بهترین مشاور برای ویزای تحصیلی آلمان در مشهد

بهترین مشاور برای ویزای تحصیلی آلمان در مشهد

اکثریت دانشجویان به دلیل کیفیت بالای تحصیل و امکان دست‌یابی به فرصت‌های شغلی بهتر، ترجیح می دهند که در آلمان تحصیل کنند. از این رو، داشتن دانش کافی و برخورداری از راهنمای مناسب در رابطه با شرایط تحصیل در کشورهای خارجی،‌دانشگاه‌ها و کالج‌های مختلف، بسیار حائز اهمیت است. در این وهله، مشاوران تحصیلی به عنوان نماینده‌ای بین شما و دانشگاه مد نظر عمل می کنند و به شما در فرآیند اخذ ویزای تحصیلی کمک می کنند. مشاوران متخصص با تکیه بر دانش عمیق خود در رابطه با قوانین و مقررات در حال تغییر موسسات آموزشی بین المللی، راهنمایی‌های لازم جهت اخذ ویزای تحصیلی آلمان را به شما ارائه می دهند.

بهترین وکیل و مشاور ویزای تحصیلی

برای آشنایی با نحوه استعلام صحت عضویت وکلای مهاجرتی کانادا در ICCRC مطالعه مقاله «تفاوت مشاور و وکیل قانونی عضو ICCRC برای مهاجرت به کانادا» را به شما پیشنهاد می‌کنیم.

شما می توانید در تمام مراحل اخذ ویزای تحصیلی آلمان از وکلا و مشاوران متخصص اپلای استار کمک بگیرید. در گذشته نیز دانشجویان دانشگاه فردوسی مشهد در رشته های مهندسی کامپبوتر، مهندسی شیمی، مهندسی برق و مهندسی مکانیک توانسته اند توسط اپلای استار اقدام به اخذ ویزای تحصیلی آلمان نمایند. شما عزیزان نیز می توانید برای ساخت آینده ای بهتر با ما همراه باشید.

چرا باید یک مشاور ویزای تحصیلی آلمان استخدام کنید.


چرا باید یک مشاور ویزای تحصیلی آلمان استخدام کنید.

دلایل استخدام مشاوران ویزا:

  1. سهولت و راحتی پروسه اخذ ویزا: مشاور ویزای تحصیلی آلمان، به نمایندگی از طرف متقاضی به تمامی امورات خسته کننده و تشریفات اداری پروسه اخذ ویزا رسیدگی می کند. این مشاوران از لحظه پر کردن فرم درخواست تا تهیه نامه‌ها، رزرو تاریخ قرار ملاقات، پرداخت هزینه در بانک، ارائه درخواست، ارائه پاسپورت و غیره، تمامی امورات مرتبط با این پروسه را انجام می دهند. تنها کاری که شما به عنوان متقاضی ویزا انجام می دهید، جمع‌آوری مدارک الزامی و امضا کردن آنها و گذراندن دوره‌ها و آزمون‌هایی نظیر آیلتس است که برای ورود به دانشگاه به آنها نیاز دارید.
  2. تجربه و تخصص: مشاور از ابتدا تا انتهای این مسیر همراه شماست و و با تکیه بر تجربه و تخصص خود همواره شما را یک قدم جلوتر نگه‌میدارد و از تمامی تغییرات و بروزرسانی‌های مرتبط با قوانین آگاه است. در صورت عدم وجود مشاور، تمامی تلاش‌ها و هزینه‌ای که در این راه صرف می کنید بی نتیجه خواهد بود.
  3. صرفه جویی در زمان: حجم بالای اطلاعات موجود در سایت‌ها، موجب می شود تا شما مرتکب خطایی شوید که این خطا ممکن است به قیمت رد یا ریجکتی درخواست شما تمام شود. توصیه می شود که همیشه در مسیر اخذ ویزای تحصیلی آلمان یا سایر کشورها، مشاوری استخدام کنید تا این متخصص شما را در مسیر درست راهنمایی کند.
  4. حمایت و پشتیبانی حرفه‌ای: مشاوران نه تنها برای ارائه درخواست بلکه در نحوه ارائه آن نیز شما را راهنمایی می کنند تا شانس تایید درخواست شما بیشتر باشد. با استخدام مشاور، شما از هرگونه تغییر لحظه‌ای قوانین مطلع خواهید بود و با راهنمایی‌های این فرد متخصص به آرامی از این دریای طوفانی گذر خواهید کرد.
  5. حمایت و پشتیبانی حتی پس از مهاجرت: هدف نهایی شما چیست؟ ایا تنها به لحظه فرود در فرودگاه بین المللی فکر میکنید؟ پس از ورود به یک کشور فکر می کنید به هیچ کمک دیگری نیاز نخواهید داشت؟ اکثریت دانشجویان برای داشتن زندگی راحت حتی پس از مهاجرت، به کمک و پشتیبانی نیاز خواهند داشت. دانشجو در یک کشور غریبه ممکن است از جوانب متعددی از جمله دلتنگی و شوک فرهنگی و همچنین تنهایی و بودجه بندی مالی نامناسب، آسیب‌های جدی ببیند. از این رو، داشتن پشتیبانی و حمایت یک مشاور ویزای تحصیلی همیشه حائز اهمیت است. چنین دلایلی ایجاب می کنند که شما از کمک و پشتیبابی مشاور برخوردار باشید. مشاوران خاصی نیز هستند که به شما در مورد حمایت و پشتیبانی حتی پس از مهاجرت نیز کمک می کنند. بسیاری از مشاوران با تکیه بر ارتباطات خود می توانند خوابگاه‌ها یا آپارتمان‌های مناسبی را به شما معرفی کنند و به شما کمک کنند که در این کشور جدید مستقر شوید. چنانچه در برقراری ارتباط با اشخاص بومی المان نیز مشکلی داشته باشید میتوانید از کمک مشاور مهاجرتی برخوردار شوید. حضور یک مشاور در برقراری تعامل شما با مردم کشور جدید بسیار موثر و مفید است.
  6. نقاط ضعف کاری مشاوران ویزای تحصیلی آلمان: ما باید به عنوان متقاضی از موانعی که یک مشاور ویزا در حین کمک به ما با آن مواجه است آگاه باشیم.
  7. واسطه گری: مشاور تنها به عنوان یک واسطه میان شما و مراجع ذیصلاح پردازش ویزا عمل میکند. به همین دلیل مشاور تنها میتواند شما را در مورد تنظیم درخواست و در مورد مراحل و مدارک ویزای دانشجویی آلمان راهنمایی کند. نهایتا اعطای ویزا یا رد درخواست شما به سفارت یا کنسولگری این کشور بستگی دارد. مشاوران ویزای تحصیلی آلمان در مقامی نیستند که تاثیری بر این تصمیم داشته باشند. مشاوران با راهنمایی و اقدامات خود این اطمینان را به شما میدهند اما هیچگاه نمی توانند موفقیت درخواست شما را تضمین کنند.
  8. شرطی بودن پروسه: موفقیت تلاش‌های مشاوران ویزا نیز به متد پردازش درخواست ویزا بستگی دارد. خدمات پستی، مراکز ارسال درخواست، تعطیلات رسمی، بلایای طبیعی و غیره، همگی میتوانند بر خدمات و کمک‌های انجام شده توسط مشاوران تأثیر بگذارد.

نکاتی برای یافتن بهترین مشاور برای ویزای تحصیلی آلمان


نکاتی برای یافتن بهترین مشاور برای ویزای تحصیلی آلمان

از معتبر بودن مشاور مطمئن شوید.

روند اخذ ویزای تحصیلی آلمان، طولانی و پیچیده است. از این رو شما باید مطمئن باشید که به یک مشاور قانونی و معتبر متکی هستید.

اعتبار منابعی را که مشاوران ذکر کرده‌اند بررسی کنید.

اخذ ویزای تحصیلی آلمان کار ساده و یک روزه‌ای نیست. شما و مشاورتان مدتی با هم همکاری خواهید داشت. بنابراین آگاهی از سوابق کاری مشاور، جزو حقوق اولیه شماست. مستقیما از مشاور بخواهید که اعتبار کاری خود را با ذکر منابعی اثبات کرده و نشان دهد. همچنین، شما می توانید از طریق ارتباط با مشتریان قبلی آنها، به درک بهتری از اعتبار مشاور خود برسید. خود مشاور ممکن است از صحبت کردن در مورد موانع و مشکلات این راه استقبال نکند اما مشتریان قبلی این مشاور به طور شفاف و صریح در این باره صحبت خواهند کرد و این امر به شما در تصمیم‌گیری کمک می کند.

نقد و نظرات آنلاین را بررسی کنید.

برای بررسی اعتبار آژانسی که مشاور ویزای تحصیلی با آن کار می کند، به سایت گوگل رفته و با ورود به وب سایت اصلی آژانس، به بررسی نظرات مشتریان قبلی بپردازید. اگر این آژانس بیش از ۴ ستاره امتیاز گرفته باشد،‌ میتوانید به مشاور خود اطمینان کنید.

شفافیت کاری

مشاوری که استخدام می کنید باید قابل اطمینان بوده و شفافیت کاری داشته باشد. بنابراین باید مطمئن شوید که مشاور شما امانتدار و رازدار باشد. کار مشاور باید با ۱۰۰ درصد شفافیت و بدون پنهان‌کاری انجام شود. از این رو شما می توانید سوالات دقیقی در مورد رویه کاری و قرارداد از آنها بپرسید.

مزایای انتخاب موسسه اپلای استار برای ویزای تحصیلی آلمان


فرآیند درخواست ویزای تحصیلی آلمان می تواند استرس زا و زمانبر باشد. تیم متخصصان موسسه اپلای استار(applystar)، هموارترین مسیر اخذ ویزای تحصیلی آلمان را برای شما تضمین می کند. تیم متخصص این موسسه تمامی امورات دفتری و تشریفات اداری این پروسه را انجام میدهد و در هر مرحله از پروسه درخواست ویزا، راهنمایی‌های لازم را به شما ارائه می دهد.

سوالات متداول


آیا می توانم حین تحصیل در آلمان، خانواده‌ام را هم به این کشور بیاورم؟

بله اگر مجوز اقامت آلمان را داشته باشید، می توانید اعضای خانواده خود اعم از همسر و فرزندانتان را نیز همراه خود بیاورید. اگر مجوز اقامت بیش از یک سال در آلمان را داشته باشید، مجاز به ارائه درخواست برای ویزای پیوستن به خانواده در آلمان هستید. با این حال، شما باید مدرکی دال بر تمکن مالی جهت اثبات برخورداری از بودجه مالی کافی برای تامین مخارج خانواده خود ارائه دهید.

کجا می توانم در آلمان مسکن پیدا کنم؟

کجا می توانم در آلمان مسکن پیدا کنم؟

به عنوان یک دانشجوی خارجی در آلمان، شما می‌توانید بین چند گزینه اقامتی مانند خوابگاه‌های دانشجویی، آپارتمان‌های خصوصی یا مشترک انتخاب کنید. خوابگاه دانشجویی یکی از گزینه‌های کم هزینه برای اقامت است و همچنین امکانات مناسبی را فراهم می‌کند. به اشتراک گذاشتن هزینه اجاره با سایر دانشجویان، خوابگاه دانشجویی را به گزینه‌ی مقرون به صرفه‌تری نسبت به یک آپارتمان خصوصی تبدیل می‌کند.

مقرون به صرفه‌ترین و گران‌ترین شهرهای آلمان برای زندگی کدامند؟

مقرون به صرفه‌ترین شهرها عبارتند از: بیله فلد، فرانکفورت (اودر)، هاله، کرفلد و همچنین پاسائو. گران‌ترین شهرهای آلمان برای زندگی، عبارتند از مونیخ، فرانکفورت، هامبورگ، دوسلدورف و بن.

از کجا و چگونه باید برای ویزای تحصیلی آلمان اقدام کرد؟

برای پیگیری ویزای خود، باید به سفارت یا کنسولگری آلمان در کشور خود مراجعه کرده و درخواست ویزا را ارائه نمایید. در ابتدا، باید وقت مصاحبه ویزا را تعیین کنید و در روز مصاحبه، مدارک مورد نیاز را ارائه کنید. همچنین، باید به سوالات افسر کنسولی پاسخ داده تا صلاحیت شما برای دریافت ویزا بررسی شود.

آیا دانستن زبان آلمانی برای تحصیل در آلمان ضروری است؟

اگر شما علاقه‌مند به ثبت نام در یک دوره مدرک‌ تحصیلی بین‌المللی که به زبان انگلیسی تدریس می‌شود هستید، نیازی به دانستن زبان آلمانی ندارید. با این حال، توصیه می‌شود زبان آلمانی را در اسرع وقت یاد بگیرید. این توصیه به دلیل این است که دانستن زبان آلمانی به شما در تعامل و برقراری ارتباط با دیگران کمک می‌کند و همچنین در یافتن شغل پاره وقت یا تمام وقت پس از اتمام تحصیل تأثیرگذار است.

مقالات مرتبط

پیمایش به بالا