شده ولی مورد نیاز نیستند)
 • گذرنامه معتبر
 • اثبات تمکن مالی
 • نمرات مربوط به مهارت‌های زبان انگلیسی

پس از تکمیل مقطع تحصیلی دبیرستان، دانشجویان بین‌المللی می‌تواند در دوره‌های زیر تحصیل کند:

دانشگاهدوره تحصیلی/ طول دورهکل هزینه شهریه به دلار کانادا
کالج الگون‌کویین- اتاوادیپلم کالج انتاریو در رشته طراحی دکوراسیون داخلی/ 4 ترم31346
کالج باو ولیدیپلم طراحی دکوراسیون داخلی/ 4 ترم27019
کالج سنت کلرفوق دیپلم طراحی داخلی15365
کالج کانستوگادیپلم کالج انتاریو در طراحی دکوراسیون داخلی/ 2 سال25000
کالج لاسلدیپلم طراحی داخلی/ 1 سال و نیم48114
کالج شریداندیپلم دکوراسیون داخلی/ 2 سال18153

اخذ مدرک کارشناسی ارشد طراحی داخلی در کانادا شرایط لازم جهت اشتغال در زمینه برنامه‌ریزی رویداد و طراحی نمایشگاه را با مشارکت در زمینه مدیریت پروژه و استفاده از اصول زیبایی‌شناسی در طراحی برای شما فراهم می‌کند. رشته طراحی داخلی در کانادا در مقاطع مختلف تحصیلی مانند دیپلم، کارشناسی و کارشناسی ارشد ارائه می‌شود. در ارتباط با هزینه تحصیل طراحی داخلی در کانادا بایستی توجه شود که کل هزینه تحصیل در این رشته در دانشگاه‌های برتر کانادا از 14000 تا 40000 دلار کانادا متغیر است. دانشجویانی که به دنبال روش کم‌هزینه‌تری جهت تحصیل طراحی داخلی در کانادا هستند می‌توانند گزینه بورسیه تحصیلی در کانادا را در نظر بگیرند.

در کانادا، وجود تئاترها و نمایشگاه‌ها به دانشجویانی که در این کشور در حال تحصیل در دوره‌های تکمیلی هستند، فرصت‌های فراوانی برای ارائه بینش هنری و دیدگاه خلاقانه خود ارائه می‌دهد. همچنین، نمایشگاه طراحی داخلی که هر ساله در تورنتو برگزار می‌شود، فرصت مناسبی برای فارغ‌التحصیلان رشته طراحی داخلی فراهم می‌کند تا با متخصصین این حوزه دیدار و ارتباط شغلی برقرار کنند.

با دریافت مدرک تحصیلی در رشته طراحی داخلی در کانادا، می‌توانید به طور میانگین درآمدی بین 40000 تا 50000 دلار کانادا در سال به دست آورید. این درآمد متناسب با حوزه کاری و تخصص شما است و می‌تواند توسط تجربه و موقعیت شغلی بهبود یابد.

شرایط مورد نیاز برای مقطع تحصیلات تکمیلی در رشته طراحی داخلی در کانادا

امکان دارد شرایط مورد نیاز برای تحصیل بسته به دانشگاه و دوره تحصیلی متفاوت باشد. در این قسمت شرایط کلی مورد نیاز پیش از درخواست برای تحصیل در مقطع تحصیلات تکمیلی در رشته طراحی داخلی در کانادا شرح داده می‌شوند:

 • مدرک چهارساله کارشناسی یا معادل آن از یک کالج یا دانشگاه معتبر با حداقل نمره میانگین B  (3.0) در 60 ساعت واحد درسی گذشته یا معادل آن.
 • نمرات قبولی در آمون مهارت زبان
 • انگیزه‌نامه (SOP)
 • مهارت‌های کار با رایانه و نرم‌افراز مایکروسافت وورد و اکسل (این موارد امتیاز محسوب شده ولی مورد نیاز نیستند)
 • ارائه شرح عملکرد نشان‌دهنده توانایی مرتبط با خلاقیت شخص و مهارت‌های اولیه طراحی (مهارت‌های اولیه طراحی امتیاز محسوب شده و لی مورد نیاز نمی‌باشند)
 • 2 توصیه‌نامه تحصیلی (LOR)
 • گذرنامه معتبر
 • اثبات تمکن مالی
 • CV/ رزومه
دوره‌های تکمیلی طراحی داخلی در کانادا و شهریه آن‌ها در ایست زیر گردآوری شده اند
دانشگاهدوره تحصیلی/ طول دورهکل هزینه شهریه به دلار کانادا
دانشگاه مانیتوباکارشناسی ارشد طراحی داخلی/ 2 سال11760
دانشگاه مانیتوباکارشناسی ارشد طراحی داخلی/ 1 سال و نیم6390
کالج هامبردیپلم طراحی دکوراسیون داخلی/ 4 ترم34054
کالج الگون‌کویین- اتاوادیپلم کالج انتاریو در رشته طراحی دکوراسیون داخلی/ 4 ترم31346
کالج باو ولیفوق دیپلم طراحی آشپرخانه و حمام/ 3 ترم19772
دانشگاه مانیتوباکارشناسی ارشد (First -Professional) طراحی داخلی11760
دانشگاه مانیتوباکارشناسی ارشد (Post- professional) طراحی داخلی6390
کالج آلگون‌کویین اتاوادیپلم کالج انتاریو در رشته دکوراسیون داخلی31346
کالج باو ولیدیپلم دکوراسیون داخلی27019
کالج باو ولیفوق دیپلم طراحی آشپزخانه و حمام19772
کالج سنت کلرفوق دیپلم طراحی داخلی15365
کالج کانستوگادیپلم کالج انتاریو در رشته دکوراسیون داخلی25000
کالج لاسلدیپلم طراحی داخلی48114
کالج شریداندیپلم طراحی داخلی18153

بورسیه تحصیلی رشته طراحی داخلی در کانادا

تقریبا تمامی دانشگاه‌ها انواع مختلف کمک‌هزینه تحصیلی و بورسیه برای دانشجویان بین‌المللی در کانادا را فراهم می‌کنند. مهم‌ترین بورسیه‌های تحصیلی در این زمینه شامل:

اشتغال پس از تحصیل طراحی داخلی در کانادا

بعد از اتمام تحصیلات در رشته طراحی داخلی در کانادا، دانشجوی بین‌المللی قادر است به عنوان یک طراح داخلی و طراح دکوراسیون مشغول به کار شود. 

یکی از تفاوت‌های بین طراح داخلی و طراح دکوراسیون داخلی این است که طراح داخلی، طرح خود را بر روی یک فضای خام اجرا می‌کند و در واقع فضا را از ابتدا طراحی می‌کند. از سوی دیگر، طراح دکوراسیون داخلی طرح خود را بر روی یک فضایی که از قبل وجود دارد اجرا می‌کند و با استفاده از المان‌های مختلف دکوراسیون، فضا را بهبود می‌بخشد.

بعد از فارغ‌التحصیلی، دانشجو می‌تواند در حوزه‌های مختلف شغلی فعالیت کند، از جمله طراح داخلی ارشد، طراح آشپزخانه و مدیر پروژه. در بین این مشاغل، طراح داخلی ارشد از محبوبیت بیشتری برخوردار است و درخواست زیادی دارد.

بورسیه تحصیلیدانشگاهارزش بورسیهشرایط مورد نیاز
بورسیه دانشجویان بین‌المللیموسسه فن‌آوری بریتیش کلمبیامتغیر استدانشجوی سال اول که بیشترین میانگین معدل کل در برنامه تحصیلی را به دست آورده بشد.
بورسیه ورودی بین‌المللیموسسه فن‌آوری و آموزش پیشرفته هامبر2000دانشجویان با حداقل میانگین معدل کل 75 درصد و نمره آیلتس 5/6
بورسیه آکادمیکموسسه فن‌آوری و آموزش پیشرفته کالج شریدانمتغیر استعملکرد عالی تحصیلی
بورسیه تحصیلی آموزش عالی Indspireتمامی دانشگاه‌های کاناداییمتغیر استتمامی دانشجویان در حال تحصیل در یک موسسه آموزش عالی معتبر در مقاطع دیپلم، کارشناسی و کارشناسی ارشد

درآمد طراحی داخلی در کانادا

درآمد شرکت‌های برتر طراحی داخلی در کانادا به شرح زیر می‌باشد:

درآمد طراحی داخلی

مهارت‌های مورد نیاز جهت طراحی داخلی شامل کار با نرم‌افزارهای Autocad، 3D Rendering، Adobe Photoshop و مدیریت پروژه می‌باشد.

احتمال کسب درآمد بالای متوسط در بین دانشجویان دارای مهارت در طراحی و مدیریت پروژه بیشتر می‌باشد.

سوالات متداول

مهم‌ترین دوره‌های تحصیلات تکمیلی برای مطالعه طراحی داخلی در کانادا شامل چه مواردی می‌باشد؟

مهم‌ترین این دوره‌ها جهت تحصیل طراحی داخلی شامل:

 • کارشناسی ارشد (First-Professional) طراحی داخلی، دانشگاه مانیتوبا
 • کارشناسی ارشد (Post-Professional) طراحی داخلی، دانشگاه مانیتوبا
 • دیپلم طراحی دکوراسیون داخلی، کالج هامبر
 • دیپلم کالج انتاریو در رشته طراحی دکوراسیون داخلی، کالج الگون‌کویین- اتاوا
 • دیپلم طراحی دکوراسیون داخلی، کالج باو ولی
 • فوق دیپلم در طراحی آشپزخانه و حمام، کالج باو ولی
 • دیپلم طراحی دکوراسیون داخلی، کالج شریدان

هزینه تحصیل در مقطع تحصیلات تکمیلی در رشته طراحی داخلی در کانادا چقدر می‌باشد؟

طراحی داخلی در کانادا در مقاطع مختلفی مانند دیپلم یا کارشناسی ارشد ارائه می‌شود. کل هزینه تحصیل در مقطع تحصیلات تکمیلی در رشته طراحی داخلی در کالج‌های معتبر کانادا از 14000 تا 40000 دلار کانادا می‌باشد.

نحوه اشتغال در زمینه طراحی داخلی در کانادا به چه صورت می‌باشد؟

شما بایستی در یکی از دانشگاه‌های معتبر کانادا در رشته طراحی داخلی تحصیل کرده و در این زمینه دانش و مهارت لازم را کسب کنید. پس از ثبت نام در دوره‌های تحصیلی طراحی داخلی در کانادا، دانشجویان واجد شرایط جهت عضویت در IDC هستند.

به منظور جستجو برای مشاغل مرتبط با طراحی داخلی پس از تکمیل دوره‌های تحصیلی در کانادا، به وبسایت IDC مراجعه کنید.

آیا طراحی داخلی دارای بازار کار مناسبی در کانادا می‌باشد؟

طراحی داخلی دارای بازار کار بسیار پر رونقی برای دانشجویان بین‌المللی دارای مدرک در این رشته می‌باشد. انتظار می‌رود که در سال‌های 2021-2022، در حدود 12000 فرصت شغلی برای طراحان داخلی وجود داشته باشد.

چه تفاوتی بین درآمد طراح داخلی و طراخ دکوراسیون داخلی در کانادا وجود دارد؟

طراح داخلی می‌تواند در آغاز اشتغال، تا 28080 دلار کانادا در سال درآمد داشته باشد. با کسب تجربه، این مبلغ تا 85000 دلار در سال قابل افزایش است. درآمد طراح دکوراسیون داخلی نیز در ابتدا 21450 دلار کانادا است که با کسب تجربه این مبلغ تا 49125 دلار در سال قابل افزایش می‌باشد.

 • میانگین درآمد طراح داخلی باتجربه در کانادا 68330 دلار کانادا در سال است.
 • میانگین درآمد مدیر پروژه در کانادا 74871 دلار کانادا در سال می‌باشد.
 • دستمزد ساعتی طراح آشپزخانه در کانادا 69/17 دلار کانادا می‌باشد.

مقالات مرتبط

پیمایش به بالا