خدمات موسسه اعزام دانشجو به آلمان در اراک

خدمات موسسه اعزام دانشجو به آلمان در اراک

بسیاری از دانشجویانی که قصد تحصیل در خارج از کشور را دارند، در راه رسیدن به هدفشان دچار ابهام و سردرگمی می‌شوند، که در این حالت بهترین راه برای یک تصمیم‌گیری درست، استفاده از خدمات مؤسسات اعزام دانشجو است. برای مثال، یک مؤسسه اعزام دانشجو می‌تواند نقش مهمی در مهاجرت تحصیلی شما به آلمان و هدایت شما در مسیر دستیابی به این هدف داشته باشد. برای همین، به هیچ وجه نمی‌توان اهمیت مؤسسات اعزام دانشجو در پروسه مهاجرت تحصیلی را نادیده گرفت.

خدمات و مزایای مؤسسات اعزام دانشجو


موقع برنامه‌ریزی برای تحصیل در خارج از کشور، برای جلوگیری از هرگونه اشتباه و رسیدن به نتیجه مورد نظرتان، بهتر است به یک مشاور تحصیل در خارج کشور مراجعه کنید. مشورت با یک مشاور خوب دید شما را نسبت به این پروسه بازتر می‌کند. با این حال، برخی دانشجویان برای مراجعه به مشاور تردید داشته و در این کار تعلل می‌کنند. برای همین، ما در اینجا ما 6 مورد از مهمترین دلایلی که «چرا باید از یک مؤسسه اعزام دانشجوی خوب در ایران کمک بگیرید» را برایتان شرح می‌دهیم.

راهنمایی در زمینه رشته و پذیرش دانشگاه

راهنمایی در زمینه رشته و پذیرش دانشگاه

نمی‌دانید کدام شهر آلمان برای تحصیل بهتر است؟ این اولین موضوعی است مؤسسه اعزام دانشجو می‌تواند در مورد آن به شما کمک کند. مشاور، بهترین شهر آلمان را برای رشته و مقطع تحصیلی مورد نظرتان پیشنهاد می‌دهد. به علاوه، درباره زمان مناسب برای ارائه درخواست پذیرش هم به طور کامل راهنمایی خواهید شد.

مشاوره شغلی

یک مشاور خوب می‌تواند به شما کمک کند تا بهترین تصمیم را در مورد شغل آینده‌تان اتخاذ کنید. او به شما نشان خواهد داد که بعد از پایان تحصیلاتتان می‌توانید وارد چه مشاغلی شده و چه درآمدی داشته باشید. مشاور تحصیل در خارج از کشور همچنین، انواع مشاغل پاره وقتی که می‌توانید در حین تحصیل در آلمان از آن‌ها کسب درآمد را برایتان شرح می‌دهد.

امنیت

وقتی از طریق یک مؤسسه اعزام دانشجو برای پذیرش در یک کالج یا دانشگاه خارجی درخواست می‌دهید (اپلای می‌کنید)، می‌توانید از بابت ایمنی و امنیت مسیری که انتخاب کرده‌اید مطمئن باشید. به علاوه، مؤسسات اعزام دانشجو می‌توانند به شما کمک کنند تا پروسه پذیرش و تأیید ویزای آلمان شما بدون اشتباه با سرعت بیشتری طی شود.

راهنمایی‌های مالی

جنبه مالی تحصیل در خارج بسیاری از داوطلبین را وحشت‌زده می‌کند چراکه می‌تواند مانع بزرگی برای رسیدن به آرزوهایشان باشد. هزینه‌ها چقدر است؟ آیا هزینه‌های جانبی و مخفی هم وجود دارد؟ چقدر باید برای مسکن و غذا هزینه کنم؟ یک مؤسسه اعزام دانشجو می‌تواند ساختار کامل هزینه‌ها را برایتان شرح داده و مبلغی که باید برای ارائه درخواست‌ها به سفارت هزینه کنید و همچنین هزینه تقریبی اقامتتان در هر کشور را برای شما محاسبه کند.

کمک برای دریافت ویزا

کمک برای دریافت ویزا

اخذ ویزا فوت و فن‌های زیادی داشته و دانشجویان را با سختی‌های زیادی مواجه می‌کند. یک مؤسسه اعزام دانشجو می‌تواند به شما در جمع‌آوری مدارک مناسب کمک کند. یک مشاور تحصیلی در زمینه تهیه مدارک تجربه داشته و می‌تواند به شما کمک‌های ارزشمندی در این مورد ارائه بدهد.

راهنمایی در زمینه مسکن

یک مؤسسه اعزام دانشجو اطلاعات تماس تمامی دانشجویانی که قبلاً مراجعه کننده‌ی آن‌ها بودند را دارند. این یعنی اینکه آن‌ها می‌توانند به شما در پیدا کردن خانه یا گرفتن خوابگاه و غیره کمک کنند. به علاوه، اکثر مؤسسات و مشاوران با دانشگاه‌های برتر خارجی در تماس هستند و این هم می‌تواند باعث حل شدن سریع‌تر مشکن اسکان دانشجویان شود.

با توجه به مطالبی که گفته شد، شما هم باید قبل از اقدام برای تحصیل در خارج به یک مؤسسه اعزام دانشجوی معتبر مراجعه کنید. یک مؤسسه خوب شما را در طول پروسه راهنمایی کرده و اطلاعات کلی مربوط به تحصیل در آلمان را در اختیارتان قرار می‌دهد.

چگونه می‌توان بهترین موسسه اعزام دانشجو برای تحصیل در آلمان را پیدا کرد؟


چگونه می‌توان بهترین موسسه اعزام دانشجو برای تحصیل در آلمان را پیدا کرد؟

از سوابق مؤسسه یا مشاور اطلاع پیدا کنید.

این مهم‌ترین عاملی است که باید در موقع انتخاب موسسه اعزام دانشجو برای تحصیل در آلمان حتماً آن را به خاطر داشته باشید. مشاوری که انتخاب می‌کنید چه یک مؤسسه یک نفره باشد و یا یک مؤسسه عریض و طویل، می‌بایست سوابق و پیشینه‌اش را تا حد ممکن بدانید. این سوابق شامل تجربه، نرخ موفقیت در اعزام دانشجو یا اخذ پذیرش و اخذ ویزای دانشجویی آلمان است. به علاوه، باید چک کنید و ببینید مؤسسه‌ای که انتخاب کرده‌اید چند سال در اعزام دانشجو به آلمان سابقه دارد.

ببینید با چه نهادهایی ارتباط دارند.

لازم است اطلاع داشته باشید که مؤسسه اعزام دانشجوی مورد نظرتان با کدام یک از سازمان‌های ملی یا بین‌المللی فعال در زمینه رفاه جامعه دانشجویی در ارتباط هستند. همچنین، به خدماتی که ارائه می‌دهند توجه داشته باشید؛ از جمله کمک به تأیید ویزا، پروسه پذیرش، اسکان و اینکه بعد از اتمام تحصیلتان، بتوانند در پیدا کردن شغل مناسبتان هم به شما کمک کنند. حتماً، همه این عوامل را به دقت بررسی کنید، چراکه آن‌ها به شما کمک خواهند کرد تا تصمیم درستی اتخاذ کنید.

از نظرات سایرین هم مطلع شوید.

شما می‌توانید جزئیات مربوط به یک مؤسسه اعزام دانشجو مانند پروفایل آن، خدماتی که ارائه می‌دهد، نرخ موفقیت در زمینه پذیرش و ویزای تحصیلی آلمان را در وب‌سایت یا صفحات شبکه‌های اجتماعی آن مؤسسه پیدا کنید. اما برای به دست آوردن اطلاعات جامع‌تر، نظرات و تجربیات دیگران نیز باید در نظر گرفته شود. می‌توانید با خواندن نظرات دانشجویان موفق و بازخوردهای کاربران مختلف در فروم‌ها و سایر پلتفرم‌ها، دیدگاه بی‌طرفانه‌ای درباره مؤسسه مورد نظرتان به دست آورید. این روش مطالعه نظرات می‌تواند به شما کمک کند تا بهترین تصمیم را در مورد انتخاب مؤسسه تحصیلی بگیرید.

توجه کنید و سؤال بپرسید.

یک مؤسسه اعزام دانشجوی خوب و معتبر به شما صادقانه کمک کرده و تلاش می‌کند تا تمامی خواسته‌ها و دغدغه‌هایتان را کاملاً درک کند. در جلسه مشاوره حتماً به یاد داشته باشید که همه سؤالات لازم را از مشاور بپرسید. برای مثال می‌توانید درباره رشته مورد نظرتان، کشوری که می‌توانید در آن تحصیل کنید، اینکه کدام دانشگاه را انتخاب کنید و چطور برای پذیرش آن درخواست بدهید سؤال بپرسید. شما همچنین می‌توانید درباره میزان احتمال پذیرش یا رد (ریجکت) شدن، و گزینه‌هایی که در صورت رد شدن درخواست پذیرش یا ویزا دارید از مشاور سؤال کنید. البته، بهتر است قبل از جلسه مشاوره برنامه‌ریزی کرده و سؤالاتتان را آماده کنید.

نقش مؤسسه اعزام دانشجو در جنبه‌های آمادگی و آموزشی را بررسی کنید.

ببینید تا چه حد شما را در انتقال هزینه‌ها پشتیبانی کرده و به شما برای گرفتن ویزای تحصیلی آلمان کمک می‌کند. همچنین، ببینید مؤسسه اعزام دانشجوی مورد نظرتان تا چه حد نیازهای شما در زمینه آمادگی برای آزمون زبان و سایر آزمون‌ها را برآورده می‌کند. چراکه کمک به شما برای آماده شدن برای چنین آزمون‌هایی یکی از وظایف این مؤسسات است.

اپلای استار چطور می‌تواند به شما کمک کند؟


در صورتی که اطلاعات صحیح درباره فرآیند مهاجرت تحصیلی به آلمان نداشته باشید، ممکن است احساس نگرانی و استرس به وجود آید و شاید حتی به ناچار علاقه‌تان به تحصیل در آلمان را نادیده بگیرید. این درست است که در اینترنت می‌توانید اطلاعات زیادی پیدا کنید، اما ما در اپلای استار تلاش می‌کنیم تا دقیق‌ترین اطلاعات ممکن را برای شما فراهم کنیم و شما را در مسیر تحصیل در آلمان هدایت کنیم.

لازم به یادآوری است که اگر دانشجویانی که قصد تحصیل در آلمان را دارند به درستی از دستورالعمل‌ها پیروی نکنند ممکن است درخواستشان در پروسه پذیرش رد شود.

ما در اپلای استار تمام تلاشمان را به کار می‌گیریم تا مطمئن شویم که مشاوران برتر ما در زمینه تحصیل در آلمان مشاوره‌ای حرفه‌ای به شما ارائه دهند تا درخواست پذیرشتان کاملاً مطابق الزامات و شرایط مورد نیاز دانشگاه مورد نظرتان باشد.

یک روش گام به گام اثبات شده و بدون دردسر برای درخواست ویزای تحصیلی آلمان عبارت است از:

 • مرحله اول: مشاوره تحصیل در خارج
 • مرحله دوم: انتخاب کشور مقصد، رشته و دانشگاه
 • مرحله سوم: آمادگی برای آزمون‌ها
 • مرحله چهارم: بازبینی و بررسی مدارک
 • مرحله پنجم: کمک برای اخذ پذیرش
 • مرحله ششم: آماده شدن برای مصاحبه
 • مرحله هفتم: مشاوره ویزا

پرسش‌های متداول


پرسش‌های متداول

چه چیزهایی را می‌توان از مشاور تحصیل در خارج از کشور پرسید؟

بعضی از سؤالاتی که می‌توانی بپرسید عبارتند از اینکه:

 • دوره تحصیلی (کارشناسی ارشد/ MBA/ کارشناسی/ دکترای خارج از کشور) برای من چقدر هزینه خواهد داشت؟
 • آیا من واجد شرایط درخواست پذیرش برای رشته محل (program) مورد نظرم هستم؟
 • آیا دانشگاه‌های مورد نظرم معتبر هستند؟
 • چه شرایط و مدارکی باید داشته باشم؟
 • چه نوع بورسیه‌هایی برای من وجود دارد؟
 • خدمات شما دقیقاً چه کمکی به من می‌کند؟

مشاوران تحصیل در خارج چقدر هزینه دریافت می‌کنند؟

هر مشاور مبلغ متفاوتی دریافت می‌کند؛ که البته مقدار آن به سطح و نوع تخصص‌های موجود در تیم مشاوره و طیف خدمات ارائه شده بستگی دارد.

چطور می‌توانم از معتبر بودن یک مشاور تحصیل در خارج مطمئن شوم؟

با مراجعه به وب‌سایت مؤسسه اعزام دانشجو خدماتی که مؤسسه مذکور در زمینه مشاوره تحصیل در خارج ارائه می‌دهد، اطلاعات مربوط به اعزام دانشجویان و تخصص‌های موجود در تیم آن‌ها را چک کنید. نظرات کاربران در صفحات شبکه‌های اجتماعی مؤسسه را نیز مطالعه کنید.

چرا باید آلمان را برای تحصیل در خارج از کشور انتخاب کنیم؟

اگر آلمان را انتخاب کنید می‌توانید با بهترین کیفیت در رشته و مقطع مورد نظرتان تحصیل کنید؛ چراکه دانشگاه‌های آلمان جزء برترین دانشگاه‌های جهان هستند (آن‌ها در رده‌بندی‌های انجام شده، درست پایین‌تر از چند دانشگاه از آیوی لیگ آمریکا و معتبرترین دانشگاه‌های انگلیس قرار دارند). همچنین یک مدرک رسمی دریافت می‌کنید که در تمام دنیا اعتبار داشته و مورد احترام است.

آیا می‌توانم در آلمان به زبان انگلیسی تحصیل کنم؟

بله، در آلمان تعداد زیادی دوره تحصیلی وجود دارد که در ترم‌های اول یا به طور کامل به زبان انگلیسی ارائه می‌شوند. این دوره‌ها برای دانشجویانی مناسب هستند که در زمینه زبان آلمانی به اندازه کافی مسلط نیستند تا بتوانند تمامی دروس خود را به زبان آلمانی دنبال کنند. همچنین، قبل از شروع دوره تحصیلی و حتی در طول آن، دوره‌های آموزش زبان آلمانی نیز برگزار می‌شوند. علاوه بر این، تعداد زیادی از برنامه‌های کارشناسی ارشد و دکتری کاملاً به زبان انگلیسی طراحی و تدریس می‌شوند.

مؤسسات آموزش عالی آلمان چه مبالغی را به عنوان شهریه دریافت می‌کنند؟

تا همین چند سال پیش هزینه شهریه‌‌ای که مراکز آموزش عالی آلمان از دانشجویان اخذ می‌کردند در مقایسه با سایر کشورهای توسعه یافته آنقدر ناچیز بود که اصلاً به چشم نمی‌آمد. البته در سال‌های اخیر، از بین 16 ایالت آلمان فقط دو ایالت باواریا و ساکسونی پایین اجازه می‌دادند که دانشگاه‌هایشان از دانشجویان شهریه اخذ کنند (و اگر هم شهریه‌ای اخذ می‌شد مبلغ آن تا 500 یورو برای هر ترم می‌رسید). اما از سال 2014 آلمان تصمیم گرفت که آموزش عالی بدون شهریه را در تمام ایالت‌های خود به اجرا بگذارد تا به این ترتیب دانشجویان بین‌المللی بتوانند در تمامی ایالت‌های این کشور بدون پرداخت شهریه در دانشگاه‌های دولتی به تحصیل بپردازند.

البته، برای مقاطع تکمیلی (کارشناسی ارشد و دکتری) برخی هزینه‌های اضافی وجود دارد که بین 650 تا چند هزار یورو برای هر ترم متغیر هستند؛ برای همین توصیه می‌شود که دانشجویانی که قصد دارند در آلمان در مقاطع تکمیلی ادامه تحصیل بدهند، قبل از خرکاری در این مورد تحقیق کنند.

مقالات مرتبط

پیمایش به بالا