رشته معماری در کانادا

رشته معماری یکی از پرطرفدارترین و رقابتی‌ترین رشته‌ها در کانادا به شمار می‌آید. دروس عملی عضو جدا ناپذیر این رشته در کانادا است که به دانشجویان کمک می‌کنند تا توانایی‌های خود را هرچه بهتر شکوفه کنند. دانشگاه‌های بسیار خوبی در کانادا، برنامه‌های تحصیلی در حوزه‌های معماری، ساخت و ساز و نقشه کشی ارائه می‌کنند.  این برنامه‌های تحصیلی مناسب آن دسته از دانشجویانی هستند که قصد فعالیت در حوزه‌های ساخت و ساز و همچنین نقشه‌کشی شهری و روستایی، به عنوان یک معمار حرفه‌ای را دارند.

رشته معماری کانادا

شرایط تحصیل در رشته معماری در کانادا

علی رغم اینکه هر یک از موسسات آموزش عالی در کانادا شرایط مخصوص به خود را در جذب دانشجویان دارند، در زیر به شرایط و مدارک اصلی مورد نیاز علاوه بر تکمیل اپلیکیشن فرم برای اخذ پذیرش در این رشته اشاره می‌کنیم:
• مدارک و ریز نمرات مقطع پیشین (با نمرات خوب ریاضی، مثلثات و جبر پیشرفته)
• مدرک زبان فرانسوی و یا انگلیسی آیلتس و تافل بر حسب نیاز دانشگاه مورد نظر (حداقل آیلتس 6.0)

هزینه تحصیل در رشته معماری در کانادا

بعد از انتخاب دانشگاه مورد نظر خود در این رشته ، لازم است تا از هزینه‌های مربوط به دوره نیز آگاهی پیدا کنید. کانادا سیستم کاملا استاندارد و یکپارچه‌ای برای تعیین شهریه دانشگاه‌ها دارد. به طور میانگین، شهریه یک سال تحصیل در این رشته در کانادا 24000 دلار است. این مبلغ دو ترم تحصیلی شما را پوشش می‌دهد. برای کسب اطلاعات بیشتر به وب‌سایت دانشگاه مورد نظر خود مراجعه کند.

آینده شغلی رشته معماری در کانادا

برای تبدیل شدن به یک معمار حرفه‌ای در کانادا، شما باید دوره‌های کارشناسی یا کارشناسی ارشد را به پایان برسانید. معمولاً این دوره‌ها به مدت 5 تا 7 سال طول می‌انجامند. فارغ‌التحصیلان رشته معماری در کانادا باید 3 سال کارآموزی را در استان مورد نظر خود به پایان برسانند و آزمون مربوطه را با موفقیت قبول کنند. پس از اتمام این مراحل، شما یک گواهینامه به عنوان معمار حرفه‌ای دریافت خواهید کرد و قادر به انجام کار به عنوان معمار خواهید بود.

 

حوزه‌های تخصص این رشته به شرح زیر است:

  • شهرسازی
  • فضای سبز
  • طراحی داخلی
  • تئوری معماری
  • طراحی سازه
  • حفاظت ابنیه

بهترین دانشگاه های کانادا در حوزه معماری

سوالات متداول

میانگین درآمد معماران در کانادا 82000 دلار در سال یا 42 دلار در ساعت است.

مقالات مرتبط

پیمایش به بالا