چرا برای اخذ ویزای تحصیلی در کانادا نیاز به مشاور مهاجرتی داریم

وکیل و مشاور مهاجرت تحصیلی به کانادا

برای یک دانشجوی بین‌المللی، تصمیم‌گیری در مورد تحصیل در یک کشور دیگر می‌تواند تصمیمی بزرگ و تعیین‌کننده باشد. بعد از اینکه تصمیم به چنین کاری بگیرید و بخواهید رویای شغلی خود را در خارج از کشور دنبال کنید، برای اخذ ویزای تحصیلی کانادا به دریافت راهنمایی و مشاوره از سوی یک متخصص مهاجرت نیاز خواهید داشت.

اگر اطلاعات کافی از روش ارائه درخواست، هزینه‌ها، بهترین مکان برای تحصیل و چندین نکته مهم دیگر نداشته باشید، فرآیند درخواست برای اخذ ویزای تحصیلی ممکن است کاری دلهره‌آور باشد.

با اینکه امروزه پرتال‌های آنلاین متعددی وجود دارند که می‌توانید از طریق مراجعه به آنها اطلاعات جمع کنید، اما این نوع منابع هرگز نمی‌توانند اطلاعات کافی و کاملی را متناسب با شرایط شما در اختیارتان قرار دهند. به همین دلیل، باید با یک مشاور دانا و متخصص در امور مهاجرت مشورت کنید تا تمامی نکات لازم را فرا بگیرید.

مرتضی هماپور

برای آشنایی با نحوه استعلام صحت عضویت وکلای مهاجرتی کانادا در ICCRC مطالعه مقاله

«تفاوت مشاور و وکیل قانونی عضو ICCRC برای مهاجرت به کانادا»

را به شما پیشنهاد می‌کنیم.

در ادامه این مقاله، کارشناسان ما در امور مشاوره تحصیلی کانادا، 7 مزیت برتر استخدام مشاور مهاجرتی برای اخذ ویزای تحصیلی کانادا را برای شما مورد بحث و بررسی قرار داده‌اند که به نکات ارزشمندی در این زمینه اشاره می‌کند.

7 مزیت برتر استخدام مشاور مهاجرتی برای اخذ ویزای تحصیلی کانادا


۱. بهترین گزینه‌های تحصیلی را برای شما بررسی می‌کند

بهترین گزینه های تحصیلی را برای شما بررسی میکند

برای تحصیل در کانادا، کالج‌ها و دانشگاه‌های دولتی و خصوصی متعددی در سراسر این کشور وجود دارند که می‌توانید از بین آنها انتخاب کنید. در درجه دوم می‌توانید رشته‌ها، دوره‌ها و برنامه‌های تحصیلی در مقطع مختلف اعم از دیپلم، گواهینامه‌فنی‌حرفه ای، مدرک دانشگاهی و تحقیقاتی را انتخاب کنید.

فرد متقاضی باید رشته مرتبط با تحصیلات قبلی و مورد علاقه خود را انتخاب کند. از این‌رو، مشاور تحصیلی شما در کانادا می‌تواند بهترین زمینه را برای داشتن انتخابی متناسب با بودجه مالی، مدت‌زمان و علاقه‌ی تحصیلی شما فراهم کند.

بر فرض مثال اگر شما تحصیلات دبیرستانی خود را در رشته غیرپزشکی به اتمام رسانده باشید و علاقه داشته باشید که تحصیلات تکمیلی خود را در رشته تجارت (بیزنس) ادامه دهید، و نتوانید مدارک الزامی و پاسخ‌های مرتبط برای اثبات ادعای خود ارائه کنید، در این‌صورت افسر ویزا با درخواست شما موافقت نخواهد کرد. چرا که هر درخواست برای موفقیت و تایید، نیازمند ارائه اطلاعات کامل و معتبر است.

به کمک مشاور، بر حسب مورد، شما زمان بیشتری برای تمرکزکردن بروی مسائل مهم‌تر مانند کار، تحصیل و خانواده خود خواهید داشت. این مورد به تنهایی می‌تواند دلیل قانع‌کننده‌ای برای همکاری با مشاور یا وکیل باشد.

۲. نیازی نیست خودتان تشریفات اداری را انجام دهید

نیازی نیست خودتان تشریفات اداری را انجام دهید

احتمالا برای اولین‌بار است که با فرم‌های مهاجرتی متعددی روبرو می‌شوید و باید آنها را پر کنید. از این‌رو، یک مشاور یا وکیل مجرب باید با تک تک سوالات موجود در این فرم‌ها بخوبی آشنا باشد. اگر مطمئن نیستید که باید کدام مدارک را جمع‌آوری کنید و یا اینکه اصلا چگونه باید این مدارک را تهیه کنید،‌ در این مرحله یک مشاور یا وکیل خوب می‌تواند شما را برای قدم‌گذاشتن در یک مسیر درست هدایت کند.

 اگر می‌خواهید طی‌کردن این مسیر برای شما آسان شود، پس وجود یک مشاور یا وکیل متخصص در زمینه مهاجرت به کانادا از طریق تحصیل می‌تواند به شما کمک کند. راهنمایی و مشاوره در این زمینه کاری است که این افراد برای امرار معاش انجام می‌دهند.

علاوه بر این، تمامی این روند به پر کردن فرم‌ها خلاصه نمی‌شود. چرا که دانش تخصصی یک مشاور یا وکیل مجرب و آگاه می‌تواند تفاوت زیادی را در شانس اخذ اقامت پس از تحصیل درکانادا ایجاد کند.

۳. اطلاع از بروزترین نکات و قوانین مهاجرتی

اطلاع از بروزترین نکات و قوانین مهاجرتی

فرایند مهاجرت حتی زمانی که درخواست شما مورد تایید قرار بگیرد نیز تکمیل نشده است. قوانین و اقداماتی وجود دارد که شما به عنوان یک دانشجو باید از آن‌ها پیروی کرده و آنها را انجام دهید تا مطمئن شوید اقامت شما در کانادا به مشکل بر نمی‌خورد.

 برای دریافت ویزای اقامت موقت کانادا (TR) که به آن مجوز تحصیلی کانادا نیز می‌گویند، شما به کمک مشاور مهاجرتی خود نیاز خواهید داشت. مشاور مهاجرت تحصیلی در کانادا با شما همکاری لازم را خواهد داشت تا مطمئن شود که شما مجوز اقامتی لازم را اخذ می‌کنید تا بتوانید در طول دوره تحصیلی، بدون بروز هیچگونه مشکلی در کانادا اقامت داشته باشید.

از طرفی دانشجویان می‌توانند بعد از فارغ‌التحصیلی برای بررسی بازار کار و بهترین شغل‌ها در کانادا،‌ جهت تمدید ویزای تحصیلی خود اقدام کنند. بدین منظور نیز مشاور شما تمامی سوالات شما را پاسخ می‌دهد و در طول این مسیر کنار شما خواهد بود.

۴. مشاور،‌ برنامه‌های مرتبط  و همسو با منافع شما را توصیه می کند

مشاور،‌ برنامه های مرتبط و همسو با منافع شما را توصیه می کند

امروزه، داشتن یک منبع قابل‌اعتماد و موثق که بتواند شما را مطابق با نیازهای مهاجرتی خودتان راهنمایی کند، کار دشواری است. داشتن یک مشاور مهاجرتی معتبر که بطور مداوم در کنار شما باشد تا به آنچه می‌خواهید برسید، مزیت بزرگی است. مهاجرت راه طولانی دارد و شما در این مسیر به کمک شخصی نیاز خواهید داشت تا راهنمای شما در این سفر باشد.

۵. اطمینان از تایید ویزای تحصیلی کانادا

اطمینان از تایید ویزای تحصیلی کانادا

با استفاده از خدمات مشاوره مهاجرتی و راهنمایی جهت اخذ ویزای تحصیلی کانادا می‌توانید شانس خود را در موفقیت‌آمیز بودن درخواست خود افزایش دهید. مشاور با پیروی از قوانین و راهبردهای استراتژیک، مطمئن می‌شود تا نتایج مثبتی بدست آورید.

 علاوه بر این، چنانچه با پاسخ منفی یا ریجکتی مواجه شوید، باز هم بهتر است که با یک مشاور متخصص در زمینه‌ی ویزا مشورت کنید. در هر صورت یک مشاور متخصص با تمام پاسخ‌ها و راهکارها آشنا خواهد بود و با اقداماتی که انجام می‌دهد مطمئن می‌شود که پرونده‌ی شما در مسیر درستی قرار بگیرد تا شانس تایید درخواست شما افزایش یابد.

مطالعه دلایل ریجکت شدن ویزای کانادا (ویزای تحصیلی، کار و توریستی) را از دست ندهید.

۶. مقرون به صرفه بودن و تضمین نتیجه

در هنگام تصمیم‌گیری برای استفاده از خدمات یک مشاور مهاجرتی جهت اخذ ویزای تحصیلی کانادا، دو عامل مهم برای شما مهم هستند: مقرون به صرفه بودن هزینه و تضمین نتایج مثبت.

شما به خدماتی نیاز دارید که هزینه‌ای مقرون به صرفه داشته باشد و با بودجه مالی شما سازگار باشد. این به معنای این است که خدماتی که انتخاب می‌کنید، نسبت به کیفیت و ارزشی که ارائه می‌دهند، قیمت مناسبی داشته باشند.

همچنین، شما انتظار دارید که خدمات مشاور مهاجرتی به نتایج مثبتی منجر شود. این به معنای این است که مشاور مهاجرتی قادر باشد در فرآیند درخواست ویزای تحصیلی به شما کمک کند و نتیجه موفقیت‌آمیزی را به دست آورید. این شامل اخذ ویزای تحصیلی، راهنمایی در انتخاب دانشگاه یا کالج مناسب، تهیه مدارک لازم و همچنین نصحیت‌هایی درباره زندگی و تحصیل در کانادا است.

بنابراین، شما به دنبال یک مشاور مهاجرتی هستید که خدماتی مقرون به صرفه ارائه کند و در عین حال توانایی به دست آوردن نتایج مثبت را داشته باشد.

۷. آشنایی کامل با مجوزها و مقررات

بسته به نیازها و فرصت‌های تحصیلی شما در کانادا، فرآیند درخواست ممکن است نیازمند ارائه مدارک مناسب باشد. دانشگاه یا کالجی که مدنظر شماست، ممکن است اطلاعات خاصی از شما درخواست کند. در این موارد، مشاوری که با تمامی مجوزها، مقررات و استانداردهای مهاجرت آشناست، می‌تواند به شما کمک بسیاری کند.

مشاور می‌تواند به دلیل دانش عمیق خود در این زمینه، زبان فنی و اصطلاحات مهاجرتی را به درستی درک کند و پرونده شما را در مسیر صحیح قرار دهد.

چرا اپلای استار به عنوان موسسه مشاوره مهاجرتی جهت اخذ ویزای تحصیلی کانادا انتخاب مناسبی می‌باشد


  1. ما در جلسه مشاوره، پروفایل شما را به طور کامل ارزیابی می‌کنیم چرا که معتقدیم که باید به مشتریان خود با توجه به پتانسیل‌هایی که دارند خدمات ارائه دهیم.
  2. خدمات ارزیابی ما کاملا دوستانه انجام می‌شود تا بتوانیم قبل از ارائه هرگونه خدمات،‌ نیازهای مهاجرتی شما را کاملا درک کنیم.
  3. با بیش از ۴۰۰۰ پرونده موفق، موسسه ما یکی از بالاترین نرخ‌های موفقیت درخواست را دارد.
  4. موسسه ما بهترین دانشگاه را، متناسب با شرایط شما، جهت اخذ ویزای تحصیلی کانادا انتخاب می‌کند.
  5. مشاوران ما همچنین می‌توانند شما را در زمینه خدمات ویزای همراه، برنامه‌ها و خدمات ویزای اقامت دائم و سایر موارد یاری کنند.
  6. در صورت نیاز به کسب اطلاعات بیشتر در مورد هر یک از خدمات‌مهاجرتی با ما تماس بگیرید، ما با کمال میل آماده کمک به شما خواهیم بود.

مقالات مرتبط

پیمایش به بالا