تحصیل طراحی دکوراسیون داخلی در کانادا

همانطور که میدانید محبوبیت رشته طراحی داخلی به عنوان یک رشته مستقل در حال افزایش می‌باشد. این رشته به منظور بهبود شرایط زندگی توسط ایجاد محیط مناسب با استفاده از اصول زیبایی‌شناسی، انسان‌شناسی و ارگونومی تدریس می‌شود.

دیزاین داخلی با ترکیب خلاقیت و حساسیت بصری و عناصر فنی، به بهبود عملکرد و کیفیت فضاهای داخلی کمک می‌کند. طراحی دکوراسیون داخلی به رشته‌های دیگری مانند طراحی گرافیک و طراحی صنعتی مرتبط می‌باشد.

طراحی داخلی شامل سه حوزه اصلی می‌باشد: دکوراسیون منزل، طراحی مناطق مسکونی و طراحی تجاری. رشته طراحی داخلی دانش و مهارت لازم در زمینه طراحی، ارزیابی معماری، طرح‌ریزی داخلی و تکنیک‌های گرافیکی را به دانشجو آموزش می‌دهد.

یک متخصص طراحی داخلی مسئول انتخاب مواد و محصولات مناسب به منظور خلق دکوراسیون فضای زندگی می‌باشد و بایستی از نحوه ترکیب و  تاثیر بافت، رنگ، نور و عوامل دیگر با یکدیگر اطلاع داشته باشد.

تحصیل طراحی داخلی

در رشته طراحی داخلی، از طرح‌های هنری بصری به طور عملی برای ایجاد فضاهای جذاب در محوطه‌های داخلی استفاده می‌شود. در این رشته تحصیلی، دانش طراحی و معماری در کنار مهارت‌های ارتباطی به منظور رسیدگی به نیازهای فردی به کار برده می‌شود.

فارغ‌التحصیلان مقطع کارشناسی رشته طراحی داخلی در کانادا معمولا در مشاغلی مانند متخصص طراحی داخلی، تزئین‌کننده مناظر طبیعی، مسئول و برنامه‌ریز رویدادها و تشریفات و طراح نمایشگاه به کار مشغول می‌شوند.

اشتغال در زمینه طراحی داخلی فراتر از کسب دانش در مورد رنگ‌ها و سبک‌ها می‌باشد. معمولا شغل طراحی داخلی در کانادا به کسب مهارت‌های ارتباطی، فنی و مدیریت پروژه جهت موفقیت در این زمینه نیاز دارد. رشته‌های طراحی داخلی و دکوراسیون داخلی در کالج‌های کانادا به دانشجو در جهت ایجاد انگیزه و اشتیاق لازم برای یادگیری کمک کرده تا دانشجو بتواند به نتیجه رضایت‌بخش در این زمینه دست پیدا کند.

در این مقاله نکات مورد نیاز در ارتباط با شرایط تحصیل طراحی داخلی در کانادا شرح داده می‌شوند.

دوره‌های تحصیلی طراحی داخلی و طراحی دکوراسیون داخلی

دوره‌های فنی در دانشگاه‌های طراحی داخلی شامل کلاس آموزش فرم، طرح‌ریزی فضا و ارگونومی با استفاده از نرم‌افزارهایی مانند AutoCAD می‌باشد. این دوره‌ها اصول بنیادی تهیه نقشه‌ها و طرح‌بندی را جهت ارائه به مشتریان به دانشجو آموزش می‌دهد.

از لحاظ خلاقیت، کلاس‌هایی مانند آگاهی از محیط و روابط بین افراد و فضای زندگی به دانشجو در جهت تشحیص یا خلق الگوهای طراحی داخلی کمک می‌کنند. این کلاس‌ها همچنین به دانشجو کمک می‌کنند تا الگوهای طراحی تاریخی قابل استفاده در طراحی داخلی مدرن یا معاصر را شناسایی کنند. این کلاس‌ها از کالجی تا کالج دیگر متفاوت می‌باشند.

بازار کار  و درآمد طراحی داخلی در کانادا

با تحصیل طراحی داخلی در دانشگاه‌های کانادا، می‌توانید در مشاغل زیر به کار مشغول شوید:

 • طراحی داخلی منزل
 • طراحی داخلی تجاری
 • طراحی داخلی اداری/ شرکتی
 • طراحی معماری داخلی

درآمد طراحی داخلی در کانادا بسته به نوع تخصص کسب شده و محل اشتغال متفاوت می‌باشد. پیش از آن که شما به عنوان صاحب کسب و کار یا مشاور طراحی داخلی به کار مشغول شوید، همکاری با شرکت‌های طراحی داخلی سبب کسب درآمد بیشتری در آغاز اشتغال خواهد شد. در ابتدا ممکن است درآمد شما از این شغل 26000 دلار در سال باشد؛ ولی با وجود مراجعین سرشناس و کسب در آمد برای هر پروژه کاری، امکان دارد به درآمد 40000 دلار یا بیشتر در سال دست پیدا کنید.

دلایل تحصیل در رشته طراحی داخلی در کانادا

صنعت طراحی داخلی در کانادا به سرعت در حال رشد می‌باشد و در نتیجه فرصت‌های شغلی زیادی برای فارغ‌التحصیلان در این زمینه وجود دارند. افرادی که به تحصیل در خارج از کشور تمایل دارند، به دلایل زیر جهت تحصیل در رشته طراحی داخلی به کانادا مهاجرت می‌کنند:

 • انتظار می‌رود که در سال‌های 2021-2022، در حدود 12000 فرصت شغلی برای طراحان داخلی وجود داشته باشد.
 • دانشجویان بین‌المللی می‌توانند با 35000 تا 111000 دلار کانادا در مقطع کارشناسی رشته طراحی داخلی در کانادا تحصیل کنند.
 • نرخ بازگشت سرمایه جهت تحصیل در رشته طراحی داخلی در کانادا بسیار زیاد می‌باشد. میانگین درآمد سالیانه طراحی داخلی در این کشور 55000 دلار کانادا می‌باشد. میزان متوسط درآمد در شغل طراحی داخلی نیز 50000 دلار کانادا است.
طراحی داخلی در کانادا

هفت دانشگاه برتر طراحی داخلی در کانادا

بهبود کیفیت طراحی فضای هر گونه اتاق، ساختمان یا محوطه جهت ایجاد محیط مطبوع و رضایت‌بخش توسط متخصص طراح داخلی صورت می‌گیرد. در ارتباط با بازار کار طراحی داخلی در کانادا بایستی توجه شود که امروزه تقاضا برای شغل معماری و طراحی داخلی در کانادا بسیار زیاد می‌باشد. طراحی داخلی تنها به کسب دانش در مورد طراحی و آگاهی از فضای زندگی محدود نمی‌شود. به منظور کسب موفقیت، برخورداری از مهارت طراحی و فنی کافی و برقراری ارتباط نیز ضروری می‌باشد.

حال به معرفی دانشگاه‌های کانادا در این رشته میپردازیم به شرح زیر می‌باشد:

 کالج جورجین

کالج جورجین دوره‌های مختلفی در ارتباط با تحصیل دیزاین داخلی ارائه می‌دهد. این کالج ارائه‌دهنده کارشناسی طراحی داخلی و دیپلم در طراحی دکوراسیون داخلی در کانادا می‌باشد. همچنین در این کالج دیپلم تکنیسین معماری و فوق دیپلم در فن‌آوری معماری ارائه می‌شود. کالج جورجین در سال 1967 تاسیس شده و یکی از معتبرترین موسسه‌های آموزشی در انتاریو محسوب می‌شود. دوازده برنامه کارآموزی در این کالج توسط انجمن آموزشی تعاونی کانادا تایید شده و به رسمیت شناحته شده است.

 دانشگاه مانیتوبا

دانشگاه مانیتوبا ارائه‌دهنده دوره کارشناسی ارشد طراحی داخلی می‌باشد. برنامه تحصیلی در این دانشگاه بر انجام پژوهش از طریق پروژه‌های طراحی متمرکز می‌باشد. دانشجویان می‌توانند فن‌آوری‌های مدرن در زمینه طراحی داخلی را در این دانشگاه بیاموزند. دانشگاه مانیتوبا بورسیه‌های تحصیلی به افراد شایسته در این زمینه ارائه می‌دهد. دانشجو با تحصیل در این دانشگاه برای کسب و کار در زمینه طراحی داخلی آمادگی لازم را کسب می‌کند.

 دانشگاه کلگری

دانشگاه کلگری در سال 1908 تاسیس شده و ارائه‌دهنده دوره‌های مختلفی می‌باشد. این دانشگاه دوره کارشناسی ارشد در زمینه توسعه انرژی پایدار را ارائه می‌دهد. این موسسه آموزشی یکی از معتبرترین دانشگاه‌های تحقیقاتی به شمار می‌رود. برنامه تحصیلی ارائه شده در این دانشگاه توسط متخصصین و به منظور کمک به دانشجویان در جهت یادگیری دروس مورد نظر طرح‌ریزی شده است.

ویژگی‌های اصلی دانشگاه کلگری:

 • این دانشگاه توسط سیستم رتبه‌بندی آموزش عالی تایمز، رتبه 199 را کسب کرده است.
 • دانشگاه کلگری بر طبق رتبه‌بندی QS در سال 2019، دارای رتبه 229 می‌باشد.
 • این دانشگاه بر طبق گزارش جهانی 2019 دارای رتبه 178 در بین بهترین دانشگاه‌ها در این سال می‌باشد.

 دانشگاه گوئلف

دانشگاه گوئلف دوره تحصیلی چهارساله کارشناسی طراحی فضای خارج از منزل و فضای سبز ( Landscape Architecture) را ارائه می‌دهد. با توجه به ادغام طراحی و علم در این دوره آموزشی، دانشجو تمامی جزئیات فنی مربوط به این دوره تحصیلی را فرا می‌گیرد. این دانشگاه بورسیه‌های تحصیلی مختلفی را به افراد شایسته در این زمینه ارائه می‌دهد. شما می‌توانید بورسیه‌ها را پیش از درخواست ارزیابی کنید.

ویژگی‌های اصلی دانشگاه گوئلف:

 • این دانشگاه بر طبق رتبه‌بندی QS در سال 2020، دارای جایگاه 571-580 می‌باشد.
 • طبق سیستم رتبه‌بندی آموزش عالی تایمز، دانشگاه گوئلف رتبه 501-600 را در سال 2020 کسب کرده است.
 • بر اساس گزارش جهانی سال 2020، این دانشگاه دارای جایگاه 469 بین دیگر دانشگاه‌ها می‌باشد.

 کالج هامبر

کالج هامبر ارائه‌دهنده دوره کارشناسی طراحی داخلی برای دانشجویان می‌باشد. برنامه درسی طراحی داخلی در این دانشگاه شامل دروسی مانند تئوری طراحی، مهارت‌های ارتباطی در طراحی و عوامل انسانی می‌باشد. این برنامه درسی دانشجویان را جهت تسلط بر فرآیند طراحی و توسعه توانایی‌ لازم در زمینه طراحی داخلی و کسب مهارت جهت طراحی حرفه‌ای آماده می‌کند.

 دانشگاه رایرسون

مدرسه طراحی داخلی در دانشگاه رایرسون یکی از برترین مدارس طراحی داخلی طبق نظرسنجی مجله AZURE محسوب می‌شود. برنامه تحصیلی در این دانشگاه تعادل بین مباحث تئوری و عملی را برقرار ساخته و فارغ‌التحصیلان را برای به دست آوردن شغل طراحی داخلی در کانادا آماده می‌کند.  دانشجویان در این دانشگاه فرصت یادگیری در استودیوهای ویژه طراحی و لابراتوارهای تولید دیجیتال را در اختیار دارند و می‌توانند درکارگاه‌های آموزشی مربوطه نیز شرکت کنند.

 موسسه فن‌آوری آلبرتای شمالی

موسسه فن‌آوری آلبرتای شمالی به تکنیسن‌های طراحی داخلی در جهت یادگیری عناصر کاربردی و فنی برای طراحی محوطه‌های داخلی کمک می‌کند. دانشجویان در این موسسه انواع تکنیک‌های طراحی نقشه ساختمان را خواهند آموخت. با تحصیل رشته طراحی داخلی در کانادا در این موسسه، دانشجو مهارت لازم جهت اشتغال را کسب خواهد کرد. طبق آمار رسمی، دانشجویان پس از تکمیل دوره تحصیلی در این موسسه و پس از اشتغال، در زمینه جلب رضایت کارفرمایان بسیار موفق عمل نموده‌اند.

دانشجویان بین‌المللی که تمایل به تحصیل در دانشگاه‌های فوق و کسب دانش نظری و مهارت عملی دارند، می‌توانند برای تحصیل در دوره‌های طراحی داخلی در کانادا درخواست دهند. دانشگاه‌های برتر طراحی داخلی در کانادا فرصت یادگیری عملی و شرکت در دوره‌های کارآموزی را برای دانشجویان فراهم می‌کنند. برنامه‌های تحصیلی طراحی داخلی در کانادا همچنین بر دروس طراحی پایدار نیر تمرکز دارد. پیش‌بینی می‌شود که در چهار تا پنج سال آینده تقاضا برای تخصص طراحی پایدار افزایش پیدا کند.

شرایط مورد نیاز جهت تحصیل کارشناسی طراحی داخلی در کانادا

در ارتباط با پیش‌نیاز تحصیل طراحی داخلی در کانادا بایستی توجه شود که شرایط مورد نیاز پیش از درخواست برای اخذ کارشناسی طراحی داخلی در کانادا به شرح زیر می‌باشد:

 • مدارک تکمیل دوره دبیرستان ارائه شده (امکان دارد به شرکت در آزمون سال 12 (مدرک تکمیل دوره دبیرستان) با نمرات بالا نیز نیاز باشد.)
 • شرح عملکرد نشان‌دهنده توانایی مرتبط با خلاقیت شخص و همچنین مهارت‌های اولیه طراحی (مهارت‌های اولیه طراحی امتیاز محسوب شده ولی مورد نیاز نمی‌باشند)
 • مهارت‌های کار با رایانه و نرم‌افراز مایکروسافت وورد و اکسل (این موارد امتیاز محسوب شده ولی مورد نیاز نیستند)
 • گذرنامه معتبر
 • اثبات تمکن مالی
 • نمرات مربوط به مهارت‌های زبان انگلیسی

پس از تکمیل مقطع تحصیلی دبیرستان، دانشجویان بین‌المللی می‌تواند در دوره‌های زیر تحصیل کند:

دانشگاهدوره تحصیلی/ طول دورهکل هزینه شهریه به دلار کانادا
کالج الگون‌کویین- اتاوادیپلم کالج انتاریو در رشته طراحی دکوراسیون داخلی/ 4 ترم31346
کالج باو ولیدیپلم طراحی دکوراسیون داخلی/ 4 ترم27019
کالج سنت کلرفوق دیپلم طراحی داخلی15365
کالج کانستوگادیپلم کالج انتاریو در طراحی دکوراسیون داخلی/ 2 سال25000
کالج لاسلدیپلم طراحی داخلی/ 1 سال و نیم48114
کالج شریداندیپلم دکوراسیون داخلی/ 2 سال18153

اخذ مدرک کارشناسی ارشد طراحی داخلی در کانادا شرایط لازم جهت اشتغال در زمینه برنامه‌ریزی رویداد و طراحی نمایشگاه را با مشارکت در زمینه مدیریت پروژه و استفاده از اصول زیبایی‌شناسی در طراحی برای شما فراهم می‌کند. رشته طراحی داخلی در کانادا در مقاطع مختلف تحصیلی مانند دیپلم، کارشناسی و کارشناسی ارشد ارائه می‌شود. در ارتباط با هزینه تحصیل طراحی داخلی در کانادا بایستی توجه شود که کل هزینه تحصیل در این رشته در دانشگاه‌های برتر کانادا از 14000 تا 40000 دلار کانادا متغیر است. دانشجویانی که به دنبال روش کم‌هزینه‌تری جهت تحصیل طراحی داخلی در کانادا هستند می‌توانند گزینه بورسیه تحصیلی در کانادا را در نظر بگیرند.

با وجود تئاترها و نمایشگاها در کانادا دانشجویانی که تحصیلات عالی در در این کشور دنبال می‌کنند، فرصت زیادی جهت ارائه بینش هنری و دیدگاه خلاقانه خود خواهند داشت. همچنین نمایشگاه طراحی داخلی که هر ساله در تورنتو برگزار می‌شود، فرصت مناسبی برای فارغ‌التحصیلان دوره‌های طراحی داخلی محسوب می‌شود تا بتوانند در این مکان با متخصصین این رشته ملاقات کرده و ارتباط شغلی برقرای کنند. با کسب مدرک تحصیلی در رشته طراحی داخلی در کانادا، می‌توانید به طور متوسط بین 40000 تا 50000 دلار کانادا در سال درآمد داشته باشید.

شرایط مورد نیاز برای مقطع تحصیلات تکمیلی در رشته طراحی داخلی در کانادا

امکان دارد شرایط مورد نیاز برای تحصیل بسته به دانشگاه و دوره تحصیلی متفاوت باشد. در این قسمت شرایط کلی مورد نیاز پیش از درخواست برای تحصیل در مقطع تحصیلات تکمیلی در رشته طراحی داخلی در کانادا شرح داده می‌شوند:

 • مدرک چهارساله کارشناسی یا معادل آن از یک کالج یا دانشگاه معتبر با حداقل نمره میانگین B  (3.0) در 60 ساعت واحد درسی گذشته یا معادل آن.
 • نمرات قبولی در آمون مهارت زبان
 • انگیزه‌نامه (SOP)
 • مهارت‌های کار با رایانه و نرم‌افراز مایکروسافت وورد و اکسل (این موارد امتیاز محسوب شده ولی مورد نیاز نیستند)
 • ارائه شرح عملکرد نشان‌دهنده توانایی مرتبط با خلاقیت شخص و مهارت‌های اولیه طراحی (مهارت‌های اولیه طراحی امتیاز محسوب شده و لی مورد نیاز نمی‌باشند)
 • 2 توصیه‌نامه تحصیلی (LOR)
 • گذرنامه معتبر
 • اثبات تمکن مالی
 • CV/ رزومه
دوره‌های تکمیلی طراحی داخلی در کانادا و شهریه آن‌ها در ایست زیر گردآوری شده اند
دانشگاهدوره تحصیلی/ طول دورهکل هزینه شهریه به دلار کانادا
دانشگاه مانیتوباکارشناسی ارشد طراحی داخلی/ 2 سال11760
دانشگاه مانیتوباکارشناسی ارشد طراحی داخلی/ 1 سال و نیم6390
کالج هامبردیپلم طراحی دکوراسیون داخلی/ 4 ترم34054
کالج الگون‌کویین- اتاوادیپلم کالج انتاریو در رشته طراحی دکوراسیون داخلی/ 4 ترم31346
کالج باو ولیفوق دیپلم طراحی آشپرخانه و حمام/ 3 ترم19772
دانشگاه مانیتوباکارشناسی ارشد (First -Professional) طراحی داخلی11760
دانشگاه مانیتوباکارشناسی ارشد (Post- professional) طراحی داخلی6390
کالج آلگون‌کویین اتاوادیپلم کالج انتاریو در رشته دکوراسیون داخلی31346
کالج باو ولیدیپلم دکوراسیون داخلی27019
کالج باو ولیفوق دیپلم طراحی آشپزخانه و حمام19772
کالج سنت کلرفوق دیپلم طراحی داخلی15365
کالج کانستوگادیپلم کالج انتاریو در رشته دکوراسیون داخلی25000
کالج لاسلدیپلم طراحی داخلی48114
کالج شریداندیپلم طراحی داخلی18153

بورسیه تحصیلی رشته طراحی داخلی در کانادا

تقریبا تمامی دانشگاه‌ها انواع مختلف کمک‌هزینه تحصیلی و بورسیه برای دانشجویان بین‌المللی در کانادا را فراهم می‌کنند. مهم‌ترین بورسیه‌های تحصیلی در این زمینه شامل:

بورسیه تحصیلیدانشگاهارزش بورسیهشرایط مورد نیاز
بورسیه دانشجویان بین‌المللیموسسه فن‌آوری بریتیش کلمبیامتغیر استدانشجوی سال اول که بیشترین میانگین معدل کل در برنامه تحصیلی را به دست آورده بشد.
بورسیه ورودی بین‌المللیموسسه فن‌آوری و آموزش پیشرفته هامبر2000دانشجویان با حداقل میانگین معدل کل 75 درصد و نمره آیلتس 5/6
بورسیه آکادمیکموسسه فن‌آوری و آموزش پیشرفته کالج شریدانمتغیر استعملکرد عالی تحصیلی
بورسیه تحصیلی آموزش عالی Indspireتمامی دانشگاه‌های کاناداییمتغیر استتمامی دانشجویان در حال تحصیل در یک موسسه آموزش عالی معتبر در مقاطع دیپلم، کارشناسی و کارشناسی ارشد

اشتغال پس از تحصیل طراحی داخلی در کانادا

پس از پایان تحصیلات تکمیلی در رشته طراحی داخلی در کانادا، دانشجوی بین‌المللی می‌تواند به عنوان طراح داخلی و طراح دکوراسیون به کار مشغول شود.

یکی از تفاوت‌های بین طراح داخلی و طراح دکوراسیون داخلی این است که طراح داخلی، طرح مورد نظر خود را بر روی یک فضای خام پیاده می‌کند در حالی که طراح دکوراسیون داخلی طرح خود را بر روی فضایی که از قبل وجود داشته پیاده می‌کند.

دانشجو پس از تکمیل تحصیلات خود می‌تواند در مشاغلی مانند طراح داخلی ارشد، طراح آشپزخانه و مدیر پروژه به کار مشغول شود. طراح داخلی ارشد در بین دیگر مشاغل از بیشترین محبوبیت برخوردار است.

درآمد طراحی داخلی در کانادا

درآمد شرکت‌های برتر طراحی داخلی در کانادا به شرح زیر می‌باشد:

درآمد طراحی داخلی

مهارت‌های مورد نیاز جهت طراحی داخلی شامل کار با نرم‌افزارهای Autocad، 3D Rendering، Adobe Photoshop و مدیریت پروژه می‌باشد.

احتمال کسب درآمد بالای متوسط در بین دانشجویان دارای مهارت در طراحی و مدیریت پروژه بیشتر می‌باشد.

سوالات متداول

مهم‌ترین دوره‌های تحصیلات تکمیلی برای مطالعه طراحی داخلی در کانادا شامل چه مواردی می‌باشد؟

مهم‌ترین این دوره‌ها جهت تحصیل طراحی داخلی شامل:

 • کارشناسی ارشد (First-Professional) طراحی داخلی، دانشگاه مانیتوبا
 • کارشناسی ارشد (Post-Professional) طراحی داخلی، دانشگاه مانیتوبا
 • دیپلم طراحی دکوراسیون داخلی، کالج هامبر
 • دیپلم کالج انتاریو در رشته طراحی دکوراسیون داخلی، کالج الگون‌کویین- اتاوا
 • دیپلم طراحی دکوراسیون داخلی، کالج باو ولی
 • فوق دیپلم در طراحی آشپزخانه و حمام، کالج باو ولی
 • دیپلم طراحی دکوراسیون داخلی، کالج شریدان

هزینه تحصیل در مقطع تحصیلات تکمیلی در رشته طراحی داخلی در کانادا چقدر می‌باشد؟

طراحی داخلی در کانادا در مقاطع مختلفی مانند دیپلم یا کارشناسی ارشد ارائه می‌شود. کل هزینه تحصیل در مقطع تحصیلات تکمیلی در رشته طراحی داخلی در کالج‌های معتبر کانادا از 14000 تا 40000 دلار کانادا می‌باشد.

نحوه اشتغال در زمینه طراحی داخلی در کانادا به چه صورت می‌باشد؟

شما بایستی در یکی از دانشگاه‌های معتبر کانادا در رشته طراحی داخلی تحصیل کرده و در این زمینه دانش و مهارت لازم را کسب کنید. پس از ثبت نام در دوره‌های تحصیلی طراحی داخلی در کانادا، دانشجویان واجد شرایط جهت عضویت در IDC هستند.

به منظور جستجو برای مشاغل مرتبط با طراحی داخلی پس از تکمیل دوره‌های تحصیلی در کانادا، به وبسایت IDC مراجعه کنید.

آیا طراحی داخلی دارای بازار کار مناسبی در کانادا می‌باشد؟

طراحی داخلی دارای بازار کار بسیار پر رونقی برای دانشجویان بین‌المللی دارای مدرک در این رشته می‌باشد. انتظار می‌رود که در سال‌های 2021-2022، در حدود 12000 فرصت شغلی برای طراحان داخلی وجود داشته باشد.

چه تفاوتی بین درآمد طراح داخلی و طراخ دکوراسیون داخلی در کانادا وجود دارد؟

طراح داخلی می‌تواند در آغاز اشتغال، تا 28080 دلار کانادا در سال درآمد داشته باشد. با کسب تجربه، این مبلغ تا 85000 دلار در سال قابل افزایش است. درآمد طراح دکوراسیون داخلی نیز در ابتدا 21450 دلار کانادا است که با کسب تجربه این مبلغ تا 49125 دلار در سال قابل افزایش می‌باشد.

 • میانگین درآمد طراح داخلی باتجربه در کانادا 68330 دلار کانادا در سال است.
 • میانگین درآمد مدیر پروژه در کانادا 74871 دلار کانادا در سال می‌باشد.
 • دستمزد ساعتی طراح آشپزخانه در کانادا 69/17 دلار کانادا می‌باشد.

آخرین مقالات

تماس با ما