بهترین موسسه اعزام دانشجو به آلمان در تهران

بهترین موسسه اعزام دانشجو به آلمان در تهران

تحصیل در آلمان روش فوق‌العاده‌ای برای شروع طوفانی یک حرفه جهانی، پرورش تفکر میان‌فرهنگی و کسب استقلال است. اما چطور باید خودتان را برای تبدیل شدن به یک دانشجوی بین‌المللی آماده کنید؟ برنامه‌ریزی برای اخذ ویزای تحصیلی، یافتن دانشگاه و دوره تحصیلی ایده‌آل و آماده کردن خود برای یک زندگی جدید در خارج از کشور فرایند پیچیده‌ای است. اگر می‌خواهید در سفر تبدیل شدنتان به یک دانشجوی خارجی موفق در آلمان از حمایت کارشناسان باتجربه برخوردار باشید، باید بهترین مؤسسه اعزام دانشجو به آلمان را پیدا کنید.

مشاور تحصیلی کیست و مؤسسه اعزام دانشجو چه خدماتی را ارائه می‌دهد؟


مؤسسه اعزام دانشجو به آلمان یا مشاور تحصیلی آلمان را مانند راهنمایی در نظر بگیرید که کمکتان می‌کند سفرتان را برای تبدیل شدن به دانشجوی دانشگاه‌های آلمان با موفقیت به اتمام برسانید.

بسیاری از مؤسسه‌های آموزشی آلمان درخواست‌های ثبت‌نام را مستقیماً از خود دانشجویان خارجی دریافت می‌کنند. اگر بدانید که در چه رشته‌ای و در کجا می‌خواهید تحصیل کنید و برای درخواست ویزا هم به کمک نیاز نداشته باشید، احتمالاً به خدمات مؤسسه اعزام دانشجو نیز نیاز نخواهید داشت.

اما اگر درباره گزینه‌هایتان مطمئن نیستید، می‌توانید برای برخورداری از پشتیبانی بیشتر با یکی از مؤسسه‌های اعزام دانشجو به آلمان تماس بگیرید. یافتن بهترین مؤسسه آموزشی و دوره تحصیلی در آلمان می‌تواند کلافه‌کننده باشد. مشاوران مؤسسه اعزام دانشجو کمکتان می‌کنند تا بهترین گزینه را از میان گزینه‌های موجود انتخاب کنید، هدفتان را از تحصیل در آلمان تعریف کنید و دانشگاه مناسب را شناسایی کنید. به‌علاوه مشاوران مؤسسه اعزام دانشجو به آلمان با بعضی مؤسسه‌های آموزشی آلمان ارتباط مستقیم دارند، این آشنایی فرایند درخواست را راحت‌تر می‌کند.

بهترین مؤسسه‌های اعزام دانشجو به آلمان در زمینۀ صنعت آموزش و تحصیل در آلمان تخصص دارند و می‌توانند با دقت و اطمینان در طول فرایند درخواست راهنمای‌تان باشند، به درستی درباره مدارک موردنیاز و شرایط دانشجویان خارجی راهنمایی‌تان کنند و شرایط تحصیل در آلمان را برای‌تان توضیح بدهند.

خدمات گوناگون مؤسسه اعزام دانشجو به آلمان


خدمات گوناگون مؤسسه اعزام دانشجو به آلمان

ارزیابی پرونده

مؤسسه اعزام دانشجو به آلمان ابتدا پرونده متقاضی را بررسی می‌کند و سپس بهترین دوره‌هایی را که می‌تواند در آنها ثبت‌نام کند و مشاغل مناسب را برای‌اش فهرست می‌کند.

انتخاب دانشگاه

مشاور تحصیلی آلمان در یافتن بهترین دانشگاه‌های آلمان که در سراسر جهان اعتبار داشته باشند و آموزش بی‌نظیری را ارائه بدهند، به دانشجویان کمک می‌کند. همچنین مشاور تحصیلی در تصمیم‌گیری نهایی درباره دانشگاه به دانشجو کمک می‌کند.

کمک در فرایند ثبت‌نام

همچنین مشاور تحصیلی آلمان در تکمیل فرم‌های ثبت‌نام و آماده کردن مدارک مالی به دانشجو کمک می‌کند.

مدارک

کارشناسان موسسه اعزام دانشجو به آلمان نواقص پرونده و مدارک را مشخص می‌کنند. مشاور دانشجو را راهنمایی می‌کند تا مدارک لازم را از قبل آماده کند و با در نظر گرفتن تمامی جنبه‌های درخواست دانشجو در گرفتن کمک‌هزینه تحصیلی به او کمک می‌کند.

وام‌های تحصیلی

مشاور تحصیلی در بهترین موسسه اعزام دانشجو به آلمان، تمام اطلاعات را درباره وام‌های دانشجویی به متقاضیان منتقل می‌کند و در گرفتن وام و کمک‌هزینه تحصیلی به دانشجویان کمک می‌کند.

کمک به تدوین بیانیه هدف

کمک به تدوین بیانیه هدف

مشاور تحصیلی در تدوین بیانیه هدفی صادقانه، جذاب و عالی به دانشجویان کمک می‌کند. مشاور تحصیلی از هدف شغلی واقعی که دلیل تصمیم‌ دانشجو برای تحصیل در آلمان است، اطلاع دارد و حوزه تحصیلی و آینده شغلی رشته موردنظر را می‌شناسد.

فرایند اخذ ویزای تحصیلی

موسسه اعزام دانشجو به آلمان خدمات فوق‌العاده مفیدی را در زمینه دریافت ویزای تحصیلی ارائه می‌دهد. مشاور تحصیلی اطمینان حاصل می‌کند که دانشجو تمام شرایط لازم را داشته باشد و تمام مدارک موردنیاز را تهیه کند.

البته لازم به ذکر است که مشاور نمی‌تواند درخواست ویزای دانشجو را ارائه بدهد یا به جریان بیاندازد؛ فقط کارگزار مهاجرت این امکان را دارد. بعضی موسسه‌های اعزام دانشجو با وکلای مهاجرتی شراکت دارند، بنابراین در صورت لزوم می‌توانید از خدماتشان استفاده کنید. رسمی و موردتأیید بودن کارگزار یا وکیل مهاجرت مهم است.

فرایند پس از پذیرش

وقتی دانشگاه متقاضی را ثبت‌نام کرد یا نامه پذیرش را برای دانشجو فرستاد، کارشناسان موسسه اعزام دانشجو همچنان در زمینه‌هایی مانند اسکان، سبک زندگی و مدیریت امور مالی به دانشجویان کمک می‌کنند.

چه انتظاراتی باید از مشاور تحصیلی و موسسه اعزام دانشجو به آلمان داشته باشید؟


لازم است بدانید که موسسه اعزام دانشجو به آلمان چه خدماتی را می‌تواند به شما ارائه بدهد. برای مثال مؤسسه برای دریافت ویزای تحصیلی هم می‌تواند به شما کمک کند؟ در زمینه آزمون‌های زبان انگلیسی و تدریس زبان چه انتظاری می‌توانید از مؤسسه داشته باشد؟ مؤسسه می‌تواند در برنامه‌ریزی برای سفر و اسکان راهنمایی‌تان کند؟ یک مؤسسه اعزام دانشجو به آلمان در حالت ایده‌آل می‌تواند در تمام زمینه‌های فوق به شما کمک کند.

از صداقت مشاور درباره فرایند درخواست پذیرش اطمینان حاصل کنید. مؤسسه اعزام دانشجو به آلمان نمی‌تواند تأیید شدن ویزای دانشجویی یا مجوز کار را پس از ورود به آلمان تأیید کند، بنابراین مراقب باشید که گول وعده و وعیدهای توخالی را نخورید. بااین‌حال مشاور تحصیلی می‌تواند کمکتان کند تا شناخت بهتری از فرایند دریافت ویزای تحصیلی آلمان پیدا کنید و برای اخذ ویزا راهنمایی‌تان کند. وظیفه مشاور تحصیلی پشتیبانی از متقاضیان و کمک کردن به آنان است.

اعتبار و خوشنامی موسسه اعزام دانشجو به آلمان را بررسی کنید. نظراتی که درباره‌شان وجود دارد مثبت و صادقانه است؟ کسی را می‌شناسید که قبلاً از خدمات این مؤسسه استفاده کرده باشد؟ مؤسسه وب‌سایت رسمی دارد؟ اگر با یک مشاور خاص راحت نیستید، مطمئن باشید که همواره می‌توانید مؤسسه مناسب دیگری را پیدا کنید.

یافتن بهترین مشاور تحصیلی آلمان


یافتن بهترین مشاور تحصیلی آلمان

مشاوران تحصیلی بسیاری در ایران فعالیت دارند که می‌توانید از آنها کمک بگیرید. با استفاده از خدمات مؤسساتی مانند اپلای استار می‌توانید مشاوران مجربی را که در ایران در دسترس‌اند، جستجو و پیدا کنید.

چنانچه دانشگاه یا مؤسسه آموزشی خاصی را در نظر داشته باشید، مؤسسه اعزام دانشجویی را پیدا کنید که نمایندگی آن مؤسسه را دارد. تمام مؤسسه‌های آموزشی آلمانی که از خدمات مؤسسه‌های اعزام دانشجو استفاده می‌کنند، براساس قانون آلمان باید فهرستی از نام مشاوران نماینده خود داشته باشند و با مشاوران قرارداد رسمی ببندند تا بتوانند فعالیتشان را تحت‌نظر داشته باشند. بنابراین کافی است نام مؤسسه موردنظرتان را همراه با عبارت «مشاور تحصیلی آلمان» یا «کارگزار تحصیلی» جستجو کنید و فهرستی از مشاوران یا آژانس‌هایی را بیابید که نمایندگی آن مؤسسه را دارند.

مؤسسه‌های آموزشی معمولاً در هر کشور بیش از یک مشاور را به عنوان نماینده خود دارند، بنابراین معمولاً می‌توانید کارگزار تحصیلی را در نزدیکی محل زندگی‌تان پیدا کنید.

پرسش‌های متداول


هزینه استفاده از خدمات مشاور تحصیلی آلمان چقدر است؟

پیش از آن‌که با مشاور تحصیلی قرارداد ببندید، مطمئن شوید که هزینه پنهانی در استفاده از خدمات مشاور وجود ندارد. همچنین یادتان باشد که باید همچنان هزینه اپلای را به موسسه آموزشی موردنظرتان پرداخت کنید؛ ضمناً هزینه‌های مربوط به ضروریات دیگری مانند بیمه سلامت یا آزمون‌های زبان انگلیسی را نیز نباید فراموش کنید.

آیا تحصیل در آلمان رایگان است؟

بله، آلمان یکی از معدود کشورهای جهان است که از دانشجویان داخلی و خارجی شهریه نمی‌گیرد. دانشجویان فقط باید هزینه‌های مربوط به هر ترم را بپردازند که به ندرت بیشتر از 400 یورو می‌شود.

آیا دانشگاه‌های آلمان دوره‌های آموزشی را به زبان انگلیسی برگزار می‌کنند؟

اکثر مردم فکر می‌کنند چون انگلیسی زبان رسمی کشور آلمان نیست، دوره‌های دانشگاهی نیز طبعاً باید به زبان آلمانی تدریس شود. اما این‌طور نیست. بیش از 800 دوره در مقطع کارشناسی و کارشناسی ارشد در دانشگاه‌های آلمان کاملاً به زبان انگلیسی تدریس می‌شود.

پذیرش گرفتن از دانشگاه‌های آلمان چقدر سخت است؟

رقابت برای ثبت‌نام در دانشگاه‌های آلمان هر سال فشرده‌تر می‌شود. پس از آن‌که فنلاند و سوئد تصمیم گرفتند از دانشجویان خارجی شهریه بگیرند، آلمان به یکی از معدود کشورهایی تبدیل شد که هنوز تحصیلات رایگان را به دانشجویان خارجی ارائه می‌کند. به‌همین دلیل دانشگاه‌های آلمان درخواست‌های فراوانی را از دانشجویانی از سراسر جهان دریافت می‌کنند که می‌خواهند از مزیت تحصیل رایگان برخوردار شوند. درنتیجه دانشگاه‌های آلمان هر سال سخت‌گیرتر می‌شوند و فرایند انتخاب دانشجویان را با توجه به ظرفیت محدودشان با سخت‌گیری بیشتری پیش می‌برند. بااین‌حال اگر نمراتتان عالی باشد، دلیلی برای نگرانی ندارید. اکثر دانشگاه‌های آلمان عمدتاً با توجه به سابقه تحصیلی و نمرات دانشجو در دوره‌های قبل تصمیم می‌گیرند.

نظام آموزشی آلمان چقدر دشوار است؟

اولین مشکلی که دانشجویان خارجی پس از ورود به آلمان پیدا می‌کنند، درک نظام آموزشی، الگوی آزمون‌ها و خواسته استادان از دانشجویان در امتحانات است.

تدریس به طور عمومی به معنای توضیح مفاهیم بنیادی یک موضوع به دانشجویان است. استادان معمولاً جزوه‌ها یا نکاتی را در اختیار دانشجویان قرار می‌دهند، اما برای قبولی در امتحانات نمی‌توانید صرفاً به این جزوه‌ها اتکا کنید. پرسش‌های امتحانی بیشتر بر پایه کاربرد مفاهیم است و به همین دلیل، داشتن آگاهی از مفاهیم به تنهایی کافی نیست.

دانشگاه‌های آلمان به دانشجویان خارجی بورسیه می‌دهند؟

دانشگاه‌های آلمان به دانشجویان خارجی بورسیه می‌دهند؟

دانشگاه‌های آلمان از دانشجویان شهریه نمی‌گیرند، این ویژگی به نوبه خود نوعی بورسیه به حساب می‌آید. البته از آن‌جا که هزینه زندگی در آلمان بالاست، دانشجویان کمک‌هزینه‌هایی را برای مخارج روزمره دریافت می‌کنند. درهرحال اکثر دانشجویان ترم‌اولی شرایط و شایستگی لازم را برای دریافت بورسیه ندارند.

دوره‌های کارشناسی و تحصیلات تکمیلی در دانشگاه‌های آلمان محدودیت سنی دارد؟

بله، درخواست پذیرش برای ثبت‌نام در دوره‌های تحصیلی دانشگاه‌های آلمان معمولاً محدودیت سنی ندارد. در واقع، آلمان به عنوان یکی از کشورهایی که بزرگترین تعداد دانشجو را دریافت می‌کند، به داشتن مسن‌ترین دانش‌آموختگان در قاره مشهور است. میانگین سن دانش‌آموختگان دانشگاه‌های آلمان حدود 28 سال است. این به معنای این است که شما به هر سنی می‌توانید برای تحصیل در دانشگاه‌های آلمان درخواست ارسال کنید.

اگر دوره موردنظرم کاملاً به زبان انگلیسی تدریس شود، لازم است تسلطم بر زبان آلمانی را هم ثابت کنم؟

اگر دوره موردنظرتان کاملاً به زبان انگلیسی برگزار می‌شود، نیازی نیست که تسلطتان را بر زبان آلمانی اثبات کنید. اما بهتر است دانشی ابتدایی از زبان آلمانی داشته باشیید تا بتوانید از عهده زندگی روزمره‌ در آلمان بربیایید.

آیا برای ثبت‌نام در مقطع کارشناسی ارشد دانشگاه‌های آلمان داشتن مدرک تافل، آیلتس و GRE اجباری است؟

اکثر دانشگاه‌های آلمان تأکید چندانی بر نمره GRE  ندارند؛ چند دانشگاه انگشت‌شمار در آلمان وجود دارد که حداقل نمره GRE را شرط پذیرش دانشجو می‌دانند، اما اکثر دانشگاه‌های آلمانی توجهی به نمره GRE ندارند و در عوض به سوابق دانشگاهی دانشجویان بسیار اهمیت می‌دهند. سهم سوابق تحصیلی در تصمیم‌گیری نهایی اکثر دانشگاه‌های آلمان 80% است و 20% باقی‌مانده به عامل‌های دیگری مانند انگیزه‌نامه و تجربه کاری اختصاص دارد.

اگر تمایل دارید در دوره‌هایی که به زبان انگلیسی تدریس می‌شوند در آلمان تحصیل کنید، باید بدانید که بیشتر دانشگاه‌های آلمان از دانشجویان خواستار داشتن مدرک آیلتس یا تافل هستند. بنابراین، بهتر است دانشجویان متقاضی تحصیل در آلمان مدرک آیلتس یا تافل را آماده داشته باشند به منظور اطمینان از رفع این شرط. علاوه بر این، برخی سفارتخانه‌ها نیز در صورتی که دوره مورد نظر به زبان انگلیسی تدریس شود، از دانشجویان درخواست مدرک آیلتس یا تافل می‌کنند.

اثبات تمکن مالی برای تحصیل در آلمان ضروری است؟

انتظار می‌رود که دانشجویان بتوانند در طول دوران تحصیلشان هر سال مبلغ 236,10 یورو را به حسابشان واریز کنند.

مقالات مرتبط

پیمایش به بالا